Zaloguj się, aby obserwować  
bunio38

Alan Wake - temat ogólny

140 postów w tym temacie

Jak więcie (a przynajmniej część) narazie Remedy nie pracuje nad Max''em Payne''em 3, lecz nad nowym survial horrorem - Alan Wake. Według niektórych serwisów jest to jedna z najbardziej oczekiwanych gier roku 2006 roku. Co tu sie rospisywać? Ten temat jest poświęcony właśnie tej grze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam Alan nie rusza bo :
A) i tak nie pokona Silent Hiill
b) Ja czekam na GTA 4 i Gothica 3 (ew TES4)
c) Gra penie będzie trwała z 5 h (i to na nrmalnym poziomie trudości)
d) I tak mnie pewnie nie zaskoczy

Ale w demko jak bedzie jakieś zagram bo w sumie nie za bardzo wiadomo czego sie spodziewać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie rusza i opisuje to w swojej zapowiedzi u siebie na gramsajcie (w dzisiejszym wpisie :) ) - gra bedzie wg mnie nie tylko bardzo grywalna, ale klimatyczna i obdarzona swietna oprawa graficzna. :) Licze ze panowie z finskiego Remedy stworza produkcje jeszcze lepsza od Maxa Payne''a. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też postanowiłem napisać swoją zapowiedź tej świetnie zapowiadającej się gry... możecie ją znaleźć na moim gramsajcie. Polecam się na przyszłość :)

Alexei Kaumanavardze: niestety nie zgadzam się z Tobą w żadnym punkcie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 15:51, Alexei Kaumanavardze napisał:

c) Gra penie będzie trwała z 5 h (i to na nrmalnym poziomie trudości)

Szczerzę wątpię, za duża lokacja jak na 5h gry i zapewne AW nie będzie liniowy jak MP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto odswieżyc temat napisze tu garstkę najciekawszych informacji o grze :

Grę tworzy studio Remedy które stworzyło także Max Payne''1 i 2 gra zaprętowano w 2005 roku, gra zapowiada się bardzo ciekawo, będziemy kierowac losami tytułowego Alan''a Wake''a jest on znanym na świecie pisarzem, ispiracją jego opowieści są koszmary senne które zaczoł miewac po poznaniu swojej narzeczonej które później ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, później bohater udaje sie do klinki do miasta (nie pamietam nazwy xD) gdzie będzie sie rozgrywac akcja gry, w klinice Alan spotyka niewiarygodnie podobna kobietę do swojej narzeczonej i znów wszystko zaczyna sie od początku koszmary itp. To było takie streszczenie fabuły gry teraz o samej rogrywce więc obszar będzie miał jakies 30+ mil kwadratowych w eksploracji terenu naszemu bohaterowi pomogą auta, co nowego teren nie jest podzielony na żadne obszary więc będziemy sie mogli w miarę swobodnie poruszac , gra ma zostac także podzielona na odcinki (coś ostatnio modne to xD) czyli każdy ukończony epizod równa się końcowi odcinka ^^co ważne autorzy gry już teraz zapowiadają kolejne części (chyba dobrze xD)A co do walki w grze ważna role ma odgrywac światło gdyż potwory z gry będą na nie bardzo wrażliwe a broń palna to raczej ostatecznośc w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w temacie panuje prawdziwe szaleństwo dyskusyjne i w dodatku te daty odstępu pomiędzy poszczególnymi postami :P. Właśnie obejrzałem najnowszy gameplay na stronie cdaction.com.pl i chyba powtórzę komentarz, który zostawiłem pod tamtym newsem - this is f****** awesome. Tytuł wysuwający się na czołówkę moich must have na nowy rok. Nic dodać, nic ująć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 23:18, Damianuss1 napisał:

Widzę, że w temacie panuje prawdziwe szaleństwo dyskusyjne i w dodatku te daty odstępu
pomiędzy poszczególnymi postami :P. Właśnie obejrzałem najnowszy gameplay na stronie
cdaction.com.pl i chyba powtórzę komentarz, który zostawiłem pod tamtym newsem - this
is f****** awesome. Tytuł wysuwający się na czołówkę moich must have na nowy rok. Nic
dodać, nic ująć.


Z tym, że twórcy już zapowiedzieli, że jeśli chcesz poznać dalsze losy Alana, to musisz pobrać DLC. Już mnie tak denerwują te DLC, że to przechodzi ludzkie pojęcie. Za parę lat, to gry będę jak seriale wydawane ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od razu kończąc na tym, że na PC Alan się nie pojawi, więc i tak mi to zwisa =P. Swoją drogą racja, te DLC to porażka. Kupując grę za ciężką kasę chcę dostać pełny produkt, a nie jego część kiedy kolejna jest w przygotowaniu. Chyba będę po prostu robił tak, że kiedy jakiś twórca będzie zapowiadał jakiekolwiek dodatki jeszcze przed premierą gry to go zleję i dany tytuł też (przynajmniej w dniu premiery, bo jak wiadomo po jakieś tańszej reedycji zapewne ukaże się wszystko w jednym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Najlepszy sposób. Chyba, że DLC pojawi się w formie pudełkowej, to jeszcze da się przeżyć. W każdym bądź razie te całe DLC, to jedna, wielka porażka i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z twórców zapytany o ewentualne wyjście gry na PC odpowiedział:
Alana Wake''a na PC nie ma w planach. Teraz wyjeżdżamy na wakcje. Jesteśmy małym, liczącym niecałe 50 osób teamem i nie mamy możliwości pracy nad więcej niż jedną wersją gry. Dlatego po powrocie skupimy się na dostarczaniu dodatków do trzystasześćdziesiątkowej wersji. Potem dodał jeszcze, że wszelkie prawa do gry ma Microsoft, ale wiadomo, jak to z nim jest. Tak więc szanse zobaczenia gry na PC z każdym newsem co raz to bardziej zanikają... Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat - Alan Wake jest jedną z najlepszych gier (jeżeli nie najlepszą) w jakie grałem. ;) Fabularnie niszczy wszystko co przez ostatnie lata ukazało się na rynku, a samo zakończenie pozostawia masę pytań - na które najwyraźniej poznamy odpowiedź w Alan Wake 2 (kto skończył grę, ten wie że dwójeczka to tylko kwestia czasu). Historia jest spójna, ale i też skomplikowana - nie dziwota więc dlaczego co po niektórzy na nią narzekają. Grze zarzucano też monotonię, choć ja się na nią nie skarżę. Alan Wake oczarował mnie tak bardzo, że jestem w stanie przymknąć oko na nieliczne niedoróbki - ode mnie dostaje 10/10.

Fani S. King''a i H.P. Lovecraft''a powinni poczuć się jak w siódmym niebie. Remedy nie kryło się z odniesieniami do twórczości King''a, dlatego też te smaczki można bardzo prosto wyłapać - już w intrze Alan o nim wspomina. Jeżeli chodzi o Lovecraft''a, to odkrywamy np. drzewo znane jako "The Great Old One" ("Wielki Pradawny"), czy czarne wody jeziora Cauldron Lake (i tak, to jezioro skrywa mroczną tajemnicę ;) . Znajdzie się też sporo odniesień do mitologii nordyckiej - dla przykładu bracia Tor i Odin Anderson, założyciele zespołu The Old Gods of Asgard,

Spoiler

na których farmie (zwiącej się Valhalla) znajdujemy drakkara

. Naturalnie to tylko parę przykładów, nie chcę psuć frajdy z odkrywania kolejnych odniesień.

@Magok

Nie, głównym bohaterem jest Jake Fischer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować