Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Miecz Wiedźmina" - premiera nowego klipu zespołu VADER już dziś!

267 postów w tym temacie

a bo zapomniałem doprecyzować porostu głos tego faceta mi nie pasuje bez niego by było ok
podałem argument dla którego mi się niepodobna czy jesteś usatusfakcjonowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 19:14, Y8U napisał:

wole coś w stylu Nightwish np podobne do Amaranth alb to by dali Wish I Had An Angel.

Chodzą słuchy, Nighwish też coś nagra ;) Co prawda nie lubię Nightwisha, ale nie mam nic przeciwko - na pewno byłby to świetny zabieg marketingowy (tak jak z Vaderam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 19:59, Apekiller101 napisał:

LOL jakiś metal >.<


Lol to twoja wypowiedź xD Bo twoim zdaniem co bardziej by pasowało do klimatu Wedźmina jak nie jakiś rodzaj metalu? Może pop? Albo techno, to by była młócka ^_^

BTW piosenka niezła, naprawdę nieźle wpasowana w klimat. Choć z repertuaru Vadera wolę Helleluyah :)

Nightwish też mógłby być - choć ja raczej widzę coś z pierwszych płytek Within Temptation ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 19:59, Apekiller101 napisał:

LOL jakiś metal >.<

No i co z tego że metal ? A czego się spodziewałeś ? Może popu z britneją czy inną badziewną piosenkarką ,czy może dresa zza rogu mówiącego o życiu ulicy w piwnicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ble, lubię metal ale goście z zapaleniem krtani zawsze mnie śmieszyli. Growl jest dobry w małych ilościach jako dodatek, powyżej "pewnej ilości" jest dla większości śmiertelników niestrawny.

Co do samego kawałka to nędza niestety. Tekst żałośnie śmieszny, melodia 0, riffy skrajnie prymitywne. Niestety koło ww. Godsmacka z PoP to to nawet nie leżało.

To, że jest polska gra to nie znaczy że MUSIAŁ grać polski zespół (szczególnie że "śpiewają" po angielsku). Niestety na soundtrack do Wiedźmina to death metal pasuje jak pięść do nosa. Tu to by się przydało heavy albo hard rock, ewentualnie odpowiednio dobrany industrial. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 19:14, Y8U napisał:

wole coś w stylu Nightwish np podobne do Amaranth alb to by dali Wish I Had An Angel.


Nightwish tez jest wciagniety do wspolpracy:) Z inicjatywy Atari dla odmiany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 20:27, tykus napisał:

Lol to twoja wypowiedź xD Bo twoim zdaniem co bardziej by pasowało do klimatu Wedźmina jak
nie jakiś rodzaj metalu? Może pop? Albo techno, to by była młócka ^_^


Akurat odpowiednio dopasowana muzyka elektroniczna byłaby idealnym uzupełnieniem soundtracku. Np. coś w stylu Roba Dougana czy Vangelisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 20:27, tykus napisał:

BTW piosenka niezła, naprawdę nieźle wpasowana w klimat. Choć z repertuaru Vadera wolę Helleluyah
:)

Helleluyah to to samo co God is DEAD? Niezły utwór ;]

Dnia 06.09.2007 o 20:27, tykus napisał:

Nightwish też mógłby być - choć ja raczej widzę coś z pierwszych płytek Within Temptation ;]

Tak, Within zdecydowanie by się nadał. Ale i tak jest dobrze, przynajmniej moim zdaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 20:52, Mashivi napisał:

Helleluyah to to samo co God is DEAD? Niezły utwór ;]

Tak, to to samo :P

Dnia 06.09.2007 o 20:52, Mashivi napisał:

Tak, Within zdecydowanie by się nadał. Ale i tak jest dobrze, przynajmniej moim zdaniem ;)

Moim też, ale chętnie zobaczyłbym coś w stylu Enter z pierwszej płytki Withina.

Seldon - nie wiem, nie znam się do końca na elektronicznej muzyce. Znam tylko The Chemical Brothers xD Ale metal świetnie wpasowuje się w klimat. A melodia w utworze Vader jest niezła, choć z tekstem gorzej.

Mike - a wiesz może, czy Nightwish nagra specjalnie coś nowego czy raczej wykorzystają coś ze swoich poprzednich dokonań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 21:01, tykus napisał:

> Helleluyah to to samo co God is DEAD? Niezły utwór ;]
Tak, to to samo :P

Fajny utwór, ale dosyć skrajny - sam wiesz jak to jest ;)

Dnia 06.09.2007 o 21:01, tykus napisał:

Moim też, ale chętnie zobaczyłbym coś w stylu Enter z pierwszej płytki Withina.

Moje zdanie znasz - Angels ponad wszystko ;p

Dnia 06.09.2007 o 21:01, tykus napisał:

Mike - a wiesz może, czy Nightwish nagra specjalnie coś nowego czy raczej wykorzystają
coś ze swoich poprzednich dokonań?

http://www.gamestar.de/news/pc/spiele/rollenspiel/the_witcher/1472884/the_witcher.html ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 10:53, Selv napisał:

elementy folkloru i heroizmu, gdybań i bajań. Ballada z mocniejszym tupnięciem w stylu Nightwish`a
bądź po prostu coś cholernie melodyjnego ala Loreena McKennitt z lutniami czy innymi instrumentami
które po prostu idealnie oddają klimat fantasy, bleh, one najeżą do tego klimatu.
Wg mnie, podkreślam wg mnie, CDP stara wykreować Wiedźmina na bardziej Action a nie RPG stąd
taki a nie inny gatunek muzyczny a szkoda.


Nightwish tez bedzie. Utwor Vadera to dopiero poczatek. Bedzie wiecej utworow o roznym klimacie. Vader oddaje ten ostry element gry. Spokojniejsze utwory beda oddawac inne aspekty:)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2007 o 17:11, Wachu 1 napisał:

let the stereotypes go to hell ;)


Dokladnie, zdecydowanie podpisuje sie pod stwierdzeniem!
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2007 o 21:01, tykus napisał:

Mike - a wiesz może, czy Nightwish nagra specjalnie coś nowego czy raczej wykorzystają
coś ze swoich poprzednich dokonań?


Nie wiem, ustala to niemieckie Atari. Trzeba szperac po niemieckim netcie (ze wsparcie babelfisha;)

Postaram sie przy okazji dowiedziec.

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 21:07, Mike napisał:

> elementy folkloru i heroizmu, gdybań i bajań. Ballada z mocniejszym tupnięciem w stylu
Nightwish`a
> bądź po prostu coś cholernie melodyjnego ala Loreena McKennitt z lutniami czy innymi instrumentami

> które po prostu idealnie oddają klimat fantasy, bleh, one najeżą do tego klimatu.
> Wg mnie, podkreślam wg mnie, CDP stara wykreować Wiedźmina na bardziej Action a nie RPG
stąd
> taki a nie inny gatunek muzyczny a szkoda.

Nightwish tez bedzie. Utwor Vadera to dopiero poczatek. Bedzie wiecej utworow o roznym klimacie.
Vader oddaje ten ostry element gry. Spokojniejsze utwory beda oddawac inne aspekty:)

YEAH!!! vedzie prawdziwy hit z Wiedźmina a niech tylko ktos sprobuje powiedzieć ze bedzie inaczej :D z ta muza to wrecz nie moze sie nie udac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bleee jak widzę, że ktoś chce muzykę industrialną do gry stricte fantasy, to sam już nie wiem w jakim kraju żyję. Gdyby to był cyberpunk to niech będzie indusrtial, ale Wiedźmin? Vader mógł się bardziej wysilić, ale mimo wszystko kawałek jest dobrze wkomponowany. Czuje się ten wojowniczy klimat tak często wiązany z death metalem. Amon Amarth byłoby też great, ale pewnie na takie sugestie juz za późno :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, te pojedyncze słowa w tekście... są chyba jedynym powodem do tej pory by martwić się o fabularną warstwę Wiedźmina. W żaden sposób, poza samym słowem miecz, nie nawiązują do Sagi... rodzi sie pytanie, czy gra będzie? Mam jednak nadzieję, że jest to tylko problem piosenki, a nie objaw problemu z całą produkcją. No i to darcie się... dobre dla dzieciaków, ale imho żałośnie śmieszne. Zresztą dla mnie jak soundtrack to koniecznie instrumentalny, bez tekstów.
Muzyczka, jako taka, chociaż słyszało się lepsze, ogólnie nic nadzwyczajnego.
Natomiast w kwestii klimatu... naprawdę nie wiem, gdzie jest punkt wspólny metalu i Wiedźmina. Owszem do walk, bitew to pasuje. Ale metal jakoś nie spaja się ze stoickim chłodem Geralta. Po prostu ciężkie brzmienia byłoby dobre do jakiejś młócki mieczykiem, gdzie trzeba sobie podbijać adrenalinę i testosteron. Oczywiście rzuci sie tu na mnie cała zgraja fanów (w większości niestety ubranych na czarno młodzików buntujących się przeciw rodzicom ;) ) i oskarży o promowanie popu lub hip-hopu. Otóż uważam, że żaden z powyższych sie nie nadaje. Natomiast wspomniany już Vangelis... no to już zupełnie co innego. Jest bardziej subtelny, może kreować różne nastroje, podczas gdy ciężka muzyka jest raczej ograniczona na tym polu. Pierwsze sample z muzyki do gry były bardzo pozytywne... teraz patrząc co ma Wiedźmina promować jest trochę gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jedno takie generalne slowo wyjaśnienia, odnośnie dlaczego zdecydowaliśmy się na wspolprace z Vaderem. Na pewno nie liczylismy na to, ze wszystkim się to spodoba Po prostu gusta sa rozne. Spiesze przy okazji wyjasnic, ze to tylko jeden z wielu utworow muzycznych nagranych specjalnie do gry:) (nie wiem ile mogę zdradzic, wiec pozostane przy ogolnikach;) I jedyny o tak ciezkim brzmieniu. Będą i klimaty slowianskie i celtyckie i zdaje się cos nawet blizej muzyki popularnej;) Mam nadzieje, ze każdy znajdzie w tych utworach cos co mu się spodoba, a i ze calosc będzie mimo wszystko fajnie się skladac (m.in. dzieki wspolnym elementom melodycznym, choc na rozne sposoby wyrazonych:)

Ostatnią linią obrony będzie sama muzyka w grze. Podklady dueatu Skorpik – Pawel Blaszczyk sa naprawde geniealne i wiele osob zwracalo uwage na mega klimatyczna muzykę w tle.

Wracajac jednak do wspolpracy z Vaderem. Otoz to nie jest tak po prostu taki prosty chwyt marketingowy i nasza kalkulacja „ich popularność = wiecej kopii gry sprzedanych”

Idea jest troche glebsza. Sami nie jestesmy fanami Deathmetalu, ale Vader zdecydowanie cieszy się szacunkiem wśród tych którzy w gatunku się wyznaja. Dla nas oznacza to ni mniej ni wiecej, ze sa dobrzy w tym co robia.

I tu jest meritum sprawy. Otoz nam najbardziej zalezy na wciągnięciu do projektu i do spraw z nim związanych twórców z Polski, którzy robia rzeczy na naprawde swiatowym poziomie.

W samym teamie mamy mnóstwo wybitnych postaci (nie wspominając niedawno nagrodzonego Damiana Bajowskiego http://www.damianbajowski.com/ - polecam pierwszy komentarz;), a wśród osob spoza CDP, a zaanagazowanych tak czy inaczej w projekt znajduje się sporo wybitnych postaci. Oczywiście wypada zaczac od Andrzeja Sapkowskiego;) ale oczywiście chodzi mi tez o Tomka Baginskiego, czy Przemka Truscinskiego, którzy w tym co robia sa naprawde niezli (choc znow tak jak w przypadku Vadera, nie oczekujemy, ze wszystko wszystkim będzie się podobac, np. kreska Trusta)

Mamy w Polsce sporo naprawde utalentowanych osob i fajnie jeśli z wzajemnym pozytkiem możemy razem powspolpracowac.

Pozdr.
M.
PS. Sorry za bałagan z polskimi czcionkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2007 o 21:27, Graffis napisał:

Zresztą dla mnie jak soundtrack to koniecznie instrumentalny, bez tekstów.


Będzie i sporo utworow instumentalnych (zdaje sie cala jedna plytka:), ale beda tez utwory inspirowane z vocalami (vide Vader).

Chcialem tylko podkreslic jedna rzecz. Na podstawie jednego utworu nie oceniajcie zbyt wiele. Utworow specjalnie do gry powstalo kilkanascie, i Vader to jedyny taki ostry kawalek. Ilustruje on element brutalno-agresywny, ktory gra zawiera.

Niezaleznie od kilkunastu utworow inspirowanych gra, jest juz chyba kilkadziesiet geniealnych podkladow z samej gry (niektore utwory mozna posluchac na www.thewitcher.com).

Pozdr.M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować