Zaloguj się, aby obserwować  
ArtuF

Homeworld 2

88 postów w tym temacie

Skoro jest już taki temat to się dopiszę.
Kupiłem sobie ostatnio Homeworlda z NXK i mam problem [nie znalazłem jego rozwiązania w pomocy]: nie chce mi się uruchomić żadna misja - wgrywa się i albo zaraz po wgraniu wypada do Windowsa, albo kilka sekund jest normalnie i też robi wypad. Mój komp spełnia wymagania minimalne, system to WinXP. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, byłbym wdzięczny za pomoc, bo szkoda wydanych pieniędzy jeśli nie uda mi się zagrać :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 22:50, DoomnY napisał:

Reinstall WINXP=format C:?

---> Dzięki to równie pomocne, jak rada wymiany kompa ;p Miałem nadzieje na zmiane jakiegoś configu gry lub ustawień w Windowsie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej, płyty głównej. Nic nie podkecaj w komputerze. Looknij Dział Pomocy w gram.pl. Pamiętaj, że po instalacji nowych sterowników do grafy trzeba ponownie wgrać DirectX. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż raczej nie pomoge , ale powiem że też tak kiedyś miałem z Dark Colony, w 4 lub 5 misji po prostu wychodziła i to nie był problem mojego kompa ani systemu tylko gry - cała "partia była wadliwa'' wiem to dlatego, że razem z kumplami kupiliśmy 4xDC w CD-AC.... (nie pisze nazwy gazety żeby nie posądzono mnie o reklame).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli misja sie nie kończy to znaczy, że NIE ROZWALIŁEŚ ALL:) zobacz sobie zakładke zadania i jeśli w głównych celach nie ma potwierdzenia zniszczenia all, to musisz ich poszukać. Doradzam wybudowanie 5-6 sond i wysłanie ich w możliwe miejsca "pobytu" sił Vaygrów - kolesie sie ukrywają i nie widać ich na sensorach:) miłej zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
---> Cóż, na razie tego nie sprawdzę, nie będę kombinował na razie nic z systemem, bo gdyby coś się zepsuło, nie mam na tyle miejsca żeby pozgrywać pierdółki z partycji systemowej [w razie potrzebnej reinstalki Windowsa] na reszte dysku. Ale to chyba nie błąd gry, bo pewnie kilka jest trochę osób które Homeworlda kupiły, a błędów nie zgłaszają... chyba że zgłaszają pomocy technicznej, a na forum o tym nie piszą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 15:51, Hatred napisał:

Jeśli misja sie nie kończy to znaczy, że NIE ROZWALIŁEŚ ALL:) zobacz sobie zakładke zadania i jeśli w głównych celach nie
ma potwierdzenia zniszczenia all, to musisz ich poszukać. Doradzam wybudowanie 5-6 sond i wysłanie ich w możliwe miejsca
"pobytu" sił Vaygrów - kolesie sie ukrywają i nie widać ich na sensorach:) miłej zabawy


A czy dałoby radę podpowiedzieć co nieco, jak to zrobić (tzn. jak ich rozwalić)? Mam full fregat plot., trochę korwet, pięć niszczycieli, lotniskowiec, trochę myśliwców oraz bombowców. Jak zapewnię naprawę pancernika i przeżyję, to leci na mnie z 5-6 niszczycieli, 1 krążownik, 3-4 lotniskowce, plus full małych jednostek, a ja mam sprawnego (częciowo) pancernika, 5 niszczycieli plus trochę bombowców oraz myśliwców. Niszczą mi wszystko, i koniec! Próbowąłem przejść to już z 6 razy, i zawsze albo mi rozwala pancernika (koniec gry), albo stateg matkę (koniec gry), albo napierw drobnicę a na sam koniec pancernika lub okręt matkę (koniec gry). Co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja tą misje przeszedłem odrazu i nie miałem problemów- może dlatego, że zazwyczaj atakuje z góry i z boku ( niszczyciele radze atakowac od spodu - tam mają tylko 1 działo), no i ważne w tej misji miałem 20k surowca:) co warto zrobić to bombowcami rozwalić krążownikowi wyżutnie rakiet - robisz zuma na krążownik i atakujesz jego podsystem rakietowy-to jego najsilniesza broń, potem go wykańczasz bombowcami. Wrato zrobic na maxa mysliwce i bombowce oraz kanonierki pulsarowe i działowe. skozystaj z fegaty pola - 2 obok pancernika na zmiane włanczające pole osłaniają go od pocisków itd.

Na początku 5 statków naprawczych powinno reperowac panc potem przyleci stocznia Nabal (czy jak to sie pisze)

Ps. ta misja jest proste next jest lepsza- zdaradze tylko tyle-pierwsze spotkanie z grabarzami było niemiłe-lecz to leszcze przy robotach bojowych:)

Ps. A żeby cie zmobilizować od przejścia misji oto czym potem bedziesz kierował -Sajuuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowidź - w sumie otworzyło mi to oczy na możliwość niszczenia poszczególnych segmentów statków (wcześniej o prostu atakowałem cały okręt).

Teraz jestem na misji w której mam obronic planete przed rakietami - problem tylko w tym, że mam całą flote bombowców, i ani jednego myśliwca. Cienko to widzę ;-))

Pozdro,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już niestety koniec, ale filmik zapowiada Homeworld 3- nie moge sie doczekać:)
Może któregoś dnia sie zgadamy i powalczymy przez net-nie ma to jak żywy przeciwnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to z przyjemnością, ale bardziej prefrowałbym Diablo 2 LOD-a - własnie się zapisałem na Złotą Edycję.
Baardzo korzystna cena (z upustem wPLN niecałe 50 zł!!!), i możliwość walki online.
Co Ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem troszke w D2(barbarzyńcą), ale nie miałem okazji gra w D2-LOD.Ale chwilowo chce się zmierzy z kimś w Homa2 :) Jak będziesz miał chęc to po 5 listopada będe non stop w necie:) To sie jeszcze zgadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak zwiększyść częstotliwość odświerzania ekranu w grze bo niema w opcjach grafiki?? bo przy tej co jest to można się bólu głowy nabawić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 10:59, Hatred napisał:

Dokładnie nie pamiętam, ale jeśli nie ma, to pod win ustaw sobie odświerzanie ekranu i bedzie cacy:)

jakby to było takie łatwe to wiesz :P ale sobie ściągnąłem programik mały który wymusza 100Hz odświerzanie :) ale teraz drugie problem :/ co jest z tą grą że zawsze po wczytaniu się tnie jakby film w spowolnieniu klatka po klatce dawać?? bo jak gram od początku misji to jest ok ale przecież po to jest save żeby go używać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuu, nie miałem nigdy żadnego problemu, ani z HW, ania z HW2-jaki w ogóle masz sprzęt, że ci sie to tnie???? może jakiś paczyk pomoże. Z tym odświerzaniem to nie przesadzaj w dużej rozdzielczości bo ci sie monitor zjara 8(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować