Zaloguj się, aby obserwować  
TheMichal

Sins of a Solar Empire

184 postów w tym temacie

Witam
Usłyszałem ostatnio o tej grze, ale w Polsce nikt tej gry nie wydaje. Czy CDP ma jakieś plany względem tego tytułu ? W końcu bardzo mało wychodzi strategii kosmicznych, a ta zapowiada się świetnie i wielu fanów Homeworlda i Hegemonii na pewno by się tym tytułem zainteresowało...
Pozrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie krótko ponieważ KOMPLETNIE NIE MOGE sie oderwac.

Od czasow Master of Orion II oraz pierwszego Homeworlda nie bylo takiej gry. Nie wiem czy w naszym kraju ktos ma zamiar to wydac. A dobrze by bylo. Poniewaz gra jest warta kazdego centa.

I to nie jest tylko moja opinia.

"A victory for strategy gamers!"


http://forums.sinsofasolarempire.com/index.aspx?aid=175880

PS . Napisze napewno cos wiecej jak tylko gra mi na to pozwoli :)
PS2. Wrocila mi wiara w gry stricte PC-etowe. Konsola moze sie schowac. Czegos tak wciagajacego nie dostnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam osób chętnych do wspólnej współpracy przy projekcie polonizacji jednej z najlepszych gier strategicznych ostatnich czasów czyli mowa oczywiście o grze komputerowej "Sins of a Solar Empire".
Częściowo gra została już przetłumaczona przez użytkownika Lukbur`a. Ja też trochę przetłumaczyłem ale jest jeszcze sporo linii do tłumaczenia. Większość linii to krótkie zdania, które nawet nie można nazwać zdaniami. Po prostu większość linii składa się z 2-3 wyrazów - to powoduje, że spolszczanie produktu jest łatwiejsze i bardziej przyjemne bo jak dobrze wiemy tłumaczenie długich zdań bywa irytujące i zarazem trudne.

Niestety żaden w Polsce dystrybutor nie zainteresował się tą wspaniałą grą komputerową więc nie ma co marzyć o profesjonalnym spolszczeniu i wydaniu gry w Polsce. I w najbliższym czasie nie zapowiada się aby się cokolwiek miało zmienić. Dlatego zainteresował mnie ten projekt.

Im więcej osób się zgłosi i chętnie będą pomagać to tym szybciej ukończymi tłumaczenie gry. Bo co dwie głowy to nie jedna :) . Ja na głowie mam obecnie dwa projekty polonizacji m.in.. Spolszczam z pewną grupą tłumaczy modyfikacje - czyli spory dodatek do gry Civilization IV "Rise of Mankind". Ale chętnie w wolnym czasie i poświęcę sporo czasu też tej polonizacji.

Kontakt ze mną w razie zainteresowania:
Gadu-Gadu: 2236860
E-mail: azazell@civ.org.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde chciałem sobie temat założyć a tu nic z tego :(
Trzy tygodnie temu ja i niejaki Janol niemal jednocześnie wpadliśmy na pomysł żeby zapytać Konsula o możliwość wydania SoaSE przez CDP. Padła odpowiedź w stylu: zbadamy sprawę.
Jak dotąd (oficjalnie) nic się nie zmieniło.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=34335&pid=98

Ktoś miał tutaj coś napisać... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła do mnie paczka z SoSE i muszę powiedzieć, że gra jest fantastyczna. W prawdzie nie przepadam za klimatami sci-fi, oraz strategiami, ale to co tu zobaczyłem po prostu mnie urzekło. Oceny jakie wystawił ign, czy inne portale są w pełni zasłużone. Dobrze, że Nicolas Games zdecydował się na polską kinową wersję, bo choć mało tu mówią, to jednak angielskie głosy brzmią lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak wygląda walka? Z filmików na youtube wynika, że jednostek właściwie nie kontrolujemy lecz jedynie wydajemy im rozkaz "leć tu" a to jak dokładnie wygląda bitwa to już inwencja AI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 22:58, Lailonn napisał:

Powiedz mi jak wygląda walka? Z filmików na youtube wynika, że jednostek właściwie nie
kontrolujemy lecz jedynie wydajemy im rozkaz "leć tu" a to jak dokładnie wygląda bitwa
to już inwencja AI.


Walka na pewno nie jest bardzo chaotyczna i skomplikowana. Ja w strategie grywam bardzo rzadko i ani razu nie straciłem głowy. Nasi podwładni wykonują to co im rozkazujemy, np. gdy chcemy, żeby atakowali jednego przeciwnika to tak robią. Często jednak zdarzają się takie statki z kilkoma rodzajami broni, tak więc mogą atakować kilku przeciwników jednocześnie. Tak więc podsumowujący mamy spory wpływ na przebieg walki, chociaż AI samo też potrafi sobie nieźle radzić :)

EDIT: Spójrz na mój podpis... więcej nie powiem żeby nie było reklamy, ale z pewnością CI się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu gierkę znalazłem w Empiku(jedynie 2 sztuki mieli). Na prawdę godna pozycja :] Właśnie dowiedziałem się, że wygrałem drugi egzemplarz w konkursie. Też fajnie ;D Jak jeszcze trochę pogram, to postaram się nabazgrać jakiś dłuższy opis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm trochę czasu minęło i postanowiłem nabazgrać recenzję:

Oj dawno już nie grałem w żadną strategię rozgrywającą się w kosmosie. Pomijając brak odpowiednich tytułów, problemem było moje wyobrażenie o takiej rozgrywce. Jak kosmos to musi być przestrzeń, jak przestrzeń to musi ją coś wypełniać. Dlatego mój umysł często powracał do siwiejącego już Homeworlda. Gra naprawdę znakomita i jedyne, czego w niej brakowało to rozmachu. Marzyły mi się gigantyczne bitwy o odległe planety i systemy słoneczne. Do niedawna było to jednak niemożliwe. Ale czasy się zmieniają a na rynek trafiła gra Sins of a Solar Empire. Co ciekawe pracowali and nią ludzie odpowiedzialni kiedyś za Homeworlda właśnie. Nadzieje rosły z każdym dniem i w końcu starły się z rzeczywistością.

Cały tekst dostępny na moim gramsajcie - zapraszam do lektury i komentowania.

20080802212705

20080802212805

20080802212819

20080802212834

20080802212849

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 22:35, The-Darkest napisał:

Czy w tej grze jest kampania? Bo slyszalem, ze sa tylko mapki do pojedynczych rozgrywek:P
a tzw historii jakiejs ciekawej nie ma...


Nie ma, ale to co jest rekompensuje z nawiazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam tez gra sie czasem wywala do pulpitu? I reportuje jakis mini dump? Blad aplikacji wyskakuje:/ jakies porady? Mam patcha 1.05, wkurza bo czasem w waznych momentach sie tak dzieje a nie zawsze sie pamieta o zapisie gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 17:59, Lucek napisał:

Ledwo zacząłem grać i mam drobny kłopot: jak zmienić swoją nazwę bo "New Player" jest
strasznie wkurzające :(

W multi i singlu wchodzisz bodajże w opcję gracz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 17:59, Lucek napisał:

Ledwo zacząłem grać i mam drobny kłopot: jak zmienić swoją nazwę bo "New Player" jest strasznie wkurzające :(

Też zapomniałem ustawić nazwę przy rozpoczynaniu gry i mam cały czas New Player. Ale to mnie specjalnie nie przeszkadza (a przy następnej grze sobie zmienię). Dużo bardzie irytują mnie InfoKarty zasłaniające np. ikonki w panelu badań. Tymczasem opcja Alt + J podawana w Klawiszologii jako wyłączająca - nie działa.
A stałego wyłączenia nie chcę robić, bo często te Infokarty są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 23:23, A-cis napisał:

> Ledwo zacząłem grać i mam drobny kłopot: jak zmienić swoją nazwę bo "New Player"
jest strasznie wkurzające :(
Też zapomniałem ustawić nazwę przy rozpoczynaniu gry i mam cały czas New Player.


Mozna to zmienic w kazdej chwili. W mEnu glownym kiknij na "jeden Gracz" nastepnie na przycisk "gracz" po lewej stronie ekranu, a nastepnie "zmien imie". Ja tak mam, ze pierwzse co robie po uruchomieniu gry to bawie sie jej opcjami. :)

>Ale

Dnia 11.08.2008 o 23:23, A-cis napisał:

to mnie specjalnie nie przeszkadza (a przy następnej grze sobie zmienię). Dużo bardzie
irytują mnie InfoKarty zasłaniające np. ikonki w panelu badań.


Gra jest fajna, ale ma tez troche irytujacych rzeczy, na przyklad wspomniane InfoKarty albo oszustwa komputerowych przeciwnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

InfoKarty jak i zreszta caly interface mozna dowolnie modyfikowac. Na sieci mozna znalezc bez problemu pare dobrych modow, ktore usprawniaja interface. Sam z takiego korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować