Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect później niż planowano!

229 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2008 o 21:42, Naars napisał:

Vojtas, pięknie sam siebie znokautowałeś. "
Wyrażam swoje zdanie - mam do tego prawo?" Widzisz... może Cię to zaboleć,ale to działa
w obie strony. My też mamy prawo, więc nie rozumiem Twoich komentarzy do naszych postów...
Ja już w Tobie zobaczyłem to, czego się spodziewałem... ideologię ''co wolno wojewodzie,
to nie tobie (... :) )''


Nigdzie nie napisałem, że nie masz prawa wyrażać swojego zdania. Napisałem po prostu, że to nie ma sensu i że do niczego to nie prowadzi. Nie napisałem "Zamknąć się, CDP jest dobre!". Niczego nikomu nie nakazuję.

- no cóż, wystarczy, jak dla mnie koniec tematu. Idź do parku

Dnia 17.06.2008 o 21:42, Naars napisał:

jeszcze raz, to i Tobie się szara masa w czaszce przewietrzy i nam będzie jakoś przyjemniej,
a na pewno będzie jeden mniej powód do bezsilnej złości i rozczarowania.


Lepiej zastanów się, czy faktycznie nie powinieneś wyluzować, jeśli jestem przyczyną Twojej złości. A wycieczki osobiste sobie daruj.

Dnia 17.06.2008 o 21:42, Naars napisał:

Poza tym widzę, że bardzo aktywnie komentujesz nasze słowa - czyżbyś czekał tylko na
takie gorące tematy i odświeżasz stronę co kilka sekund?


Nie, po prostu nie nadążam odpisywać. :D

Dnia 17.06.2008 o 21:42, Naars napisał:

Jeśli tak, to współczucia. Jeśli
o mnie chodzi to wezmę długą kąpiel z dobrą książką w ręku - może to złagodzi moje cokolwiek
wrażliwe nerwy, i tak napięte po ciężkim dniu.


Długa kąpiel to jest to. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 21:49, orzech4 napisał:

> A skoro nikt nie stracił, to cholera, o co ta szopka?

O stracony czas? Wakacje mam dość zaplanowane i nie wiem czy w późniejszym czasie będę
miał odpowiednią chwilę by zająć się grą. Gdyby nie było problemu, w ogóle nie wspominałbym
o tym.


O stracony czas obwiniasz CDP? :/ Nie było żadnej umowy, nie zapłaciłeś... musisz jakoś się dostosować do nowej sytuacji, a stracony czas niestety każdy z nas odczuwa. Ale to już trzeba sobie przeżyć jakoś w ciszy (albo nie), byle tylko nie obarczać winą kogoś, z kim nie miałeś umowy. Transakcja to umowa w tym wypadku. Nie było jej. Dodatkowo, zwróć uwagę na mój pogrubiony cytat w poprzednim postcie.

Dnia 17.06.2008 o 21:49, orzech4 napisał:

> Bo mnie cholera bierze, "polskość" pełną gębą

A co to ma do obsunięcia premiery gry? Jestem Polakiem - nie mam prawa być niezadowolny,
jestem Amerykaninem - mam takie prawo?


Staniaków (Staników) akurat nie lubię :P Chodziło mi bardziej o naszą milutką cechę narodową. Pieniactwo...najpierw się rzucamy na kogoś/coś a później myślimy, co w sumie ona nam zrobiła.

Dnia 17.06.2008 o 21:49, orzech4 napisał:

> A to wszystko o 20 dni obsuwy premiery gry komputerowej. Aż się boję myśleć co by
było, gdyby w grę
> wchodziło coś poważniejszego

Nie. Jest forum strony, na której złożyłem zamówienie, to i przedstawiam swe zdanie na
temat, który podjęto w tym wątku. Po prawdzie to włosów sobie w realu nie wyrywam z powodu
tej gry, ale nie mogę powiedzieć, aby wszystko było "cacy". Nie powiem - jestem wielkim
fanem gier cRPG i na produkcję BioWare''u czekam, po prawdzie, już od czasu ukazania
się tejże na konsolach nowej generacji.


Ja rozumiem to rozgorycznie i podzielam je. Ale proszę, zrozum, nie ma kogo nim obwinić. To przyczyny niezależne od nas wszystkich, można więc zrzucić i psioczyć na pech... może CDP jakoś wynagrodzi, może nie. To już ich sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gdzieś przesunięcie premiery, szkoda że nie dostanę gry już teraz, ale nic wielkiego się nie stalo. Kiedyś jąw końcu dostanę:)
Co mnie bardziej denerwuje to sprawa z jawnymi mailami. Ludzie często używają maili tworzonych od swojego imienia i nazwiska (jak to się przyjeło w wielu firmach), a to już są dane poufne. Rozumiem, że błąd ludzki, ale nie dopuszczalny. Ja jestem administratorem sieci komputerowej w jednej z uczelni wyższych mojego regionu, na serwerze, który utrzymuję znajduje się baza danych wszystkich studentów, którzy studiowali bądź studiują na tej uczelni. Gdyby mi się kliknęło nie chcący i udostępnił ogółowi bazy, poleciałbym za to własną głową (dokładnie nałożono by na mnie w najlepszym przypadku karę pieniężną).
Tak więc z tej całej sytuacji najbardziej zdenerwowała mnie sprawa z mailami.
Co do dyskusji jaka się tu toczy - śmieszni jesteście (kieruję to tylko do kilku konkretnych osób), przekrzykując się nawzajem kto ma racje a kto nie, kto pokazuje swoję przywary a kto nie :)
KAŻDY MA PRAWO DO SWOJEJ OPINII ORAZ WYRAŻANIA SWOJEJ DEZAPROBATY, nie zależnie od tego jak to się może różnić od naszego widzimisię. Szanujmy się nawzajem i nie rzucajmy do gardeł.

CDP mam jeszcze pomysł dla was (a dokładnie dla sklepu GRAM.PL), pamiętajcie o okresie urlopowym, dajcie ludziom możliwość zawieszenia chwilowo przesyłki tak żeby co poniektórzy, którzy nie mogą w terminie np. 17 lipca odebrać paczki mogli ją sobie przesłać np. tydzień później. Taka drobna podpowiedź :)

I starajcie się możę wcześniej, podczas np. PRE-ORDERów dać wielki napis o możliwej zmianie terminu premiery danego produktu, większość ludzi może się wtedy nie będzie denerwować, gdy będą widzieć wielki napis podczas zakupów :D

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż nieźle mnie CDP załatwił[bo nie wiem kto odbierze paczke 17 gdyż możliwe że w tym czasie wszyscy domownicy wyjadą ale to szczegół] chociaż myślę że aż takie krytykowanie CDP nic nie da więc ja kończe już wypowiadanie się w tym temacie....Aha jeszcze jedno o co chodzi z meilem który dostałem od gram.pl w którym przepraszają za te opóźnienie,z resztą to takie dziwne nie jest ale to że w tym meilu podanych jest może z 50[jak nie więcej] adresów meilowych już jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 21:20, czaczi87 napisał:

Jasne, że marudzenie nie zmieni terminu wydania ME, ale mam prawo i chęć marudzenia na
zaistniałą sytuację.


Osobiście nie zazdroszczę ludziom w CDP i myślę, że jeszcze jakieś zadośćuczynienie wymyślą. Myślę również, że to do nich dotarło. Nie neguję niczyich praw. Mówię tylko, że narzekanie nie sprawi, że gra będzie szybciej, ani również że się poprawi Twoje samopoczucie. Wiem to z doświadczenia. Dlatego sobie odpuściłem słowa, a przeszedłem do czynów.

Dnia 17.06.2008 o 21:20, czaczi87 napisał:

a nie chcę mi się grać w jakieś call of duty
czy inne Iron Many :) Nie zniszczyło mi to życia ani nawet planów na wakacje, ale na
pewno nie poprawiło humoru.


Ufff, dobrze to słyszeć. :) Ja rozumiem wszystkich, zwłaszcza (jak napisała Akne) że klapa na Euro dodatkowo frustruje, ale cóż... cest la vie. I klienci, i CDP może wyciągnąć z tego wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również wybrałem opcję zakupu poprzez przelew. Na 5 dni przed realizacją zamówienia miałem otrzymać maila z danymi do wpłaty, więc, jak widzisz, nie było takiej opcji, że ktoś już za grę zapłacił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka slow wyjasnienia w kwestii wersji polskiej. Pracujemy nad nia od ponad 6 miesiecy - jest to najwieksza lokalizacja w naszej historii, a jednoczesnie jedyna ''nowa'' pelna lokalizacja w porownaniu z wersja na X360. Pozostale wersje wschodnio-europejskie (rosyjska, czeska i wegierska) nie maja nagran, a wersje zachodnio-eruopejskie uzywaja nagran z konsolwego ME. System dynamicznych dialogow i doszlifowane nagrania to wlasnie przelom w Mass Effect i za niesmaowity klimat VO gra zebrala nagrody.
Niestety na samej koncowce - przy implementacji pierwszego builda z pelnym VO silnik gry okazal sie bardzo kaprysny i zaczelismy, a w zasadzie Bioware z naszym wsparciem zaczelo walczyc z problemem. Problem zostal rozwiazany, ale pokonanie tej przeszkody zajelo ... bagatelka miesiac pracy dwoch sporych zespolow z brygada programistow na czele.

Nasza ekipda od ponad miesiaca pracuje 24/7, aby wydac gre na czas. Testujemy kolejne buildy, ale nie wydamy gry, ktora nie spelnia norm jakosciowych naszych i Bioware. Zdaje sobie sprawe, ze to tlumaczenie nie zadowala graczy, ktorzy czekaja na gre, ale zawsze chyba lepiej wiedziec co sie dzieje - stad moj post.
ja tez czekam na Mass Effect! Jestesmy na finiszu i gwarantuje, ze warto czekac - polskie VO daje czadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MI - mylisz się. Jeżeli o mnie chodzi, to ''to tłumaczenie'' mnie zadowala... przynajmniej widzę, że coś się dzieje, jakiś KONKRETNY problem, a mi to wystarczy, aby łatwiej przełknąć wizję 3 tygodni opóźnienia.
Kiedy problem jest przedstawiony tak ogólnie jak w newsie, to można wszystko pod to podciągnąć - choćby jakieś głupie przeoczenie, za które mają płacić potencjalni klienci.
Na przyszłość prosiłbym o takie właśnie, konkretne informacje - to zaoszczędzi potu i krwi na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 22:14, MI napisał:

/.../ Zdaje
sobie sprawe, ze to tlumaczenie nie zadowala graczy, ktorzy czekaja na gre,


Ja czekam i mnie zadowala :)
W sumie spodziewałem się czegoś w tym rodzaju.
Super że powiedzieliście co się dzieje może to ostudzi parę głów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, przede wszystkim to gratuluję odwagi - jesteś pierwszym konsulem CDP który zabrał głos czym poniekąd wystawiłeś się na strzał, mając to na uwadze nie będę gryźć a nawet warczeć postaram się mało:)
A teraz do rzeczy: jak sam stwierdziłeś rozwiązanie tego problemu zajęło miesiąc pracy, co oznacza że już od pewnego czasu (co najmniej 2 tyg o ile nie dłużej) wiedzieliście że gra nie wyjdzie w terminie który obiecywaliście, czekanie z przyznaniem się do tego na ostatnią niemal chwilę zdecydowanie nie poprawiło sytuacji, raczej wręcz przeciwnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie zgadzam się z Naars''em.
Od początku powinniście podać "wytłumaczenie" w choćby takiej formie. Teraz bynajmniej widać, że wyraźnie pracujecie w pocie czoła i staracie się wydać grę na czas. Mam nadzieję, że nie zawiode się na polskiej wersji językowej.

Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2008 o 22:14, MI napisał:

Nasza ekipda od ponad miesiaca pracuje 24/7, aby wydac gre na czas. Testujemy kolejne
buildy, ale nie wydamy gry, ktora nie spelnia norm jakosciowych naszych i Bioware. Zdaje
sobie sprawe, ze to tlumaczenie nie zadowala graczy, ktorzy czekaja na gre, ale zawsze
chyba lepiej wiedziec co sie dzieje - stad moj post.
ja tez czekam na Mass Effect! Jestesmy na finiszu i gwarantuje, ze warto czekac - polskie
VO daje czadu.


Hmm.. a ja mam takie pytanie: czy pracy nad polską wersją ME, nie można było zacząć jeszcze wcześniej, niż te wspomniane 6 miesięcy? Przecież musi być określony jakiś wcześniejszy czas na doszlifowanie gry, na testy, na możliwość zrobienia pomyłki. A tu wynika z postu, że praktycznie pracowaliście do ostatniej chwili nad polską wersją i przez błąd się nie wyrobiliście. Gdyby prace rozpoczęły się wcześniej, wcześniej też można by naprawić ten błąd i uniknąć przesunięcia premiery. Bo skoro zachodnio-europejskie wersje mogły trafić na półki w odpowiednim terminie, to dlaczego u nas też tego nie można było zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. W sumie można było tak od razu, jak to powiedział już Naars :)
Trzymam kciuki za Was, dajcie czadu w takim razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech strasznie sie ta dyskusja rozkręciła
Fakt można sie wkurzyć, ale trudno to nie jest zyciowa sprawa, można miec jakieś oczekiwania, plany, urlopy itp ale też można się dostosować np. ja sam mam kilka ładnych gier kupionych i czekających na "wolną chwilę" na przejście :)
Można mieć emocje ale ludzie nie jarajcie się tak bardzo, szkoda czasu i energii.
Pograjcie sobie, skoczcie na rower basen, walnijcie borwarka
Proponuję skupić sie raczej na milszych rzeczach i już

a spam :( najwyżej będziemy forwardować na CDP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 22:34, Valkanis napisał:

Bo skoro zachodnio-europejskie wersje mogły trafić
na półki w odpowiednim terminie, to dlaczego u nas też tego nie można było zrobić?


Jak zwykle klania sie czytanie ze zrozumieniem, bo gdybys dokladnie czytal posta to bys wiedzial o co chodzi. Dlatego zacytuje:

Pozostale wersje wschodnio-europejskie (rosyjska, czeska i wegierska) nie maja nagran, a wersje zachodnio-eruopejskie uzywaja nagran z konsolwego ME.

Skoro nie maja nagran oznacza to, ze nie trzeba w tych wersjach zamieszczac tego VO, a to oznacza, ze gre mozna wydac wczesniej. Jak zwykle - CD Projekt sie stara, zeby polska wersja byla wyjatkowa, i jak zwykle zamiast to docenic sa narzekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2008 o 23:13, Wojman napisał:

Jak zwykle klania sie czytanie ze zrozumieniem, bo gdybys dokladnie czytal posta to bys
wiedzial o co chodzi. Dlatego zacytuje:

Pozostale wersje wschodnio-europejskie (rosyjska, czeska i wegierska) nie maja nagran,
a wersje zachodnio-eruopejskie uzywaja nagran z konsolwego ME.


Skoro nie maja nagran oznacza to, ze nie trzeba w tych wersjach zamieszczac tego VO,
a to oznacza, ze gre mozna wydac wczesniej. Jak zwykle - CD Projekt sie stara, zeby polska
wersja byla wyjatkowa, i jak zwykle zamiast to docenic sa narzekania.


Jak zwykle widzę, że złośliwość jest nieodłączną cechą tutejszych moderatorów (nie pierwszy raz się z tym spotkałem), ale sądzę, że w tym wypadku jest ona jak najbardziej nie uzasadniona, bowiem pytałem się o zachodnie wydania gry, a nie wschodnie, które są tu przytoczone. Poza tym moje główne pytanie brzmiało, dlaczego nie można było spróbować wcześniej zacząć pracy nad tym?
Tak jak zwykle CD Projekt się stara, żeby polska wersja była wyjątkowa a tu cały świat się zmówił przeciw naszemu najlepszemu wydawcy i dlatego nie mogą wydać gry na czas! Oj biedny CDP, biedny... Szkoda tylko , że takie akcje mają miejsce tak często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 23:27, Valkanis napisał:

Jak zwykle widzę, że złośliwość jest nieodłączną cechą tutejszych moderatorów (nie pierwszy
raz się z tym spotkałem), ale sądzę, że w tym wypadku jest ona jak najbardziej nie uzasadniona,


Wskaz mi choc jeden fragment w ktorym sie wyzlosliwiam. Nim zaczniesz zarzucac mi jakies rzeczy zastanow sie troche.

Dnia 17.06.2008 o 23:27, Valkanis napisał:

bowiem pytałem się o zachodnie wydania gry, a nie wschodnie, które są tu przytoczone.


Powtorze - czytaj ze zrozumieniem. W poscie Konsula i w cytowanym fragmencie tez bylo o wersjach zachodnio europejskich. Drugi raz cytowac nie bede, bo znow mi zarzucisz, ze sie wyzlosliwiam.

Dnia 17.06.2008 o 23:27, Valkanis napisał:

Poza tym moje główne pytanie brzmiało, dlaczego nie można było spróbować wcześniej zacząć
pracy nad tym?


Bo gdyby mozna bylo to by prace zaczely sie i rok temu. Sa pewne ustalenia pomiedzy firmami, nie wiadomo na jaka polska wersje zgodzi sie zachodni wydawca. Po za tym tekstow do gier nie bierze sie z kosmosu tylko dostaje sie do przetlumaczenia od producenta/wydawcy danej gry. Gdyby mozna sie bylo zajac polska wersja ME wczesniej niz pol roku temu to na pewno by prace sie wczesniej rozpoczely.

Dnia 17.06.2008 o 23:27, Valkanis napisał:

Szkoda tylko , że takie akcje mają miejsce tak często.


Szkoda, ze o wydawaniu gier nie masz zielonego pojecia. Gdybys troche poczytal wiedzialbys, ze nawet jeden blad moze spowodowac spore opoznienie. Gdyby zas CDP wydal gre w poczatkowo planowanym terminie i podal informacje, ze beda patche, bo sa problemy ze zgraniem VO to zaraz bys narzekal "a czemu nie przesuneli premiery, a wydaja gre z bledami? Tylko kasa sie liczy, nie jakosc". I mowie to z doswiadczenia, jakiego by CDP rozwiazania nie wybral zawsze jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2008 o 23:43, Wojman napisał:


Szkoda, ze o wydawaniu gier nie masz zielonego pojecia.


Tak, o wydawaniu gier nie mam pojęcia i dlatego się pytam. Wydaje mi się to zrozumiałe: jak ktoś czegoś nie wie, to się pyta. (w sumie moje pytanie skierowane było do Konsula, a nie do Ciebie, ale skoro Ty odpowiedziałeś, to czujesz się kompetentną osobą, bo pewnie też wydajesz gry)

Jeśli chodzi o złośliwości to w szczególności mam na myśli pamiętny topik o zawaleniu sprawy z EK Wiedźmina (spóźnienia z dostawą) było tam wiele postów proszę poczytaj, nie muszę przytaczać tutaj konkretnych.

Natomiast jeśli chodzi o akcje CDP - to ich wpadki, zdarzają się często, bardzo często, za często - chodziło mi o ogół, pomijając już to konkretne zdarzenie z ME. Kiedyś doceniałem pracę CDP, naprawdę, ale teraz cieszę się np. że takiego Fallouta 3 wydaje Cenega, jestem zdecydowanie spokojniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawę z mailami zamawiających ME w sklepie gram wyjaśnimy jutro bardzo dokładnie. to błąd niedopuszczalny i karygodny. wszystkich zainteresowanych bardzo mocno przepraszamy, na pewno już nic takiego nie wydarzy się więcej.

Dla wszystkich tak bardzo mocno narzekających na nierzetelne podejście do tematu dystrybutora gry, w tym przypadku CD Projektu, dwa zdania poniżej.

Przesunięcia premier, zwłaszcza "dużych tytułów" niestety zdażają się i to bardzo często mimo wszelkich starań dystrybutora do wydania gry na czas, ale to wiemy też niestety także z własnego doświadczenia (szczegółnie pre-orderowcy). Oczywiście powody mogą byc bardzo różne, od problemów z lokitem, masterem, aż po pudełka (to skrajny przypadek)...

Dodam jeszcze, że przy takich produkcjach niejednokrotnie dystrybutor staje przed dośc ciekawym wyborem - wydac na czas wersję "polskawą" czy przesunąc premierę i dopracowac tytuł (a jaki jest Twój wybór?? ;)

niezależnie jednak od sytuacji wszystkim (klientom, oczekującym premiery i tym kibicującym) należy się wyjaśnienie ze strony dystrybutora. I takie wyjaśnienie ze strony wspomnianego dystrybutora jest. Może podobac się (rzadziej) lub nie (najczęściej) i podlegac Waszej ocenie, ale krytyka profesjonalizmu/podejścia/olewania klientów "po prostu" jest mało konstruktywna.

To, jak często "wpadki" zdarzają się jednemu lub drugiemu wydawcy/dystrybutorowi bardzo dobrze opisał Jay-Z (polecam klika stron wczesniej).

wszystkich oczekujących pozdrawiam i jak najszybszej premiery,
jarek / gram.pl


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować