Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2014 o 13:30, lis_23 napisał:

w przypadku większości gier mam ten komunikat po zamknięciu aplikacji i wyjściu na pulpit,
jednak " Śródziemie Cień Mordoru " już podczas uruchamiania gry powoduje, że system zmienia
schemat kolorów systemu windows na podstawowy, pasek staje się szary a gra działa źle,
wydajność się pogarsza, zamiast powiększyć. Cy to oznaka, że czegoś mi brakuje? Co jest
za słabe? Procek, Grafika czy RAM?

Sprawdź sobie wyniki cząstkowe testu wydajności i już będziesz wiedział, że wąskie gardło jest tam gdzie są najmniejsze wartości. Najczęściej nie jest to jednak problem sprzętu, tylko złej konfiguracji systemu.
Bardzo często wystarczy wejść w menedżera urządzeń i przekonać się, że są źle zainstalowane lub niedziałające prawidłowo sterowniki (mają np. wykrzykniki). Usunięcie takich problemów najczęściej załatwia wszystkie problemy.
W następnym kroku należy sprawdzić co się uruchamia na starcie w komputerze. Generalnie zawsze można wejść do msconfig i w zakładce uruchamianie wyłączyć wszystko. Komputer momentalnie odetchnie i jeszcze przyspieszy start.
Na koniec jeżeli to jeszcze nie pomoże możesz na skrócie do gry wejść w zakładkę "zgodność" i włączyć kilka pozycji związanych z grafiką takich jak wyłączenie kompozycji oraz skalowania.
Ostatecznie jeżeli komputer jest pozbawiony robaków i wirusów, jego minimalny wynik wydajności cząstkowej jest w okolicach 2 i dotyczy to grafiki lub pamięci, to prawdopodobnie zbyt słaby jest sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 21:14, Olamagato napisał:

Sprawdź sobie wyniki cząstkowe testu wydajności i już będziesz wiedział, że wąskie gardło
jest tam gdzie są najmniejsze wartości.


Chodzi o to, co na fotce nr 1: Wygląda na to, że najsłabszym ogniwem jest dysk twardy.

Dnia 07.10.2014 o 21:14, Olamagato napisał:

Bardzo często wystarczy wejść w menedżera urządzeń i przekonać się, że są źle zainstalowane
lub niedziałające prawidłowo sterowniki (mają np. wykrzykniki). Usunięcie takich problemów
najczęściej załatwia wszystkie problemy.


Niestety, nie mam żadnych wykrzykników w rozwinięciu poszczególnych opcji - druga i trzecia fotka.

Dnia 07.10.2014 o 21:14, Olamagato napisał:

W następnym kroku należy sprawdzić co się uruchamia na starcie w komputerze. Generalnie
zawsze można wejść do msconfig i w zakładce uruchamianie wyłączyć wszystko. Komputer
momentalnie odetchnie i jeszcze przyspieszy start.


Mój autostart, czwarta fotka.

20141007213927

20141007214251

20141007214256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy konto updatususer lub usluga jeszcze dzialaja czy juz nie.
Moze poprostu wejsc w katalogu users i skasowac recznie folder?
Na necie na podstawie 2 letnich postow jest cos takiego
net user /delete updatususer do skasowania usera
sc delete nvupdatusservice do skasowania uslugi

Mozesz tez http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3067/kw/updatususer/ odinstalowac kompletnie stery a w instalacji niestandardowej odznaczyc aktualizacje. moze jeszcze trzeba czysta zaznaczyc, dawno temu to robilem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii gry " Śródziemie Cień Mordoru ", rozwinąłem informacje o tym błędzie ( fotka ) i wydaje mi się, że po uruchomieniu gry jest zbyt mało pamięci RAM ( gra ponoć używa aż 6GB ), albo program jest niezgodny z kompozycjami interfejsu Aero.

20141007221323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 22:13, lis_23 napisał:

W kwestii gry " Śródziemie Cień Mordoru ", rozwinąłem informacje o tym błędzie ( fotka
) i wydaje mi się, że po uruchomieniu gry jest zbyt mało pamięci RAM ( gra ponoć używa
aż 6GB ), albo program jest niezgodny z kompozycjami interfejsu Aero.


Szczerze dużo więcej by dało gdybyś zamiast rozwijać informację o zmianie schematu pokazał zrzut z meneddżera zadań (Ctrl+Shift+Esc) wtedy wyświetli ile masz zajętego RAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2014 o 00:41, Nufiko napisał:


Szczerze dużo więcej by dało gdybyś zamiast rozwijać informację o zmianie schematu pokazał
zrzut z meneddżera zadań (Ctrl+Shift+Esc) wtedy wyświetli ile masz zajętego RAMu.


Zrobiłem tak, niestety, nie podczas akcji ale po śmierci w trybie nemesis i wyszło trochę ponad 3GB, coś za mało.
Do tego nie dało się wrócić do gry po wyłączeniu menedżera zadań, przez chwilę był dźwięk i czarny ekran, potem już tylko czarny ekran. Jeszcze raz użyłem mz, zamknąłem grę i ponownie ją uruchomiłem, w sumie pograłem z godzinę, półtorej i było ok. Zauważyłem też, że gra ta dosyć mocno grzeje grafikę, po wyjściu z gry jest 61 stopni, więc w czasie gry powinno być więcej. Może się jednak grafika grzeje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 21:07, zerohunter napisał:

Da się mieć 2 siódemki naraz na 2 osobnych partycjach? Jak tak to jak to zrobić, normalnie
zbootować i zainstalować?

Tak. Bez względu na to czy wystartujesz z płyty czy odpalisz program instalacyjny z poziomu istniejącej windy, to pojawi Ci się pytanie gdzie instalować. Teoretycznie da się zainstalować nawet w tej samej partycji pod innymi katalogami Windows, ale katalogi systemowe i skróty się zmiksują, więc bardzo tego nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2014 o 16:08, Prince_Miki napisał:


Chodzilo o wybor trybu instalacji sterownikow
http://pomoc.cdp.pl/entries/21704428-Instalacja-sterownik%C3%B3w-Nvidia
punkt 4. Bo z niestandardową mozesz odznaczyc aktualizacje. Wiec dodatkowo wlaczajac tryb "czysta" to program skasuje sam wszystko i zainstaluje stery bez tego "usera"
Troche nie jasno napisalem, a dawno to robilem wiec szczegolow nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już prawie wszystko jasne, tylko jest jeszcze jedna sprawa. Czy mam te sterowniki (dźwięku i grafiki) reinstalować (odinstalować, a następnie pobrać i zainstalować ze strony Nvidii), czy wystarczy je po prostu zaktualizować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak czytac to pytanie. Zrobilbym to pierwsze, bo nie wiem czy aktualizacja da wybor "instalacja niestandardowa". Nie wiem, jak chcesz dokonac tej aktualizacji, jezeli przez odpalenie instalatora sterownikow, to opcja wyboru powinna(w teorii)sie pojawic, jezeli inaczej to reinstalacja brzmi pewniej.
Skad wiesz, ze UpdatusUser jeszcze sie gdzies pałęta? w menadzerze zadan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2014 o 17:54, Sarinew napisał:

Skad wiesz, ze UpdatusUser jeszcze sie gdzies pałęta? w menadzerze zadan?

Powiem tak: jestem jedynym użytkownikiem swojego komputera (czyli założone jedno konto) i zawsze gdy go włączałem, to od razu pokazywało mi się pole do wpisania hasła, by móc się zalogować. Teraz mam dwa konta: "Administator" i moje, jednakże jestem pewien, że ten Administrator to UpdatusUser, bo gdzieś to było napisane (niestety już nie pamiętam gdzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nihil novi. Reinstalowałem sterownik graficzny wykluczając GeForce Experience, następnie według zaleceń instalatora restartowałem komputer i konto Administrator jak było, tak jest. Naprawdę już nie wiem, co o tym myśleć. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sie upewnic, ze nie masz wlaczonej tej "uslugi" to sprawdz uslugi
https://forums.geforce.com/default/topic/492499/geforce-drivers/updatususer-user-folder-created-upon-installation-of-270-61/post/3528944/#3528944
wpisz services.msc w uruchom i poszukaj czy masz NVIDIA Update Service Daemon lub cos zblizonego w nowym okienku "uslugi" co sie pojawi.
Moze co innego stworzylo nowe konto? Tez nie mam pomysłu co ani nie wiem jak sprawdzic kto stworzyl dane konto.

moze ta porada
http://www.pcformat.pl/Latwy-dostep,a,1132
ale na wlasne ryzyko ;)
a tutaj ktos http://www.fixitpc.pl/topic/2534-utworzylo-mi-sie-samoczynnie-konto-administrator/
przez przypadek stworzyl konto Administrator - instalowales moze aktualizacje do NET.Framework ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować