Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2012 o 20:28, akne napisał:

Seasons też miało wyjść pod koniec marca, ale ostatecznie City Interactive nas poinformowało,
że dopiero w maju to wydadzą, albo może w kwietniu.

To poczekam do maja, może też i w maju będzie nowy Tomb Raider to AB dorzucę sobie do zamówienia by mieć jaką grę na odstresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 20:32, akne napisał:

next week będziesz musiał wyłożyć to tysiąc euro (czy coś koło tego, cena jest kosmiczna
jak dla mnie ;) żeby sobie zabukować EK.


Eeee tysiąc? Przecież to jest znacznie więcej niż w całej reszcie świata. Bądźmy optymistami, czy może już wiesz ile to ma w Polsce kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 20:26, akne napisał:

No właśnie, i to jest jedna z kwestii, które powinny zostać doprecyzowane w momencie
uruchomienia sprzedaży prepurczasów - ja bym chciała, żeby ci, co kupią prepurczas zwykłej
dostali później "normalne" wydanie pudełkowe gry, chociaż FAQ na guildwars2.com mówi
dla Europy, że to wszystko, żadnego wydania standard itp. A FAQ dla North America rzecze,
że się dostaje pudełko standardowej później, ale z nowym z kodem.
Więc moim zdaniem to jest jakaś nieścisłość itp. No wiesz, o co mi chodzi i wiesz, że
chciałbyś wiedzieć, co kupujesz płacąc za prepurczas, prawda?


Jasna sprawa. Wcześniej przeczytałem w faq dokładnie info dla North America a info dla Europy tylko ogólnie i sobie "dopowiedziałem" że będzie tak samo. CDP milczy i w sumie nic nie wiadomo... ale teraz przynajmniej dzięki Twoim odpowiedziom wiem że coś się dzieje w naszym kraju wokół tej gry. Spokojnie poczekam do piątku albo i do 10 kwietnia... zakładam że do tego czasu CDP już jakieś konkrety przedstawi. Raz jeszcze dzięki za info.

Piotrbov --> własnie tak jak wyżej napisałem nie doczytałem wszystkiego w faq. Ale jest jeszcze czas aby się zastanowić którą wersję kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 19:45, akne napisał:

Wrzuć link do karty takiego produktu gdziekolwiek, bo padnięta jestem i słabo kojarzę.

http://muve.pl/xbox-360/kontrolery-do-gier/joypad-microsoft-nowy-srebrny-model-play-charge-kit-x360/1109
Tylko sprawa jest taka, że chciałbym, żeby to było dostępne we wtorek. Ma to być prezent na osiemnastkę, a impreza jest w sobotę po świętach. Da się coś zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2012 o 20:02, Ash napisał:

Ale nie obiecuję sobie, że tak będzie. Pojawi się info - fajnie, może wtedy kupie w Polsce.
Nie pojawi się - trudno, kupi się gdzie indziej. Draki robić nie będę. :)


Powiem Ci tak: generalnie nie ma co się spieszyć i się gorączkować i coś tam.
Mój kolega Michał, co onegdaj rządził wielką gildią czy jakimś tam sojuszem w GW parę lat temu, ma do GW2 stosunek racjonalny - "będzie, kiedy będzie", "jeśli nie kupię prepurczasa, to i tak ich wszystkich pogonię, tych od headstartu, co się w 3 dni nauczą wszystkiego i będą mieli przewagę niby, ale ja ich i tak wykoszę później".
Ale Michał sobie skraca czas do GW2 grając w inne MMO (nazw nie wymienię, bo wyczerpałabym limit znaków w poście ;), a poza tym prowadzi też intensywne życie pracowe i prywatne, stąd nie ma napinki :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 20:49, akne napisał:

Powiem Ci tak: generalnie nie ma co się spieszyć i się gorączkować i coś tam.

...

Dnia 04.04.2012 o 20:49, akne napisał:

Ale Michał sobie skraca czas do GW2 grając w inne MMO (nazw nie wymienię, bo wyczerpałabym
limit znaków w poście ;), a poza tym prowadzi też intensywne życie pracowe i prywatne,
stąd nie ma napinki :)


Co prawda nie do mnie była ta odpowiedź ale ostatecznie rozmawiamy o tym samym :)
Mnie np. nie zależy strasznie aby GW2 pojawiło się za miesiąc czy dwa... pracuję a jak mam wolny czas to też nie poświęcam go tylko na granie. Niedługo D3 więc i tak będzie w co grać. Jednak w przypadku istotnych dla mnie premier lubię mieć grę z headstartem jeśli to możliwe. Takich tytułów nie ma zbyt wiele więc jak już się pojawiają to chciałbym rozpocząć zabawę jak wczesnie się da... niby nic to nie zmieni w samej zabawie na dłuższą metę ale coś w tym jest szczególnego :)
Jeśli jednak takiej opcji nie będzie to jakoś to wytrzymam :)

Piotrbov --> po dokładniejszym przeczytaniu faq ostatecznie można by się czepnąć że tam jest napisane o kluczu a nie pudełku. W Europie otrzyma się jeden klucz i nie trzeba będzie w dniu premiery odebrać drugiego klucza w sklepie... ale nic nie napisali o odebraniu pudełka i reszty zawartości :)
Ale tak jak mówię to jest już interpretowanie słówek bardzo dokładnie a pewnie nie o to chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2012 o 21:05, Chrronnos napisał:

będzie w dniu premiery odebrać drugiego klucza w sklepie... ale nic nie napisali o odebraniu
pudełka i reszty zawartości :)


I to jest właśnie to, co mnie gnębi - dlaczego North America może dostać box i key (i dorozumiewam - fajne słowo :) - że też płyty i instrukcję, bo jest napisane, że full box, czyli jak dla mnie full of discs and papers jak dla mnie, ale ja znam kiepsko angielski ;), ale Europe musi się zadowolić kodem z prepurczasa.
Ale zmęczona jestem, ale wysłałam zapytanie do polskiego dystrybutora, właśnie.
Bo mi się wydaje, że ten FAQ to jeszcze dopracowania wymaga, itp.
A Polska to jest trzeci świat, grę robią panowie z USA, a podobno Europa to dla nich jest jakiś bliżej nieokreślony świat. Tyria bliższa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 19:44, akne napisał:

Ale CDP i my spinamy się, żeby Mroczna dotarła do Was w piątek, trzynastego.

Łał, przed weekendem mogłaby dość paczka? Byłbym wielce zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 20:26, akne napisał:

No właśnie, i to jest jedna z kwestii, które powinny zostać doprecyzowane w momencie
uruchomienia sprzedaży prepurczasów - ja bym chciała, żeby ci, co kupią prepurczas zwykłej
dostali później "normalne" wydanie pudełkowe gry, chociaż FAQ na guildwars2.com mówi
dla Europy, że to wszystko, żadnego wydania standard itp. A FAQ dla North America rzecze,
że się dostaje pudełko standardowej później, ale z nowym z kodem.
Więc moim zdaniem to jest jakaś nieścisłość itp. No wiesz, o co mi chodzi i wiesz, że
chciałbyś wiedzieć, co kupujesz płacąc za prepurczas, prawda?


Hej.
Mnie, podobnie jak bardzo wielu osobom z którymi rozmawiałem o GW2, wersja pudełkowa gry i instrukcja na nic nie jest potrzebna. Pudełko tylko się kurzy, a w kilka dni prężne community gildłorsowe rozparacuje wszystkie aspekty gry na gwwiki, przy czym instrukcja stanie się nędznym świstkiem papieru ;)
Ważny jest kod i później link do klienta gry.
To co mnie inetresuje, to:
1. Czy pre-purchase będą w ogóle dostępne w Polsce i w jakich cenach.
2. Czy ich ilość (nie mówię o EK) będzie limitowana, lub będzie ograniczenie czasowe na ich nabycie.
3. Czy dostepna będzie wersja Digital Deluxe.

Rychłe otrzymanie odpowiedzi na te pytania jest mi o tyle potrzebne, że przesyłanie pieniędzy na Paypala trwa trochę, a 10 kwietnia coraz bliżej :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 21:16, akne napisał:

A Polska to jest trzeci świat, grę robią panowie z USA, a podobno Europa to dla nich
jest jakiś bliżej nieokreślony świat. Tyria bliższa :)


Coś w tym jest, bo na liście sklepów, które będą miały pre-purchase: http://wiki.guildwars2.com/wiki/User:Stephane_Lo_Presti/GW2_prepurchase_retailers_list

Są kraje takie jak, Malta ( ile ona ma ludności?), Izrael, Łotwa, Litwa, RPA itd.

A propos RPA tam mają pre-purchase''a, w przeliczeniu, za około 100 złotych xD

walgierz----> Jak kto lubi. Ja muszę mieć pudełko gry, instrukcje i takie tam, bym czuł, że naprawdę mam tą grę, a nie, że po prostu jest gdzieś w internecie zapisane, że ja mam prawo do tej gry.

P.S: http://guildwars2.pl/edycja_kolekcjonerska_gw2_na_grampl,n1949

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego polska gra jaka jest wiedzmin 2 na xbox''a 360 ma mniej dodatkow pre-orderowych w Polsce niz za granica? Za granica mozna dostac takie cuda jak breloczki czy super koszulke, a u nas tylko avatara? Co jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 04:03, Spleen napisał:

Dlaczego polska gra jaka jest wiedzmin 2 na xbox''a 360 ma mniej dodatkow pre-orderowych
w Polsce niz za granica? Za granica mozna dostac takie cuda jak breloczki czy super koszulke,
a u nas tylko avatara? Co jest...


To decyzja wydawcy, czyli firmy CD Projekt. Warto zwrócić uwagę na to, że cena tej gry w Polsce jest o wiele niższa niż na zachodzie, a każdy taki prezent to koszt dla wydawcy.

Poza tym te dodatki nie są dodawane do wszystkich zamówień przedpremierowych na zachodzie - różne bonusy są dodawane przez różne sklepy, np. jeden daje koszulkę, inny avatara, a jeszcze inny breloczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 20:49, akne napisał:

stąd nie ma napinki :)


Ja nie mam napinki. :) Ale bardzo zależy mi na rezerwacji nicków, więc te 3 dni przed premierą są istotne. Zatem jeśli w Polsce nie kupię zwykłej wersji lub dd w jako pre-purchase to kupię za granicą, bo na tym bardzo mi zależy. Zależy mi tez tylko na serialu i linku do klienta - wyjaśnienie czemu napisał walgierz. Ani box, ani płyta ani tym bardziej instrukcja w świetle oficjalnej wiki nie będą mi potrzebne. Zatem przyłączam się jeszcze do pytań walgierza:

Czy Digital Edition i Digital Deluxe w pre-purchase będzie można kupić w Polsce i w jakich cenach i czy będą limity?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Jak długo można zlwekać z potwierdzeniem zamówień pre-orderowych? Pod koniec kwietnia wyjeżdzam poza Warszawę i wracam dopiero 6 maja, natomiast od 3 maja mogę potwierdzać swój pre-order Alana Wake''a.

Dlatego też się zastanawiam, czy jak wrócę 6 maja, to nadal będę mógł potwierdzić zamówienie, czy też zostanie ono anulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 16:46, Heartbreaker napisał:

Dlatego też się zastanawiam, czy jak wrócę 6 maja, to nadal będę mógł potwierdzić zamówienie,
czy też zostanie ono anulowane.


Na potwierdzenie zamówienia jest 7 dni. Skoro będzie można potwierdzać od 3 maja to 7 dni później będzie 10 maja, więc się wyrobisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super że będzie możliwośc otrzymania boxu do pre-purchase GW2, ale mam jedno małe pytanko, czy w ramach tej dodatkowej opłaty będzie możliwość odbioru w punkcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zapytam się tak oficjalnie, czy cena Guild Wars 2 to jakiś żart, czy taka już będzie i się nie zmieni? Bo czuję się jak ofiara bardzo nędznego dowcipu
edit: oops, nie chciałem odpowiadać na post tylko napisać nowy, sorry wielkie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 17:08, Pernia napisał:


Zapytam się tak oficjalnie, czy cena Guild Wars 2 to jakiś żart, czy taka już będzie
i się nie zmieni? Bo czuję się jak ofiara bardzo nędznego dowcipu
edit: oops, nie chciałem odpowiadać na post tylko napisać nowy, sorry wielkie :/

To nie żart :/, liczyłem na 170 ale cóż jakoś damy radę, oficjalne info od cdp:
http://www.cdprojekt.pl/news/6010/Przedpremierowa_sprzedaz_Guild_Wars_2_w_sklepie_grampl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 17:00, DarkWolf_PL napisał:

Super że będzie możliwośc otrzymania boxu do pre-purchase GW2, ale mam jedno małe pytanko,
czy w ramach tej dodatkowej opłaty będzie możliwość odbioru w punkcie?

Jeśli zamówisz pre-purchase edycji standardowej, to musisz zapłacić za jego dostawę - wysyłkę do domu (13,90/15,90 - płatność z góry/pobranie) albo 3,99 za odbiór w punkcie GO24.
Jeśli zamówisz pre-purchase edycji kolekcjonerskiej, to musisz zapłacić za jego dostawę - wysyłkę do domu (13,90/15,90 - płatność z góry/pobranie), odbiór w GO24 nie jest możliwy; a potem za dostawę EK 15,90 zł przy odbiorze kolekcjonerki od kuriera (również nie jest możliwy odbiór osobisty w GO24 oraz płatność z góry też nie - tylko przy odbiorze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować