Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2008 o 19:07, Ero Sennin napisał:

Kurcze, edit już zniknęło :( Chciałem prosić o szybką odpowiedź bo ten monitor już wysiada
i nie wiem jak długo wytrzyma ;P



Nie , nie musisz dopasowywać. Tylko sprawdź, jakie ma wyjście (analogowe D-SUB, czy cyfrowe DVI)
Ja również zastanawiam się nad kupnem monitora i upatrzyłem tego:

http://www.agito.pl/product/39347?bid=40

Może też wpadnie ci w oko :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monitorek ładny, tylko nie wiem, jakby się na czymś takim grało w WoWa ;) Czy by nie był ekran za szeroki ;] I nie widzę, żeby pisało tam coś o wejściu.. Gdzie mogę takie informacje znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 20:30, Ero Sennin napisał:

Monitorek ładny, tylko nie wiem, jakby się na czymś takim grało w WoWa ;) Czy by nie
był ekran za szeroki ;] I nie widzę, żeby pisało tam coś o wejściu.. Gdzie mogę takie
informacje znaleźć?


Wchodzisz w zakładke parametry techn. i masz tam "Rodzaj złącza wideo D-Sub, DVI-D"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 20:47, Ero Sennin napisał:

Dobra, jeszcze jedno pytanie... Zabrzmi głupio, no ale dobra :P Gdzie mogę sprawdzić
jakie złącze ma moja karta? D:


Po prostu zobacz:

D-Sub - http://www.atmarkit.co.jp/fsys/cableconnect/05disp_video/01mini_dsub15-box-l.jpg


DVI-D - http://www.atmarkit.co.jp/fsys/cableconnect/05disp_video/03dvi_d-box-l.jpg

Monito r który tobie pokazywałem miał oba wejścia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 22:48, Konrad162 napisał:

witam, potrzebny monitor LCD tak do 1000zł MAX proszę o pilną pomoc


trochę więcej szczegółów: ile cali, do czego, jakie złącze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę opinie o tych 3 monitorach będę bardzo wdzięczny za Wasze opinie.
1 Samsung-SM2232BW-22
2 ASUS-MW221U-22
3 Dell-Ultrasharp-2208WFP-22-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż chciałbym się dowiedziec jak odblokowac w moim monitorze Flatron L1919S funkcję Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlic. Próbowałem RefreshForcem, ale jak odinstalowałem i zainstalowałem na nowo sterowniki do karty, to przestał mi tę funkcję odblokowywac. Ma ktoś może jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Mam dylemat... zastanawiam się nad kupnem nowego ekranu LCD, ale głównie chodzi mnie o ilość cali. Aktualnie mam LCD 17", ale czytałem gdzieś, że 19" to teraz standard. Tata ma w pracy dziewiętnastocalowca i jakoś wydaje mi się za duży... I tutaj mam pytanie: który byłby najlepszy dla gracza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 18:28, Kalejdoskop86 napisał:

/.../ I tutaj mam pytanie:
który byłby najlepszy dla gracza?

17" i 19" mają zwykle taka samą rozdzielczość: 1280x1024.Czyli prawie obojętne, który sobie kupisz, tyle, że obraz będzie nieco większy, ale i linie "proste" będą widoczne bardziej jako "schodki".
Standardem staje sie bardziej monitor 22", jeśli chcesz być bardziej "przyszłościowy" to kup sobie LCD 24-26". Będziesz mógł na monitorze ogladać telewizję HD (wysokiej jakości), w Polsce na pewno od 2014 roku (reszta Europy od 2012 najpóźniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 18:45, KrzysztofMarek napisał:

17" i 19" mają zwykle taka samą rozdzielczość: 1280x1024.Czyli prawie obojętne, który
sobie kupisz, tyle, że obraz będzie nieco większy, ale i linie "proste" będą widoczne
bardziej jako "schodki".

Co masz na myśli i dla jakiej wielkości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 18:48, Kalejdoskop86 napisał:

> /.../ > Co masz na myśli i dla jakiej wielkości?

W monitorach 19" piksele są większe, niż w monitorach 17", dlatego wyraźniej je widać. Dlatego też w monitorach 19" wyraźniej widać "schodki". Monitory 24" możesz kupić już od 1300 zł.

Dnia 09.03.2008 o 18:48, Kalejdoskop86 napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 19:46, KrzysztofMarek napisał:

W monitorach 19" piksele są większe, niż w monitorach 17", dlatego wyraźniej je widać.
Dlatego też w monitorach 19" wyraźniej widać "schodki". Monitory 24" możesz kupić już
od 1300 zł.

Ale mnie interesują bardziej mniejsze modele :D . To w końcu które lepsze? 17" czy 19" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 19:52, Kalejdoskop86 napisał:

> /.../ > Ale mnie interesują bardziej mniejsze modele :D . To w końcu które lepsze? 17" czy 19"
?

"Nie to ładne, co ładne, tylko to, co się komu podoba".
Wszystko zależy od tego co komu jest potrzebne. Jeśli ktoś pracuje z tekstem, zwykle będzie wolał większy monitor, na którym wyraźniej bedzie widział litery. Jeśli ktoś ma przeciętna karte graficzna i przez to nie moze korzystać z antyaliasingu, byc może wybierze mniejszy monitor, bo na nim mniej widać niedokładności.
Lepszy jest ten monitor, który Tobie bardziej odpowiada.
Mnie odpowiada 24" 1920x1200 i taki sobie wkrótce kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam zamiar kupić Samsunga SM226BW 22", będę go używał głównie do Xboxa 360 i podstawowych zajęć na PC, choć grami na PC także nie pogardzę. Ktoś spotkał się z tym monitorem, może mi coś o nim powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 20:15, Cmq napisał:

Hej, mam zamiar kupić Samsunga SM226BW 22", będę go używał głównie do Xboxa 360 i podstawowych
zajęć na PC, choć grami na PC także nie pogardzę. Ktoś spotkał się z tym monitorem, może
mi coś o nim powiedzieć?

Hmm do X box proponowałbym coś z HD nada moment mają wyjść nowe monitory od Asusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 19:34, Chilid napisał:

Hmm do X box proponowałbym coś z HD nada moment mają wyjść nowe monitory od Asusa

Kiedy ten rozdzielczość ma Full HD :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować