HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2015 o 21:13, Tyler_D napisał:

Spock is dead...


Live long and prosper
Wielka szkoda wspaniałego aktora i człowieka.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2015 o 17:42, Pietro87 napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=UQm9torR1K8

Nowy sezon Wikingów zapowiada się miodnie :)
Już zacieram ręce.


Ostatnio coraz większą ochotę mam, by zacząć oglądać ten serial. Zwłaszcza teraz, gdy Arrow, Flash i Gotham sobie przerwę zrobią na 2-3 tyg. 12 małp też mnie interesuje, sf z dobrymi ocenami? Yes pls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny miesiąc w kinie z kartą Multikino Unlimited.

Obejrzałem:

1) Baranek Shaun (2015)
2) Kingsman: Tajne służby (2014)
3) Polskie gówno (2014)
4) Pięćdziesiąt twarzy Greya
Tak wiem skundliłem się i poszedłem na ten gniot.
Szmira, jakich mało, Dakota Johnson i niezły dobór piosenek to jedyny jasny punkt tej produkcji.

5) Snajper (2014)
6) Teoria wszystkiego (2014)
7) Warsaw by Night (2014)
8) Ziarno prawdy (2014)

Zaczynam wykazywać braki kondycyjne ciągły wyścig z czasem jest męczący, niektóre produkcje schodzą z ekranów bardzo szybko 3 tygodnie inne z kolei mają jeden góra dwa seanse dziennie.
W marcu zamierzam obejrzeć:
Samba
Disco Polo
We dwoje zawsze raźniej
Body/Ciało
Bóg nie umarł
Gang Rosenthala
Chappie
Biała jak mleko, czerwona jak krew
Ex Machina
Seks, miłość i terapia
Fanka
Gunman: Odkupienie

Problem w tym, że część filmów może nie być wyświetlana w Multikinie.
W każdym bądź razie masz rację, iż ilość dobrych filmów zaczyna się zmniejszać w wakacje może być z nimi flauta.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PLEBISCYT 90 FILMÓW Z GATUNKU: KINO AKCJI, FILM NOIR/NEO NOIR (CZARNY KRYMINAŁ)
I SERIAL Z GATUNKU HORROR WSZECHCZASÓW


Zasady są proste na każdą dekadę wybieramy 10 najlepszych filmów.
Za wyjątkiem lat 20. bo tu będzie okres od początku kina tj. 1885 r. do 1929 r.

Na każdą 10-kę dekady głosujemy przez tydzień tj. od niedzieli od godz.
20:00 do następnej niedzieli do godz. 20:00.

ETAP III lata lata 1940 - 1949 zakończony

Kino akcji

pusto

Film noir

1. Biały żar (1949)
2. Dama z Szanghaju (1947)
3. Gilda (1946)
4. Listonosz zawsze dzwoni dwa razy (1946)
5. Łapówka (1949)
6. Mroczne przejście (1947)
7. Podwójne ubezpieczenie (1944)
8. Pocałunek śmierci (1947)
9. Sokół maltański (1941)
10. Wielki sen (1946)

Serial z gatunku horror

pusto

teraz ETAP IV lata 1950 - 1959

Moje typy

Kino akcji

pusto

Film noir

1. Asfaltowa dżungla (1950)
2. Bulwar Zachodzącego Słońca (1950)
3. Dotyk zła (1958)
4. Godziny rozpaczy (1955)
5. Na krawędzi prawa (1950)
6. Opowieści o detektywie (1951)
7. Pustka (1950)
8. Śmiertelny pocałunek (1955)
9. Zabójstwo (1956)
10. Zmarły w chwili przybycia (1950)

Serial z gatunku horror

Strefa mroku (1959)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 09:21, kerkas napisał:

Obejrzałem:
6) Teoria wszystkiego (2014)

I jak oceniasz grę Eddiego Redmayne? Zasłużył na Oscara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 12:19, A-cis napisał:

> Obejrzałem:
> 6) Teoria wszystkiego (2014)
I jak oceniasz grę Eddiego Redmayne? Zasłużył na Oscara?


Osobiście uważam że to Michael Keaton powinien dostać Oscara za rolę w Birdmanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 18:53, kerkas napisał:

Osobiście uważam że to Michael Keaton powinien dostać Oscara za rolę w Birdmanie.

Nie oglądałem jeszcze "Birdmana" dlatego nie będę polemizował :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na "sambie". Ogólnie film bardziej przypomina dramat niż komedię, choć nie powiem - było kilka naprawdę zabawnych scen. Ogląda się całkiem przyjemnie, aczkolwiek zachwytu przy tym raczej nie doświadczycie. Ot, film mógłby się skończyć 30-40 min wcześniej i nikt by nie miał żalu... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmu w którym bohater wiedzie sobie ''zwyczajne życie'' i przez okoliczności różne traci wszystko, rodzinę, majątek, pracę - cokolwiek i musi odnaleźć się w nowych okolicznościach / dokonać zemsty / walczyć o przetrwanie albo i wszystko naraz. Może być też motyw zmiany środowiska i przystosowywania się do nowej rzeczywistości.

Do głowy przychodzi mi Cool Hand Luke, Symetria, Dallas Buyers Club, District 9 i jeszcze kilka tytułów ale już ich nie pomnę tylko to akurat już widziałem, znajdzie się coś innego wartego uwagi?

kerkas - a te twoje promocje w których miałeś tanie bilety do kina to ten tego, coś podobnego jest też w Cinema City? Orientujesz się może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wanted - Ścigani to dobry przykład drogi od zera do bohatera (w tym wypadku "bohatera"). Świat protagonisty wywala się o 180 stopni, do nudnego życia księgowego z buta wkraczają strzelaniny, pościgi i bractwo zabójców. Oprócz przegiętych, ale wciąż świetnych efektów specjalnych (tak, wiem, nie da się zaginać toru lotu kul, ale co z tego), film pokazuje, że odpowiednie czynniki i predyspozycje potrafią zmienić człowieka i całe jego życie. No i trzeba ruszyć dupę z miejsca.
Dogville Von Triera - bohaterka z bogatego domu trafia do małej wioski w celu ukrycia się przed gangsterami. By tam zostać, musi dostosować się do otoczenia. Jest dobrze do czasu. Jak to u Larsa, mocny i niespodziewany koniec historii. Naprawdę warto.
Tańcząc w ciemnościach - znów LVT, a przy okazji jeden z lepszych i mocniejszych filmów jakie ostatnio widziałem. Ślepnąca bohaterka zbiera pieniądze na operację syna, którego czeka ten sam los co matkę, jeśli tego nie zrobi. Gdy jest już na finiszu, pieniądze zostają skradzione, ale bohaterka musi dokonać poświęcenia, które nie leży w jej naturze, a konsekwencje będą opłakane. Zakończenie odebrało mi mowę, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Total Recall oczywiście, jak również Matrix :-)
Fenomen z Johnem Travoltą. Maska z Careyem, a jeszcze lepiej Truman Show.

W pewnym sensie True Lies, tylko trzeba brać pod uwagę nie głównego bohatera, a jego żonę.


Nie wiem czy do końca spełnia to twoje warunki, ale niektóre filmy z Jackie Chanem - Pijany Mistrz oraz Forbidden Kingdom chociażby. Motyw przystosowania się do zupełnie innej rzeczywistości jest też w Gwiezdnym Pyle, na podstawie książki Gaimana (a Neverwhere nawet bardziej, ale na podstawie tego nakręcono tylko mini-serial telewizyjny).

Edit: O właśnie, wiedziałem że Arnie miał jeszcze jeden taki film, ale mi uciekło. The 6th day.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Law Abiding Citizen - pewnie widziałeś [jestem na moim szajsfonie i nie mam jak podejrzeć filmwebu].
Ewentualnie - Felon, Lakeview Terrace, A History of Violence, Walking Tall, Snitch - tak na szybko z tego co nie zostało tu jeszcze wymienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się ... tak przejrzałem z grubsza wasze propozycje i chyba najbardziej trafił Perry - przynajmniej z opisów. Matrixy rzecz jasna widziałem, Truman Show też, Law Abiding Citizen także [ ten z kolei był dla mnie mocno średni ], Maska [ oh really? :P ]. Resztę się zobaczy na fw.

O, jeszcze wszystkie te Oldboye sobie przypomniałem i dopisałem do listy bo to też chyba jest coś co by się wpasowywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2015 o 21:48, Tyler_D napisał:

O, jeszcze wszystkie te Oldboye sobie przypomniałem i dopisałem do listy bo to też chyba
jest coś co by się wpasowywało.

Żebyś przypadkiem nie obejrzał amerykańskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się