HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2007 o 18:11, HumanGhost napisał:

No ba. Wiadomo, że wiek mówi sam za siebie. Większość ludzi tylu lat nie dozywa. Ale mimo wszystko
jakoś tak dziwnie jest jak umiera taki ktoś. Smutno po prostu.


Te nazwiska jednak mimo wszystko szeroko rozumianej opinii publicznej był raczej słabo znane.
Prawdziwy smutek zacznie się jak zacznie wymierać [cholera, nie wiem co mnie naszło na takie wypowiedzi] stara gwardia Pacino, de Niro, Connery, Hopkins. Już śmierć Brando była wielkim wydarzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 20:12, .Darnok napisał:

> No ba. Wiadomo, że wiek mówi sam za siebie. Większość ludzi tylu lat nie dozywa. Ale mimo
wszystko
> jakoś tak dziwnie jest jak umiera taki ktoś. Smutno po prostu.

Te nazwiska jednak mimo wszystko szeroko rozumianej opinii publicznej był raczej słabo znane.
Prawdziwy smutek zacznie się jak zacznie wymierać [cholera, nie wiem co mnie naszło na takie
wypowiedzi] stara gwardia Pacino, de Niro, Connery, Hopkins. Już śmierć Brando była wielkim
wydarzeniem.


Pacino to jeszcze ze 20 lat może pożyć. A de Niro wcale nie jest taki stary. Bardziej bym się martwił o takiego Leslie Nielsena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jutro o 22.50 zasiade przed tlelewizorkiem aby obejrzec sobie ,, Wielka czerwona jedynka " . Zainteresował mnie sam tytuł filmu . Przeciez tak podtytul nosi Call of Duty 2 na konsole ps2 czy xbox .

Opowiada on o dywizji amerykańskiej ktora nazwa Big Red One wziela sie od tego ze amerykański zolniez walczać podczas I wojny światowej zastzrelił niemca po podpisaniu pokoju ( amerkanin oczywisćie tego nie wiedział ) . Dla uczczenia jego pamieci utworzono ta dywizje . ( nazwa ja tak bo taki napis mial ten niemiec)

Sam film opowiada o perypetiach żolnież z BRO podczas wojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą, chciałbym Ci zwrócić uwagę na dzisiejszą emisję "Diuny" o godz. 20:00 na Ale Kino.
Jest to wersja z 1984 r. w reżyserii Davida Lyncha, ale przez wielu jest uznawana za lepszą ekranizację powieści Herberta.
BTW. Mam nadzieję, że jeszcze tego nie oglądałeś i informacja się przyda :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 01:28, reykan napisał:

Teraz w końcu zapodali trochę filmów wojennych, a ''''Szyfry wojny'''' były naprawdę dobre.


Hmmm... ja ledwo obejrzalem do konca. To chyba jeden z najgorszych filmow wojennych jakie dane mi bylo ogladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A weź, nie kracz! Niech żyją jak najdłużej. W końcu akurat oni sa nadal aktywni zawodowo, więc niech tak zostanie jak najdłużej. :-)

SinClers -->> Na poprzedniej stronie masz recenzję Transformers. W skrócie: warto. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"szyfry wojny" to dobry film wojenny z czystym sercem moge go polecic fanom takich filmow jak "Kompania Braci" czy "szeregowiec ryan"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wieczorkiem nie mając co robić przeglądałem filmy, które ostatnio były dołączane do gazet, które kupuje moja starsza. Wybrałem "Crash" - "Miasto Gniewu". Obraz dla mnie po prostu rewelacyjny. Nawet mało znani aktorzy pokazali wysoką klasę, wylewali emocje bez zbędnych słów. Fabuła łączyła historię kilku postaci zamieszkałych w Los Angeles - kupca żydowskiego pochodzenia prześladowanego przez innych, zakompleksioną żonę reżysera filmowego, zapracowanego i wiecznie nie mającego czasu dla własnej matki bogacza oraz wielu innych postaci. Udźwiękowienie, zarówno jak i reżyseria były rewelacyjne - klimat tego filmu jest po prostu nie do posiania. Jak dla mnie 10/10 - każdemu polecam.

