kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Po co recenzje gier konsolowych, które otrzymują oceny rzędu 4-5/10? Rozumiem sytuację, gdyby gra była długo wyczekiwana i okazała się klapą, ale recenzje zwykłych konsolowych średniaków to IMO tylko marnowanie miejsca, które z pewnością dałoby się zastąpić w lepszy sposób.

I dawajcie więcej starych, ale jarych gier ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 23:31, Xsaw napisał:

I jak wie ktoś czy Rainbow Sixa da się zainstalować po angielsku?Bo jedynki się nie dało
-_- a jak tej opcji brakuje to raczej sobie odpuszczę ten nr.


Niestety, nie da się.
Rozpoczynam grę, ruszam przed siebie gdzieś w alpejskich krajobrazach, widzę gościa z tytułowego Rainbow Six i... słyszę, jak mówi do mnie w moim ojczystym języku, z obrzydliwą, pseudo-teatralną manierą. Aż odechciało mi się grać.
A tak z czystej ciekawości: czy sam fakt, że posiadam już RS Vegas 2 upoważniałby mnie do pobrania/przegrania gry w angielskiej wersji językowej w charakterze kopii zapasowej do "peelki"? Pytam czysto teoretycznie, bo nie wiem, jak ty wygląda w kwestii prawnej i czy jest postrzegane jako przestępstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to pobieranie/robienie kopi zapasowych jest legalne, jeżeli posiadamy zakupiony oryginał. Jest jeden haczyk - przecież jak pobiera się, to również udostępnia się innym co już legalne nie jest ;] jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 16:59, xDeuSx napisał:

jak ty wygląda w kwestii prawnej
i czy jest postrzegane jako przestępstwo.

Nie jest to legalne. Za ściąganie prawo przewiduje karę finansową, ale nie więcej niż 3 krotność ceny piraconej gry. No chyba, że się coś zmieniło bo dawno nie zaglądałem do kodeksów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 09:42, logray napisał:

Nie jest to legalne. Za ściąganie prawo przewiduje karę finansową, ale nie więcej niż
3 krotność ceny piraconej gry. No chyba, że się coś zmieniło bo dawno nie zaglądałem
do kodeksów.


W takim razie, czy istnieje jakaś mniej drastyczna metoda, by z wersji dołączanej do CDA zrobić wersję angielskojęzyczną? Albo chociaż przywrócić oryginalne głosy?
Wiem, że to czepialstwo, ale mierzi mnie to niesamowicie. W ogóle staram się unikać gier po polsku, przeważnie tłumaczenia są spaprane, a do tego gra bez oryginalnych dźwięków/napisów traci zupełnie swój klimat. Dopuszczam jeszcze oryginalne głosy i polskie napisy ( tłumaczenia kinowe ), ale jestem w pełni zadowolony dopiero podczas grania w angielskojęzyczną wersję gry. Uwierzcie, można podłapać naprawdę sporo języka, nie mówiąc już o osłuchiwaniu się z wymową native speakerów - i to przy okazji robienia czegoś przyjemnego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2011 o 23:10, Gumisiek2 napisał:

Po co recenzje gier konsolowych, które otrzymują oceny rzędu 4-5/10? Rozumiem sytuację,
gdyby gra była długo wyczekiwana i okazała się klapą, ale recenzje zwykłych konsolowych
średniaków to IMO tylko marnowanie miejsca, które z pewnością dałoby się zastąpić w lepszy
sposób.

I dawajcie więcej starych, ale jarych gier ;-)


Gorąco się pod tym postem podpisuje, mniej konsol w ogóle w CDA poproszę:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mój ostatni numer jaki chyba kupuję. Poprostu zawiedzionym jestem 3 ostatnimi numerami i w ogóle ich nie kupowałem. Jedynie kupiłem dzisiejszy numer do zobaczenia o HoMM VI i Batman. To wszystko. A gry i tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 18:46, BartexooN napisał:

Poprostu zawiedzionym jestem 3 ostatnimi numerami
i w ogóle ich nie kupowałem.


Skoro nawet ich nie kupiłeś, to dlaczego jesteś nimi zawiedziony? O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze nie kupowałem cd action gdy widziałem że były recenzje samych "nieciekawych" przynajmniej dla mnie gier.No ale już od paru lat wstrzymałem się z zakupem tego czasopisma, no i takie pytanko teraz :)
czy recenzje jak i ogólnie czasopismo dobrze się trzyma, dbają tam o was? :)
Bo chętnie przystąpiłbym do zakupu prenumeraty lecz nie wiem gdzie szukać opinii o gazecie bo mogło się jednak dużo zmienić przez te hmm 2/3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2011 o 00:47, Redjevel napisał:

Ja zawsze nie kupowałem cd action gdy widziałem że były recenzje samych "nieciekawych"
przynajmniej dla mnie gier.No ale już od paru lat wstrzymałem się z zakupem tego czasopisma,
no i takie pytanko teraz :)
czy recenzje jak i ogólnie czasopismo dobrze się trzyma, dbają tam o was? :)
Bo chętnie przystąpiłbym do zakupu prenumeraty lecz nie wiem gdzie szukać opinii o gazecie
bo mogło się jednak dużo zmienić przez te hmm 2/3 lata.

Skocz do jakiegoś Empiku/Tesco i przejrzyj sobie numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.11.2011 o 13:41, Dared00 napisał:

Skocz do jakiegoś Empiku/Tesco i przejrzyj sobie numer.

Nie mam dobrego stosunku do ludzi czytających w empiku lub jakiegokolwiek innego marketu :)
No ale kupię nowy numer i może złożę prenumeratę.
Chyba była tam recenzja batmana co mnie najbardziej interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2011 o 17:23, Redjevel napisał:

> Skocz do jakiegoś Empiku/Tesco i przejrzyj sobie numer.
Nie mam dobrego stosunku do ludzi czytających w empiku lub jakiegokolwiek innego marketu


Why not?
Sam Empik do tego zacheca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawiodła mnie ta zapowiedź MP3. Miałem nadzieję że dowiem się chociaż trochę więcej niż w necie a było nawet mniej.

A do AR nie piszą już żadne trolle? Przejrzałem dział wstępnie i wieje tam nudą, tak jak w kilku poprzednich numerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2011 o 18:43, Harvenar napisał:

w jaki sposob? masz na mysli te wewnatrzsklepowe czytalnie?


Tak.
Kiedys sobie stalem z 5 min i czytalem jakas gazete az ktoras z pan tam pracujacych zaproponowala zebym sobie na kanapie wygodnie usiadl (bylo to dosyc dawno, nie wiedzialem wtedy ze cos takiego w empiku jest :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne jest to jak dorastam wraz z pismem. Kiedy zaczynałem przygodę z CD-Action, zawsze zaczynałem od lektury Na Luzie, podpisów pod screenami, a czasem przeczytałem jakąś recenzję. Kilka lat później zacząłem przywiązywać wagę do recenzji gier, czytałem je niemal wszystkie i sugerowałem się nimi przy zakupie gier. Obecnie, kiedy nie mam już tyle czasu na granie, lubię sięgnąć po CDA głównie ze względu na tematy okołogrowe, które ostatnimi czasy stają się coraz ciekawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się