Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2011 o 19:58, MiSiU3112 napisał:

Chciałbym kupić solidny router za ok 150 zł. Jako że jestem w sprawie routerów kompletnie
zielony, prosiłbym kogoś o kilka porad. Na co zwracać uwagę, jakiej firmy najlepiej brać itd.

Za 150 zł nie kupujesz solidnego routera, ale jakikolwiek. :)
W tej cenie można dostać wszystko na Fast-Ethernecie (100 mbit/s), nawet do 8 portów i 3 "antenki".

Jeżeli jednak zależy Ci na czymś współczesnym, to musiałbyś dorzucić trzy dychy na najtańszy router z Gigabit-Ethernetem np. TP-Link TL-WR1043ND. Między podpiętymi komputerami będziesz miał rzeczywiste ~100 MB/s transferu (1000 mbit/s). Ten model ma jeszcze tę zaletę, że może działać jako serwer FTP, a z alternatywnym firmware na pingwinie nawet jako print server (wykorzystując wbudowany port USB), no i ma prawdziwe 300 mbit/s po 3 antenkach, jest też możliwe osiąganie transferu 100 mbit/s z WAN do LAN, więc praktycznie może osiągnąć prędkość bramek do światłowodu od ISP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam w domu router TP-Link TD-W8960N, który według strony producenta ma "moc wyjściową max" 19dbm oraz 2 anteny 3dbi. PeCet jest podłączony po kablu i nie ma z nim żadnych problemów, problemów nie ma też kiedy podłączy się laptop po Wi-Fi w sąsiednim pokoju. Schody zaczynają się, kiedy siostra surfuje po internecie piętro niżej, w pokoju po przekątnej. Po prostu co chwila traci połączenie. O internecie w ogrodzie nie ma mowy, ale tego akurat tak bardzo nie wymagam.

Parę danych o domu:
Strop - 30cm grubości, betonowe pustaki + stalowe belki + prawdopodobnie wypełnienie żużlem
Ściany zewnętrze 50cm cegła
Ściana po przekątnej do pokoju siostry 12cm gips-karton
Odległość od routera do laptopa 7-9 metrów

I tutaj pojawia się moje pytanie - jak temu zaradzić? W ustawieniach routera mam power na 100%, kanał 11, tryb 11bgn i bandwidth 20MHz. Nie jestem pewny, ale laptop ma prawdopodobnie Wi-Fi tylko w "g". Czy należało by coś zmienić, czy po prostu muszę kupić lepsze anteny, jeśli tak to jakie?

Z góry dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zakładce D DNS mam deactivated, a "status" routera w kolumnie DNS dla PCV od 1 do 6 pokazuje N/A. Tylko przy PCV4 jest 0.0.0.0

Acha, PS3 pokazuje mi błąd serwera DNS 80710102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 14:58, hans_olo napisał:

Bridge przestaw na PPOA.

Już tego próbowałem. Wtedy żadna strona nie chce mi się otworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 15:16, Pitej napisał:

> Bridge przestaw na PPOA.
Już tego próbowałem. Wtedy żadna strona nie chce mi się otworzyć.

Może dlatego, że masz router podłączony do modemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Router jest podłączony długim kablem do gniazdka.

Nie mam do wyboru opcji którą podałeś. Dla Bridge Mode jest tylko 1483 Bridged IP VC-Mux i 1483 Bridged IP LLC, a dla PPPoE/PPPoa mam do wyboru: PPPoE VC-Mux, LLC i PPPoA VC-Mux i LLC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 16:07, Pitej napisał:

Nie, nie. Router jest podłączony długim kablem do gniazdka.

Nie mam do wyboru opcji którą podałeś. Dla Bridge Mode jest tylko 1483 Bridged IP VC-Mux
i 1483 Bridged IP LLC, a dla PPPoE/PPPoa mam do wyboru: PPPoE VC-Mux, LLC i PPPoA VC-Mux
i LLC

RFC to taki standard, który nosi nazwę w skrócie PPPoA, nie wiem co ma Twój router, każda firma określa to inaczej. Ma być VC MUX dla PPPoA/RFC2364.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 16:20, Pitej napisał:

Acha, nie wiedziałem, że to to samo.
Ustawiłem. wygląda to teraz tak: i komputer też nie chce łączyć się z Internetem.

Mało interesuje mnie, co robi komputer. Jaki jest status?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wydaje mi się, że już wszystko gra. Dzięki wielkie, rozwiązanie było prostsze niż sądziłem. Rzeczywiście trzeba było zrobić to co napisałeś + musiałem na nowo skonfigurować połączenie z Internetem w komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 16:35, Pitej napisał:

> Mało interesuje mnie, co robi komputer. Jaki jest status?

Status routera?

Jest połączony. Sprawdź, czy przypadkiem nie masz stałego IP w ustawieniach karty sieciowej, oraz zrób ping na adres IP np. 212.77.100.101, żeby wiedzieć czy DNS działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 18:53, mateusz111 napisał:

mam do was takie male pytanie :)
otoz, mam siec ukryta, aczkolwiek chcialbym do niej dodac mojego iphona
moglby mi ktos napisac, jak?:d

W ustawieniach Wi-Fi masz opcje Inna... i tam sobie wszystko ustawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się