PS: Dziś biorę się za "Marzyciela" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak kiedyś taką sama ocenę ten film dostał jak na roku nam go pokazano. Obraz wręcz idealny.. eh i pomyśleć że to film człowieka od Strażnika Teksasu :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 01:26, A-cis napisał:

Zgodnie z obietnicą, chciałbym Ci zwrócić uwagę na dzisiejszą emisję "Diuny" o godz. 20:00
na Ale Kino.


Dzięki za informację , ale w międzyczasie kupiłem sobie DVD z "Diuną" Lyncha.Zapłaciłem "aż" 13,00 zł , ale za to mogę film oglądać kiedy zechcę.Stara wersja podobała mi się , ale nie bez zastrzeżeń.O efektach nie ma co wspominać , ponieważ to już zupełnie inna epoka , jednak mam również inne zastrzeżenia.Diuna jest trochę chaotyczna.Usunięto część książkowych wątków i dodano inne , wymyślone przez rezysera.Poza tym , film w wersji reżyserskiej trwał chyba z 4 godziny i dla potrzeb kina skrócono go do 140 minut.Może gdyby zrobiono 2 części , obraz byłby bardziej spójny i podobny do powieści.Pomimo niedociągnięć , polecam Diunę Lyncha , bo film ma naprawde niezły klimat , dobrą grę aktorów i ciekawą obsadę.Warto obejrzeć.
A w przypadku ciekawych filmowych seansów w tv , każde przypomnienie jest mile widziane. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 11:18, KrzychW napisał:

Poza tym , film w wersji reżyserskiej trwał chyba z 4 godziny i dla potrzeb kina skrócono go do 140 minut.

A to co kupiłeś, to jest wersja reżyserska? Czy kinowa?
Pytam, bo teraz jest modne dawanie na płytach DVD nowych, poszerzonych wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 07:28, nekromanta7 napisał:

"szyfry wojny" to dobry film wojenny z czystym sercem moge go polecic fanom takich filmow jak
"Kompania Braci" czy "szeregowiec ryan"


Jestem fanem "Kompani braci" oraz "Szeregowca", chociaz tego drugiego mniej to jednak porownywanie tych filmow do nedzy pod tytulem "Szyfry wojny" kojarzy mi sie z porownywaniem soczystego kotleta schabowego do kotleta sojowego albo Batmanow Burtona do Batmanow Schumachera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 11:41, A-cis napisał:

A to co kupiłeś, to jest wersja reżyserska? Czy kinowa?
Pytam, bo teraz jest modne dawanie na płytach DVD nowych, poszerzonych wersji.


Mam zwykłą wersję.O reżyserskiej tylko słyszałem.Zresztą autor artykułu o Diunie napisał , że podobno pierwotna wersja miała około 4 godzin , więc to nic pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2007 o 14:10, Azrathel napisał:

choć jeśli powstanie podobny przyjemny odmóżdżacz, to nie ma sprawy ;]


podobny oczywiście do wspomnianego w tekście "Dooma" -_-"
eech, skleroza, nie te lata już :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo, bo w piątek Ojciec Chrzestny II. Wyemitowanie trylogii Godfather''a uważam za świetny pomysł i składam szczere gratulacje stacji TVN. Już dawno miałem ochotę na ten film, ale nie miałem żadniej okazji zobaczyć go w telewizji. A w piątek będzie leciał w ogólnodostępnej telewizji. Super! :) Tak bardzo mi się spodobała pierwsza część filmu o rodzinie Corleone, że aż musiałem ustawić sobie avatara o tej tematyce :) Nawet gra jest taka, podobno fajna. Film mi się podoba i czekam aż wreszcie będzie część druga. Szkoda tylko, że tak późno :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się