Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Hehe a ja mam takie bug''a który powoduje, że czasami jak wchodzę do windy to się tam Shepard zacina... Wszyscy są w windzie, ale ona się nie zamyka, a poruszyć się też nie mogę i pozostaje tylko wczytanie save''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście nie mam żadnych poważnych błędów z grą. Czasami tylko po wyłączeniu mapy gra na kilka sekund się zacina, ale po chwili znów można grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jest jakiś sposób na używanie umiejętności towarzyszy np. deszyfracji podczas włamywania się bo moja postać jest żołnierzem i nie mam odpowiedniego skilla więc nie mogę łamać trudniejszych zabezpieczeń.
2. Widziałem na trailerach możliwość przełączania się między członkami drużyny - jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 20:06, agent Smith napisał:

1. Czy jest jakiś sposób na używanie umiejętności towarzyszy np. deszyfracji podczas
włamywania się bo moja postać jest żołnierzem i nie mam odpowiedniego skilla więc nie
mogę łamać trudniejszych zabezpieczeń.


Bezpośrednio nie, ale im wyższy współczynnik deszyfracji ma twój kompan, tym więcej zamków będziesz mógł łamać.

Dnia 12.07.2008 o 20:06, agent Smith napisał:

2. Widziałem na trailerach możliwość przełączania się między członkami drużyny - jak
to zrobić?


Nie da się przełączać pomiędzy członkami drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w ME. Tuż po pierwszej w grze odprawie (to z transmisją z Eden Prime) podczas ekranu wczytywania gra mi się bądź zawiesza bądź w ogóle wyłącza. Wie ktoś jak poradzić sobie z tym błędem bez konieczności reinstalacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2008 o 20:09, Kraju92 napisał:

> 2. Widziałem na trailerach możliwość przełączania się między członkami drużyny -
jak
> to zrobić?

Nie da się przełączać pomiędzy członkami drużyny.


Dla mnie to i lepiej, że się nie da, ale dlaczego na konsoli się da, a na PC nie ?

agent Smith

daj linka gdzie to zobaczyles...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MEh....
Mam PC lepszy niż w minimalnych, dokładniej:
P4 2,4Ghz
GF 7600GT
2 GB ram

a gra na niskich (800*600) + wszystko wyłączone/na low mi tnie jak masakra O.o

dla porównania Wiedźmin mi na średnich normalnie chodził (tylko niektóre lokacje lekko przycinały)
jakieś porady? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 21:01, dambialko napisał:

agent Smith

daj linka gdzie to zobaczyles...


Też widziałem gameplay z Xboxa na którym można zmieniać postacie.
*****SPOILER*****
Było to przedstawienie walki z mechem którą toczy się przed wejściem do ruin w których znajdujemy Liarę.
*****KONIEC SPOILERA*****
Linka niestety nie posiadam, filmik jest na moim kompie i ma nazwę combat gameplay01.wmv ale całkiem możliwe że sam zmieniłem tą nazwę więc niewiele to da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po prawie czterch godzinach grania w Mass Effect''a i musze przyznać że dawno nie miałem kontaktu z tak wciagajacą fabułą:)I musze powiedzieć że poradnik do gry też jest świetny gdyż stara sie nas "chronić" przed spoilerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 21:24, Patryk Mogilno napisał:

Zastanawia mnie jedno czy ta gra jest tak dobra jak wszyscy pisza. Jak dla mnie najlepsza
gra z XBOXA 360 jest Gears Of War


Gra jest bardzo dobra nawet powiem tak-wspaniała,fakt GoW bardzo mi sie podobał, gry maja kilka podobnych elementów[np.taktycze podejście do walki] ale trudno je porównywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdołałem odessać się od Mass Effect po trzech godzinkach testowania nowego nabytku :D No cóż, gra świetna, interfejs bardzo podobny do tego z KotOR no i znakomita optymalizacja silnika - gram ze wszystkim prawie na maxa i w 1024x768 mam 30 do 40 klatek na sekundę. A Wiedźmin potrafił przyciąć i na medium...
A takie zapytanko - czy początek zawsze jest taki trudny? Jestem na planecie gdzie szukam niejakiej Liary i mam całkiem spore problemy z walkami na pieszo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 22:28, piecia997 napisał:

A takie zapytanko - czy początek zawsze jest taki trudny? Jestem na planecie gdzie szukam
niejakiej Liary i mam całkiem spore problemy z walkami na pieszo :/


No to dosc trudna planetka:) moze zmien poziom trudnosci? staraj sie zdejmowac ze snajperki a jak sam nie potrafisz z niej strzelac wez Ashley (ladnie z niej wymiata) lub Garrusa:) powinienes dac rade, uzywaj granatow, nie zapominaj ulepszac broni najlepiej pociskami co daja bonusy do syntetykow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początek jest trudny, w szczególności dotyczy to głównych misji. Powyżej 20 poziomu jednak robi się coraz łatwiej (zakładając że dbasz o to aby Twój sprzęt był cały czas ulepszony najnowszymi zabawkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na razie spędziłem parę godzinek przy grze.system walki sprawdza sie dobrze, ale trzeba się przyzwyczaić. bardzo podoba mi sie dźwięki, tworzy świetne tło dla gry, na razie daje więcej klimatu niż raczej przeciętna grafika, ale może jeszcze wodotryski przede mną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasza wersja gry nie ma ponoć tego durnego zabezpieczenia, które zezwala tylko na trzykrotną instalację programu. Tak? Więc, po co w pliku: readme_pl napisane jest: DO GRY WYMAGANE JEST ŁĄCZE INTERNETOWE, AUTORYZACJA W SIECI ORAZ LICENCJA UŻYTKOWNIKA.? Jest to zabezpieczenie, czy też go nie ma? Wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 23:31, ACE_2005 napisał:

Nasza wersja gry nie ma ponoć tego durnego zabezpieczenia, które zezwala tylko na trzykrotną
instalację programu. Tak? Więc, po co w pliku: readme_pl napisane jest: DO
GRY WYMAGANE JEST ŁĄCZE INTERNETOWE, AUTORYZACJA W SIECI ORAZ LICENCJA UŻYTKOWNIKA.
?
Jest to zabezpieczenie, czy też go nie ma? Wie ktoś?


Najprawdopodobniej nikt tego nie wyciął po przetłumaczeniu z wersji angielskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolem ujmujac, tlumaczenie niezbyt im wyszlo. Niby wszystko trzyma sie kupy, wygalda ladnie ale wystarczy posluchac lektora angielskiego i sledzic text polski by ujrzec niezmierzona liczbe baboli i blednych tlumaczen... Tak jak wczesniej przytoczony typ pancerza Survivor, czy jak ze lekko i sesnownie brzmiace "ziemie rzadkie". Maja mala gestosc, tworza zawiesiny czy co?
Akurat teraz rzucil mi sie w oczy pewne potkniecie tlumaczy co do skrotu SI (Syntcostam Industries i Sztuczna Inteligencja) ale to szczegol;)
A tak wogole to czemu tlumaczyli tylko czesc nazw wlasnych? Dalo to w sumie efekt produktu polgotowego. Albo tlumaczyc wszystkie jak sie zaczelo albo nie ruszac wogole. Tak samo rozbieznosci miedzy wiadomosciami w leksykonie a wlasciwa gra.
Ogolem tlumaczenie moglo byc lepsze...

EDIT:
A tak wogole, wie ktos czy jest inna mozliwosc uzupelnienia granatow poza znajdywaniem ich w krzynkach i przy trupach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy się czepiacie detali, a w instrukcji Szturmowiec nagle zmienia się w Zwiadowcę, a Adept w Eksperta. To są dopiero WielBłądy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 00:16, Rezed napisał:

Ogolem tlumaczenie moglo byc lepsze...


Zdecydowanie para poszła w gwizdek. Zgrzytają zęby i więdną uszy co rusz.

Jeden okręt nazywa się Normandia, a drugi Myjesty, czytając opis klasy strażnik trudno dociec co go łączy z tą nazwą (bo w zasadzie nic). "Opiekunowie" w odniesieniu do pająkowatych robali też brzmią śmiesznie. Poza tym naprawdę dużo nieporozumień językowych i w tekście i w GUI, trafiają się też dialogi nie z tej opcji. Eeeech... gdzie te czasy gdy Empik zatrudniał fanklub Gwiezdnych Wojen by nie kaszanić klimatu, gdzie czasy Baldur''s Gate...?
A naszym lektorom-aktorom tez się nadal nic nie chce. Chyba najbardziej denerwuje ten spiker w windzie, nawija jak pewien marny konferansjer z Polsatu, a nie profesjonalny sprawozdawca. Poza tym dopóki nie pożegnałem polskiej wersji, miałem wrażenie, że oglądam bajkę o robot-boyu, a nie - w sumie - poważną grę dla dorosłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować