Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z grą Heroes of Might and Magic V (i dwoma dodatkami do niej) - dzień piąty

19 postów w tym temacie

Ciekawy tekst, chętnie poczytam. Sam dzisiaj batalię w HoMaM V robiłem, po długiej walce wygrałem z kuzynem <happy> ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucas the Great

Zapraszamy do zapoznania się z długim, siedmiotygodniowym raportem z redakcyjnej batalii w trybie hot-seat z wykorzystaniem między innymi obu armii z dodatków do Heroes of Might and Magic V, a w której wzięli udział Trashka, Hakken, Myszasty i Lucas the Great.

Przeczytaj cały tekst "Tydzień z grą Heroes of Might and Magic V (i dwoma dodatkami do niej) - dzień piąty" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można rzec- EPICKI POJEDYNEK. Walka trwała no końca i wygrał najlepszy (chociaż nie spodziewałem się, że to będą Orkowie). Najmniej szczęścia mieli krasnoludzi, którzy już w połowie wypadli z zawodów. Między Bogiem a Prawdą - wierzyłem, że nieumarli ze swą nieograniczoną potęgą wygrają (gdyby ta ostatnia bitwa odbyła się poza miastem - eh). Ogólnie mówiąc - LUCAS, TRASHKA, HAKKEN i MYSZASTY ukazali dużo doświadczeni w grach turowych. Może kiedyś urządzą większy turniej dla fanów?

PS. Piszę, co myślę - nie czepiać się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna batalia chociaż preferuję jednak mapy gatunku XXL, do tego 2-poziomowe na których każdy może się pokazać z jak najlepszej strony - nie lubie gdy ktoś szpera mi po kieszeniach zanim jeszcze się poznaliśmy :) Liczyłem na zwycięstwo Inferno i szkoda że Trashka nie zdecydowała się na atak - kto nie gra nie wygrywa - a nóż by się udało Lucasowi popełnić jakiś karygodny błąd który mogłabyś wykorzystać?
Z całego tego tekstu najbardziej rozbawiły mnie zeznania Myszastego, przepełnione dobrym dowcipem :) I jeszcze co do nekrów - doskonale wiem co znaczy brak kamieni przy sterowaniu tą rasą.. wystarczy 2-3 dni opóźnienia w zajęciu kamieniołomu i już problem rudy ciągnie się do końca rozgrywki... a jak na złość nigdy nie można znaleźć tego czego akurat się szuka.. albo jest to po prostu świetnie strzeżone :(
Może kiedyś walniecie rewanżyk, więc przezornie życze wszystkim powodzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka ,nie spodziewałem się ,że zwyciężą orki. Liczyłem no moich ulubieńców ,czyli wesołych umrzyków ,no cóż jednak okazali się zbyt opieszali (nie żebym miał coś do głównodowodzącego).Może trzeba było ich zagrzewać do walki hasłem innym, niż "No co? W końcu ,żyje się tylko raz ,nie?" Ale oni posiedzą w tym mieście zestarzeją się a umarlaki przyjdą i zrobią im kuku :D.
Chylę czoła przed zwycięzcą i życzę powodzenia następnym razem przegranym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był złośliwy, a na szczęście nie jestem, to powiedziałbym, że to nie tyle Luckas, co Naczelny tę potyczkę wygrał ;-).

Wyobraźcie to sobie, Szef zaprasza Was do domu na partyjkę. I co, dacie mu łupnia? W końcu gra grą, a żyć za coś trzeba.
Na szczęście złośliwość jest mi cechą obcą i nawet sugestii żadnych w tym kierunku czynił nie będę ;->.

Pomysł na artykuł (jak i wykonanie) - świetny(e).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Palladyn1 --> Akurat skopanie tyłka Naczelnemu było podstawową ideą, która przyświecała mi przy wyborze miasta... :> Ale wyszło, jak wyszło, o czym można było przeczytać w tekście... mówiąc krótko, biedne 4 pkt. ataku Władka i może jakieś 6-7 obrony, nie dało żadnych szans w porównaniu z kilkunastoma punktami na tych cechach u Orka... przy choć podobnych współczynnikach, zjadłbym go przewagą liczebną... przy ataku jednostek tego samego tieru i podobnej ich ilości zabijałem mu 5-6, tracąc 20-30... a potęgę Liczy przystopowały dodatkowo skutecznie mury... druga sprawa, to brak surówki na rozbudowę wieży z czarami i w rezultacie lipna magia...
Odegram się jeszcze, spoko... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Tribes''y jeszcze nie grałem, ale patrząc na statystyki i skille bohatera można stwierdzić, że z takim atakiem to w zamku może się bronić bez przerwy. Magowie (Srebrne Miasta o Lochy w sumie też) mogą sobie odpuścić, bo im Moc magiczna poleci w dół, a inne armie... Hm, może Sylwan z magią Światła i dużą liczbą Strzelców i Druidów siekających z dystansu byłby coś w stanie zrobić. Ale chyba tylko to. Szkoda, że odpadły szybko przepakowane Krasnale - zestaw Władców Burz (czy jak im tam było) mógłby skoczyć za mury i lać łańcuchami piorunów. Przy innych nacjach nie widzę szans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sarinew --> Mógł, ale wtedy było już za późno... a na początkowym etapie wszystkiego było za mało... poza tym, przy jednym mieście i braku w okolicy faktorii handlowej przelicznik był morderczy...

Palladyn1 --> On doskonale zdaje sobie sprawę, że po prostu dobrze wybrał... za stary wyjadacz z niego... :)
I nie dziękuję, żeby nie zapeszyć... jeśli będzie jeszcze jakiś dodatek do H5, to pewnie i nowy battle report - wtedy się zemszczę! Ha ha ha! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że mówię o tym dopiero teraz, ale czy ktoś nie zauważył taki głupi szczegół:
"Żółty - Myszymir - Nekropolis"
MYSZYMIR NIE MYSZASTY!!!
Myszasty, na Twoim miejscu bym się obraził ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tu się nie ma o co obrażać... ;)
Generalnie mam ksywę Mysza i występuje ona w kilku wariacjach... Tutaj na przykład jako Myszasty, czasem jako Myszymir... :)

Ale dzięki za zwrócenie uwagi na ten drobiazg - w tekście faktycznie powinno być Myszasty... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować