Zaloguj się, aby obserwować  
Wilkv

Settlers IV - temat ogólny

112 postów w tym temacie

W tym momencie na tym forum istnieje kilka wątków o Settlers IV. Jednak żaden nie jest ogólny, każdy dotyczy jednego problemu. W związku z tym postanowiłem założyć jeden, aby nie było już problemów i sporów odnośnie SIV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 10:40, PolishWerewolf napisał:

W tym momencie na tym forum istnieje kilka wątków o Settlers IV. Jednak żaden nie jest ogólny,
każdy dotyczy jednego problemu. W związku z tym postanowiłem założyć jeden, aby nie było już
problemów i sporów odnośnie SIV.


To jak już założyłeś - wypowiedz się. Opisz wrażenia, swoje spostrzeżenia, problemy - recenzję proszę :)


Zakładanie dla zakładania??? Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jak taka wola...

Moim zdaniem SIV jest drugą co do kolejności w rankingu dobrych settlersów. U mnie dominuje przede wszystkim III. Jednak podobają mi się niektóre rozwiązania z IV. Między innymi to, że łucznicy na wieży, mogą strzelać pod własne drzwi, nie tak jak w III, gdzie mogli strzelać tylko w jakimś dalszym określonym regionie. Tak samo jak i został rozwinięty system gospodarki wodnej, transportu i okrętów wojennych. Istotna jest również zmiana w odniesieniu do III, mianowicie taka, że awanasu żołenierzy dokonuje się pojedyńczo, za złoto, a nie tak jak w III, czyli za manę. Settlersi podobają mi się też dlatego, że aby dojśc do jakiegoś porządnego osiedla, należy grać długo, rozbudowac przede wszystkim gospodarke, a nie tak jak w większośći strategii armię.

To teraz już można uznać za temat ogólny?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Settlersów gram od pierwszej edycji, kiedy to jeszcze gra zajmowała 2 dyskietki 1.44 Mb.
Większość pewnie tego nie pamięta, bo to już chyba ze 12 lat, ale do rzeczy.
W tej chwili jestem na etapie Settlers IV, bo na V mam za słaby komputer, Celeron ~422,
może za rok przesiądę się na V jak kupię coś nowego, ale ponoć V to już nie to co IV.
W S IV do tej pory grałem pod WIN 98 i wszystko było ok !
Acha, żeby było jasne - S IV mam ok 2 lata chyba z I edycji bez dodatków i patchów.
Teraz zainstalowałem Win XP i mam kilka pytań, bo ponoć po XP nie chce działać:
- jakie patche muszę zainstalować, żeby wszystko było ok !
Czy tylko ostatni 1516, czy patch "patch" też, czy wszystkie po kolei ?
Aha i nie odsyłajcie starego (44 l) do opcji ''Szukaj" bo nie mam w domu stałego łącza,
i nie będę TPsie nabijał impulsów, tylko podzielcie się informacjami.
Może macie inne ciekawe uwagi - chętnie przeczytam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)
Obojętnie jakiego wgrasz patcha. Ale jeśli masz najnowszego, to masz największą pewność że gra będzie miała najmniej bugów (błędów).

A co do działania pod windowsem XP. Łatka znajdująca się pod tym adresem: http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=805 powinna Ci pomóc. W razie problemów pisz ponownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod XP u jednych działa u innych nie... Jeśli Ci nie zadziała uruchamiaj w trybie zgodności (prawym klawiszem na ikonce gry, opcja z menu - właściwości, w otwartym oknie zgodność i tam wybrać tryb zgodności z Windows 98 lub Millenium). W zasadzie problem ten pojawia się pod XP tylko na zbyt szybkich procesorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie: Na Dzień Dziecka (czyli wczoraj ;)) dostałem The Settlers IV: Złota Edycja. Grając w chyba trzecią misję treningową znalazłem dziwny napis na plaży (screen poniżej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc , gram od 2 dni w settlers i postanowiłem ze chce zagrać w sieci lecz nie wiem jak tego dokonoać :D czy ktoś obeznany morze mi wytłumaczyć co trzeba scianąć i gdzie sie zarejestrować podać jakieś konkretne linki.. bede naprawde wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Settlers IV - jak dla mnie wciąż nie pobija wspaniałej trójki. Owszem grafika jest lepsza, zainwestowano w parę zmian, ale to nie to. Może to przez to mroczne plemie i zabawa ogrodnikami. Nie wiem, ale wciąż III mnie przyciąga, ma swoją magię, którą nie łatwo wyjaśnić. Zawsze jak zamierzam grać w którąś część Settlersów to wybieram III :). O V nie będę nawet mówił bo to troszkę inna gra, która znacznie odbiega od poprzednich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, sam nie wiem w którą część grałem. Pamiętam, że byli chyba Majowie, Amazonki i Mroczne Plemię :) Proszę mnie poprawić jakby co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj! :)
Aby się zarejestrować należy ściągnąć/zainstalować bbch - Blue&Byte Chanel, i się zarejestrować jako nowy użytkownik, wpisujesz adres e-mail, hasło i twój nick potwierdzasz, że masz 13 lat i klikasz send.
Odbierz e-maila, w środku będzie specjalny kod przepisz go i wejdź na link, który Cię nakieruje do dalszej strony rejestracyjnej :)
Postaram się zrobić screeny, bo to jest naprawdę trudne i sam miałem spore kłopoty ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałam w poprzednie części, więc nie wiem, jak się mają S4 do starszych. Tak czy inaczej, "czwórka" to fajna gierka, z grafiką przyjemną dla oka;) - jeśli ktoś taką lubi, a ja tak.. Muzyczki podobnież, sympatyczne, choć po 2 godzinach grania mogą wkurzać, i to mocno. Sądzę, że dośc dobrze jest opracowany model gospodarki - i nacisk nie jest położony na militarną stronę (co za miła odmiana), właściwie powiedziałabym, że wojsko to tylko taki dodatek:)
Różnice między cywilizacjami są wyraźne, dopracowane, nie tylko kosmetyczne (jak to jest np. w microsoftowym Age of Empires..). Nie wiem, jak Wy, ale najbardziej lubię grać Trojanami.
No to tyle ode mnie, idę grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
W S gram od pierwszej części (jeszcze na Amisi - Grafika o niebo lepsza nisz na PC - kto pamieta ? :-) ). Ny IV chyba skończe bo SV to juz nie ten klimat :). Mam dwa pytania do bardziej zaawansowanych: 1. jak wymisic na grze trzymanie odswiezania w 80 Hz, gra zmienia na 75 co mnie wk..... 2. Denerwuje mnie uzdrawiacz w nacji Trojan a konkretnie nie mogę wyczaic w które miejsce jego przybytku nalezy kliknąć kierując rannego żołnierza żeby ten łaskawca szybko zrobił co do niego należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakieś spolszczenie do settlers 4 złota edycja???
Jak próbuję włączyć edytor map, to wyskakuje: The requestet language is not avaiable", więc jak mam go włączyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem jakiegoś patha i jest to samo:(
Jak włączyć ten edytor map????
i spolszczyć grę, bo znalazłem tylko spolszczenia do zwykłego settlers4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę spolszczysz tylko kupując ją w Polsce. Innego wyjścia nie ma. I nikt Ci nie pomoże znaleźć spolszczenia. I edytor map działa normalnie w polskiej wersji językowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować