• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 21.02.2014 o 13:34, ziptofaf napisał:

/.../

Wiesz co - akurat to jest już wielgaśne kłamstwo.
9800 GTX i Duron,


Zwracam honor co do durona. Był to sempron bo właśnie przed chwilą Roben wydał mi z archiwum naszą rozmowę gg. Nie mniej jednak wiele nie zmienia bo sempek to też jednordzeniowiec i również stary jak świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.02.2014 o 23:34, Rebal napisał:

Zwracam honor co do durona. Był to sempron bo właśnie przed chwilą Roben wydał mi z archiwum
naszą rozmowę gg. Nie mniej jednak wiele nie zmienia bo sempek to też jednordzeniowiec
i również stary jak świat.


Nie no, to jest różnica prawdę mówiąc i to dość istotna moim zdaniem. Z takim czymś się mogę zgodzić i ma to dla mnie sens.
W przypadku Durona nie chce mi się wierzyć z bardzo prostego powodu - większość Duronów nie wspierała nawet SSE. A już nawet Gothic 3 się nie chciał bez tego włączyć. Za to pierwsze Semprony wyszły już w połowie roku 2004 (a niecałe 3 lata później na rynku pojawia się Crysis, wówczas najlepszymi CPU na rynku są pierwsze Core 2 Duo i Athlony X2) i są, co by nie mówić, bezpośrednim rodzeństwem Athlonów 64 który obsługiwał SSE2. I zjadał Pentium D na śniadanie. Plus 4x więcej pamięci cache (Durony miały 64 kb, Semprony 256) itp.

Poza tym - mówiłeś bodaj że on miał 1800 MHz co oznaczałoby że odpowiada to modelom najprawdopodobniej z serii Paris lub Palermo zwłaszcza biorąc pod uwagę że miałeś złącze PCI-E. A te generacje już brzmią jak coś na czym uruchomiłby się Crysis (choć jakoś i tak nie nastawiałbym się na nadmierną płynność jakkolwiek brzmi to już jako ''możliwe do wykonania'').

Ot, po prostu poddałem w wątpliwość sytuację w której procesor o wydajności Pentium 3 z 2001 roku wystarczałby do płynnej gry w Crysisa. Ale coś co rywalizowało z Celeronami i Pentiumami D to co innego i teraz ma to sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miałem laptopa za 5000 zł a w zasadzie za 6000 zł i myslałem że 33 klatki to na starą grę jaki jest Crysis Wars będzie aż w nawiązką. W zasadzie było jak pomieszczenie miało 2/3 metry haha.
Jak sie okazało - nie, potem z gupa porzyczyłem od kolegi kompa do LANA.
Chciałem zagrać w coś nowszego i dorzuciłem tego 8800 GTX(bo wcześniej ta karta była) no i gdy odpaliłem na tym grzybie z 1 gb pamięci to się chwyciłem za głowe i szybko szukałem na tablicy.pl kto chce jakiś przenośny komputer do grania, nie ma porównania chociaż do doskonałej gry(bez slajdowania nawet lekkiego) wymieniłem w wymienionym blaszaku z GF 450 na GTX 580 - efekt był imponujący i mam nadzieję że pomysł przygotowania się na Wiedźmina 3 jest już wykonany z tą topową grafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.02.2014 o 21:46, Rebal napisał:

Miałem laptopa za 5000 zł a w zasadzie za 6000 zł i myslałem że 33 klatki to na starą
grę jaki jest Crysis Wars będzie aż w nawiązką. W zasadzie było jak pomieszczenie miało
2/3 metry haha.
Jak sie okazało - nie, potem z gupa porzyczyłem od kolegi kompa do LANA.
Chciałem zagrać w coś nowszego i dorzuciłem tego 8800 GTX(bo wcześniej ta karta była)
no i gdy odpaliłem na tym grzybie z 1 gb pamięci to się chwyciłem za głowe i szybko szukałem
na tablicy.pl kto chce jakiś przenośny komputer do grania, nie ma porównania chociaż
do doskonałej gry(bez slajdowania nawet lekkiego) wymieniłem w wymienionym blaszaku z
GF 450 na GTX 580 - efekt był imponujący i mam nadzieję że pomysł przygotowania się na
Wiedźmina 3 jest już wykonany z tą topową grafiką.


Przeczytałem twoją całą rozmowę na 2 poprzednich stronach. Tam pisałeś jeszcze w miarę zrozumiale, ale twój najnowszy post to jakiś kompletny bełkot, przypominający mniej więcej coś takiego:

"Miałem za 5000 tysięcy hehe a nawet za sześć, myślałem, że 33 klatki będzie w miarę z nawiązką będzie. A tutaj pomieszczenie 2/3 hehe metry. Potem z "gupa" (?) poRZyczyłem od kolegi kompa do LANA (?!). I odpaliłem na grzybie, było fajnie, hehe, potem chwyciłem się za głowę i rzuciłem tablicą kto chce komputer, nie ma porównania! I wymieniłem z GF450 na GTX580 efekt był imponujący efekt do Wiedźmina jest już gotowy i wykonany, hehe!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak bo nie każde lokacje świetnie chodzą w grach TTP i FPP. Jak było ciasno np. był to przypuścmy pokój o 2/3 metry no to chodziło rewelacyjnie płynniutko, ale jak wyszliśmy na polanę no to już było niezadowlająco kiedy obraz się ciągną i zarazem skakał.
Laptop był ogółem za 6k zł ale udało mi się go kupić za mniej(są sposoby).
33 klatki sądziłem że będzie aż za nadto, zapas mocy a jak się okazało to granica płynnej grywalności z tolerancją oczywiście j/w napisałem co do danej lokacji.
Kiedy porzyczyłem kompa do LANa. Napisałeś ze znakiem zapytania. Hm... a co w tym dziwnego ?
Natomiast jako że znam tablicę.pl od jakiegoś czasu z dużo lepszych ofert niż allegro to tam od razu zaczołem szukać zainteresowanych wymianą na laptopa równie swojego dobrego desktopa, ponieważ niedowierzałem iż stary, pod każdym względem desktop za 200 zł daje wydajność ciut niższą od laptopa rekomdendowanego - laptop gamingowy i to za 30 krotnie większą cenę. Paranoja co nie ? Musiałem się chwycić za głowę z niedowierzania. Przekonany o tym że desktop z równie odpowiadającymi parametrami względem laptopa tym bardziej będzie go miażdżył wydajnością. I tak właśnie było. Jednak nie było to doskonałe grając np. w Wiedźmina 2 ER. Postanowiłem znowu na tablicy poszukać godnej oferty. Znalazłem EVGA GTX 580 na 10 lat gwarancji. Nic tylko kupić bo w przypadku padnięcia grafiki za parę latek jeszcze na gwarancji da mi możliwość wymiany albo kupna na potężny akcelerator jakiego jeszcze świat nie widzi a może się spodziewać. Kiedyś taki potwór może zniszczyć dzisiejsze topowe grafiki nawet za 3500 zł. I już dziś mogę spokojnie czekać na wyjście 3 części Geralta. GF 450 nie wystarcza. Jestem snobem...wiem...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2014 o 13:06, Rebal napisał:

Laptop był ogółem za 6k zł ale udało mi się go kupić za mniej(są sposoby).

A cóż to był za model? Bo ja na laptopie za niecałe 5k kupionego w 2010 nie miałem problemów ani z Crysisem ani Wiedźminem 2 żeby w HD+ pograc na +/- wysokich. Multi w BF3 wymagało faktycznie średnich detali - ale wciąż dało się z powodzeniem grac. Nie sądzę, żeby komp za 200 zł też dawał taki komfort. Albo ciut niższy.
Asus G73jh z i5 i 5870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2014 o 14:02, ScaredOfGhosts napisał:

> Laptop był ogółem za 6k zł ale udało mi się go kupić za mniej(są sposoby).
A cóż to był za model? Bo ja na laptopie za niecałe 5k kupionego w 2010 nie miałem problemów
ani z Crysisem ani Wiedźminem 2 żeby w HD+ pograc na +/- wysokich. Multi w BF3 wymagało
faktycznie średnich detali - ale wciąż dało się z powodzeniem grac. Nie sądzę, żeby komp
za 200 zł też dawał taki komfort. Albo ciut niższy.
Asus G73jh z i5 i 5870.


1. Chcesz mi powiedzieć, że na full detalach Crysis Wars, Warhed w tym Asus g73jh chodził zadowalająco ?
Cały świat bębnił że ciągnie on w tych grach około 33 kalatki - nikimu nie powiesz że to jest rewelacja.
2. Ten desktop za 200 zł czyli: sempron z 1GB RAM i 9800GTX+ chodził na średnich detalach nie zauważlanie gorzej od tego lapka. I dodam, że na windzie xp gdzie są straty w wydajności na Crysis 1 a lap miał siódemkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2014 o 18:00, Rebal napisał:

1. Chcesz mi powiedzieć, że na full detalach Crysis Wars, Warhed w tym Asus g73jh chodził
zadowalająco ?

Nie wiem jak chodzi Crysis Wars, bo go nie mam - odpalałem jedynie Crysis 1(przy którym usnąłem więc Warhead i Wars nie instalowałem) i demo multi Crysisa 2. Chcę powiedzieć, że chodził zadowalająco w 30 paru klatkach w HD+ i wysokich detalach. Możesz poczytać testy i benchmarki(polecam chociażby zachodnie notebookcheck. Ja niestety od Ciebie benchmarka Crysisa na Twojej konfiguracji nie dostanę więc dyskusja na temat tandemu Sempron i GTX9600 nie ma sensu.

Dnia 24.02.2014 o 18:00, Rebal napisał:

2. Ten desktop za 200 zł czyli: sempron z 1GB RAM i 9800GTX+ chodził na średnich detalach
nie zauważlanie gorzej od tego lapka. I dodam, że na windzie xp gdzie są straty w wydajności
na Crysis 1 a lap miał siódemkę.

Mnie interesuje właśnie "ten lapek" Cóż za cudo kupiłeś, że działał w grach gorzej niż ten konfig? i7 z integrą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2014 o 19:03, ScaredOfGhosts napisał:

Nie wiem jak chodzi Crysis Wars, bo go nie mam - odpalałem jedynie Crysis 1(przy którym
usnąłem więc Warhead i Wars nie instalowałem) i demo multi Crysisa 2.

Crysis 1 to to samo co Warhed i Wars. Warhed to poprostu dodatek samodzielny a Wars to dodatek samodzielny multiplayerowy. Ja tez grałem w demo Crysis 2 i powiem że chodził mi na tym lapku zauważlnie gorzej.

Dnia 24.02.2014 o 19:03, ScaredOfGhosts napisał:

Chcę powiedzieć,
że chodził zadowalająco w 30 paru klatkach w HD+ i wysokich detalach.

Zadowalająco dla ciebie. Cały jednak świat ucieka wyżej od tych 30 klatek bo wie że nie jest to rewelacja.
Gracz grający na 40 klatkach z równym skillem będzie miał lepiej z tym co jedzie na 30.

Dnia 24.02.2014 o 19:03, ScaredOfGhosts napisał:

Możesz poczytać
testy i benchmarki(polecam chociażby zachodnie notebookcheck.

Czytałem...

Dnia 24.02.2014 o 19:03, ScaredOfGhosts napisał:

Ja niestety od Ciebie benchmarka
Crysisa na Twojej konfiguracji nie dostanę więc dyskusja na temat tandemu Sempron i GTX9600
nie ma sensu.

Nie musisz dostawać. Przeciez ja zgadzam się z tymi testami. I pamiętam jak wtedy już niektórzy redaktorzy pisali, że jak na lapka to świetnie nie znaczy że wyśmienicie ogółem. I nie 9600 a 9800.

Dnia 24.02.2014 o 19:03, ScaredOfGhosts napisał:

> 2. Ten desktop za 200 zł czyli: sempron z 1GB RAM i 9800GTX+ chodził na średnich
detalach
> nie zauważlanie gorzej od tego lapka. I dodam, że na windzie xp gdzie są straty
w wydajności
> na Crysis 1 a lap miał siódemkę.
Mnie interesuje właśnie "ten lapek" Cóż za cudo kupiłeś, że działał w grach gorzej
niż ten konfig? i7 z integrą?

Nie gorzej ale ciut lepiej. Prosze nie przekręcaj tego co napisałem. Dwa: To był dokładnie ASUS G73JH z Core i7, 8 GB RAMU, Radeon Mobile 5870, dwa twarde dyski, Win 7.

Fraps wykazywał mi w nim na Crysis 1, Warhed i Wars od 28 - 34 klatek.

Obecnie na moim desktopie jest w tych grach 50 - 60, czasem strzeli do 75, w menu jest cały czas 75.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chcę kupić ekran służący tylko do korzystania z komputera i gry. Cena w granicach rozsądku i portfela studenta, czyli max 700zł. Macie jakiś wymarzony? Wiecie chciałbym 50calowy, ale 24 też ujdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy pójdzie mi Sleeping Dogs ?
wiem troche po premierze ale gierka jakoś ostatnio mi sie spodobała:)
SPRZĘT:
System: Windows 7 (64bitowy) SP3
RAM: 8GB
Procesor: AMD A6-5400K APU with Radeon HD Graphic
Karta graficzna: AMD Radeon HD 7800 series
(pamięć karty graficznej: 4095 MB ok.4 GB)
DirectX: 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.04.2014 o 11:14, Przystojniak321 napisał:

Czy pójdzie mi Sleeping Dogs ?


Pójdzie. Powinno co najmniej na średnich mimo, że procek tylko 2 rdzeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.06.2014 o 20:53, Isildur napisał:

> Pójdzie mi na tym http://www.x-kom.pl/p/78379-notebook-laptop-15-6-asus-x53tk-sx033v-a6-3420m-4gb-750-dvd-rw-7hp64.html

> drugi Wiesiek czy może się przycinać?

Pójść pójdzie ale będzie przycinać.


I to ostro. Na kilkukrotnie lepszym laptopie chcąc ustawić rozdzielczośc full hd i wszystkie detale na niskie, miałem 27-35fps...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.06.2014 o 20:11, Traitor napisał:


Nie tylko przycinać a także bardzo zamulać. Grafika topowa mobilna nie zagwarantuje satysfakcji a co dopiero ta...

Jeśli chcesz kompa za te pieniądze do Wiedźmina 2 aby ci działał zadowalająco to co jedynie pozostaje to udac się na tablicę, obecnie olx i szukać używki do 2000 zł. Generalnie trafiąją sie rzetelne maszyny za te pieniądze.
Ja miałem giercówę lapka, wymieniłem i Wiesiek hulał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam mam pytanie czy call of duty: ghosts dalł by rade uruchomic na tym sprzecie?:
Trzyrdzeniowy procesor mobilny AMD Phenom™ II P820
320 GB
4,096 (2,048 + 2,048) MB
DDR3 RAM (1066 MHz)
ATI Mobility Radeon™ HD 5145 z obsługą technologii HyperMemory™
Częstotliwość taktowania : 1.8 GHz
Windows 7 Home Premium (w wersji 64-bitowej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2014 o 21:28, stary_komp napisał:

jakie gry pojdą mi na moim starym kompie :
Procesor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3600+ 1.90 GHz
RAM : 1.00 GB


Brakuje dwóch bardzo ważnych informacji - systemu operacyjnego oraz karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się