Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeon 4800 w produkcji

29 postów w tym temacie

Harpen

Chipy firmy ATI RV770 (nazwa robocza) o których ostatnio było dość głośno, ukażą się na rynku wcześniej, niż pierwotnie zakładano. Otrzymały one już swoją nazwę - niebawem do sprzedaży trafią zatem Radeony z serii 4800. Choć nie tylko, ponieważ wspomniany chip zostanie wykorzystany również w produkcji kolejnych kart graficznych FireGL oraz procesorach FireStream.

Przeczytaj cały tekst "Radeon 4800 w produkcji" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no no niedługo dojdzie do Radeonów HD 9500 i większość ludzi będzie kupować Radki 9550 myśląc że to najlepsze karty i bardzo tanie :D:D

Postęp Postęp ... tylko do czego on doprowadzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wystarczy popatrzec na test radków w grze AC pod vista z sp1 cieszy oko ;] A co dopiero nowe radki beda mialy wydajnosc ciesze sie ze ostatnio zakupilem sapphire 3870 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze coś od siebie bo sam posiadam radka x1950PRO ale powoli myśle o przerzutce na 8800GT Nvidii. ATI by miało na prawdę sporo zwolenników gdyby zaczęli tez traktować dobrze społeczność Linuxowową :] Oczywiście już nie ma takich problemów jak kiedyś ze sterami ale modele 3xxx nadal nie mają sterów pod Linuxa a Nvidia niedawno wydała serię 9xxx i już dała stery na system z pod znaku pingwina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem Radeona 3870 512MB i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Teraz mam nadzieję, że ATI powtórzy sukces, który niedawno odniosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i ATI może podniesie się z kolan chociaż trochę... ale te cyferki mnie wkurzają... 9800GT, HD3870,... ważne by dawało nam jak najlepszą jakość grafiki i będzie OK! no i żeby było tanio :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ohh ATI stara się pokonać marketingowych zielonych :) Jeśli nie wpadną w pułapkę taką jaką sobie zgotowała nVidia to życzę im sukcesu. Nie uśmiechałby mi się Radeon 4800,4800GT i 4800GTX :/ Owszem był wersje X1950, X1950Pro XT i XTX ale ostatnio nie zauważyłem aż takiej eksploatacji danej karty by dzielili ją na kilka grup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj wolałbym, żeby wydawali nowe stery.....a nie co roku ze 3 generacje kart! no luuudzie.....jeszcze niedawno mieć 8800 to był full lanss.......I takie polityki są no.....:/
Przynjamniej ceny powinny iść na łeb na szyję XD
tAA i GeForce odpowie ogniem wydając serie 10k pod koniec roku.....:/
Ludkiii poprawiać i udoskonalać stare a nie ciągle nowe karty!
Nigdy nie było takiego zjawiska aby co rok dwa wychodziła nowa generacja kart graficznych!
Jakoś zmian rewolucyjnych nie ma.....no może poza DX10, który coś tam daje.....ale nie za dużo...i tak niewiele osób z niego korzysta......ogólnie to panuje hardcore na rynku kart GraFicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdyby autor tekstu ustalił sobie pewne pojęcia:
Chipset - zbiór (zwykle) różnych układów scalonych z których składa się pewna funkcjonalna jednostka. Na przykład chipset płyty głównej składa się najczęściej z układu mostka północnego, południowego i ewentualnie układu baterii/akumulatora lub jeszcze innych mniej ważnych elementów.
Chip - pojedynczy scalak wykonujący jakieś działanie. Chipem jest pojedynczy GPU czy CPU.
Tak więc "Chipset Radeon 4800" to jakaś bardzo dziwna rzecz bo Radeon 4800, to nazwa handlowa karty graficznej zbudowanej w oparciu o chip/GPU RV770. Nie jest więc wygodniej nazywać to tak czy inaczej "RV770" bo po prostu wprowadzamy się w błąd. Czym innym jest Radeon 4800 (kompletną kartą), a czym innym RV770 (modelem scalaka GPU).

Tę drobną wpadkę dobrze byłoby poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować