Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Wszystko o kulturze Punkowej

4 posty w tym temacie

Witam:)
Otóż nie znalazłem tematu poświęconego subkulturze punkowe, więc postanowiłem takowy założyć. Wiem, że jest kilkanascie osób na 4um, które są członkami subkultury, zapraszam więc do dyskusji.
Pierwsze, co poddam pod osąd, to nietolerancje punku w niektórych szkołach. Jest to frustrujące i uwłacza naszej godności. Wg mnie, oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sam "punkowałem" :) ale to był bardziej okres przejściowego buntu związany z wiekiem dojrzewania. Proszę mnie z góry nie określać mianem pozera, bo ów wtedy moje przekonania i ideały zdecydowanie podlegały pod tą subkulturę. Z wiekiem człowiek się zmienia i zmienia sposób patrzenia na świat. Ja doszedłem do wniosku, że aby być sobą nie muszę przypisywać się do żadnych subkultur. Co do tolerancji - jestem tolerancyjny :) i problem nietolerancji również mnie irytuje. Zwłaszcza takie sytuacje o których piszesz w pierwszym poście. Ludzie mający swój styl, sposób ubioru i bycia są z góry przekreślani przez resztę a społeczeństwo przypina im tabliczkę dziwolągów i odmieńców. Prawda natomiast jest taka, że to zwykli ludzie, przeważnie bardziej "normalni" od tych którzy uważają się za normalnych. Natomiast strasznie drażnią mnie ludzie, którzy rzekomo uważają się za punków a robią wszystko tylko po to by wybić się z tłumu, zademonstrować pikantnie swoją odmienność i za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę. Najczęstszym przypadkiem są małolaty, które założą glany, wezmą papierosa do buzi, upiją się na koncercie tanim winem - i to jest ich bunt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2007 o 18:29, 88Bonzo napisał:

Najczęstszym przypadkiem są małolaty,
które założą glany, wezmą papierosa do buzi, upiją się na koncercie tanim winem - i to jest
ich bunt.

Też się spotkałem nie raz i nie dwa z takimi przypadkami. Takie dzieciaki widzą kogoś w glanach i zaraz też chcą takie być. Jednak to musi mieć podłoże emocjonalne. Myślę, że po prostu w domu nie są podziwiane i nagradzane za swoje osiągnięcia i nadrabiaja to w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować