Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2007 o 14:10, c3h4Skorpion napisał:

Dla mnie Gram.pl = CDP, jak juz ktos napisal. I wogole dziwie sie troche ze ktos moglby myslec
inaczej.


Nie wiem czy ktoś tak myśli, ale CDP utrzymuje, że sa oddzielną "instytucją"

Dnia 25.03.2007 o 14:10, c3h4Skorpion napisał:

Cenega - stara sie dorownac CDP ale moim zdaniem na obecna chwile nie ma zadnych szans bo CDP
(gram) wyrobilo sobie niezla pozycje na rynku i opinie wsrod graczy. Wydaje mi sie ze CDP bardziej
dba o opinie graczy niz Cenega.


Niestety ostatnio CDP na całej linii schrzania polonizacje i coraz częściej zdarzają się przypadki, że nie odpowiadają na maile. Może jeszcze Cenega nie dorównuje CDP ale przynajmniej dobrze, że robi konkurencję. A jak wiadomo konkurencja wyjdzie nam (tzn. graczom) na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2007 o 14:11, Choinix napisał:

Cedega sprzedaje tylko gry, które sama wydaje, gram.pl sprzedaje gry CDP, LEM''a, EA itd.,
więc nie można powiedzieć, że prawie niczym się nie różnią.


Tyle, że nie wszystkie gry tych wydawców. Bądź co bądź moim zdaniem i tak bardziej opłaca się kupować na wirtusie niz na gram.pl bo tu nic "extra" nie dostajemy (poza wydaniami kolekcjonerskimi, ale to są gry CDP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 14:17, rick90 napisał:

> Dla mnie Gram.pl = CDP, jak juz ktos napisal. I wogole dziwie sie troche ze ktos moglby
myslec
> inaczej.

Nie wiem czy ktoś tak myśli, ale CDP utrzymuje, że sa oddzielną "instytucją"

Tylko fakty są inne, dlaczegoż np. pracownicy cdp się udzielają tu? Dziwny jest ten świat...

>

Dnia 25.03.2007 o 14:17, rick90 napisał:

Niestety ostatnio CDP na całej linii schrzania polonizacje i coraz częściej zdarzają się przypadki,
że nie odpowiadają na maile

Coraz częściej ? Ostatnio mimo iż nie szukam ''na siłę'' to widzę że coś CDP znowu źle zrobił w polonizacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze dobrze ze Cenega konkuruje z CDP, bo wlasnie tak jak mowisz to oznacza ze bedziemy mieli wiecej dodatkow do gier, beda pewnie tansze a nawet jesli nie to pewnie beda jakies promocje. Niech sobie walcza :P Gdzie 2 sie bije tam 3 korzysta :P czyli my, korzystamy na tym (gracze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 14:20, rick90 napisał:

Tyle, że nie wszystkie gry tych wydawców. Bądź co bądź moim zdaniem i tak bardziej opłaca się
kupować na wirtusie niz na gram.pl bo tu nic "extra" nie dostajemy (poza wydaniami kolekcjonerskimi,
ale to są gry CDP)


Może tam inni, ale ja nie napisałem, że bardziej się opłaca, tylko walnąłem kontrę na Twoją wypowiedź, która celowo mijała się z prawdą. Możliwe, że na Wirtusie się bardziej opłaca, nie wiem, często gier nie kupuję.
Co prawda nie wszystkie gry - ale jednak zawsze "jakieś".
Co do pomocy technicznej na forum - tak, jak na niemal wszystkich forach dostaniemy ją za darmo, z tym, że to skupia graczy... a zawsze może jakiś pracownik CDP się wypowiedzieć [w tematach helpu technicznego często się wypowiadają].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 14:03, Arclight napisał:

> The Ship, która kosztuje 29,00zł!!

Która po przeczytaniu opisu wygląda bardzo miodnie! :P

Na stronie Cenegi nie widzę info o podkładce, mógłbyś mi podać linka? :)


Link do sklepu pewnie znasz, ale co tam ;)
http://www.sklep.cenega.pl/index.php?m1=kp&m2=prod&p_id=3175

Info o podkładce znajduje się nie w opisie, a na stronie głównej sklepu - patrz screen.

Poza tym wizerunek podkładki znaleźć można tutaj:
http://pcarena.pl/page/78692/The-Ship-juz-w-sklepach-w-ramach-inicjatywy-Rewolucja-Cenowa/

20070325143230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, faktycznie, tam nie zajrzałem. Dzięki!

@Choinix
Osobiście wolę kupować w Wirtusie, jest taniej, czasem dosyć sporo. No i przesyłka idzie zdecydowanie szybciej niż ze sklepu gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Cenedze ostatnio wypowiadałem się na ogół pozytywnie, ale... tym razem się okropnie zawiodłem. Od września nie zrobiono nic, by usunąć wady Supersellera.
Kupiłem dziś Age of Mythology Gold w świeżym wydaniu Cenegi. Wyglądu opakowań w żaden sposób nie zmieniono, nadal jest to srebrna kartonowa obwoluta + plastikowy gruby DVD-box. Wypowiadałem się już wcześniej ws. wątpliwej estetyki Supersellera (wówczas na podstawie Sid Meier''s Pirates! kupionego po redesignie we wrześniu) - niestety, nic się nie zmieniło. Nadal jest to tak samo brzydkie, srebrne "coś". O ile obwoluta jest wykonana naprawdę ładnie, to plastikowy box jest niskiej jakości, widać na nim wszystkie niedoskonałości materiału (co zapewne nie rzucałoby się tak w oczy na czarnym opakowaniu). Kurczę! Kolekcja Klasyki ma porządne opakowania od Amaray, a Superseller taki kawał kupy? Coś tu jest niepoukładane (domyślam się co - zakupione, ale niewykorzystane srebrne boksy. W tym nieszczęsnym opakowaniu cztery płytki. Dwie z Age of Mythology, jedna z The Titans, a na czwartej spolszczenie, instrukcja i patche. Płyty są BRZYDKIE! Przejrzałem szybko eBay i doszedłem do wniosku, że... drugi już raz spotykam się z tym, że płyty w Supersellerze różnią się od oryginalnych (we wspomnianym Sid Meier''s Pirates! też tak było - CD o LEMa diametralnie różniły się od Cenegowych).
Instrukcja? Jest. Łącznie 32 strony, rozdzielone między grę i dodatek. Tymczasem oryginalna instrukcja do samej "podstawki" (dostępna jako PDF na płycie, Microsoft chyba nie godzi się na modyfikację ich masterów) liczy 29 stron + osobny poradnik. Mogę darować to, że instrukcja nie jest kolorowa. Ale niekompletna.... Karty referencyjne? Ładnie wykonane. Przyjemnie się je czyta. Z użyciem Adobe Readera.

LEM potrafi dodać 100-stronicową instrukcję do gry za 29,90 (a nawet 16-stronicową przy koszcie gry oscylującym w otoczeniu... 5 zł). Cenega nie umie zrobić połowy z tego (i ew. dołączyć drzewa technologii) przy wydaniu za 49,90. CD-Projekt cenzuruje instrukcję nawet wtedy, gdy liczy sobie za grę 129,90.

Zawiodłem się. Zmarnowałem 44,90 (bo tyle kosztują gry z S$ w Media Markcie). Dobrze, że mam bilet na wszystkie linie i straty do tego się ograniczyły :P

Jeżeli ktoś kupi "kolekcjonerską" (bo trudno mówić o jej kolekcjonerskiej wartości, jeżeli jest wydana w ramach S$) edycję Age of Empires od Cenegi, proszę - niech wrzuci zdjęcia. Nie chcę kupować trzeciego egzemplarza tego samego zestawu (tak, mam po dwie sztuki złotej edycji AoE i AoE2), ale ciekaw jestem, czy wyszło to lepiej, niż AoM Gold.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 14:07, Skrytobójca napisał:

Dorosłość to nie tylko świersczyki i wóda, tak ciężko to pojąć ? ...

Raczej pomyliło ci się z dojrzałością, poza tym rozmówca nie musi być dojrzały, aby można było z nim sensownie dyskutować, ja jestem kompletnie niedojrzały, a chyba ci to nie przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 15:31, vear napisał:

Płyty są BRZYDKIE! Przejrzałem szybko eBay i doszedłem do wniosku, że... drugi już raz spotykam się z tym, że > płyty w Supersellerze różnią się od oryginalnych (we wspomnianym Sid Meier''s Pirates! też tak było - CD o LEMa
diametralnie różniły się od Cenegowych).
Zawiodłem się. Zmarnowałem 44,90 (bo tyle kosztują gry z S$ w Media Markcie). Dobrze, że mam
bilet na wszystkie linie i straty do tego się ograniczyły :P


Zapodasz zdjęcia płytek z AoM z $uper$ellera?? Mam AoM premierowa edycje polską, ale na dodatek się nie rzuciłem kiedy jeszcze go wydawała Promise, bo uznałem ze nie ma co kasy na niego tyle wydawać, raz ze to dodatek, dwa ze AoM to jednak już nie AoE2...

Teraz jest okazja kupić AoM + dodatek po polsku (fajniez e jest również wersja angielska dostępna ;) ), ale nie wiem czy nie czekać dłuzej (już przecież tyle czekałem ;pp ) i nie kupic czasem dopiero jak wyjdzie w KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:58, Paoro napisał:

Zapodasz zdjęcia płytek z AoM z $uper$ellera?? Mam AoM premierowa edycje polską, ale na dodatek
się nie rzuciłem kiedy jeszcze go wydawała Promise, bo uznałem ze nie ma co kasy na niego tyle
wydawać, raz ze to dodatek, dwa ze AoM to jednak już nie AoE2...


Dołączyłem, ale to tylko telefon. Niemniej jednak pokazuje brzydotę nośników...

20070326172956

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 14:20, rick90 napisał:

Tyle, że nie wszystkie gry tych wydawców. Bądź co bądź moim zdaniem i tak bardziej opłaca się
kupować na wirtusie niz na gram.pl bo tu nic "extra" nie dostajemy (poza wydaniami kolekcjonerskimi,
ale to są gry CDP)


O tutaj to się nie zgodzę, niestety Cenega ma jeszcze sporo pracy w sklepie by dorównać temu z gram, mówię to ze smutkiem, bo wiadomo zawsze się przyda dodatkowe miejsce do okazyjnych zakupów. Niestety problemy z działaniem, kiepska funkcjonalność i brzydota co tu mówić, powolność działania, a przede wszystkim formy płatności!!! Ja się pytam gdzie jest możliwość zapłacenia kartą, kilka razy zwracałem na to uwagę, odpowiedź była jedna: wkrótce. Ja zazwyczaj nie dokładam pieniążków na gry, gdy stwierdzam, że mogę sobie pozwolić na wydatek kupuje płacąc kartą, w końcu od tego one są.
Dalej na gram.pl moge znaleźć ofertę najatrakcyjniejszą na niektóre gry, nie mówię ze wszystkie, ale choćby zamawiając NWN2, zapłaciłem 89 zł (wPLN i zniżka za posiadanie zarejestrowanej NWN), którą mi dostarczono za darmo, kurierem dzień przed premierą. Zazwyczaj szukam oferty w różnych sklepach (tutaj zaznaczę, że jestem ograniczony to internetu i empiku), ale nie udało mi się w dniu premiery znaleźć korzystniejszej oferty, podczas gry Cenegi zazwyczaj kupuję w innych sklepach, ot ze względu na lepsza ofertę.
Dodam może, że CDP też ma nad czym pracować, przykładem niech będą ceny Guild Wars, jednak jest z tym sporo lepiej niż w "cenegowym" sklepie, a szkoda. Mam nadzieję, że od tak dawna zapowiadam rewolucja, czy tam nowy wymiar :) obejmie tez sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 18:00, boogie85 napisał:

> Tyle, że nie wszystkie gry tych wydawców. Bądź co bądź moim zdaniem i tak bardziej opłaca
się
> kupować na wirtusie niz na gram.pl bo tu nic "extra" nie dostajemy (poza wydaniami kolekcjonerskimi,

zniżka za posiadanie zarejestrowanej NWN
ja mam neverwinter nights jedynke i niemoge zarejestrowac :)
mam pierwsza edycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:31, vear napisał:

> Zapodasz zdjęcia płytek z AoM z $uper$ellera?? Mam AoM premierowa edycje polską, ale na
dodatek
> się nie rzuciłem kiedy jeszcze go wydawała Promise, bo uznałem ze nie ma co kasy na niego
tyle
> wydawać, raz ze to dodatek, dwa ze AoM to jednak już nie AoE2...

Dołączyłem, ale to tylko telefon. Niemniej jednak pokazuje brzydotę nośników...


Tu masz do porównania (nie wiem czy widziałes czy moze nawet masz) disc 1 z edycji premierowej AoM jeszcze wtedy kiedy wydawcą był Promise, płytki jednak robione były oczywiście przez Microsoft i wraz z pudełkiem DVD lądowały u tego własnie wydawcy, który pakował w polskie pudło tekturowe... Co to papierów to i wtedy duzo nie było, ale to było dawno kiedy edycje premierowe nie było niestety jeszcze tak bogate...

20070326180649

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jeden i drugi sklep ma wady. Zresztą ja i tak nie lubię kupować u wydawcy (chyba, że mi się to szczególnie opłaca). Zazwyczaj kupuję na wirtusie. A co do karty, ja nie znam (jeszcze) tego problemu, ponieważ nigdy tego nie robiłem, ale niedawno założyłem sobie konto więc pewnie w niedługim czasie zacznę to odczuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 18:22, rick90 napisał:

Fakt, jeden i drugi sklep ma wady. Zresztą ja i tak nie lubię kupować u wydawcy (chyba, że
mi się to szczególnie opłaca). Zazwyczaj kupuję na wirtusie. A co do karty, ja nie znam (jeszcze)
tego problemu, ponieważ nigdy tego nie robiłem, ale niedawno założyłem sobie konto więc pewnie
w niedługim czasie zacznę to odczuwać.


Mi wszystko jedno gdzie kupuję, albo inaczej kupuje tam gdzie jest najtaniej, a że nie zdarza mi się kupowac jednej gry a kilka, to choćby taka darmowa wysyłka powyżej 150 zł staje się przydatna. Ogólnie nie mam oporów przed kupowaniem w wirtusie, na gram, czy na allegro lub z okazji jakiejs promocji w empiku. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby do tego grona dołaczył sklep Cenegi, tylko że musi byc ku temu jakiś powód.
Tymczasem skieuję się do Wirtusa w celu zakupu pakietu Guild Wars,bo cena na gram.pl jest irracjonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do nadrukow na plyty to wg mnie sprawa drugorzedna. Wazniejsze jest zastosowane (nieuprzykrzajace zycia) zabezpiecznie, mam nadzieje ze tutaj cenega nie zaszalala (starforce). Same nadruki - wiadomo, ze beda ladniejsze w wydaniu premierowym, ew. reedycji, ktora zmieni tylko opakowania. Tak bylo bodajze w przypadku Starcrafta w taniej serii (bestseller) - plytki byly oryginalnie tloczone na zachodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP nawet zwykle wydania ma kozackie. Czesto sa tam bajery z Edycji Kolekcjonerskich (Plakaty itp.), z Cenegi podoba mi sie jedynie ta seria Super$seller, bo kupilem z tego Pirates:P Jak dla mnie najlepsza Edycja Kolekcjonerska z CDP to Company of Heroes, ta skrzynka na amunicje jest kozacka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:46, azur64 napisał:

> Dorosłość to nie tylko świersczyki i wóda, tak ciężko to pojąć ? ...
Raczej pomyliło ci się z dojrzałością, poza tym rozmówca nie musi być dojrzały, aby można było
z nim sensownie dyskutować, ja jestem kompletnie niedojrzały, a chyba ci to nie przeszkadza?

Nie nie przeszkadza, ale przeszkadza mi jak ktoś mówi, CDP jest najlepszy bo jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować