Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Nie wyłączaj ATI TT.

Jak byś wyłączył to być miał tylko sterowniki, które nie mogły by zostać wykorzystane, a więc wydajność by była.... hmm... zerowa? Sam tak próbowałem, więc wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2007 o 14:22, Stwór napisał:

Posłużę się testem z pclab http://pclab.pl/art30379-6.html gdzie widać jak zamieniają się miejscami
z różnicami często minimalnymi. A cenowo nowe GTS''y stoją lepiej.
Można powiedzieć że wydajnościowo są na równi, a cenowo jednak się różnią. Nawet Ultra choć
szybsza nie odskakuje zbytnio. A GTX ultry nie pobije. Tak więc kupowanie GTX mija się z celem.


Jak widzisz na tescie sa podrecane modele. Ja nie powiedzialem ze nie jest lepszy, ale porownuje sie wynikami referencyjne modele - i tu wychodzi ze GTX jest lepszy. Inna sprawa jest cena ktora jest o polowe nizsza. Wiec sa 2 punkty odniesienia - cena i wydajnosc. Ogolem mowiac GT/GTS(G92) sa najlepsza karta w stosunku cena do wydajnosci.

Dnia 23.12.2007 o 14:22, Stwór napisał:

Co to za porównanie karty po OC już fabrycznie a "normalną" GTX? Cenowo! Tak jest sens, jeśli
karta sprzedawana w sklepie po fabrycznym OC jest tańsza od karty GTX z standardowymi taktowaniami
i jeszcze potrafi ją wyprzedzać. Po co test z podkręconym GTX których cena jest jeszcze wyżej
i to nie raz o kilkaset złotych, w dodatku gdy porównują do ultry.


To tak jak bys porownywal malucha do BWM. BWM jezdzi, maluch tez. BWM kosztuje krocie, maluch prawie ze nic, czyli wynika ze lepiej kupic malucha bo przeciez mamy autem sie wozic prawda?! Tak to mam rozumiec wg Ciebie?
Ciekawi mnie czemu w tych testach nie ma GTX podreconego, albo ULTRY? Pewnie dlatego zeby pokazac ze GT/GTS lepiej wychodzi. Jak juz porownywac karty to wszystkie czy ULTRA, GTX(OC), GTX, GTS(OC), GTS, GT(OC), GT i dopiero zobaczyc na wyniki jak sie plasuja (mowie tu o wydajnosci a nie o cenie).
Zobacz na testy i zobacz na rozdzelczosci 1900+, na pewno ni przeoczysz fakty ze GT/GTS(G92) zostaja w tyle przy takich rozdzielczosciach. Innymi slowy mowiac zalezy kto w jakiej rozdzialce pracuje.
Fakt faktem ze teraz GTX sie nie oplaca kupowac, lepiej poczekac na 9x jesli ktos korzysta z duzych rozdzielczosci, jesli nie to GT/GTS jest najlepszym wyborem jesli macie 1k zlotych na wydaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 14:57, DJ Danielus napisał:

Nie wyłączaj ATI TT.

Jak byś wyłączył to być miał tylko sterowniki, które nie mogły by zostać wykorzystane, a więc
wydajność by była.... hmm... zerowa? Sam tak próbowałem, więc wiem.


Ciekawe ... a jak ja rozmawiałem jakiś czas temu na ten temat, to ktoś powiedział mi (tu, na tym topicu), że ATT jest tylko dodatkiem i że bez niego również można normalnie wykorzystywać sterownik.
Oczywiście bez jakiegokolwiek CCC. Jeśli zakupię coś od ATI, to z ich strony i tak ściągam sam tylko sterownik. ATT planowałem ściągnąć tak czy inaczej, ale nie sądziłem że bez tego w ogóle stery nie ruszą. :-O
To w końcu jak to z tym jest ? Muszę zainstalować od razu i jedno i drugie (i sterownik i ATT) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DX ściągnij i zainstaluj - nie musisz przez to ze sterami mieszać.

Dann
Nie wiem - ja tego nie powiedziałem. U mnie na samych sterach wydajność była tragiczna, a po instalacji ATI TT wyraźnie wzrosła. Osobiście zalecam by mieć taki "kontroler".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 14:58, Kazhaam napisał:

To tak jak bys porownywal malucha do BWM. BWM jezdzi, maluch tez. BWM kosztuje krocie, maluch
prawie ze nic, czyli wynika ze lepiej kupic malucha bo przeciez mamy autem sie wozic prawda?!
Tak to mam rozumiec wg Ciebie?


Chyba przesadzasz z tym porównaniem. Najlepszą odpowiedzią na to będzie czy Osiągi GTS/GT(92) odbiegają tak bardzo od osiągów GTX jak malucha w porównaniu do BMW? Nie wydaje mi się też twoje porównanie jest trochę na wyrost bo nie o to mi chodziło.
.

Dnia 23.12.2007 o 14:58, Kazhaam napisał:

Ciekawi mnie czemu w tych testach nie ma GTX podreconego, albo ULTRY? Pewnie dlatego zeby pokazac
ze GT/GTS lepiej wychodzi. Jak juz porownywac karty to wszystkie czy ULTRA, GTX(OC), GTX, GTS(OC),
GTS, GT(OC), GT i dopiero zobaczyc na wyniki jak sie plasuja (mowie tu o wydajnosci a nie o
cenie).


Ale nawet biorąc podkręconego GTX''a nie mamy aż takiej różnicy. Samej Ultry już nie bardzo można podkręcić (te co są kosztują ponad nie raz grubo 2500zł, a cenowo kupię 2x GT/GTS który zje tą kartę. Zresztą robi się problem z dostępnością tych kart bo je wycofują. Fakt takie wyniki powinny wyjść bo obecne można powiedzieć że są dosyć stronnicze. Ale faktu to nie zmieni że porównywanie i tak mija się z celem gdy za cenę jednej podkręconej karty można dostać 2x GT/GTS z którymi nawet najlepiej podkręcona Ultra nie wygra. Dltego jak ktoś będzie chciał super wydajność to nie kupi podkręconej Ultry tylko 2x GT/GTS.
Tak na marginesie ile osób na dzień dzisiejszy używa rozdzielczości w okolicach 19XX i wyżej? Gdy nawet gry nie raz nie udostępniają takowych? Sam używam 1680 na 1050 i jestem w mniejszości.
Miejsce obecnej Ultry i GTX''a zajmą najprawdopodobniej karty z serii 9xxx wtedy sytuacja powinna być wyraźniejsza gdy zdecydowanie przyrost wydajności będzie zauważalny względem obecnych GT/GTS. Bo przyrost podkręconej GTX w stosunku do GT/GTS jest znikomy.
Chyba temat powoli nam się wyczerpuje;) Dawno na forum nie pisałem tylu postów:P
Dla wyjaśnienia temat zaczął się od tego że jedna osoba na forum rozważała kupno 2x GTX (i nie sądzę że miała na myśli GTS po OC za 2 tyś zł) w SLI więc odpowiedziałem że lepiej kupić GTS który nie dość że jest tańszy to nie raz szybszy. A ty wkroczyłeś na temat że GTX po OC jest szybszy i G92 nie wygra z nimi. Mi chodziło o to że cenowo zyska, a wydajnościowo będzie miał to samo to po co przepłacać? Nie musisz mi udowadniać że Ultra po OC jest szybsza:P Chciałem tylko wyjaśnić że nie myliłem się doradzając koledze w sprawie kart i temat na który wkroczyliśmy ni jak ma się do tematu który zapoczątkował owy zainteresowany:)
No to tyle. Dziękuje za miła dyskusję, ale muszę zmykać:) jakby co będę w okolicach 0:00:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rKtóregoś pięknego dnia wlaczylem winampa aby posluchac sobie muzyczki. Wyskakuje mi błąd 88780088. Myślę sobie "dobra, co tam, pogram sobie w CSa". Włączam go i czekam parę minut na przejście kolejki do PGSa. Wchodze i tu nagle okazuje sie ze nie mam dzwieku! Resetuję PieCa(ze startu zeby nie bylo :P), ale problem dalej burzy mi krew. Pisze w googlach 88780088 i sprawdzam po kolei wszystkie porady i żadne nie działają. Próbuję działac na karcie dzwiekowej zwyklej i zintegrowanej. (jakies stare Audigy i ac97) Pytam się ojca i radzi mi odinstalowac i zainstalowac DXa, nastepnie stery.(oczywiscie po wykonaniu polecenia obsobaczyl mnie ze komputra zalatwilem) OK wszystko zawalone to trzeba wgrac backup systemu. Wgrałem go i dźwięk jest, a DXa nie ma.

Wydaje mi się, że wszystko opowiedzialem. :)


EDIT Dodam jeszcze, że bez DXa kodeki nie dzialaja, toteż jedynym moim źródłem filmów i muzyki jest Youtube. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 15:39, DJ Danielus napisał:

Dann
Nie wiem - ja tego nie powiedziałem. U mnie na samych sterach wydajność była tragiczna, a po
instalacji ATI TT wyraźnie wzrosła. Osobiście zalecam by mieć taki "kontroler".


Wiem, że to nie Ty to powiedziałeś. Natomiast nie lubię wybitnie, kiedy dwie osoby odpowiadają inaczej na to samo pytanie. :-/ Bo wtedy nie wiadomo, kogo się radzić. ;-)
Anyway, i tak planuję instalację ATT, więc dodatek czy nie, i tak będzie on u mnie obecny. Także problemu chyba nie będzie ... mam nadzieję.


@ Abomek

Co do Twojego problemu, to nie mam pojęcia, jak Ci pomóc. :-/ Skoro zainstalowałeś Dx, to powinieneś go przecież mieć. ;-P
Na Twoim miejscu już dawno temu wykonałbym polecenie "format c:". :-) Zawsze działa, a raz na jakiś czas jest wręcz niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niby skąd, przestań tworzyć nowe teorie kolego bo piszesz bzdury bez CCC czy ATT nie uświadczysz bajerów graficznych ale grać się da bez problemu. Kilka dni temu robiłem instalkę XP i wszystkie gry działały bez problemu bez CCC i ATT w systemie te programy są po prostu dodatkiem niczym wiecej

Abomek

Możesz zrobić co chcesz z CCC czy ATT bez nich gry muszą działać i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 16:33, Dann napisał:

Co do Twojego problemu, to nie mam pojęcia, jak Ci pomóc. :-/ Skoro zainstalowałeś Dx, to powinieneś
go przecież mieć. ;-P
Na Twoim miejscu już dawno temu wykonałbym polecenie "format c:". :-) Zawsze działa, a raz
na jakiś czas jest wręcz niezbędne.


Aach, po tym zawsze trzeba robic wszystko od nowa. Ale jak tylko znajde gdzies plytke z moim windowsem to sprobuje, najwyzej uzyje backupu.

EDIT: Dodam jeszcze, że wyłączyłem CCC i Easytunera, wgrałem plik zapasowy, zresetowalem komputer i dalej DX załatwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pyanie: Chcę kupić kartę graficzną i nie wiem jaką. Jaki jest teraz najlepszy wybór?? Zastanawiam się nad 2 Zoltac 8800 GT AMP! Ediion. Ale nie wiem czy ma to sens. A 2 Zoltac 8800 GTS AMP! Edition są za drogie nie mówiąc już o GTX. Więc moja prośba jest taka jaką karte/y kupić najlepiej??

P.S: Chce mieć kompa do najlepszych gier więc karty nie starsze niż seria 8800 i 3750.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 17:05, Marek1995 napisał:

P.S: Chce mieć kompa do najlepszych gier więc karty nie starsze niż seria 8800 i 3750.


To nie marudź, że drogie :| GTS kosztuje w okolicach 1,5 k Ten Zotac to pewnie razem z EVGA SSC najmocniej wykręcony GTS - stąd cena bo i wydajność o parę % wyższa od referencyjnych produktów. Zobacz jeszcze 8800 GT - tańszy i słabszy ale mocniejszy od 3870

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować