Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Jaka opcja? Na screenie może nie być to dobrze widoczne bo to dosłownie wygląda jak lekko rozjaśnione paski wychodzące z okna ale tylko w prawą stronę, najlepiej to widać gdy po prostu poruszam oknem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś pomysł? :D Zamierzam kupić nowego kompa i nowy monitor do niego. Chodzi mi o 24 cale fullhd. Ma ktoś jakiś sprawdzony model, który mógłby polecić? Oczywiście nie mam ochoty płacić nie wiadomo ile. Ogółem przyjmijmy, że chciałbym kupić monitor w dobrej proporcji jakości do ceny. Więcej nie piszę bo stwierdzicie, że nie ma takich monitorów jakie bym chciał ;))) W każdym razie monitor ma być do gier, więc ważny jest czas reakcji, ale również kolory i kąty widzenia. Ogółem mi się śpieszy więc proszę o konkretne propozycje bo już chciałbym zamawiać:DDD
Widziałem w sklepie ten model:
http://www.nokaut.pl/monitory-lcd/iiyama-e2409hds-b1.html
I muszę przyznać, że mi się podobał, tylko czy będzie dobry- nie jest to przypadkiem za stary model (może są lepsze w podobnej cenie). Z góry dziękuję za podpowiedzi :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim nowym monitorem.
Jest to iiyama ProLite E2273HDS. Problem polega na tym, że jak podłączam go do komputera przez złącze dvi, to gdy chcę zmienić odświeżanie ekranu na inne niż 60 Hz, to obraz się tj. zmniejsza i przewija na krawędziach. Ten sam monitor, ale już na D-Sub działa prawidłowo. Co może być przyczyną? Zostawiłbym to, ale jednak jest różnica w obrazie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 22:06, 8bit napisał:

... Zostawiłbym to, ale jednak jest różnica w obrazie...


Jesteś pewien? Tak na 100%? Bo tak naprawdę częstotliwości odświeżania powyżej 60Hz były ważne na monitorach CRT, im wyższa częstotliwość, tym mniejsze było migotanie obrazu, na LCD to zjawisko nie występuje (czas reakcji w tym wypadku działa na korzyść ciekłych kryształów :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zainwestowałem w monitor HP ZR2440w i planuję zrobić kilka filmów prezentujących sprzęt w akcji, bez wielkiego komentarza, po prostu coś na YT. Jeśli ktoś ma jakieś pytania to proszę strzelać, mogę dorzucić to do pliku wideo. ;) Ogólnie przesiadka z 19" na 24" to niesamowite doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje monitora, poprosilbym o dobre propozycje jak ktos zna :>

-21-24 cale
jesli 21-22 to nie wiecej niz 1680*1050
jesli 23-24 to 1920*1200 najlepiej, w 2. kolejnosci 1920*1080

-uzywany bedzie do: Internetu, pisania, Internetu, pisania, filmow, rzadziej gier i b. amatorskiej grafiki.

-gwarancja dluga + na pixele uszkodzone jakas sensowna?

-cena: max. 800zl, chyba ze cos sensownego bardzo bedzie za troche wiecej

-powloka tylko matowa

-dostepne w sklepie internetowym lub jakiejs sieci (mieszkam w miescie 700k+, wiec chyba zewszad moze byc), zebym najpozniej w przyszlym tyg. juz mial monitor w domu

Ogolnie poprosilbym o jak najwiecej propozycji, nie spodziewam sie, ze kazdy warunek bedzie spelniony, ale im wiecej tym lepiej, jesli sam ktos posiada dany monitor troche tym lepiej ;)

Z gory dzieki.

EDIT:

Tuner - moze byc, ale nie ma znaczenia przy zakupie
Zlacza - fajnie jak by bylo duzo roznych, ale j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o coś na lepszej matrycy, to zastanów się nad Dellem U2312HM i LG E2370V. Oba o wielkości 23", matryca IPS. Do 800 zł ciężko będzie znaleźć coś sensowniejszego na IPS, zwłaszcza z matową powłoką i wielkością 24". Jeśli chodzi o TN-ki, to wybór jest już spory, w tej cenie dostaniesz także monitory 24".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam co byście wybrali na moim miejscu LG 27 LCD M2762D czy Samsung P2770HD wybór proszę uzasadnić w kilku sensownych zdaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy źle dobrany monitor może nie wyrabiać w grach i powodować uczucie ścinania się obrazu? Już mówię o co mi chodzi. Jakieś dwa miesiące temu kupiłem monitor DELL U2312HM. Pewne osoby bardzo mi go polecały ze względu na świetną matrycę ISP, która jest znacznie lepsza od TN itp. Jedynym problemem z tym monitorem wydawał mi się czas reakcji - 8ms. Myślałem, że nie będzie to miało większego znaczenia w grach, najwyżej jakieś efekty ghostingu od czasu do czasu. Ale czasami mam wrażenie, że monitor nie jest w stanie płynnie wyświetlić obrazu w wymagających grać. Podam przykład. W Skyrimie wchodzę do jaskini pełnej zapalonych pochodni. Fraps pokazuję 40-50 fpsów jednak obraz tak dziwnie klatkuje co ułamek sekundy przez co mam wrażenie jakby tych fpsów było około 27.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję małej pomocy przy wyborze monitora :). Szukam czegoś niedrogiego (tak do max 650zł), z wejściem hdmi (żeby podłączyć xboxa360) i mające przynajmniej 20''/21''. Przeglądając na szybko Allegro znalazłem takie modele:
http://allegro.pl/iiyama-21-5-led-prolite-e2273hds-b1-gratis-i2069753919.html
http://allegro.pl/benq-led-24-039-full-hd-g2450hm-f-vat-gw-hdmi-i2088699832.html
http://allegro.pl/super-led-lg-e2251vr-fullhd-hdmi-gratis-0-wyp-pix-i2063788067.html
http://allegro.pl/nowosc-monitor-acer-23-led-full-hd-hdmi-gratis-i2062675484.html
Radzicie coś z tego czy może inny model. Nie znam się na tym kompletnie i nawet nie wiem czy lepszy LED czy LCD :(. Chciałbym zamówić sobie go jak najszybciej więc bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecacie monitor LCD LG 22" Flatron W2234S do x360? trzeba bedzie jakies dodatkowe kable dokupic/ jest hdmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie monitor LCD LG 22" Flatron W2234S - jakich kabli potrzebuję, by podłączyć LCD do xboxa i czy bedzie mozliwosc grania w hdmi?
parametry
LG Monitor Flatron LCD W2234S-BN 22'''' , wide, czarny
- Zalecana rozdzielczość obrazu 1680 x 1050 pikseli
- Czas reakcji matrycy 5 ms
- Jasność 300 cd/m2
- Kontrast 1000:1
- Typ gniazda wejściowego (sygnałowego) 15-stykowe D-Sub
- Format ekranu monitora Panoramiczny
- Przekątna ekranu 22 cali
- Wielkość plamki 0,282 mm
- Typ panela LCD TFT TN
- Technologia podświetlenia CCFL
- Częst. odświeżania przy zalecanej rozdzielczości 60 Hz
- Częstotliwość odchylania poziomego 30-83 kHz
- Częstotliwość odchylenia pionowego 56-75 Hz
- Kąt widzenia poziomy 170 stopni
- Kąt widzenia pionowy 160 stopni
- Liczba wyświetlanych kolorów 16,7 mln
- Certyfikaty  CE  CUL  EPA Energy Star  FCC-B  NEMKO  TCO-03  TUV/GS  UL
- Regulacja cyfrowa (OSD) Tak
- Głośniki Nie
- Mikrofon Nie
- Typ sygnału wejściowego RGB
- Wbudowany hub USB Nie
- Karta sieciowa (LAN) Nie
- Zintegrowana kamera Nie
- Wbudowany tuner TV Nie
- Czytnik kart pamięci Nie
- Wbudowany zasilacz Tak
- Pobór mocy (praca/spoczynek) 40/1 Wat
- Możliwość pochylenia panela (tilt) Tak
- Regulacja wysokości monitora (height adjustment) Nie
- Obrotowa podstawa monitora (swivel) Nie
- Panel obrotowy (pivot) Nie
- Możliwość zabezpieczenia (Kensington) Nie
- Szerokość 509 mm
- Wysokość 431 mm
- Głębokość 206 mm
- Masa netto 4,7 kg
- Kolor obudowy czarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 16:25, PJ_MW napisał:

kupilem sobie monitor LCD LG 22" Flatron W2234S - jakich kabli potrzebuję, by podłączyć
LCD do xboxa i czy bedzie mozliwosc grania w hdmi?


Nie obraź się ale straszne gówno kupiłeś. Ten monitor nie posiada bawet DVI a co dopiero mówić o HDMI. Dodatkowo jak na monitor który jest namatrycy TN to ma słaby czas reakcji bo 5ms . I nawet nie Full HD. Reasumując przepłaciłeś i kupiłeś coś znakomicie nie pasującego do xbox-a. Oddaj ten monitor czym prędzej jeśli możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 16:47, sylwasss napisał:

> kupilem sobie monitor LCD LG 22" Flatron W2234S - jakich kabli potrzebuję, by podłączyć

> LCD do xboxa i czy bedzie mozliwosc grania w hdmi?

Nie obraź się ale straszne gówno kupiłeś. Ten monitor nie posiada bawet DVI a co dopiero
mówić o HDMI. Dodatkowo jak na monitor który jest namatrycy TN to ma słaby czas reakcji
bo 5ms . I nawet nie Full HD. Reasumując przepłaciłeś i kupiłeś coś znakomicie nie pasującego
do xbox-a. Oddaj ten monitor czym prędzej jeśli możesz.


no ok, ale jakie kable?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować