Zaloguj się, aby obserwować  
hallas

Spamerskie tematy

97 postów w tym temacie

Oda jakiegoś czasu na forum gram.pl pojawiają się spamerskie tematy typu "Piłeś czy nie piłeś?", "Brałeś czy nie brałeś?" i tym podobne. Ukrywają się one pod postacią "kolejnej zabawy forumowej".
Chciałbym wiedzieć, co takiego zabawnego jest w zadaniu w eter pytania i otrzymania odpowiedzi "tak" lub "nie" od, najczęściej, losowego obywatela RP. Poza wysiłkiem umysłowym, który trzeba podjąć, by post w takim temacie napisać oraz oczywistym nabiciem sobie ilości postów napisanych na forum, nie widzę innych korzyści płynących z istnienia tych tematów - jak każdy zapewne widzi, korzyści te są czysto jednoosobowe.

I nie pisałbym tego, co można przeczytać powyżej, gdyby nie taki skromny fakt, że powoli większa część gram.pl przeradza się w kopalnię spamu (tak, wiem - nie podoba się to idź do innej piaskownicy - już wcieliłem tą radę w życie) a owe tematy to już kwintesencja - pisanie postów dla samego pisania postów, bez sensu, bez treści, bez myślenia (wysiłek umysłowy pojawia się tylko w przypadku zdawania nowego pytania, choć marny to wysiłek).

Chciałbym przypomnieć wszystkim, że forum, głównie, to miejsce przeznaczone do dyskusji i przy tej okazji przypomnieć fragment regulaminu, stanowiący o kulturze na forum:

"Nie wysyłaj niepotrzebnych postów, jeśli nie masz nic do powiedzenia."

Bo gdy nie stosujesz się do tej zasady to robisz śmietnik i zwiększasz częstotliwość negatywnych forumowych zjawisk, jakimi są:
- nie czytanie poprzednich postów (bo po co? przecież tam nie było nic ważnego)
- nie korzystanie z wyszukiwarki w tematach (bo przecież jak zdam pytanie to otrzymam odpowiedź, co z tego, że pytanie to zostało zdane już w danym temacie dziesiątki razy)
- ogólne obniżenie poziomu postów, a "z kim przystajesz takim się stajesz".

Chciałbym przy okazji zauważyć, że gdyby w każdym taki spamerskim temacie było wymaganie niepowielanie pytań, to może część z ludzi tam bytujących nauczyłaby się używać wyszukiwarki (może jest głębokie i szerokie) i przyniosłoby to korzyść całej forumowej społeczności.

Od dłuższego czasu nie napisałem żadnego posta porównywalnego długością z tym, bo nie ma do kogo pisać. W tematach o grach, w które gram, jest ciągła litania pytań: "pójdzie mi na...?", "czy warto kupić?" Od dawna nie widziałem jakiejś poważnej dyskusji o grze, o jej mechanice, nie widziałem postów, które mogłyby się stać fragmentem recenzji, mogłyby coś o grze powiedzieć tym forumowiczom, którzy spamują owymi pytaniami. Z drugiej strony oni i tak by nie przeczytali tych postów... taką mamy na forum gram.pl kulturę pisana słowa oraz jego odczytywania.

By zakończyć jakoś ten post, postawić jakieś podsumowanie dla tych leniwych, co przez tą marną ilość tekstu nie będzie w stanie się przebić: przez tematy takie jak "Masz czy nie masz?" spada poziom forum, spada jego użyteczność jako źródła informacji od innych graczy bo spada kultura słowa wśród użytkowników - wszystkich, bo wszyscy się do tego spamu przyzwyczajamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 16:10, hallas napisał:

Poza wysiłkiem umysłowym, który trzeba podjąć, by post w takim temacie napisać

Ze co?! Takie tematy sie zklada gdyz, wlasnie, wysilku umyslowego brak. Taka prawda. Dzieci chca sobie nabic punkty to zakladaja takie spamerskie tematy. Nic z tym nie zrobisz dopoki CDP bedzie to tolerowalo, a bedzie to tolerowalo dopoki ktos nie zauwazy, ze nie warto zabiegac o kogos kto i tak nie kupi u nich gry, bo mu wszystko rodzice kupuja, a gry sciaga z neta...

Dnia 01.01.2008 o 16:10, hallas napisał:

powoli większa część gram.pl przeradza się w kopalnię spamu

Wylacz kategorie freestyle. Od razi Ci sie polepszy ;)

Dnia 01.01.2008 o 16:10, hallas napisał:

nauczyłaby się używać wyszukiwarki

Zwlaszcza jak ta NIE DZIALA w tematach ze spora ilosci postow ;). Faktycznie, czegos sie na pewno naucza ;-)

Dnia 01.01.2008 o 16:10, hallas napisał:

Od dawna nie widziałem jakiejś poważnej dyskusji [...]

Zajrzyj do tematow o polityce czy sprawach gospodarczych. Tam nie wypowiadaja sie spamerskie dzieci, wiec i poziom postow wyzszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą zgadzam, sam chciałem zrobić taki temat tylko że nie wiedziałem jak to ująć i zebrać wszystko do kupy :P Wszelkie gry, zabawy forumowe czy historyjki są dla mnie kopalnią spamu i do nieczego się nie przydają. Pomijam tematy typu quiz na temat jakiejś gry czy serialu bo tam trzeba mieć jakąś wiedzę i sie przydaje. forum.gram.pl to forum przede wszystkim o grach komputerowych a nie jakiś bezsensownych grach forumowych które są na żenującym poziomie. Oczywiście to jest moje zdanie, możecie się ze mną nie zgadzać, kłade na to :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 16:19, Piotrek K. napisał:

> powoli większa część gram.pl przeradza się w kopalnię spamu
Wylacz kategorie freestyle. Od razi Ci sie polepszy ;)

Jak ja bym to chętnie zrobił :) Tylko działa podobnie jak wyszukiwarka... tzn nie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zgadzam się z autorem, mój stosunek do gier i zabaw forumowych jest chyba ogólnie znay... pozamykałbym toto w diabły, przynajmniej te typowo spamerskie i nie służące niczemu.

Moje rady- odhaczcie freestyle, Wy możecie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 16:21, Budo napisał:


Zgadzam się z autorem, mój stosunek do gier i zabaw forumowych jest chyba ogólnie znay... pozamykałbym
toto w diabły, przynajmniej te typowo spamerskie i nie służące niczemu.

Moje rady- odhaczcie freestyle, Wy możecie ;P

a z jakiego powodu nie mozna gier zablokowac? przeciez one niczemu nie sluza. oczywiscie procz nabijania licznika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czemu tego nie zrobisz ?? Przecież nie ma z tego żadnego pożytku :P
Mozna jeszcze zauważyć że w takich tematach rzadko piszą gramowicze wyżej niż Brygadzista :P Starsi stopniem raczej nie piszą w tych tematach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 16:25, 143872 napisał:

To czemu tego nie zrobisz ?? Przecież nie ma z tego żadnego pożytku :P


Nie wiem czy wiesz, ale tak się składa, że to nie moje forum ;P
I tak się staram trzymać w miarę porządek... zamknąłem np historyjki gothicowe i wiele innych gier ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym połowę tych gier skasował. A najlepiej zrobić tak, że jak jest kilka oryginalnych, to je zostawić (np. między chcesz czy nie chcesz a napraw komuś marzenie jest różnica), ale gdy zaraz zaczynają się tworzyć same takie schematy (ja już nie mogę z tym: zrobisz czy nie zrobisz, pójdziesz czy nie pójdziesz itp.) to powinny iść pod kasację, bo jest to imo dublowanie pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 16:25, Budo napisał:

/.../

Przyciągają ludzi do serwisu i sprawiają, że oni tu wracają i tu siedzą ;]
Szczególnie ci młodsi...


Młodsi znaczy ile lat? 11-12? Fora są od 13 roku życia, więc ludzie poniżej tej bariery powinni być banowani ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem ale fakt, jesteś to moderatorem i Twoim zadaniem jest dbanie o porządek i jak uważasz że jest jakiś spamerski temat to powinieneś go zamknąć prawda ? Nie wiem, może się mylę, być może jest ktoś nad Tobą kto zabrania Ci zamykać niektóre tematy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 16:25, Budo napisał:

Przyciągają ludzi do serwisu i sprawiają, że oni tu wracają i tu siedzą ;]
Szczególnie ci młodsi...


ale wiesz że Ci młodsi, jak napisał Piotrek, i tak nic w sklepie gramu nie kupują. siedzą dla samego siedzenia i spamowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby przekonać się jak wielka jest skala tego zjawiska polecam w wyszukiwarce tematów wpisać ''quiz'' (7 stron różnych tematów) czy ''zabawa'' (4 strony). I przyznaję, kiedyś się trochę w to bawiłem, obecnie te tematy wydobywają na mojej twarzy co najwyżej ironiczny uśmieszek.
Z całą stanowczością popieram Hallasa i również apelują o ich zamknięcie lub usunięcie.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 16:29, pizmak666 napisał:

ale wiesz że Ci młodsi, jak napisał Piotrek, i tak nic w sklepie gramu nie kupują. siedzą dla
samego siedzenia i spamowania...


Ooo. nie powiedziałbym.
To nie jest takie proste- zamknąć i już. Od początku na tym forum miały panować inne zasady niż na starym, gdzie gry forumowe nie miały racji bytu... no i mamy efekt tego pomysłu w obecnym kształcie forum. Jednym się to podoba, innym nie, ale naszym zadaniem jest znaleźć jakiś złoty środek w tym wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, a może petycja do gram.pl? Mnie też denerwują takie tematy, pisać jedno słowo to jest, no... przegięcie. ;/ Nie mam nic przeciw grom forumowym, które będą rozbudowane. A samego freestyle też nie chcę odpinać, bo zdarzają się normalniejsze tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy powinniście więcej siedzieć na forum i patrzeć kto zakłada i jakie tematy.
Ostrzegać obywateli i przodowników przed spamowaniem. Bo w końcu od czego tu jesteście?
odp: od pilnowania porządku na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić tak jak z forumowymi historyjkami. Zamknąć wszystkie gry, i zostawić jedną z największą ilością postów ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 16:29, Dincooo napisał:

Z całą stanowczością popieram Hallasa i również apelują o ich zamknięcie lub usunięcie.


Wystarczyłoby wyłączyć nabijanie postów w kategorii Freestyle. To by załatwiło sprawę i wtedy wątpię, czy ktoś by się dalej bawił xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować