Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2011 o 21:00, Pryka napisał:

Ludzie zaczynają masowo raportować błędy i problemy z instalacją Wiedźmina 2 :|


Bo w Polsce ludzie masowo maja problemy czytania ze zrozumieniem. Milion razy bylo powiedziane, ze nabywcy EK Wiedzmina 2 przed 16 maja gry nie zainstaluja i nie pograja, gdyz do procesu instalacji niezbedne jest pobranie 50mb danych, ktore dla posiadaczy EK beda dostepne od 16 maja od goziny 00:01.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 21:21, Wojman napisał:

> Ludzie zaczynają masowo raportować błędy i problemy z instalacją Wiedźmina 2 :|


Bo w Polsce ludzie masowo maja problemy czytania ze zrozumieniem. Milion razy bylo powiedziane,
ze nabywcy EK Wiedzmina 2 przed 16 maja gry nie zainstaluja i nie pograja, gdyz do procesu
instalacji niezbedne jest pobranie 50mb danych, ktore dla posiadaczy EK beda dostepne
od 16 maja od goziny 00:01.

Poprawka.
Zainstalują, ale nie pograją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiaq, niestety, ma troche racji w tym co pisze w postach. Inny Konsul napisal, ze dla "bezpieczenstwa" wysylka egzemplarzy EK nastapi dzis, a pozostalych wczoraj. Co to za wzgledy "bezpieczenstwa" niestety nie wyjasnil. Takie cos jest po prostu nie w porzadku w stosunku do zamawiajacych z niskim numerkiem i glownie o to sa pretensje.

Doceniamy Kamilu Twoj wklad i zaangazowanie w wysylke EK Wiedzmina 2. Wiedz jednak, ze zawsze znajdzie sie ktos kto o cos bedzie mial pretensje. Przy tak gigantycznej wysylce nie ma szans, zeby bylo inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 21:21, Wojman napisał:

> Ludzie zaczynają masowo raportować błędy i problemy z instalacją Wiedźmina 2 :|


Bo w Polsce ludzie masowo maja problemy czytania ze zrozumieniem. Milion razy bylo powiedziane,
ze nabywcy EK Wiedzmina 2 przed 16 maja gry nie zainstaluja i nie pograja, gdyz do procesu
instalacji niezbedne jest pobranie 50mb danych, ktore dla posiadaczy EK beda dostepne
od 16 maja od goziny 00:01.

nie pograją, launcher się włącza i prosi o klucz aktywacyjny :) a to CRC wynika z nie do końca czystych płytek, zamiast lamentować ludzie powinni płytkę przetrzeć i powinno być po sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2011 o 21:21, Wojman napisał:

Bo w Polsce ludzie masowo maja problemy czytania ze zrozumieniem. Milion razy bylo powiedziane,
ze nabywcy EK Wiedzmina 2 przed 16 maja gry nie zainstaluja i nie pograja, gdyz do procesu
instalacji niezbedne jest pobranie 50mb danych, ktore dla posiadaczy EK beda dostepne
od 16 maja od goziny 00:01.


Z tego co ja wyczytałem to te 50 mb plików niezbędne jest do uruchomienia gry a nie do instalacji. Dodatkowo znam osoby które już zainstalowały kolekcjonerki z tym że oczywiście nie mogą ich włączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 21:25, kindziukxxx napisał:

nie pograją, launcher się włącza i prosi o klucz aktywacyjny :) a to CRC wynika z nie
do końca czystych płytek, zamiast lamentować ludzie powinni płytkę przetrzeć i powinno
być po sprawie :)


Blad CRC moze wskazywac na dwie rzeczy, z czego sporo osob wyklucza druga mozliwosc, "bo ja dobry sprzet LG mam":

1. Z plytami jest cos nie tak
2. Z napedem DVD jest cos nie tak

Jesli jest cos z plytami nie tak to trzeba je oddac do reklamacji. Najlepiej jednak sprawdzic na drugim komputerze (u mamy, taty albo kolegi) i jesli jest to samo to odeslac plytki. Warto tez sprobowac przekopiowac zawartosc na dysk twardy i z twardziela uruchomic instalator. Jesli jest cos nie tak z napedem DVD to zawsze mozna od kumpla na czas instalacji pozyczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 21:25, Wojman napisał:

Prosiaq, niestety, ma troche racji w tym co pisze w postach. Inny Konsul napisal, ze
dla "bezpieczenstwa" wysylka egzemplarzy EK nastapi dzis, a pozostalych wczoraj. Co to
za wzgledy "bezpieczenstwa" niestety nie wyjasnil. Takie cos jest po prostu nie w porzadku
w stosunku do zamawiajacych z niskim numerkiem i glownie o to sa pretensje.

Doceniamy Kamilu Twoj wklad i zaangazowanie w wysylke EK Wiedzmina 2. Wiedz jednak, ze
zawsze znajdzie sie ktos kto o cos bedzie mial pretensje. Przy tak gigantycznej wysylce
nie ma szans, zeby bylo inaczej.


Wojman a Ty przeczytałeś co ja napisałem? Nie z uruchomieniem tylko z samą instalacją, są screeny z błędami CRC podczas procesu instalacji, niektórym nie czyta płyty w ogóle, a innym znowu gra zawiesza się przy zamianie dysku podczas instalacji. etc. etc. etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 21:36, Pryka napisał:

Tylko zobacz jak odpowiedziałeś na mojego posta wcześniejszego :|


A, ok. :) Po prostu sporo postow sie dzisiaj naczytalem w stylu "a grac nie moge w Wiedzmina 2". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 21:40, Wojman napisał:

> Tylko zobacz jak odpowiedziałeś na mojego posta wcześniejszego :|

A, ok. :) Po prostu sporo postow sie dzisiaj naczytalem w stylu "a grac nie moge w Wiedzmina
2". :)

spoko :P też dzisiaj tego dużo widziałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe zażalenie w załącznikach: nagle zmieniła się data wysyłki. Wczoraj było i tu, i tu, 11.05, teraz nagle jedno zmieniło się na 12.05. Wprowadza to w błąd, po prostu. O to mam pretensje, bo nic tak mnie nie denerwuje, jak dezinformacja.

Co do dawania/kupowania kolekcjonerek - rozumiem doskonale, ale niedawno pracowałem w handlu i usługach, więc opowiem, jak to wyglądało na przykład u mnie w firmie. Bo gdy przyjeżdżał dostawca z towarem, nigdy nie braliśmy go na ślepo, tylko sprawdzaliśmy dokładnie każdą paczkę, czy aby na pewno materiał jest dobrej jakości, dopiero PO SPRAWDZENIU kupowaliśmy dany towar. Może u was wygląda to inaczej, może paczki CDP są zapieczętowane i otwarcie ich grozi śmiercią ze strony REDów - nie wiem. Po prostu niefajnie.

Co do olewania - nie wiem, może się pomyliłem, a może ktoś z konsuli faktycznie napisał, że gram.pl nie jest odpowiedzialny za uszkodzenie główek. I tyle. Nic więcej nie napisał. Tzn. napisał, że to wina CDP i tyle. Głowy sobie nie dam uciąć, nie mniej jednak kilka stron temu był podawany dowód (post akne), że gram.pl obiecywał dobre zabezpieczenie. Stąd ferment.
Co do ponownego wysyłania głów - jestem ciekaw, jak to się odbędzie. Kiedy u Cenegi kupowałem Bioshocka z figurką Big Daddy''ego, okazało się, że odpadło mu wiertło. Pan z obsługi był miły i napisał, że mogą mi wysłać jeszcze jedną figurkę, ale nie mogą ręczyć za to, że będzie dobrze zabezpieczona - bo nie było możliwości jej zabezpieczenia, pudełko było zafoliowane i żeby wsadzić cokolwiek miękkiego w pudełko, musieliby je rozcinać, a otwartej gry bym nie chciał. Dlatego nie dziw się o moje obawy, bo dobra - wyślą mi nową główkę, ale kto wie, czy owinięcie folią bąbelkową wystarczy? Tym bardziej, że farba z niej po prostu spływa i schodzi, jak widać na różnych załączonych przez userów obrazkach.
Taka mała dygresja, można by jeszcze popsioczyć na preordery, które ruszyły bodaj 15 minut przed zapowiadaną 19, więc numery do pierwszego tysiąca są jeszcze większym rarytasem, bo nie każdy pomyślał, żeby już o 18.30 odświeżać przeglądarkę co sekundę. Ale to sobie można zachować na inną okazję.

I nie, nie lubię sobie "po prostu" pogadać. Broń boże, wręcz przeciwnie, staram się unikać pisania na forum jak najwięcej. Po prostu zdziwiłem się i zabolało mnie to, że ci, którzy zamówili najwcześniej, dostaną najpóźniej.

20110512213503

20110512213508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 21:30, Wojman napisał:

Blad CRC moze wskazywac na dwie rzeczy, z czego sporo osob wyklucza druga mozliwosc,
"bo ja dobry sprzet LG mam":

Wiem to doskonale, ale u mnie akurat wystarczyło przetarcie płyty koszulką :).

Ale co mnie zdziwiło już przy początku, (wiem że zapewne będzie inaczej ale..) to sugerowane detale, zwłaszcza że wszystkie inne programy pokazywały że nie spełnia. Jednak to jest tylko na papierze a jak będzie przekonam się w poniedziałek. tak czy inaczej mój egzemplarz (4193) dotarł w stanie nienaruszonym, jedynie sposób otwarcia pudła mógłby być taki jak w EK W1, bo teraz to trochę jak pudełko od butów się otwiera :D

20110512214744

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Czy chcesz mnie przekonać, że sprawdzaliście wszystkie paczki przed zakupem? Nie znam skali, więc nie chcę wnikać...
Nie odpowiadałem też za przyjęcie towaru i nawet nie mam pojęcia jak to wygląda, nie wiem czy był sprawdzony, w każdym razie informacje: moja wiedźmińska głowa jest w jak najlepszym porządku, ale ja przywiozłem ją sobie osobiście z magazynu. Stąd można się zastanowić, że one się raczej uszkodziły w transporcie z gram niż do gram. No a sprawdzanie wszystkich paczek to oczywiście rzecz niemożliwa. Pomijam skalę, nie sądzę, że spodobałoby się komuś rozfoliowane pudełko.

Więc jakiś konsul tak napisał czy nie? :-)
W każdym razie - jest to prawdą, bo gram.pl nie odpowiada w żaden sposób za paczkę, jedynie będzie ewentualnie zgłaszał problem do CD Projekt.
Stanowisko konsula, proszę bardzo: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&pid=7502


Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisać za dużo nie mogę, bo w dalszym ciągu obowiązuje mnie coś w rodzaju "tajemnicy zakładowej", ale paczuszek było sporo i sprawdzaliśmy wszystko: hurtownia przysyłała nam materiały raz na miesiąc, a było mnóstwo przypadków, że połowa była fatalnej jakości i nikomu nie chciało się tego sprawdzać. Także patrzyliśmy im na ręce i spędzaliśmy przy tym kilka godzin, 3-4 osoby naraz, ale potem był spokój, bo w trakcie roboty nie mogliśmy narzekać na jakość, a i klienci byli zadowoleni. Dla chcącego nic trudnego :>

DOK oczywiście będę bombardował, jeżeli tylko coś się stanie z moim łepkiem Gerwanta, o to spokojna głowa, nie będę tylko pluł jadem i narzekał, że jest fe. Natomiast w dalszym ciągu jednak nikt mi nie powiedział, co z tą dezinformacją. Tu taka data, tu taka, dziś mi się jedno zmieniło, wczoraj obie były takie same...
Bo odnosząc się znowu do mojej niedawnej pracy: jeżeli ktoś pomylił terminy i zapisywał nie tak, jak trzeba, musiał za to beknąć, bo potem ogromny ferment, zamieszanie, a potem trzeba było ugłaskać klienta. Bo podstawowy fakt jest taki - termin święta rzecz. Jest mniej więcej remis, bo wy macie więcej klientów, ale za to dużo automatów, myśmy mieli mniej klientów, ale każdy pracownik musiał ich pilnować :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 21:51, kindziukxxx napisał:

> Blad CRC moze wskazywac na dwie rzeczy, z czego sporo osob wyklucza druga mozliwosc,

> "bo ja dobry sprzet LG mam":
Wiem to doskonale, ale u mnie akurat wystarczyło przetarcie płyty koszulką :).

Ale co mnie zdziwiło już przy początku, (wiem że zapewne będzie inaczej ale..) to sugerowane
detale, zwłaszcza że wszystkie inne programy pokazywały że nie spełnia. Jednak to jest
tylko na papierze a jak będzie przekonam się w poniedziałek. tak czy inaczej mój egzemplarz
(4193) dotarł w stanie nienaruszonym, jedynie sposób otwarcia pudła mógłby być taki jak
w EK W1, bo teraz to trochę jak pudełko od butów się otwiera :D


Jaką masz kartę graficzną, jeśli można wiedzieć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

No my nie możemy wnikać w zawartość paczek. Od tego jest niestety reklamacja. Nie trzeba też tłumaczyć co by się stało, gdybyśmy nagle wycofali cały nakład i przesunęli premierę. Wydaje mi się, ze tutaj nieco nieprzemyślana sprawa z propozycją weryfikacji zawartości.

Z datą masz rację, w liście zamówień pojawiała się informacja o ostatniej aktualizacji numeru listu przewozowego, już poprawione.

Nie lubię się powtarzać, niestety czasem trzeba.
Terminy były jasne - wysyłka na 13. maja. Dotrzymaliśmy tego, nikt za to nie powinien więc beknąć. Nigdzie nie widniała informacja, że paczka będzie dostarczona na 12. maja. Zamówienia trafiły do magazynu 11, ale tego samego dnia zostały wycofane (większość z pierwszego tysiąca). Powód przytoczył już koordynator ze strony Action.
Nie widzę sensu dalszej dyskusji w tym temacie.

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem miłe zaskoczenie z wykrytymi ustawieniami: mam kartę geforce 9600 GT, czyli w zasadzie poniżej minimalnych, a ustawiło na... high. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu ;)

Jakby ktoś był ciekaw reszty: - proc i3 540 @ 3.07GHz, 4 giga ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 23:23, Kodaemon napisał:

Też miałem miłe zaskoczenie z wykrytymi ustawieniami: mam kartę geforce 9600 GT, czyli
w zasadzie poniżej minimalnych, a ustawiło na... high. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu
;)

Jakby ktoś był ciekaw reszty: - proc i3 540 @ 3.07GHz, 4 giga ramu

Serio? Lol... było by fajnie... ja mam też 9600GT i 4GB procesor tylko inny, taktowanie ciut niższe bo równo 3GHZ ale też 2 rdzenie.

ps. a ten Twój 9600GT to wersja 512 czy 1024?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować