Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2011 o 17:01, Jammin69 napisał:

Napisałem wyżej, że nie mam funduszy. Chciałem tylko dowiedzieć się na przyszłość.
A co możesz polecić ?


Wszystko zależy od budżetu, ceny tych wydajniejszych zaczynają się od ~130 zł, jak Zalman CNPS10X Performa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 17:01, Jammin69 napisał:

Napisałem wyżej, że nie mam funduszy. Chciałem tylko dowiedzieć się na przyszłość.
A co możesz polecić ?


Od siebie poleciłbym coolery od Arctica, do 100 zł to Freezer 7 pro, a powyżej 100 zł to Freezer 13 pro, ponadto nie małą rolę odgrywa też pasta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dobrze wentylowaną obudowę, to myślę, że na boxowym chłodzeniu wyciągniesz około 500 mhz więcej z tego procesora. Tyle powinien pójść bez podnoszenia napięcia a więc i temperatura bardzo by nie skoczyła.
W którymś serwisie internetowym, nie pamiętam którym, podkręcili ten procesor na boxowym chłodzeniu do 4 ghz. Tylko wtedy już oczywiście było zbyt gorąco do pracy na co dzień.

Zawsze możesz spróbować i wrócić do standardowych ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 19:32, Jammin69 napisał:

No to podobnie jak ja pisałem. Tylko, że 100 Mhz więcej :P


No wiesz, trudno powiedzieć dokładnie, może i poszłoby na 700 mhz i temperatura nadal byłaby dobra.
W każdym bądź razie próbować na pewno możesz. Badaj tylko czy wszystko jest w normie i czy proc zbyt się nie nagrzewa.
Zdziwiłbym się gdyby nie dało rady podkręcić go o te mniej więcej 500 mhz tak jak wspomniałem wcześniej.

P.S Bo to "+600mhz" to było pytanie z twojej strony tak? Nie podkręcałeś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama karta oczywiście ok, ale absolutnie nie za te pieniądze. Za tyle to można już mieć szybszego GTXa 560ti. Ba, nie wiele drożej można mieć nawet HD6950...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 10:43, gumeczka napisał:


Za dosłownie kilka złotych więcej masz Sapphire Radeona HD6950 1GB:
http://www.ceneo.pl/10649828
Wydajność zdecydowanie większa, dodatkowo istnieje możliwość zmodowania tej karty na HD6970, i tym samym dodatkowe zwiększenie wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 16:42, gumeczka napisał:

Dzieki 6950 rzeczywiście się bardziej opłaca


Oczywiscie, ze seria 69xx bedzie lepsza.... tam juz jest teselacja poprawiona.
6950 vs 560 ti.... 6970 vs 570.
W cyferkach tak, w dx 11 nie, ale i tak seria 69xx zrobila krok do przodu, bo dla czego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 17:45, zajacisko napisał:

To, że monitor nie wykrywa grafy znaczy, że nie działa, czy może jest nadzieja?

Monitor może jej nie wykryć z prostego powodu: kabel się odłaczył. Albo złamał (to się też zdarza). Albo słacze jest brudne. Możliwości jest doprawdy wiele... nawet brak podłaczenia dodatkowego zasilania do karty, która takiego dodatkowego zasilania wymaga (a te najnowsze nawet wymagają dwóch dodatkowych podłaczeń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas normalnej gry nagle monitor zgasł i nic więcej się nie stało. Nie ma żadnego komunikatu o tym, że się odłączył przewód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 18:31, zajacisko napisał:

Podczas normalnej gry nagle monitor zgasł i nic więcej się nie stało. Nie ma żadnego
komunikatu o tym, że się odłączył przewód.

No tak, to eliminuje parę możliwości. Ale... jaki to monitor? Niektóre można wyłaczyć przez dotyk. Wystarczy musnąć palcem. To pewnie też sprawdzałeś? No i to całkowite wyłaczenie mnie zadziwia. Gdyby padła świetlówka, to zawsze jest jeszcze druga i jakiś tam obraz by jednak był. Czyli karta, albo monitor. Albo zasilacz monitora. Innych pomysłów już nie mam, na wszelki wypadek jednak sprawdź wszystkie połaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 18:31, zajacisko napisał:

Podczas normalnej gry nagle monitor zgasł i nic więcej się nie stało. Nie ma żadnego
komunikatu o tym, że się odłączył przewód.


Niedawno miałem podobny problem. Spróbuj kilka(naście)razy odłączyć i z powrotem podłączyć monitor do gniazdka. Jeśli dioda się zapali a potem zgaśnie to pewnie coś z zasilaniem monitora. Posprawdzaj też wszystkie przewody, czy jakiś aby nie dochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że przy uruchamianiu komputera beeper robi kombosa: długi-krótki-krótki-krótki. Chyba nie wykrywa grafy, coś się zepsuło przy tym, co się wtyka w płytę główną....
EDIT: Dodam, że wentylator kręci się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować