Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tomkowi Gawlikowskiemu i Maćkowi Żmudzie-Adamskiemu z Techlandu!

449 postów w tym temacie

Ostatnio bardzo mocno skupiacie się na konkretnych tytułach, które wydajecie, szczególnie pod kątem edycji i polskiej wersji. Tak było już z Legend, eXperience112 czy 9 kompanią. Spodziewacie się w najbliższym czasie jakiejś podobnej premiery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakoś obok nazwy Techland wydnieje nazwa Noviy Disk. zy coś większego się szykuje? Wy wydaliście ich dwie gry i zrobicie to z jeszcze jedną w tym roku i koniec, czy może szukuje się jakaś większa współpraca typu, wy wydajecie sporo ich gier u nas, a oni wydadzą kilka waszych starszych tytułów plus w przyszłości jeszcze jakieś wasze nadchodzące gry? A jeśli to tajemnica handolowa to przynajmniej pojad informację, czy coś się szukuje oraz kiedy ewentualnie można liczyc na jakieś konkretne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

macned:
Na pewno zdajesz sobie sprawę, że w Polsce BARDZO dobrze odbierane są gry z gatunku RPG - taka nasza mentalność chyba. Ostatnio wydawaliśmy LOKI, Legend a już za niedługo DrakenSang. Wszystkie RPGi - po prostu aktualnie poszukujemy osoby, która bardzo dobrze orientuje się w tego typu grach. Co do elementów RPG w naszych grach to już zapowiadaliśmy, że takowe będą się pojawiać (vel DI).
Jaro7788:
Hmm sie rozwijamy po prostu :) Znaczy nie jest tak, że te tytuły miały jakiś priorytet. Po prostu, gdy wydajesz grę w na swoim podwórku (w Polsce) chcesz zrobić wszystko, aby była ona na 120% normy. Ale dziękuję za dobre słowo :)
Następne na 100% będzie Tension (FPP survival horror z MOCNYMI elementami erotyki oraz DrakenSang "następca Baldurs Gate w 3D"). W obu tytułach na pewno się postaramy, aby sprostać oczekiwaniom graczy
madridista2:
Po cichu planujemy jak tu zawładnąć światem - Oni są Pinky, a my Brain...albo odwrotnie :P.
Tak serio to ND jest wydawcą gier, tak jak my. Wydajemy ich gry - oni nasze. Po prostu partner handlowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serwisie growym onetu pojaiwła się lisat 10 najbardziej oczekiwanych gier na PC gw. serwisu IGN. W tym doborowym gronie znalazło się również Dead Island. Zaciekawiło mnie w tym to, że obok tej listy widnieje stwierdzenie, że jest to lista 10 najbardziej oczekiwanych gier na PC wg. serwisu IGN, których nie powinno się ominąc na targach E3. Kilka postów niżej sam napisałeś, że na GC będziecie, ale na E3 już nie. Można się więc spodziewac (innego wyjścia nie widzę), że na tych targach zostanie zaprezentowana gra Dead Island na stoisku jakiegoś dużego wydawcy i będzie to zarazem oficjalne poinformowanie graczy, kto będzie odpowiadał za promocję i wydane gry na świecie?

I znalazłem linka: http://pc.ign.com/articles/886/886431p2.html

Spodziewanm się bardziej konkretnej odpowiedzi niż tajemnica handlowa, cierpliwości lub chciałbym powiedziec, ale nie mogę:)

Zresztą i tak się wyda zaraz jak wydawcy podadzą swój line-up na targi, a więc jakąś, nawet drobną, informację możemy dostac (chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 20:30, madridista2 napisał:

Na serwisie growym onetu pojaiwła się lisat 10 najbardziej oczekiwanych gier na PC gw.
serwisu IGN. W tym doborowym gronie znalazło się również Dead Island. Zaciekawiło mnie
w tym to, że obok tej listy widnieje stwierdzenie, że jest to lista 10 najbardziej oczekiwanych
gier na PC wg. serwisu IGN, których nie powinno się ominąc na targach E3. Kilka
postów niżej sam napisałeś, że na GC będziecie, ale na E3 już nie. Można się więc spodziewac
(innego wyjścia nie widzę), że na tych targach zostanie zaprezentowana gra Dead Island
na stoisku jakiegoś dużego wydawcy i będzie to zarazem oficjalne poinformowanie graczy,
kto będzie odpowiadał za promocję i wydane gry na świecie?

I znalazłem linka: http://pc.ign.com/articles/886/886431p2.html

Spodziewanm się bardziej konkretnej odpowiedzi niż tajemnica handlowa, cierpliwości
lub chciałbym powiedziec, ale nie mogę:)

Zresztą i tak się wyda zaraz jak wydawcy podadzą swój line-up na targi, a więc jakąś,
nawet drobną, informację możemy dostac (chyba).


Myślę, że to raczej niedokładne zbadanie sprawy przez IGN - niby dlaczego Techland miałby kłamać odnośnie swej (nie)obecności na targach E3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

swietlik94:
Pomarańczowa seria będzie wciąż rosła - ale nie bójcie się.
Odpowiednio wcześnie damy znać jakie gry się tam znajdą.
madridista2:
Gdyby to tylko zależało ode mnie. Jednak Techland jako developer jest zawsze częścią teamu. Drugą częścią jest wydawca (np.przy CoJu był to UbiSoft). I jeśli wspólnie ustalimy jakieś terminy i uzgodnimamy, że wszystkie akcje są przeprowadzane razem (czytaj worldwide) to raczej kiepskim pomysłem jest wyrywanie się przed szereg, prawda ?
Więc wybacz, ale nie :)
Z drugiej strony bardzo nas cieszy, że IGN uważa DI za tak dobrą grę - bardzo staramy się aby na taką zasługiwała nie tylko swoją rewolucyjnością, ale również samą grywalnością i klimatem.
Jaro7788:
Nas jako Techlandu na E3 na pewno nie będzie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 10:56, NITRO Techland napisał:

Nas jako Techlandu na E3 na pewno nie będzie... :)


Eee... aha. No dobrze, ale skoro będziecie na GC, to możecie powiedzieć, jeśli to już wiadomo, kiedy to się odbędzie, bo jakoś nie bardzo znalazłem na internecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie DI. Wg informacji tu i tam, walczyć będziemy głównie przedmiotami, które znajdziemy podczas gry. Czy w ded ajlandzie będzie jakiś system ataku tymi przedniotami? Tzn. czy atak to kliknięcie myszką czy też może będą jakieś kombinacje klawiszy, które pozwolą na ataki z różnych stron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak na E3 nic o was nie będzie to czy na GC , ale tak szczerze, pokarzecie coś ciekawego? Wydawca, nowa gra, jakieś naprawdę fajne i nowe informacje o Chromie 3, Warhoundzie czy DI? Czy raczej będzie tak jak rok temu, czyli nic ciekawego dla osoby, która targi śledzi w domu przed monitorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 12:46, NITRO Techland napisał:

Aragloin:
Ehh ... może dajcie nam trochę więcej czasu ;-)
Aktualnie kończymy Nikitę i Speedway''a 3
Do tego dochodzą nasze flagowe produkty takie jak:
1. xxx - jeszcze nie ujawniamy ;)
2. Dead Island
3. Warhound
4. Chrome 2

Byłoby trudno wsadzić gdzieś tutaj jeszcze RPG''a - ale kto wie, ambitni jesteśmy :)


Hmm nie widzę tu Xpandzika :P
Wszystkie te gry zapowiadają się interesująco :) ... można wiedzieć ile tak ''na oko'' osób pracuje przy jednym projekcie ?

Co do RPG''a, to gdybyście już jakiegoś robili, to czy stworzyli byście jakiś nowy świat, czy skorzystali z już gotowego ? :P

// nie wiem czy były już takie pytania zadane ... jeśli tak to przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firexive:
Na razie mogę powiedzieć, że będzie bardzo atrakcyjnie - wciąż pracujemy nad tym systemem, ale pierwsze wrażenie są oszałamiające :)
madridista2:
Mogę w pełni przekonany powiedzieć "TAK" :) pokażemy coś extra :)
k13:
W sumie w Techlandzie pracuje grubo ponad 100 osób + podmioty współpracujące z nami na odległość. W sumie jesteśmy chyba największym Polskim Developerem, ale głowy za to nie dam - nie wiem ile osób pracuje w innych firmach. Co do osób pracujących nad danymi tytułami jest to "płynne" w zależności od potrzeb.
W sumie jakbyśmy już kiedyś tam robili jakiegoś RPG''a to... nie mam pojęcia :) W sensie to jaki świat się wybiera/tworzy ma bardzo silny związek z samą grą. Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie - wybacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 12:53, NITRO Techland napisał:

Firexive:
Na razie mogę powiedzieć, że będzie bardzo atrakcyjnie - wciąż pracujemy nad tym systemem,
ale pierwsze wrażenie są oszałamiające :)
madridista2:
Mogę w pełni przekonany powiedzieć "TAK" :) pokażemy coś extra :)
k13:
W sumie w Techlandzie pracuje grubo ponad 100 osób + podmioty współpracujące z nami na
odległość. W sumie jesteśmy chyba największym Polskim Developerem, ale głowy za to nie
dam - nie wiem ile osób pracuje w innych firmach. Co do osób pracujących nad danymi tytułami
jest to "płynne" w zależności od potrzeb.
W sumie jakbyśmy już kiedyś tam robili jakiegoś RPG''a to... nie mam pojęcia :) W sensie
to jaki świat się wybiera/tworzy ma bardzo silny związek z samą grą. Nie da się odpowiedzieć
jednoznacznie na to pytanie - wybacz :)


Dziękuje za odpowiedź, i życzę samych udanych tytułów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie jedna rzecz w waszej najnowszej ofercie pracy. W dziale Informacji Parsowych na GOLu napisaliście jakie osoby szukacie oraz pochwaliliście się waszymi partnerami jakimi są Atari, Take2, Ubi czy Activision. Moje pytanie: W jaki sposób współpracujecie z tymi firmami (Ubi wie, Call of Juarez, ale pozostałe firmy?)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim CDA natknąłem się na maleńką nieoficjalną informacje, w sumie to nazwałbym to plotką na temat Call of Juarez II i... o przemianowaniu Techlandu na Ubisoft Polska. Czy mamy się podziewać jakichś zmian w niedalekiej (lub dalekiej) przyszłości??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 18:28, Pawłek napisał:

W ostatnim CDA natknąłem się na maleńką nieoficjalną informacje, w sumie to nazwałbym
to plotką na temat Call of Juarez II i... o przemianowaniu Techlandu na Ubisoft Polska.
Czy mamy się podziewać jakichś zmian w niedalekiej (lub dalekiej) przyszłości??


Stary, to był tylko żart! Chodzi o to, że Techland spośród polskich wydawców wydaje całkiem sporo gier - poza City Interactive, ale w przeciwieństwie do nich, gry Techlandu są coś warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 18:35, Jaro7788 napisał:

Stary, to był tylko żart! Chodzi o to, że Techland spośród polskich wydawców wydaje całkiem
sporo gier - poza City Interactive, ale w przeciwieństwie do nich, gry Techlandu są coś
warte.


A ja nie dziwiłbym się, gdyby to była prawda. Ubisoft tworzy ambitne gry, Techland również. Bliższa współpraca - czemu nie? Np. People Can Fly dołączyło do Epic Games.

Oto wypowiedź Tomka Gawlikowskiego[Techland]:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=34329&pid=187
&g t; Jaro7788:

Dnia 10.07.2008 o 18:35, Jaro7788 napisał:

Nas jako Techlandu na E3 na pewno nie będzie... :)


Czy tylko ja doszukuję się jakiejś ukrytej wiadomości? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować