HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

PLEBISCYT 90 FILMÓW Z GATUNKU: FILM HISTORYCZNY, FILM WOJENNY I SERIAL SZPIEGOWSKI

WSZECHCZASÓW


Zasady są proste na każdą dekadę wybieramy 10 najlepszych filmów. Za wyjątkiem lat

20. bo tu będzie okres od początku kina tj. 1885 r. do 1929 r.

Na każdą 10-kę dekady głosujemy przez tydzień tj. od niedzieli od godz. 20:00 do następnej

niedzieli do godz. 20:00.

ETAP V 1960 - 1969 zakończony udział wzięli: Wszystkozajete, ManweKallahan i

ja.


wyniki

film historyczny

1) Pan Wołodyjowski (1969) 2 głosy

Pozostałe tytuły dostały po jednym głosie

Andriej Rublow (1966)
Billy Budd (1962)
El Cid (1961)
Harakiri (1962)
Krzyżacy (1960)
Oto jest głowa zdrajcy (1966)
Szarża lekkiej brygady (1968)
Spartacus (1960) 2 głosy
Zulu (1964)

film wojenny

1) Działa Navarony (1961) 3 głosy
Tylko dla orłów (1968) 3 głosy

2) Bitwa o Anglię (1969) 2 głosy
Jak rozpętałem drugą wojnę światową (1969) 2 głosy
Najdłuższy dzień (1962) 2 głosy
Wielka ucieczka (1963) 2 głosy

Pozostałe tytuły dostały po jednym głosie

Giuseppe w Warszawie (1964)
Jarzębina czerwona (1969)
Król szczurów (1965)
Lawrence z Arabii (1962)
Most w Remagen (1969)
Operacja Kusza (1965)
Sól ziemi czarnej (1969)
Wzgórze (1965)

serial szpiegowski

I Spy (1965–1968)
Mission: Impossible (1966–1973)
Man from U.N.C.L.E. (1964–1968)
Prisoner (1967–1968)
Rewolwer i melonik (1961–1969)
Stawka większa niż życie (1967)

TERAZ ETAP VI 1970 - 1979

moje typy

film historyczny

Aguirre, gniew boży (1972)
Barry Lyndon (1975)
Bolesław Śmiały (1972)
Caligula (1979)
Cromwell (1970)
Kazimierz Wielki (1976)
Potop (1974)
Waterloo (1970)

film wojenny

Akcja pod Arsenałem (1978)
Agent nr 1 (1972)
Bitwa o Midway (1976)
Midway (1976)
O jeden most za daleko (1977)
Orzeł wylądował (1976)
Patton (1970)
Sekret Enigmy (1979)
Tora! Tora! Tora! (1970)
Żelazny krzyż (1977)

serial szpiegowski

Mission: Impossible (1966–1973)
Siedemnaście mgnień wiosny (1973)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką sobie wizję obrali - nie są tylko w stanie jej odpowiednio realizować.
Z drugiej strony - animowane seriale i filmy dawały radę perfekcyjnie przedstawić oba warianty, tj uniwersum DC poważne, mroczne np Dark Knight Returns, Under the Red Hood, Year One, Flashpoint Paradox, jak i takie z większym "jajem" Justice League i Justice League Unlimited, Young Justice.

Ja tez zachodzę w głowę czemu oni zwyczajnie nie sięgną do tych już gotowych i świetnych patentów.
Wystarczy wykorzystać pewien schemat charakterów postaci i ubrać to w nową fabułę, żeby nie kserować 1w1 tego co już widzieliśmy tylko animowanego.

Jestem pewien, że WB/DC ma siłę przebicia pozwalającą stanąć na równi z jakością jaką nam serwuje Marvel. Brakuje tylko wykorzystania potencjału w dobrym kierunku.


@kerkas

Tu małe wyjaśnienia dla kolegi, bo uważam, że ci się należą.
To generalnie nie jest tak, że straszny ze mnie buc i olałem plebiscyt - nie biorę w nim udziału, bo jak niektórzy zauważyli ostatnio na forum bywam sporadycznie, mam nawałnice pracy w realu, czekam na urlop jak dziecko na lizaka, a glosować na pałę, kompletnie bez koncepcji w formie "a byle by było" uważam, za niegodne pewnego standardu jakości który sam sobie narzucam.
To tak informacyjnie moje małe wyjaśnienia - żebyś miał rozeznanie w temacie :)

Może nadrobię kawałek zaległości w kolejnych etapach w tygodniu, będę miał 3 dni wolne w związku z planowanym serwisem usterek po ostatnich burzach. Będzie chwila oddechu na spokojne ogarnięcie tematów które leżą odłogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Służby specjalne

Zaskakująco dobry film [ tak swoją drogą, mam dziwne wrażenie że część scen z trailera nie znalazła się w finalnej wersji ], serio. Powiedziałbym że nawet bardzo porównywalny z Pitbullem [ filmem, nie serialem ] a może i nawet lepszy.

I naprawdę chyba zbędne jest rozwodzenie się nad tym co jest dobre. Ja za to wolałbym się skupić na to co mi trochę się nie spodobało choć to też idealnie nie przedstawia moich odczuć. Bo o ile od niemal samego początku mamy ciągłą akcję, ciągle coś coś się dzieje, wydarzenia następują po sobie a akcja na ekranie nie pozwala widzowi się nudzić tak pod koniec gdy okazuje się że nasi agenci pracowali dla kogoś innego niż sądzili to film staje się jakiś taki nie wiem ... lekko pustawy? Rozmyty? Jakoś tak momentalnie schodzi klimat ... I być może jest to kwestia tego że film oglądałem ledwie wczoraj ale jakoś tak to odczułem.

Niemniej jednak nadal jest to film dobry, film warty uwagi a przede wszystkim jest to komercyjny tytuł który można obejrzeć bez obrzydzenia. 7/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2015 o 21:04, Tyler_D napisał:

Podobno sporo słabszy niż film, warto?

Moim skromnym zdaniem serial jest dużo słabszy od filmu. Pomysł Vegi był dobry na film, ale w ramach serailu już się nie sprawdził. W sumie jeśli masz czas możesz obejrzeć, ale z 5 odcinków tylko 2 pierwsze są całkowicie nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2015 o 21:04, Tyler_D napisał:

Podobno sporo słabszy niż film, warto?


Tzn ? Jakim cudem może być "słabszy" jak to 1w1 to co w filmie, tylko dłuższe o kilka scen z życia prywatnego operatorów no i mały prolog [pierwsze dwa odcinki] do tego jak służby się rozpadły [komisja Macierewicza].
Nie mam pojęcia jak serial może być "gorszy". Jeśli film ci pasował, to serial jest tu swoistą "wersją rozszerzoną/wersją reżyserską", zwał jak zwał.
Dochodzi nowy prolog, rdzeń historii jest ten sam, dodatkiem są fillery ukazujące więcej scen z bohaterami [sceny z życia prywatnego, rozwinięcie niektórych krótszych scen z filmu już z samych akcji], finał dalej jest na siłę przyspieszony i nieco płytki, pewnie serial ocenisz równo z filmem [bo teoretycznie film to tylko wykrojki z serialu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Errata wyników z góry przepraszam.

PLEBISCYT 90 FILMÓW Z GATUNKU: FILM HISTORYCZNY, FILM WOJENNY I SERIAL SZPIEGOWSKI
WSZECHCZASÓW


Zasady są proste na każdą dekadę wybieramy 10 najlepszych filmów.

Za wyjątkiem lat 20. bo tu będzie okres od początku kina tj. 1885 r. do 1929 r.

Na każdą 10-kę dekady głosujemy przez tydzień tj. od niedzieli od godz. 20:00 do następnej
niedzieli do godz. 20:00.

ETAP V 1960 - 1969 zakończony udział wzięli: Wszystkozajete, ManweKallahan, Mike_Frost
i ja.


wyniki

film historyczny

1) Pan Wołodyjowski (1969) 2 głosy
Spartacus (1960) 2 głosy

Pozostałe tytuły dostały po jednym głosie

Alamo (1960)
Andriej Rublow (1966)
Billy Budd (1962)
El Cid (1961)
Harakiri (1962)
Krzyżacy (1960)
Kleopatra (1963)
Oto jest głowa zdrajcy (1966)
Szarża lekkiej brygady (1968)
Zulu (1964)

film wojenny

1) Tylko dla orłów (1968) 4 głosy

2) Działa Navarony (1961) 3 głosy
Wielka ucieczka (1963) 3 głosy

3) Bitwa o Anglię (1969) 2 głosy
Jak rozpętałem drugą wojnę światową (1969) 2 głosy
Najdłuższy dzień (1962) 2 głosy

Pozostałe tytuły dostały po jednym głosie

Giuseppe w Warszawie (1964)
Jarzębina czerwona (1969)
Król szczurów (1965)
Lawrence z Arabii (1962) 2 głosy
Most w Remagen (1969)
Operacja Kusza (1965)
Sól ziemi czarnej (1969)
Wzgórze (1965)

serial szpiegowski

I Spy (1965–1968)
Mission: Impossible (1966–1973)
Man from U.N.C.L.E. (1964–1968)
Prisoner (1967–1968)
Rewolwer i melonik (1961–1969)
Stawka większa niż życie (1967)

TERAZ ETAP VI 1970 - 1979

moje typy

film historyczny

Aguirre, gniew boży (1972)
Barry Lyndon (1975)
Bolesław Śmiały (1972)
Caligula (1979)
Cromwell (1970)
Kazimierz Wielki (1976)
Potop (1974)
Waterloo (1970)

film wojenny

Akcja pod Arsenałem (1978)
Agent nr 1 (1972)
Bitwa o Midway (1976)
Midway (1976)
O jeden most za daleko (1977)
Orzeł wylądował (1976)
Patton (1970)
Sekret Enigmy (1979)
Tora! Tora! Tora! (1970)
Żelazny krzyż (1977)

serial szpiegowski

Mission: Impossible (1966–1973)
Siedemnaście mgnień wiosny (1973)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 23:24, Zekzt napisał:

@kerkas

Dnia 19.07.2015 o 23:24, Zekzt napisał:

Tu małe wyjaśnienia dla kolegi, bo uważam, że ci się należą.

Dnia 19.07.2015 o 23:24, Zekzt napisał:

To tak informacyjnie moje małe wyjaśnienia - żebyś miał rozeznanie w temacie :)


Jasna sprawa każdy ma przecież obowiązki, rozumiem to.

Mam prośbę do którego moderatora pisać o przypinanie moich postów z plebiscytami ?

Ps. w Poprzednim poście zapomniałem dodać zrzut ekranu.

20150721165201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lipiec z kartą M. U.

Ponownie obejrzałem Mad Maxa w kinie , należy mu się pełne 9/10.
Po prostu za drugim razem obejrzałem film dokładniej.

Terminator Genisys

Ant-Man

Dziewczyna warta grzechu

Agentka

Znów ścigam się z czasem chciałbym obejrzeć: Idol, Randka z królową, Z dala od zgiełku, Najdłuższa podróż a filmy są już prawie na wykończeniu.

Generalnie lato to słaby okres jeśli chodzi o filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2015 o 16:57, kerkas napisał:

Ponownie obejrzałem Mad Maxa w kinie , należy mu się pełne 9/10.

Nosiłem się z myślą, czy nie wybrać się jeszcze raz na Maxa, ale w końcu się nie zdecydowałem, troszkę żałuję ;) A już się raczej nigdzie nie załapię, ale trudno.
Ostatnio przypomniałem sobie jak drogie jest Multikino :/ Helios przynajmniej ma tanie wtorki, a w Multikinie promocje tylko poprzez jakieś inne produkty czy facebooka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2015 o 23:04, Zekzt napisał:

Tzn ? Jakim cudem może być "słabszy" jak to 1w1 to co w filmie, tylko dłuższe o kilka
scen z życia prywatnego operatorów no i mały prolog [pierwsze dwa odcinki] do tego jak
służby się rozpadły [komisja Macierewicza].


Może być gorszy, bo to tak samo jak z rozcieńczaniem piwa - jeśli do litra piwa dolejesz litr wody, to sam fakt że tak powstałego "piwa" będzie 2 razy więcej i w zasadzie zawiera wszystko co było w zwykłym litrze piwa, nie znaczy do razu że nie nie może być gorsze. Tak samo z serialem, jeśli treść filmu rozwodnili miałkimi scenami, to efekt może być gorszy niż sam film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2015 o 17:19, ManweKallahan napisał:

> Ponownie obejrzałem Mad Maxa w kinie , należy mu się pełne 9/10.
Nosiłem się z myślą, czy nie wybrać się jeszcze raz na Maxa, ale w końcu się nie zdecydowałem,
troszkę żałuję ;) A już się raczej nigdzie nie załapię, ale trudno.


Zawsze pozostają kina studyjne.

Dnia 21.07.2015 o 17:19, ManweKallahan napisał:

Ostatnio przypomniałem sobie jak drogie jest Multikino :/ Helios przynajmniej ma tanie
wtorki, a w Multikinie promocje tylko poprzez jakieś inne produkty czy facebooka...


Magazyn Multikino&Gala bilet na seans 2D w poniedziałek za 17zł czyli 2zł więcej niż w tani wtorek Heliosie.

Nikt nie sprawdza nazwiska tych kuponów rabatowych z facebooka więc czy możesz się uśmiechnąć do jakiegoś kolegi który ma konto na twarzoksiążce o to aby Ci te kupony wydrukował.

Cena biletu to 17zł czyli o 2 zł wyższa niż w tani wtorek Heliosie.

Wtorki z Somersby zakładam że w Twojej okolicy jest jakiś monopolowy, dogadaj się z właścicielem i powiedzmy za 10zł miesięcznie żeby ci odkładał parę kapsli.

Środy z Orange, rok ważności konta po doładowaniu za 5zł + sms.
Czyli wychodzi 15zł za bilet na głowę w środy czyli tyle samo co tani wtorek w Helisosie.

Bueno Czwartki 10zł + 3 opakowania kinder Bueno, jeśli się postarasz i kupisz większą ilość batoników czyli np. 20 to cena trzech opakowań to 6zł.
Bilet 16zł czyli o złotówkę drożej niż tani wtorek w Heliosie.

Karta

Spoiler

Multikino Unlimited

Nie masz nikogo wśród znajomych kto ma jest abonentem NC+ i mógłbyś się uśmiechnąć aby Ci taką kartę załatwił ?.



Biorąc pod uwagę że normalny bilet do Multikina oscyluje w granicach 30zł to moje pomysły naprawdę nie wyglądają źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, sposoby oczywiście są :)
Na szczęście we Wrocławiu są DCF z super tanimi środami i czwartkami i Nowe Horyzonty z poniedziałkami :) A na bardziej mainstreamowe blockbustery zwykle chodzę u siebie w mieście gdzie mamy Cinema3D, w którym normalny bilet na 2D kosztuje 17 zł, czyli tyle co ulgowy w Multikinie (a ulgowy w C3D za 15), szkoda tylko, że większość takich megahitów jest często tylko w 3D, a filmy są trzymane w repertuarze zwykle przez 2, góra 3 tygodnie. Także radzę sobie i bez korzystania z usług Multikina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2015 o 00:45, ManweKallahan napisał:

szkoda tylko, że większość takich megahitów
jest często tylko w 3D,


Taka jest teraz tendencja doić widza z pieniędzy wsadzamy więc 3D we wszystko co się da, generalnie jeśli film jest tylko w 3D to po prostu na niego nie idę do kina dlaczego mam się męczyć za swoje pieniądze.

>a filmy są trzymane w repertuarze zwykle przez 2, góra 3 tygodnie.

Nawet krócej, a niektóre megahity wcale nie witają do multikin.

Dnia 22.07.2015 o 00:45, ManweKallahan napisał:

Także radzę sobie i bez korzystania z usług Multikina :)


O.k. , po prostu Gdybyś chciał obejrzeć jakąś nowość a była grana tylko w Multikinie to już masz patenty jak nie wybulić góry pieniędzy za bilet do Multikina.

Ps. Widziałem zwiastun najnowszego Bonda, powiem tak iż w pewnym momencie zacząłem płakać ze śmiechu
brakuje tylko Leslie Nielesna i Hiszpańskiej Inkwizycji :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tylko multikino i każdy głośniejszy film tam jest w 4 wersjach. 2d napisy, 2d dubbing, 3d napisy, 3d dubbing. Żyć nie umierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Justice League: Gods and Monsters

Świetna animacja, podobny poziom co Flashpoint Paradox. Nie kierowana do najmłodszych. Alternatywna wersja uniwersum DC. Szkoda tylko, że miejscami lekko okrojona. Gdyby dorzucić tu tak +/- 60min więcej wyszedł by kolejny killer. Oby więcej pełnometrażówek na takim poziomie.

Technicznie - animacja pierwsza klasa, tradycyjna animacja 2d od WB, stylizacja i design z tej półki co JL/JLU czy starszy Batman Beyond/TAS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2015 o 22:48, Ecko09 napisał:

U mnie jest tylko multikino i każdy głośniejszy film tam jest w 4 wersjach. 2d napisy,
2d dubbing, 3d napisy, 3d dubbing. Żyć nie umierać.


U mnie jest podobnie, ale np. taki Ant Man w wersji 2D z napisami ma tylko jeden seans dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to 3D z napisami w Cinema City jest raz dziennie i to o wątpliwej godzinie (17:00), bo reszta to IMAX-y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się doczytałem, ze pełnometrażówka nowego JL dostanie [technicznie dostała] mini-serial [a może nawet pełnoprawny serial] - Justice League: Gods and Monsters Chronicles.
Wow - DC wraca do formy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się