Zaloguj się, aby obserwować  
niunieczki

Pekin 2008 - Gra na PC

15 postów w tym temacie

kategoria: sportowe - dyscypliny olimpijskie
producent: Eurocom Entertainment Software
wydawca: SEGA
dystrybutor PL: CD Projekt
data premiery: czerwiec 2008
data wydania PL: czerwiec 2008

Bliżej nieokreślony dzień 1995 roku. Do domu autora tekstu wchodzi kumpel z dyskietką w dłoni. „Cześć, przyniosłem Ci kolejnego kandydata do połamania dżojów” – tak mniej więcej rozpoczęła się rozmowa. A że byłem wtedy jeszcze młody, piękny i chadzałem do budynku zwanego szkołą, dyskusja na temat gry przebiegła błyskawicznie. Szybko wyjąłem z biurka dwa lekko sfatygowane kontrolery, a kolega zajął się nowoczesną technologią Amigi 500, jaką była wówczas stacja dyskietek. Po kilku chwilach i mignięciach zielonej diody rozpoczęliśmy rozgrywkę. Sterowanie pamiętam do dziś. Ruchy gałki joysticka odpowiadały za tempo biegu, liczbę obrotów przy skokach do wody oraz siłę nóg kolarza. Im szybciej wymachiwałeś dłonią w każdą stronę, tym lepsze wyniki uzyskiwałeś. Ni to odkrywcze, ni oryginalne, ale genialne w swojej prostocie. Po godzinie spędzonej na biciu rekordów moja ręka odmówiła dalszej pracy. Seul’88 – bo o nim wzmianka – wrył się jednak w pamięć już na zawsze. Ta zapomniana już zręcznościówka wpłynęła na mój pogląd o gatunku. Dlatego niecierpliwie czekam na Beijing 2008. To może być powrót do przeszłości i kolejna okazja do wspomnień.
Za produkcję wirtualnej olimpiady odpowiedzialne jest studio Eurocom. Nie nosi miana kultowego i nie zapisało się w historii gier czymś nadzwyczajnym. Jego dzieła zaliczono w ostatnim czasie do pozycji przeciętnych – Batman Begins oraz Piraci z Karaibów: Na krańcu świata wydają się potwierdzać tę tezę. Nie musi to oznaczać, iż następne ich dzieło okaże się katastrofą. Nad pracami czuwa doświadczony dystrybutor (SEGA), który wpadek nie wybacza i ufa sprawdzonym firmom. Ponadto gra tworzona jest już 2 lata, a więc o niskobudżetowej produkcji nie może być mowy. Moje obawy rozwiewa również planowana liczba dyscyplin sportowych, w których skrzyżujemy klawiatury, pady i inne kontrolery. Ma ich być aż 38, wśród nich: pływanie, nurkowanie, łucznictwo, judo (yes!), taekwondo (podwójne yes!), gimnastyka, kajaki (yes!, yes! yes!), baseball, kolarstwo, jeździectwo konne, szermierka (en garde!), piłka ręczna, hokej na trawie, pięciobój, wioślarstwo, żeglarstwo, softball, strzelanie (mam nadzieję, że nie do ludzi), tenis stołowy, tenis ziemny, siatkówka, triathlon oraz to, co prawdziwi mężczyźni lubią najbardziej, czyli zapasy.

Trzeba przyznać, że pod względem grywalności bieda nam nie grozi. Każdy znajdzie coś dla siebie, a to w grach traktujących o imprezach masowych jest najważniejsze. Brak najpopularniejszych gier zespołowych jest zrozumiały. Na stworzenie klonu FIFY oraz NBA zabrakło czasu, poza tym ewentualna jakość odwzorowania piłki nożnej mogłaby przypominać nieszczęsne Piłkarskie Mistrzostwa Świata 2002: Japonia-Korea. Wydawałoby się, iż zawarcie tylu dyscyplin w jednym tytule jest niewykonalne. Panom z Eurocom udało się jednak skonstruować uniwersalny system kontroli nad zawodnikami. Niektóre kombinacje klawiszy odpowiadać mają za podobne ruchy w zupełnie odmiennych konkursach. Na mniej doświadczonych użytkowników czeka opcja „In the Zone”. Jeżeli któraś z dyscyplin wyda się trudna do opanowania, ItZ spowolni w wybranym momencie czas, aby odbiorca mógł nauczyć się konkretnych ruchów. Aczkolwiek pewne zadania postawią przed graczem większe wymagania w zakresie koordynacji oko-ręka.
źródło gry-online.com

Zawsze to cos innego, pograc bedzie mozna. Moze jakies demko wypuszcza. No i jeszcze kwestia ceny bo wiecej niz 50zl to nie dam :)


20080514233517

20080514233527

20080514233542

20080514233603

20080514233618

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 14:14, qba2 napisał:


a gdzie ty tą gre kupiłeś. Ja nie mogę jej nigdzie znależ, amoże żle szukałem.


bo jeszcze nie wyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłaś ;P. Myślałem że to jest temat o jakiejś imprezie pokroju E3, a to jest o zwykłej grze ( muszę zacząć uważniej czytać tematy >.<). Na fotkach prezentuje się bardzo fajnie, choć bez demka raczej tego nie kupie, nawet gdyby kosztowało 10zl ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o tym? W tej grze polski hymn jako jedyny nie jest na prawdę prawdziwym polskim hymnem tylko jakąś podróbą made in china... http://www.tvp.info/news.html?news=774891&directory=17099

Cytat:
'''' Przeanalizowaliśmy całą grę i okazało się, że tylko polski hymn jest zniekształcony. To zaskakująca sprawa i na pewno tego tak nie zostawimy - mówi serwisowi tvp.info Bartosz Antoniak z CD Projekt, polskiego dystrybutora gry „Pekin 2008”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście się twórcy popisali, mam nadzieję, że CDP coś tam wsadzi, żeby chociaż jakkolwiek przypominało nasz hymn, ale nie aż tak, jak ten od Górniak. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie ze jak zdobedziecie złoty medal w jakies konkurencji to tak wam hymnu polskiego nie zagraja tylko jakis inny niewiem z jakiego to kraju ale napewno nie polski. brawo dla producentów tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemu samouczek tej gry jest tylko dostosowany do pada xbox 360 czyzby producenci gry chcieli zeby uzytkownicy dodatkowo wydali troche kasy na pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować