• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 25.04.2008 o 19:22, Xaris192 napisał:

Athlon XP 2000+ 1,66 GHz
Radeon 9600 128 MB
768 MB RAM

Far Cry - czy pójdzie i na jakich detalach?
F.E.A.R - opłaca się kupować?


Far Cry no tak na wysokich w 1024\768 czasami ścinki i niektóre na medium

F.E.A.R no tu będzie problem bo gra ma spore wymagania i pograsz na srednich z wyłączonymi cieniami albo na minimalnych z cieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy ktoś wie może czy odpalę na moim sprzęcie :
x800gto p4 3.00 1 giga ramu
Frontlines: Fuel of Wari Wiedzmina i Mass Effect , Universe at War albo nowego Warhammer chce zakupić jakąś nowa grę ale nie wiem która mi ruszy a kompa zmieniam dopiero po wakacjach więc nie chce na darmo kasy wydać zęby leżała na półce i czekała do września :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Za radą Wojman''a spytam spytam się jeszcze w tym wątku:
Mam pytanie: czy Jade Empire będzie płynnie chodził na średnich detalach w rozdzielczości 1280x1024 na moim sprzęcie? Wszystko jest na GS''ie. Zamierzam kupić tę grę, bo ostatnia obniżka mnie zachęciła.
Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.04.2008 o 11:10, kuba9876543210 napisał:

Za radą Wojman''a spytam spytam się jeszcze w tym wątku:
Mam pytanie: czy Jade Empire będzie płynnie chodził na średnich detalach w rozdzielczości
1280x1024 na moim sprzęcie? Wszystko jest na GS''ie. Zamierzam kupić tę grę, bo ostatnia
obniżka mnie zachęciła.
Z góry dziękuję :)


Myśle, że da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dobra.. słuchajcie... czy C2D E4600 2,4 GHz, 2 GB RAMu, GF 8600GT 512 DDR2 wystarczą no wyciągnięcie z AC czegoś więcej niż minimalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.04.2008 o 19:07, przemcio256 napisał:

dobra.. słuchajcie... czy C2D E4600 2,4 GHz, 2 GB RAMu, GF 8600GT 512 DDR2 wystarczą
no wyciągnięcie z AC czegoś więcej niż minimalne?

Procek dobry, RAM-u dużo, tylko karta do chrzanu. W średnich będzie działać bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Myślę, że spokojnie pograsz w średnio-wysokich. No, a na pewno płynnie na średnich.

Mam jeszcze pytanie czy Medieval II: Total War + Królestwa będą działały PŁYNNIE (może być nawet 800x600 i min. detale) na:
Intel Celeron 2,4Ghz @ 2,8Ghz; Radeon 9200SE 128MB; 1,25GB RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.04.2008 o 19:29, Woko11 napisał:

Myślę, że spokojnie pograsz w średnio-wysokich. No, a na pewno płynnie na średnich.

Mam jeszcze pytanie czy Medieval II: Total War + Królestwa będą działały PŁYNNIE (może
być nawet 800x600 i min. detale) na:
Intel Celeron 2,4Ghz @ 2,8Ghz; Radeon 9200SE 128MB; 1,25GB RAM


Słaba karta i raczej wątpię żeby poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.04.2008 o 19:29, ziptofaf napisał:

> dobra.. słuchajcie... czy C2D E4600 2,4 GHz, 2 GB RAMu, GF 8600GT 512 DDR2 wystarczą

> no wyciągnięcie z AC czegoś więcej niż minimalne?
Procek dobry, RAM-u dużo, tylko karta do chrzanu. W średnich będzie działać bez problemu.

gdyby mnie było stać na lepszą to bym kupił.. wg. mnie jest dobra jak na moje wymagania sprzętowe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ello
Na jakich detalach i rozdzielczoscie zagram w Gears of War na tym sprzecie ?

intel core 2 duo 2,2 GHZ (niepodkrecany)
Evga geforce 9600GT- 512mb
2gb ramu
Monitor 22" Samsung

Dodam ze w Crysisa na 19" ekaranie gralem na max rozdzielczosci i wiekszosc detali na max, ale gdy juz odpalilem na moim nowym ekranie 22" to zeby grac na najwyzszej rozdzileczosci musialem z mniejszyc detalae na srednie ;/ bo na rozdzielczosci 1280 na 1024 wygladal gorzej niz na 19". To mozliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.04.2008 o 15:27, kubaaa12 napisał:

Ello
Na jakich detalach i rozdzielczoscie zagram w Gears of War na tym sprzecie ?

intel core 2 duo 2,2 GHZ (niepodkrecany)
Evga geforce 9600GT- 512mb
2gb ramu
Monitor 22" Samsung

Dodam ze w Crysisa na 19" ekaranie gralem na max rozdzielczosci i wiekszosc detali na
max, ale gdy juz odpalilem na moim nowym ekranie 22" to zeby grac na najwyzszej rozdzileczosci
musialem z mniejszyc detalae na srednie ;/ bo na rozdzielczosci 1280 na 1024 wygladal
gorzej niz na 19". To mozliwe ?


Wszystko na maks, rozdzielczość nie wiem, pewnie 1280x1024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.04.2008 o 15:27, kubaaa12 napisał:

// ale gdy juz odpalilem na moim nowym ekranie 22" to zeby grac na najwyzszej rozdzileczosci
musialem z mniejszyc detalae na srednie ;/ bo na rozdzielczosci 1280 na 1024 wygladal
gorzej niz na 19". To mozliwe ?


Przyczyna jest prosta. Monitor LCD o przekątnej 22 cali (zakładam, że nie jest to monitor panoramiczny), który masz teraz ma rozdzielczość natywną 1600x1200 pikseli i każda jej zmiana na inną (nieważne czy w górę czy w dół) kończy się właśnie znacznym pogorszeniem jakości obrazu. Jeśli nadal chcesz grać w te gry na maksymalnych detalach to chyba będziesz musiał zmienić kartę graficzną na jakąś inną lepszą lub też "przeprosić" swój stary monitor. To drugie tylko w przypadku gdy go jeszcze posiadasz. Dla monitora LCD 19 cali rozdzielczość natywna wynosi właśnie 1280x1024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siema.

Oto mój "sprzęt":
procek: AMD Athlon XP 1600+ 1,4GHz
ram: 1280mb
grafika: GeForce FX 5600 128mb.

I teraz pytanie. Czy dam radę pograć na tym kompie w Team Fortress 2? Chodzi mi głównie o płynność gry, grafika już nie jest dla mnie tak ważna.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się