HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Ostatnio obejrzałem sobie całe ''Prawdziwe psy'' - jest coś podobnie dobrego, najlepiej polskiego? I nie chodzi mi o sam klimat wydziału zabójstw, policji itepe ale o samą miodność i realizm, o czymkolwiek by ten dokument opowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są seriale takie jak Pitbul, Glina czy Służby Specjalne =)
W kwestii dokumentów może Polska Policja - Top Kryminał, powinien ciągle być na YT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2015 o 07:45, kerkas napisał:

Bilet do kina za 10zł to marnie ?


Nie, źle zrozumiałeś. Miałem na myśli to, że jak idziesz do kina na poslki film za 10 zł, to danego czwartku masz tylko ten wybrany film, a nie każdy polski film, który akurat grają.

Dnia 18.04.2015 o 07:45, kerkas napisał:

Plus Fotograf (2014), Ziarno Prawdy (2014), Carte Blanche (2014), Wałęsa człowiek z nadziei
(2013),
Drogówka (2014), Disco Polo (2014)

Naprawdę jest co oglądać.


Dzięki, będę musiał zobaczyć :) Disco Polo może mi trochę nie pasuje, bo fanem tej muzyki nie jestem, ale może tragedii nie ma. Na TW Bolka to bym może i poszedł, ale jakby dopłacili mi 100 zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2015 o 21:50, Heartbreaker napisał:

> Bilet do kina za 10zł to marnie ?

Nie, źle zrozumiałeś. Miałem na myśli to, że jak idziesz do kina na poslki film za 10
zł, to danego czwartku masz tylko ten wybrany film, a nie każdy polski film, który akurat
grają.


Polskich filmów niestety nie ma zbyt dużo.
Natomiast jeśli chodzi o tanie kino to są tanie środy z Cinema City lub środy z Orange w Multikinie tudzież beuno czwartki w Multikinie.
Bilety w kinach studyjnych np. Iluzjonie są po 14zł.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 15:47, McFlash napisał:

Ciekawe jak fabularnie uzasadnią walkę Gacka z Harcerzykiem. U Millera (komiks) to miało
sens.

Sądząc po wydarzeniach Man of Steel to ludzie mogą się Superka po prostu bać. Wystarczy popatrzeć jakich zniszczeń dokonali Kryptończycy, a sam Superman, dobry czy nie, dysponuje zdolnościami którym ludzkość nie była by się w stanie przeciwstawić. Odbiło by mu i ludzkość miała by przewalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 15:59, Hubi_Koshi napisał:

Sądząc po wydarzeniach Man of Steel to ludzie mogą się Superka po prostu bać. Wystarczy
popatrzeć jakich zniszczeń dokonali Kryptończycy, a sam Superman, dobry czy nie, dysponuje
zdolnościami którym ludzkość nie była by się w stanie przeciwstawić. Odbiło by mu i ludzkość
miała by przewalone.


To rozumiem, lecz nie wyjaśnia to walki między nimi dwoma. Jeżeli Gacek jest komiksowy (tj. inteligentny jak diabli i wygrywający tym walkę zanim ta się zacznie), to spokojnie znalazłby sposób na porozumienie się z Harcerzykiem. Tępy Gacek (okolice poziomu z trylogii Nolana) to nie Gacek, tylko dureń w przebraniu nietoperza. Mam nadzieję, że fabuła jakoś to sensownie wyjaśni, chociaż po MoS chyba nie powinienem na to liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 17:06, McFlash napisał:

chociaż po MoS chyba nie powinienem na to liczyć.

I możliwe że masz swoją odpowiedź. Kto wie może ktoś wrobił Superka, albo zrobił coś kontrowersyjnego i ludzie zaczęli myśleć że robi się niebezpieczny? Będziemy musieli poczekać na szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 17:25, Hubi_Koshi napisał:

> chociaż po MoS chyba nie powinienem na to liczyć.
I możliwe że masz swoją odpowiedź. Kto wie może ktoś wrobił Superka, albo zrobił coś
kontrowersyjnego i ludzie zaczęli myśleć że robi się niebezpieczny? Będziemy musieli
poczekać na szczegóły.


Tam ponoć Luthor mówi, że szatan spadł z nieba, jako upasły anioł, co ma być metaforą du Supermana, który budzi strach w mieszkańcach Metropolis ( wystarczy spojrzeć na jego pomnik ) i gacek może chcieć się z nim rozprawić, jak z kolejnym łotrem z Gotham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 18:28, lis_23 napisał:

Tam ponoć Luthor mówi, że szatan spadł z nieba, jako upasły anioł, co ma być metaforą
du Supermana, który budzi strach w mieszkańcach Metropolis ( wystarczy spojrzeć na jego
pomnik ) i gacek może chcieć się z nim rozprawić, jak z kolejnym łotrem z Gotham.

Cały Luthor. Kim on jest w tym wydaniu? Politykiem czy szefem jakiejś korporacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zostaje taka opcja.

====> lis_23
Dalej ta wersja przedstawia Gacka jako idiotę. Przecież on w ciągu góra kilku miesięcy powinien znać nie tylko tożsamość Harcerzyka, ale także jego rozmiar buta i ulubione danie.

20150419183614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 18:37, McFlash napisał:

Zawsze zostaje taka opcja.

Wybacz ale ten komiks to idiotyzm.
1. Rodzice Bruce''a zostali zabici na jego oczach. Co mają do gadania pieniądze? Każde dziecko byłoby tym ztraumatyzowane. W sumie z tego co wiem widać to w tym kim Bruce się stał. Batman często ma bliższy kontakt z dziećmi bo w dużym stopniu sam nadal jest dzieckiem. Przebieranie się? Używanie tematycznych gadżetów? To właśnie podejście dziecka do zwalczania przestępczości.
2. Z tego co wiem to rodzice Bruce''a byli dobrymi i kochającymi rodzicami więc to też jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hubi, stawiam na to, że poziom logiczny tego komiksu wiele się nie będzie różnił od fabuły nadchodzącego filmu ;> Poza tym fajnie jest popatrzeć na losy superherosów DC od strony humorystycznej (ach, a ta miniseria, gdzie Harcerzyk co chwila miał dziwne sny z Gackiem ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 19:18, McFlash napisał:

Hubi, stawiam na to, że poziom logiczny tego komiksu wiele się nie będzie różnił od fabuły
nadchodzącego filmu ;> Poza tym fajnie jest popatrzeć na losy superherosów DC od strony
humorystycznej (ach, a ta miniseria, gdzie Harcerzyk co chwila miał dziwne sny z Gackiem
^^).

Oh? W sumie nie zdziwiło by mnie, zawsze czułem że jest coś gej między tymi dwoma. Wybacz, po prostu takie twierdzenia Kasa=Super szczęście mnie nieco irytują i czasami lubię rzucić małym rantem. No, a co do filmu to poczekamy zobaczymy... zawsze w razie czego można wszystko zwalić na Luthora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przynależności gatunkowej plebiscyt poświęcam kinu szpiegowskiemu,
tyle że pozycji szpiegowskich według filmwebu, The Internet Movie Database oraz
http://www.filmsite.org/thrillerfilms3.html jest zaskakująco mało.

Tak więc przyszykowałem listę tytułów [NA DOLE TEGO POSTA] które mieszczą się w gatunku
kina szpiegowskiego oczywiście nie jest to pełna lista tytułów kina szpiegowskiego.
Chciałbym aby gramowicze zabrali głos które z tych tytułów według nich spełniają wymogi
gatunku.


Własne propozycje mile widziane.

Według The Internet Movie Database kino gangsterskie jest wrzucone pod gatunek crime,
tak samo w www.filmsite.org.

PLEBISCYT 90 FILMÓW Z GATUNKU: FILM GANGSTERSKI, FILM SZPIEGOWSKI I SERIAL KOMEDIOWY
WSZECHCZASÓW


Zasady są proste na każdą dekadę wybieramy 10 najlepszych filmów.
Za wyjątkiem lat 20. bo tu będzie okres od początku kina tj. 1885 r. do 1929 r.

Na każdą 10-kę dekady głosujemy przez tydzień tj. od niedzieli od godz.
20:00 do następnej niedzieli do godz. 20:00.

ETAP I lata lata 1885 - 1929 zakończony


wyniki

film szpiegowski

Szpiedzy (1928)

kino gangsterskie

Dr. Mabuse (1922)
Ludzie podziemi (1927)
Zycie zaczyna się jutro (1928)

serial komediowy

pusto

teraz ETAP II lata lata 1930 - 1939

Moje typy:

film szpiegowski

1. Brytyjski agent (1934)
2. Człowiek, który wiedział za dużo (1934)
3. Mata Hari (1932)
4. Starsza pani znika (1938)
5. Szpieg w masce (1933)
6. Tajny agent (1936)
7. 39 kroków (1935)

kino gangsterskie

1. Aniołowie o brudnych twarzach (1938)
2. Burzliwe lata dwudzieste (1939)
3. Człowiek z blizną (1932)
4. Mały cezar (1930)
5. M jak morderca (1931)
6. Numer siedemnaście (1932)
7. Pépé le Moko (1937)
8. Skamieniały las (1936)
9. Wróg publiczny (1931)
10. Testament Dr. Mabuse (1933)

serial komediowy

pusto


--------- -------------- ----------------------------------- ----------------------------
Brytyjski agent (1934)
Człowiek, który wiedział za dużo (1934)
Mata Hari (1932)
Szpieg w masce (1933)
Tajny agent (1936)
39 kroków (1935)

Osławiona (1946)
Przez Pacyfik (1942)

Bylem Montgomerym (1958)
Człowiek, który wiedział za dużo (1956)
Człowiek, którego nie było (1956)
Nasz człowiek w Hawanie (1959)
Północ - północny zachód (1959)
Szpieg z przypadku (1951)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Batman: The Killing Joke - pojawiło się jakiś czas temu info, że jest chęć i wola nakręcenia animowanej ekranizacji tej historii. Sam Mark Hamil zadeklarował powrót z filmowej [no konkretnie voiceactingowej ^^] emerytury. Nic tylko zacierać ręce i czekać :)

Coś dla fanów Jokera i Star Wars na deser :
https://www.youtube.com/watch?v=LeT0CCQ1yqo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dwóch filmów.

1. Z pierwszego pamiętam tylko jedną scenę dziejącą się w sądzie, gdzie oskarżonych została grupa gangsterów/bogaczy/urzędników. Mieli proces grupowy i każdy z nich przyprowadził ze sobą prawnika i było ogromne zamieszanie pod biurkiem sędziego.

2. W drugim był morderca kobiet, który każdej ofierze zakładał szpilki. W jednej scenie po zamordowaniu dziewczyny założył jej niebieskie szpilki i zaczął z nią tańczyć.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2015 o 18:40, Bambadil napisał:

1. Z pierwszego pamiętam tylko jedną scenę dziejącą się w sądzie, gdzie oskarżonych została
grupa gangsterów/bogaczy/urzędników. Mieli proces grupowy i każdy z nich przyprowadził
ze sobą prawnika i było ogromne zamieszanie pod biurkiem sędziego.

W Mrocznym Rycerzu była taka scena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się