Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2007 o 18:44, paulo34 napisał:

mam pytanko czy na GeForce 7300 GS po gram jeszcze w tym roku coś czy musze wymieniać ją


He he ty to jeszcze masz w miarę a ja śmigam na Radku 9550 :/
Obowiązkowo wymiana karty (co polecacie?) - chociaż zastanawiałem sie raczej nad zmianą kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 19:02, Boskii napisał:

> mam pytanko czy na GeForce 7300 GS po gram jeszcze w tym roku coś czy musze wymieniać


He he ty to jeszcze masz w miarę a ja śmigam na Radku 9550 :/
Obowiązkowo wymiana karty (co polecacie?) - chociaż zastanawiałem sie raczej nad zmianą kompa.


Zależy od złącza jakie chcesz ;) Bo teraz masz pewnie AGP ;) To wymiana płyty na PCI-E a jak nie to radka x1600 albo x19x0 ewentualnie evga 7800 GS // Galaxy 7600GT // Gigabyte 700 GS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 19:10, dawidos160 napisał:

> > ..........


Hmm, tylko taki radek X1950PRO to bije takiego 7800GS więc raczej Radka polecać warto, no i on ma możliwosć grania z AA i HDR jednoczesnie czego geforcy 7... nie mają. Dopiero 88.. ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 23:00, awesome napisał:

> > > ..........

Hmm, tylko taki radek X1950PRO to bije takiego 7800GS więc raczej Radka polecać warto, no i
on ma możliwosć grania z AA i HDR jednoczesnie czego geforcy 7... nie mają. Dopiero 88.. ma


Wypisałem akurat wszytkie takie mocniejsze na agp z seri radków i nvidia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 23:10, blacklio napisał:

Aż tak źle?
Najgorsze jest to że widziałem filmik porównawczy CoH z DX9 i DX10... zmiany w grafice faktycznie były niewielkie, można było jedynie zobaczyć lepsze oświetlenie, a tu jeszcze widzę że Geforce 8800GTS ledwo co wyrabia z grą:(

Za słabe karty, czy do d...eski dx10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 23:26, Darkstar181 napisał:

Za słabe karty, czy do d...eski dx10?


Myślę, że ani to ani to ... To raczej wina twórców Company of Heroes. Tak mi się wydaje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... co dx 10 i company of heroes to ... ta gra jest pisana na dx 9 a patch o wadze 17 mega raczej nie zmeni jej na rasowe dx 10 to popierwsze
inna sprawa że na nowych sterach beta 158.45 gra działa lepiej niż na wcześniejszcyh i tak na małej mapie w dx 10 i bajerami wysokimi na moim konfigu można pograć ale czasem nieźle potrafi przyciąć a różnic prawie nie ma ( tylko oświetlenie pikseli i detale są nieco lepsze przy max zbilżeniu ) jak dla mnie to ten patch to pic na wodę i tyle - jak wyjdzie gra pisana pod dx od podstwa to można robić testy ( a szybko się to nie stanie )
a co do CofH to te niby detale - to jakieś paprochy, kamienie itd. jedynie ładnie trawa wygląda (jak dywan ;p)
i tak jak sferis pisał to głównie wina twórców tej gry, bo to nie jest gra pod dx 10 tylko dx 9 i w tym środowisku spisuje się świetnie - nie wiem czy coś z tym zrobili ale po tym patchu i sterach od nvidi gra pod vistą działa zdecydowanie lepiej .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2007 o 13:22, scott napisał:

i tak jak sferis pisał to głównie wina twórców tej gry, bo to nie jest gra pod dx 10 tylko
dx 9 i w tym środowisku spisuje się świetnie - nie wiem czy coś z tym zrobili ale po tym patchu
i sterach od nvidi gra pod vistą działa zdecydowanie lepiej .....

Crysis też był pisany od podstaw pod DX9, a jednak po wprowadzeniu poprawek na ostatnią chwile wygląda zdecydowanie lepiej pod DX10, chociaż nie był początkowo pod niego pisany.

Ale to chyba faktycznie wina twórców CoH że gra wcale nie wygląda o wiele lepiej na DX10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy bede chcial podkrecac GF 7600GS (galaxy) fakt ze zainstalowany jest na plycie glownej tego samego producenta pomoze w overlockingu czy nie ?? Czy w pudelku z karta jest jakas plytka z programem do podkrecania karty czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 16:50, Zauri napisał:

Czy w pudelku z karta jest jakas plytka
z programem do podkrecania karty czy nie ??


Dodajac odpowiedni wpis do rejestru mozesz odblokować w sterownikach nVidii opcje ręcznego ustawiania czestotliwości pracy zegara i pamieci na karcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy podkręcał już ktoś taktowania w Catalyst Control Center(Ati)??? Mam Radeona x1950Pro i nie wiem o ile mogę bezpiecznie zwiększyc taktowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 22:02, gaweyn napisał:

Czy podkręcał już ktoś taktowania w Catalyst Control Center(Ati)??? Mam Radeona x1950Pro i
nie wiem o ile mogę bezpiecznie zwiększyc taktowanie.


A co źle sie karta sprawuje? MOżesz mi przedstawić taki raport użytkownika o tej karcie, znaczy się jak działa itp? Bo sam będę jutro miał ta karte no i nie wiem czy sprzedawać czy sobie zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 22:02, gaweyn napisał:

Czy podkręcał już ktoś taktowania w Catalyst Control Center(Ati)??? Mam Radeona x1950Pro i
nie wiem o ile mogę bezpiecznie zwiększyc taktowanie.

Do czasu aż artefakty bedziesz miał lub będziesz miał zwiech kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 22:58, awesome napisał:

> Czy podkręcał już ktoś taktowania w Catalyst Control Center(Ati)??? Mam Radeona x1950Pro
i
> nie wiem o ile mogę bezpiecznie zwiększyc taktowanie.

A co źle sie karta sprawuje? MOżesz mi przedstawić taki raport użytkownika o tej karcie, znaczy
się jak działa itp? Bo sam będę jutro miał ta karte no i nie wiem czy sprzedawać czy sobie
zostawić.

nie karta świetna, ale tak chciałem poeksperymentowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 22:02, gaweyn napisał:

Czy podkręcał już ktoś taktowania w Catalyst Control Center(Ati)??? Mam Radeona x1950Pro i
nie wiem o ile mogę bezpiecznie zwiększyc taktowanie.

Dlatego w tym celu używa się ATIToola, który bezpiecznie powoli sam podnosi taktowanie i od razu przeprowadza testy. Mozna spokojnie zdać się na automat zawarty w tym programie. Sprawdzenie maksymalnego o/c to jakaś godzina samodzielnej pracy kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na targach Computex 2007 firma Sapphire przedstawiła dwie nowe karty graficzne ATI Radeon HD 2600 XT. Pierwsza wyróżnia się tym, że zastosowano w niej interfejs AGP, natomiast w drugiej zredukowano liczbę warstw płytki PCB - efektem tego będzie niższa cena.

Model w wersji AGP dysponuje (podobnie jak jego odpowiednik PCI-E) 120 jednostkami "Unified Shaders" (ujednolicone jednostki PS i VS, mogące pełnić obie te funkcje). Na pokładzie urządzenia zainstalowano 256 MB pamięci GDDR3 komunikujących się z rdzeniem szyną o szerokości 128 bitów. Sapphire HD 2600 XT AGP obsługuje DirectX 10 i oddaje użytkownikowi do dyspozycji wyjście DVI, VGA i TV-out (urządzenie wymaga dodatkowego zasilania). Ponadto karta wyposażona została w UVD (Unified Video Decoder), czyli układ przystosowany do dekodowania filmów HD (z minimalną pomocą CPU).

Sapphire przedstawiła również tanią wersję modelu ATI Radeon HD 2600 XT PCIe. Aby zredukować koszty, postanowiono zaoszczędzić na liczbie warstw płytki PCB - z typowych ośmiu firma zeszła do czterech. Niestety, w wyniku takiego zabiegu musiano zrezygnować z wewnętrznego złącza CrossFire. Karta oferuje dwa wyjścia DVI i jedno TV-out. Nie wymaga dodatkowego zasilania.

http://www.pcworld.pl/news/112835.html
jesli to jest prawda i taka karte bede mogl sobie kupic (bo nie bedzie kosztowac 1000 zl ;) ) to ja ja chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować