• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Teraz to ja już nie wiem jaka ja mam kartę graficzną, myślałem, że geforce 9500GT 256mb, ale wszystkie programy tj. everest i gpu-z podaja mi informację, że jednak 1024mb (DDR2). Poza tym na allegro nie ma w ogóle żadnych wersji 256..

Podaje screena z GPU-Z, jakby ktoś pomógł mi rozwikłać tajemnicę, to będę wdzięczny...

20110516221726

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Tez w sprawie wiedzmina:) Gral ktos na lapku z karta gt330M 1gb? Da rade pograc? Robilem 2 testy w necie wedlug jednego jest ok, wedlug drugiego nie pogram ze wzgledu wlasnie na te karte. Skolowany teraz jestem i nie wiem czy isc do sklepu czy nie :). Reszta bebechow to procek i5, 4gb ram wiec tu nie powinno byc chyba problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój PC :
- E8400 3.0 Ghz
- 2 GB RAM
- Radeon HD 4850 512 mb
- Windows XP SP3
Czy ktoś grał na podobnym configu w Wieśka ? Odpalić odpali, ale nie wiem na jakie ustawienia będę mógł sobie pozwolić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dla porównania
E4400 2GHz
2GB RAM
GTS 250 1 GB
Win 7

Gra ustawiona na wysokich, odhaczony jedynie ubersampling, synchronizacja i bloom. Utrzymuje się przy tym 24-32 fps. Czasem są spadki, ale zbytnio nie wpływają na rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2011 o 12:30, Jammin69 napisał:

No to nawet ładnie ;] W 1 części też były spadki fps w kilku miejscach. A ten bloom to
efekt rozmycia, tak ?


Tak jakby poświata.Opcje od rozmycia są osobno, mam też własnie wyłączony efekt rozmycia przy ruchu kamerą bo tego nie cierpię;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To w sumie nie powinno jakoś strasznie wypływać na jakość. ( Mi się w Mafii II strasznie nie podobał ten efekt przy ruchu kamery, bo rozmazywał dosłownie wszystko :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak myślicie czy odpalę (w znaczeniu dosłownym) demo Wieśka 2 na tym sprzęcie bez ''''grafiki'''', czy wo gulę opłacać się będzie ściągnięcie dema:

Procesor: AMD Sempron 2,7 GHz
Ram: 3 GB
Karta graficzna: Wymiatacz szos GeForce 7025 64 MB ramu (karta zintegrowana z płytą główną)

Karta jest w stanie pociągnąć Crysisa 2 na minimalnych przy 1 FPSie, a na maks są flaki na ekranie, tak dla porównania.

Mam zamiar kupić sobie AMD Radeon-a HD 6670 tak za dwa miesiące, więc też moje pytanie czy pociągnę jakoś w miarę Wiesia z tym procesorem?

Ale podstawowe pytanie odpalę na GF 7?25? czy nie? Pytajcie po co mi to wiedzieć, a chcę zobaczyć grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Masz na myśli tylko i wyłącznie włączenie gry, niezależnie od ilości klatek na sekundę? To teoretycznie powinno ruszyć. Ale ilość fps-ów będzie oscylować w okolicach zera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam pytanie: Czy odpalę Wiedźmina 2 z takim sprzętem?

Procesor: Intel Core 2 Duo CPU T6500 2.10 ghz 2.10 ghz
Ram: 4 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce G 105M (512mb)

Domyślam się, że odpada głównie karta graficzna, ale czy z tym sprzętem pójdzie płynnie na max minimalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z procesorem też niestety szału żadnego chłopie. Teoretycznie nie jest ostatnim ''szajsem'', ma te 2MB L2, ale jak na Wiesia to nie jest dużo. Taktowanie też szału żadnego. 800 MHz FSB. No dobra. Procesor ''jakoś'' by to ruszył.

Jeśli chodzi o RAM, 4 GB to wystarczająca ilość do grania w Wiesia na porządnych detalach.

Grafika total porażka. Jeśli myślisz o grze w Wiesia na lapku, powinieneś znaleźć jakiegoś z lepszą grafą. No - chyba że grą równie dobrze nazwać możesz chusteczkowe niskie detale w 1024x768 przy niskim framerate.

Reasumując - pograć pograsz, minimum w 1024x768 myślę. Z powodu dość dużej ilości RAM-u i procesora który taktowaniem nie grzeszy, ale te swoje 2MB L2 ma [i to styka bym powiedział..] nawet nie powinno mocno haczyć. Zależy jeszcze w jakim obszarze gry. No, może w 1280x960. Na więcej nie liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.05.2011 o 21:25, Zwiadowca1919 napisał:

Witam. Mam pytanie: Czy odpalę Wiedźmina 2 z takim sprzętem?

Procesor: Intel Core 2 Duo CPU T6500 2.10 ghz 2.10 ghz
Ram: 4 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce G 105M (512mb)

Domyślam się, że odpada głównie karta graficzna, ale czy z tym sprzętem pójdzie płynnie
na max minimalnych?


Z tą grafiką będzie ci trudno zagrać na najmniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiedzmin 2 na takiej konfiguracji, da rade wysokie wyciągnąć?
Core i7 920
GTX260
3gb ram 1400(ileś tam ponad 1400mhz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wydaje mi się, że odpali, ale możesz mieć niezły pokaz slajdów, bo ten radeon jest słaby.

@Qbasmok
Da radę, tylko musisz wyłączyć ubersampling, bo temu nie podołały nawet komputery NASA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak myślicie dało by się pociągnąć Wieśka 2 na tym procesorze.

Procesor: AMD Sempron 140 2,7 GHz
Karta graficzna: AMD Radeon HD 6670 1 GB DDR5
Pamięć ram: 3 GB DDR2
System: Windows 7 Home Premium 64 bit

Pytanie czy ten procesor będzie sprawiał jakieś problemy Wieśkowi 2? I czy nie będzie zbytnio ograniczał możliwości grafy?
Reszta sprzętu jest wystarczająco dobra by w miarę to udźwignąć, więc tylko ten procek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się