HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Ewentualnie kilka fragmentów, biorę bieganie jako formę ucieczki przed światem, czy tam czekaniem, bo i tak będę miał czas na przygotowanie się do tego, tylko że płytę muszę mieć gotową na jutro, więc biorę się za oglądanie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 17:17, Ecko09 napisał:

Recenzje odcinka przed premierą xD

Mówisz o profesjonalnych recenzentach? Bo oni mają dostęp do odcinków przed resztą świata, więc to nic dziwnego.

Ja osobiście jestem dopiero na pierwszym sezonie i obawiam się, że zanim nadgonię to będę wiedział kto umiera i w którym odcinku, bo przed spoilerami z tego serialu nie da się ukryć, to one szukają ciebie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasady są proste na każdą dekadę wybieramy 10 najlepszych filmów.
Za wyjątkiem lat 20. bo tu będzie okres od początku kina tj. 1985 r. do 1929 r.
Na każdą 10-stkę dekady głosujemy przez tydzień tj. od niedzieli od godz. 20:00 do następnej niedzieli do godz. 20:00.

PLEBISCYT 90 FILMÓW WSZECHCZASÓW etap I zakończony

udział wzięli Perry_Cox, A-cis i ja

10 z lat 20.

Jeszcze wyżej (1923) 2 głosy
Gorączka złota (1925) 2 złoty
Metropolis (1927) 2 głosy


Podróż na księżyc (1902)
Nietolerancja (1916)
Spokojna ulica (1917) - z Ch. Chaplinem
Gabinet Doktora Caligari (1920)
Szejk (1921)
Brzdąc (1921) - z Ch. Chaplinem
Nosferatu (1922)
Pancernik Potiomkin (1925)
Generał (1927) - z Busterem Keatonem
Bitwa stulecia (1928)

Teraz filmy z lat 30.

Ps. Ponieważ poza pierwszymi 3 tytułami pozostałe pozycje dostały po jednym głosie to filmów z lat 20. jest XIII.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 20:33, Malevyn napisał:

jakie filmy SF mozecie polecic ? szukam czegos podobnego do prometeusza. moze byc element horroru.

Jak dla mnie, to "Obcy II" jest bardzo podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 20:33, Malevyn napisał:

jakie filmy SF mozecie polecic ? szukam czegos podobnego do prometeusza. moze byc element
horroru.


Alien, Aliens, Sunshine, Pandorum, Event Horizon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błękitny anioł (1930)
Na Zachodzie bez zmian (1930)
Testament doktora Mabuse (1933)

King Kong (1933)
Szpieg w masce (1933)
Bunt na Bounty (1935)

Kapitan Blood (1935)
Aleksander Newski (1938)
Paweł i Gaweł (1938)

Włóczęgi (1939)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że w paru momentach w nowym Hobbicie, widać jak na dłoni, że aktorzy stoją przed płaską makietą? Np. podczas spływu kajakiem, i w mieście krasnoludów, natomiast nie pamiętam takich rzeczy z LotR, gdzie technika była dużo uboższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na hbogo.pl za darmo udostępniony został pierwszy odcinek czwartego sezonu "Gry o Tron", oraz pilotażowy odcinek nowego serialu "Dolina Krzemowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wiesz może na jakieś zasadzie działa oglądanie zawartości na tej stronie? Trzeba mieć wkupiony abonament na telewizję, czy są jakieś pakiety tylko na internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynym wyjściem aby mieć dostęp do HBO GO jest wykupienie abonamentu. Niestety nie można mieć samej usługi, a szkoda, ale specjalnie mnie to nie dziwi, bo na HBO GO jest wszystko co puszczają na każdym kanale z pakietu HBO. Więc dla stacji byłoby to nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2014 o 13:40, Perry_Cox napisał:

No to dalej czekam na Netflix w Polsce, bo na razie nie mamy żadnego sensownego vod.


Ale za to jakie ogromne oburzenie na skalę piractwa jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Najbardziej mi szkoda seriali, których w tv nie lubię oglądać (lubię je łykać sezonami), a na dvd/br są cholernie drogie lub nie ma polskiej wersji językowej (nawet napisów). Z filmami jakoś ujdzie, bo ceny używek na dvd są często śmiesznie niskie (zwłaszcza jeśli komuś nie przeszkadzają wydanie gazetowe). Ale prawda, w tym momencie piractwo w wielu przypadkach nie wynika ze skąpstwa, a z braku lepszej alternatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2014 o 13:40, Perry_Cox napisał:

No to dalej czekam na Netflix w Polsce, bo na razie nie mamy żadnego sensownego vod.

Na Netfixie nie ma seriali HBO :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 10:18, Perry_Cox napisał:

Najbardziej mi szkoda seriali, których w tv nie lubię oglądać (lubię je łykać sezonami),


I jeszcze ten lektor. Toż to zbrodnia na grze aktorskiej.

Dnia 08.04.2014 o 10:18, Perry_Cox napisał:

a na dvd/br są cholernie drogie lub nie ma polskiej wersji językowej (nawet napisów).


Albo nie jest w ogóle wydane w Polsce. Chcesz obejrzeć np. SG-1? Musisz męczyć się z lektorem, reklamami i nadawaniem o absurdalnych porach. Jedyne kompletne wydania DVD na Allegro kosztują 600 zł i nawet nie mają polskich napisów.

Dnia 08.04.2014 o 10:18, Perry_Cox napisał:

Z filmami jakoś ujdzie, bo ceny używek na dvd są często śmiesznie niskie (zwłaszcza jeśli
komuś nie przeszkadzają wydanie gazetowe). Ale prawda, w tym momencie piractwo w wielu
przypadkach nie wynika ze skąpstwa, a z braku lepszej alternatywy.


Niby tak, ale na DVD to filmy się oglądało 10 lat temu. Blu-ray to dobra rzecz, skok jakościowy jest ogromny. Ale 80 zł za film? Pls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rewelacje z Kapitana Ameryki były tym czego Agent of Shield potrzebowali, by uratować ten serial. Nie mogę się doczekać (po raz pierwszy) by zobaczyć co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się