Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Premiera gry Wiedźmin przesunięta na 26 października

211 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2007 o 10:53, Ryk Niedźwiedzia napisał:

W takim razie przepraszam... Ale jesteś pewien, że to zalecane? Podejrzanie niskie... W "Obliviona"
na takim sprzęcie ledwie daje się grać, a przecież jest to gra starsza o ponad rok...


Nie pamiętam jakie wymagania miał neverwinter nights ale jego silnik- Aurora to także silnik Wiedźmina wprawdzie zmodyfikowany ale jednak z roku 2002 czyli wymagania powiedziałbym są nawet wysokie i jestem w stanie uwierzyć w zapewnienia twórców o optymalizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Według tego newsa podane wymagania sprzętowe mówią o konfiguracji potrzebnej do grania na średnim poziomie detali, Więc liczę na wymagania na poziomie 2,2 Ghz, 512Mb RAM oraz karta na poziomie ATI Radeon 9250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Podane wymagania sprzętowe były podane jako zalecane, do grania na średnim poziomie detali. Liczę na minimalne w okolicy 2Ghz, 512Mb RAM, karta coś koło Radeona 9250 z SM 2.0. No i oczywiście Service Pack 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dwa posty, ale zostały spowodowane szybkością netu (post ukazał się z opóźnieniem). Gdyby szybkość była grzechem, to ten net zasiadałby po prawicy Pana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 09:13, Gvynbleidd napisał:

Z góry pszepraszam jeśli mnie poniesie i zrobie coś nie kulturalnego.
Znowu się premiera obsówa. Była już wystarczająco opóżniona. Ja już mmyślałem że się nie opóżni
a ty co. ZNOWU OBSUWA!!! ŻĘby chociarz wyszła tego 26 paźdiernika.


Gra jest zapowiedziana na 26 października i innego terminu nie ma :)
Wiele osób już to dostrzegło ze nie jest to zwykłe przesunięcie, ale związane jest po prostu z obszernością gry - czyli mówiąc po prostu z bonusem w postaci wielu dodatkowych godzin grania :)

Oczywiście pozostaje też kwestia dopracowywania tak naprawdę szczegółów, optymalizacji kodu itp.
Te dodatkowe dni nie są dużym przesunięciem tym bardziej że kilka osób zbiera na zarezerwowane przez siebie kolekcjonerki ;)

ja też już widziałem grę i chętnie na nią zaczekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 10:53, Ryk Niedźwiedzia napisał:


> To nie są minimalne wymagania oni podawali zalecane.
> 2.4 Ghz procek
> 1 GB Ramu
> karta graficzna 6600 128 MB

W takim razie przepraszam... Ale jesteś pewien, że to zalecane? Podejrzanie niskie... W "Obliviona"
na takim sprzęcie ledwie daje się grać, a przecież jest to gra starsza o ponad rok...


Na potwierdzenie moich słów news:

http://www.gram.pl/news_9wTjJO6_CD_Projekt_ujawnia_cene_i_wymagania_sprzetowe_gry_Wiedzmin.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze Wiedzmin nie bedzie musial w pazdzierniku konkurowac z jakimis wielkimi hitami, to pewnie o wiele niebezpiecniejszy pod tym wzgledem miesiac niz wrzesien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę rozumiem to że premiera jest przesunięta.

Każdy powinien zrozumieć że by była gra dopracowana i żeby nie było rozczarowania jak przy Gothic3.

Ja jestem w 100% za przesunięciem premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 16:11, Elwro napisał:

Mam nadzieje, ze Wiedzmin nie bedzie musial w pazdzierniku konkurowac z jakimis wielkimi hitami,
to pewnie o wiele niebezpiecniejszy pod tym wzgledem miesiac niz wrzesien.


nie chodzi tu absolutnie o konkurencję... duże tytuły owszem pewnie 4 kwartał będzie w nie obfitował, ale taki RPG będzie tylko jeden :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ty jeszcze jej nie masz?! :-P Hehe, taki żart.. ;-) Właśnie, EK. Gdybym wcześniej wiedział, że to o tej porze będzie witcherek ... :-|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 15:57, SzaacH napisał:

Wiele osób już to dostrzegło ze nie jest to zwykłe przesunięcie, ale związane jest po prostu
z obszernością gry - czyli mówiąc po prostu z bonusem w postaci wielu dodatkowych godzin grania
:)
Oczywiście pozostaje też kwestia dopracowywania tak naprawdę szczegółów, optymalizacji kodu
itp.


Hmm z twojej wypowiedzi można pokusić się o jeden ciekawy wniosek mianowicie: Czyżby CD projekt uznał, że gra jest po prostu za krótka? Bo jeśli technicznie rzecz biorąc pozostały tylko szlify, to braki widocznie pojawiły się w długości samej rozgrywki, mam tylko nadzieję ze ten bonus " w postaci wielu dodatkowych godzin grania" nie będzie jakoś na siłę doklejony do podstawowej fabuły, co mogłoby zmniejszyć atrakcyjność rozgrywki. Choć nadal mam nadzieje ze jednak wam sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 16:17, Runa napisał:

> Wiele osób już to dostrzegło ze nie jest to zwykłe przesunięcie, ale związane jest po
prostu
> z obszernością gry - czyli mówiąc po prostu z bonusem w postaci wielu dodatkowych godzin
grania
> :)
> Oczywiście pozostaje też kwestia dopracowywania tak naprawdę szczegółów, optymalizacji
kodu
> itp.

Hmm z twojej wypowiedzi można pokusić się o jeden ciekawy wniosek mianowicie: Czyżby CD projekt
uznał, że gra jest po prostu za krótka? Bo jeśli technicznie rzecz biorąc pozostały tylko szlify,
to braki widocznie pojawiły się w długości samej rozgrywki, mam tylko nadzieję ze ten bonus
" w postaci wielu dodatkowych godzin grania" nie będzie jakoś na siłę doklejony do podstawowej
fabuły, co mogłoby zmniejszyć atrakcyjność rozgrywki. Choć nadal mam nadzieje ze jednak wam
sie uda.



nie mam mowy o żadnym doklejaniu :) Ilość godzin grania ma bezpośredni związek fabułą, systemem questów itp... nie ma tu mowy o "czymś za coś". w przypadku Wiedźmina nie ma mowy o półśrodkach... wszystko ma być dopracowane ... a na to potrzeba odrobinę więcej czasu.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 00:20, Taaz napisał:

Natomiast teraz, gdy przesunięto premierę o ponad miesiąc, głosy tych wszystkich malkontentów
ucichły, wszyscy jak gdyby rozumieją istotę takiej decyzji.


Nie do konca sie z tym zgadzam, bo ja na przyklad ostatnio dosc czesto krytykuje posuniecia CDP. I z newsem dot. przesuniecia daty premiery tez byly pewne komplikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 16:53, heyboy napisał:

A kiedy wrzucicie update wizualizacji EK?


A coś się zmienił w tej EK że muszą wrzucać update??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 16:55, fish13 napisał:

A coś się zmienił w tej EK że muszą wrzucać update??


No np. za digipacka weszły zwykłe dvd boxy. Jak pytałem kiedyś czy to specjalne etui co w standardzie ma być też dorzucą, to mi nie odpowiedzieli. Stwierdzili, że za niedługo wrzucą nową wizualizację i do tej pory jej nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 16:58, heyboy napisał:

> A coś się zmienił w tej EK że muszą wrzucać update??

No np. za digipacka weszły zwykłe dvd boxy. Jak pytałem kiedyś czy to specjalne etui co w standardzie
ma być też dorzucą, to mi nie odpowiedzieli. Stwierdzili, że za niedługo wrzucą nową wizualizację
i do tej pory jej nie ma...


Trochę poczekać musimy od ręki się tego nie da zrobić, a może jeszcze wprowadzą jakieś kosmetyczne zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 17:01, fish13 napisał:

Trochę poczekać musimy od ręki się tego nie da zrobić, a może jeszcze wprowadzą jakieś kosmetyczne
zmiany.


No ja wiem toteż zapytałem tylko. Pozostaje tylko czekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to dobre posunięcie. Dobra gra to bardzo poważne przedsięwzięcie, które wymaga na koniec wielogodzinnych testów, nanoszenia poprawek, etc. Moim zdaniem lepiej na grę poczekać niż mieć niedopracowaną grę, tak jak było to w przypadku Gothic 3. A swoją drogą, patche na pewno się pojawią. :-) A z drugiej strony, RPG nie może być grą krótką! Świat musi być wielki, a gra ma dostarczać przyjemności całymi tygodniami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować