Zaloguj się, aby obserwować  
IC81

Rome: Total War / Barbarian Invasion Expansion pack

206 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2009 o 21:49, Izrafel92 napisał:

Tyle, ze na totalwar.org.pl tez takie spekulacje byly, dlatego pytam. ;) Ja tam musze
czekac do marca, az dostane E: TW z gram.pl


Ja kupuje specjalnie pod tą grę, dla tego czekam na zalecane wymagania. Co jest najlepsze wszyscy kupowali pod GTA, PoP''a, CoD lub Wiedźmina a nawet Gothic 3 a ja pod taką grę jaką jest E:TW :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez zamierzam kupic za niedlugo nowego kompa i wlasnie zastanawiam sie, czy nie zrobic tak, jak ty i cieszyc sie z plynnego dzialania Empire na max. detalach ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 13:37, Izrafel92 napisał:

Tez zamierzam kupic za niedlugo nowego kompa i wlasnie zastanawiam sie, czy nie zrobic
tak, jak ty i cieszyc sie z plynnego dzialania Empire na max. detalach ;D


Mi nie zależy na max, ja chce ładnie :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialbym pare pytanek odnosnie gry:
1. Druidzi (a w BI kaplani) moga spiewac piesni ktore maja pomagac naszym wojakom. W jaki sposob pomagaja? Zwiekszaja statystyki czy tylko morale?
2. Jak przeciwdzialac nedzy? W podstawce gram Selucydami i co chwile w jakis miastach mam bunt, bo jest duza nedza.
3. Jakies porady jak grac Cesarstwem zachodniorzymskim w BI? Kasy brak na wszystko, cala hiszpanie i to co mialem w afryce zajeli rebelianci, anglie sasi, francje frankowie i Goci, od polnocy ida Wandale i Sarmaci, a ze wschodu atakuje cesarstwo wschodnirzymskie. Jak z tym walczyc? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nędzy można przeciwdziałać budując różnego typu kanalizacje, miejsca rozrywki, świątynie (jeśli jest kilka do wyboru to bierz tą, która doda porządku publicznego najwięcej), centra policji itp. Jeśli miasto się rozbudowuje jak najszybciej buduj pałace np. namiestnika czy cesarza. Jak masz ostatnią fazę rozwoju (która pozwala na budowę ogromnego k. muru) to zwiększ podatki na maksimum i daj do osady oficera z dużą lojalnością, dowodzeniem i zarządzaniem (jeśli jest ludzi powyżej 24 tysiące to jest bardzo duże prawdopodobieństwo buntu, bo nie ma wystarczająco miejsc pracy). Wysokie podatki dadzą ujemny przyrost ludności (mało ludzi- mało nędzy), a dobry oficer swą obecnością nie pozwoli na zamieszki (UWAGA oficer musi być obowiązkowo bardzo lojalny- w razie ewentualnego buntu żeby nie stał się buntownikiem, bo szkoda każdego, a szczególnie dobrego generała). Mam nadzieję, że pomogłem w sprawie nędzy.

Pozdro 4 all,
Paplok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam moda The Great Anciet World 2.0 beta, którego znaleźć można na totalwar.org.pl. Świat gry jest 2x większy, dodano ok. 30 nowych prowincji, poprawiono wygląd większości jednostek, dodano wiele innych, a także dodano kilka nowych frakcji. Mod naprawdę zajebiaszczy. Ma nieco wyższe wymagania od Rome: Total War. Mod wymaga wersji Rome 1.5 albo wyższej.
Pozdro 4 all,
Paplok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalną Antologię Rome: Total War i nie mogę pograć w Multiplayera, gdyż wyskakuje komunikat, że posiadam błędny klucz CD. Gra była używana, to może mieć jakiś związek? Trzeba się bawić z Gamespy? I wreszcie, czy trzeba ściągnąć z jakiejś strony producenta specjalny CD-KEY, żeby można było pograć w wielu graczy? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

Przeszedłem.

@top

Witam. Mam jakiś błąd, że gdy tylko mi się zapis wczyta to od razu wyskakuje mi do Windowsa z "Wysyłaj / Nie Wysyłaj".

Wie ktoś dlaczego ? Gra oryginalna (Antologia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem zainstalowane Rome Total War od kolegi z którym mieszkam, ten się wyprowadził już jakiś czas temu a ja musiałem robic formata. Chciałem sobie kupić R:TW, ale tu moje zdziwienie, nie ma go w sklepie gram.pl, choć jakiś czas temu zszedł do TopSellera więc powinien być.

Mógłbym kupić na allegro, ale chciałbym razem z Wojowniczą Księżniczką, a tak to 2x za przesyłkę.

I co do R:TW, to super się gra Hellenami, mając hoplitów czekam tylko na atak wroga, i zazwyczaj odnoszę miażdżące zwycięstwo, ciężej jak mam falangą atakować, ale jak na razie się bronie. I zauważyłem że jakiś lepszych generałów mają grecy, od chociażby tych rzymskich. Chodzi tu o walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem antologię Rome w topsellerze. Czy warto instalować do niej patche? Jeśli tak to prosiłbym o wypisanie ich po kolei. Ponadto prosiłbym o kilka rad dla nowicjusza w świecie total war.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 19:56, revolt505 napisał:

Właśnie kupiłem antologię Rome w topsellerze. Czy warto instalować do niej patche?


Warto ale nie do wersji z TopSellera, w której zaimplementowane są od razu najnowsze patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 19:56, revolt505 napisał:

Właśnie kupiłem antologię Rome w topsellerze. Czy warto instalować do niej patche? Jeśli
tak to prosiłbym o wypisanie ich po kolei. Ponadto prosiłbym o kilka rad dla nowicjusza
w świecie total war.

Grałem tylko praktycznie w podstawkę, i tak jako Rzym (którymś z rodów) zajmów narpiew państwa Greckie i Egitp. Jeśli chodzi o rozwój miast to stawiaj na gospodarkę. Militarnie tylko niektóre, głównie te przy linii frontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 19:56, revolt505 napisał:

Właśnie kupiłem antologię Rome w topsellerze. Czy warto instalować do niej patche? Jeśli
tak to prosiłbym o wypisanie ich po kolei. Ponadto prosiłbym o kilka rad dla nowicjusza
w świecie total war.

TopSeller chyba ma już zaimplementowane patche.

Porady?
Jak grasz Rzymem to nie musisz się przejmować misjami od senatu. Nie są zbyt istotne, ale warto je czasem robić bo dostajesz za to różne nagrody.

Głównym źródłem przychodów jest handel, rolnictwo i górnictwo to sprawy drugorzędne.

Podczas bitwy najskuteczniejsza taktyką podczas walki z piechotą jest manewr młota i kowadła. Piechota robi za kowadło, wiąże wroga w walce a konnica tym czasem okrąża wroga i atakuje od tyłu. W większości przypadków taki atak powoduje natychmiastową ucieczkę wrogiego oddziału.
Staraj się, by generał lub kapitan zawsze znajdował się nieopodal twoich oddziałów. Jego bliskość zwiększa morale dzięki czemu jest mniejsza szansa, że jednostka zacznie uciekać z pola bitwy.
Jednocześnie śmierć generała/kapitana znacząco obniża morale, więc podczas bitwy radzę polować na wrogich dowódców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale jest ważna rzecz do ogłoszenia :)
Wczoraj (tj. 8 maja 2010) została opublikowana wersja 2.3 moda pt. "The Great Acient World" w skrócie TGAW.
Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że jest to najlepszy Polski mod pod RomeTW/BI jaki powstał :)
W wersji 2.3 zostało poprawione większość błędów z wer. 2.2 mi. wyeliminowano irytujące CTD (Gram od... wczoraj i nie miałem żadnego ;p).
Z nowości to nowe frakcje (jak np. król. Syrakuz lub Irylia)
Zupełnie nowa i dużo większa mapa(skala) z możliwością żeglugi rzecznej(np. nil).
Połączenie rodzin Rzymskich w jedno państwo.
I wiele, wiele innych.
http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=56 <- dział moda na Polskim forum TW.

POLECAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Korzystam z moda Roma Surrectum. Wszystko jest na 10 dopóki w czasie bitwy próbuje zaznaczyć pewne jednostki(np. elitarnych greckich włóczników lub sword hipolite) gra mi sie zawiesza i wywala do pulpitu ,czy to tylko moja przypadłość czy może ktoś się z nią jeszcze spotkał . Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Wersja moda 1.6a . Jeszcze pytanie apropo powstającej wersji 2.0, może to głupie pyta, ale czy gra wygląda w rzeczywistości tak jak na filmikach( a prezentuje się niezgorzej niż M2TW), czy jest już przewidziana data premiery( nawet orientacyjna).

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować