Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania gry Stalker: Clear Sky znane?

62 postów w tym temacie

pepsi

Po sieci krążą szczegółowe wymagania sprzętowe gry S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky. Na ile można wierzyć tym doniesieniom? Trudno stwierdzić, gdyż nie pochodzą one z oficjalnego źródła, jakim jest producent bądź wydawca prequela słynnego shootera.

Przeczytaj cały tekst "Wymagania gry Stalker: Clear Sky znane?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno rzeczywiste okażą się dużo wyższe. Tak samo jak było z Cieniem Czarnobyla. Wg. CDA można było grac na Pentium 800 Mhz, 256 MB RAM i karcie graficznej 32 MB :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 08:45, Jaro7788 napisał:

Może i słynne, ale chyba tak jak Wiedźmin - tylko w Europie Środkowej i Wschodniej.

No to kolega chyba nie wie nic o popularności Wieśka... no ale nie będę robił off-topu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadal nadzieje, że to są prawdziwe wymagania. Co do wymagań Cienia Czarnobyla: to nawet na zalecanym sprzęcie z ustawieniami grafiki na średnie, gra potrafiła zrobić pokaz slajdów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Stalker powstał prawie 10 lat! A co najlepsze, w międzyczasie wyciekł kod gry, i sprawni ludzie odrazu postawili "goły" poziom na nogi. I wtedy ta gra miała jeszcze zupełnie inny engine i rzeczywiście z powodzeniem działała na "Pentium 800 Mhz, 256 MB RAM i karcie graficznej 32 MB :P".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na minimalnej konfiguracji Cień Czarnobyla ładował się tak wolno, że filmiki leciały później niż sam dźwięk do nich :D (poprawili w patchu 1.0005). Zresztą - patche zrobiły już co się da z CC - w każdym patchu był jakiś "wzrost FPS o 10-15%". Teraz na minimalnej nie jest już tak źle - tylko ja mam konf już na średnie :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak ja zoptymalizują... i czy nie będzie jak z Cieniem Czarnobyla gdzie moj komp (lepszy niż potrzeba, by wyświetlić grę na maksa) nie ciagnął jej na max detal. Ale ten stalekr to jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie jest aż tak źle.

Twórcom najwyraźniej bardzo zależy, aby gra trafiła do szerokiego grona odbiorców, także do tych osób, które dysponują słabym sprzętem. Wymagania jak na dzisiejsze czasy jakieś wygórowane nie są, choć u mnie i tak nie odpali ;) Jedyne co mnie troszkę zdziwiło to aż 10GB na dysku - to trochę dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że nie sa to oficjalne wymagania... Przecież sie twórcy chwalili tym, że gra wykorzystuje Dx10, a w zalecanych jest karta "kompatybilna z DirectX 9c". I to jeszcze z 256 MB :P Wiem, że gra działa też na Dx9, ale w zalecanych wymaganiach powinny być podzespoły pozwalające grać na full, nie? :)

[EDIT] master matrox - to już raczej normalne, że tyle miejsca potrzeba na dysku... A co będzie za parę lat? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że te wymagania bedą miały jakies pokrycie, nie jak to mialo w przypadku "jedynki". Co jak co ale chłopacy mieli fajny pomysł tylko że zabrakło im troche czasu, przez co ani nie wysza taka jak chcieli, anie nie miała tego czegoś. Tak przynajmniej ja widze Cień Czarnobyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh... i tak dla mnie beda to niskie wymagania sprzetowe =D nie chwalac sie posiadam YAMO GT ENGINE i jak zwykle kazda gra next-gen bedzie plynnnie chodzic tak jak CRYSIS i ASSASSIN CREED na FULL HD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli takie mają być rzeczywiste wymagania gry to już spokojnie mogę zacząć odkładać na nią pieniądze. Gorzej będzie jak okaże się ,że zalecane wymagania są minimalnymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować