Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Marcinowi Momotowi z CD Projekt RED!

474 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2011 o 13:39, donard napisał:

Słyszałem o problemach z kompatybilnością pod Win7 64bit. Co się konkretnie dzieje?

Ja podobnie, chciałem spytać jak stoimy z kompatybilnością i optymalizacją?
Czy prace nad optymalizacją kodu wciąż trwają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 22:48, David741 napisał:

Mam pytanko czy Kurtka oddziałów Roche''a tylko jest w ek ??Tak samo sekretny kupiec
jest w ek ?? Nie będzie ich w zwykłej grze??


kurtka dostępna tylko EK, a kupiec tylko dla tych co złożyli zamówienie na wieśka na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 22:51, Buachu napisał:

kurtka dostępna tylko EK, a kupiec tylko dla tych co złożyli zamówienie na wieśka na
gram.pl


ok Dzięki zamówię zwykłą edycję ek anulowałem nie potrzebna mi najlepsza zbroja nie lubię takich ułatwień w grach ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że jeszcze nikt nie spytał.
Czy da się grać w Wiedźmina przed 17 maja? Mam na myśli nabywców EK która ma dotrzeć pod strzechy przed 17.V.
Czy tylko po to by na nią patrzeć czy jednak da się z niej skorzystać zgodnie z przeznaczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 17:43, garram napisał:

Dziwne, że jeszcze nikt nie spytał.
Czy da się grać w Wiedźmina przed 17 maja? Mam na myśli nabywców EK która ma dotrzeć
pod strzechy przed 17.V.
Czy tylko po to by na nią patrzeć czy jednak da się z niej skorzystać zgodnie z przeznaczeniem?

Dzień wcześniej jedynie, chyba że znajdziesz cracka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
czy Wiedźmin 2 będzie miał opcję aktywacji offline, bądź jakiś inny sposób na aktywację gry na komputerze pozbawionym internetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie miał gdyż gra pobiera jakieś 50mb przy instalacji. Moje pytanie dotyczy dlc, jak z tym jest. Ile jak i gdzie?? W CDA podali że ich dlc będzie warte 20zł tyle co inne sklepowe. Czyli mamy rozumieć że będzie ich kilka po 20 zł jedno?? Za 20zł chyba nie będzie to żaden przedmiot ale coś więcej. Co więc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 23:26, Rocket02 napisał:

CDA podali że ich dlc będzie warte 20zł tyle co inne
sklepowe. Czyli mamy rozumieć że będzie ich kilka po 20 zł jedno?? Za 20zł chyba nie
będzie to żaden przedmiot ale coś więcej. Co więc??


To byla aluzja do pre order packa, ktory jest do nabycia w Empikach za 20 PLN, a w nim znajduje sie Bonusowa Sciezka Dzwiekowa, naklejka, DLC (dwie animacje finiszerow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 15:22, donard napisał:

> >Ile w końcu DLC można zainstalować?
> Nie mogę niestety odpowiedzieć na to pytanie.
Ale normalnie będą działać "niegryzące" się DLC? (za gryzące uznaje np. 2 kurtki ;P)
Jak zainstaluje tajemniczego kupca, kurte roche i 2 finishery to problemu nie będzie?


Powinno działać bez problemów:)

Dnia 08.04.2011 o 15:22, donard napisał:

Czy zostanie wydany zwiastun W2 w wersji polskiej? I czy będziemy musieli jakoś specjalnie na niego długo czekać?


Jeszcze trochę czasu przed nami:)

Dnia 08.04.2011 o 15:22, donard napisał:

W wymaganiach rekomendowanych można przeczytać, że zalecana karta graficzna do odpowiednik
GTX260/HD4850. Moje pierwsze pytanie w związku z tym: wymagania rekomendowane, to jaka jakość
ustawień graficznych i płynność rozgrywki?


Podane wymagania są dla rodzielczości full HD. A jeśli chodzi o jakość grafiki to przy rekomendowanych jest możliwie najwyższa.

Dnia 08.04.2011 o 15:22, donard napisał:

Drugie pytanie, czy w związku z umieszczeniem logo Nvidia w W2, czyli współpracy REDów z Nvidia, gra będzie > działać płynniej/lepiej/będą dodatkowe opcje graficzne na kartach Nvidia?


Nie, oznacza to, że zawarliśmy z Nvidią partnerstwo jeżeli chodzi o technologię wspierającą 3D.

Dnia 08.04.2011 o 15:22, donard napisał:

Trzecie pytanie: Czy gra będzie działać płynniej na kartach któregoś producenta? Czy silnik jest
optymalizowany bardziej pod któreś procesory graficzne?


Gra została zrobiona tak aby działać zgodnie ze wszelkimi popularnymi na rynku podzespołami.

Dnia 08.04.2011 o 15:22, donard napisał:

Czwarte i ostatnie, związane z pierwszym: Jaka karta graficzna będzie potrzebna, aby zapewnić płynna
rozgrywkę w rozdzielczości FullHD 1920x1080 na wysokich ustawieniach jakości z włączonym filtrowaniem i
wygładzaniem? Jak skaluje się spadek płynności względem wzrostu jakości?


Taka jak w zalecanej konfoguracji lub lepsza. Dodajmy tylko, że płynność nie zależy tylko i wyłącznie od karty graficznej ale od wszystkich podzespołów.

Dnia 08.04.2011 o 15:22, donard napisał:

Słyszałem o problemach z kompatybilnością pod Win7 64bit. Co się konkretnie dzieje?


Wszystko będzie działać jak należy w momencie premiery:)

Dnia 08.04.2011 o 15:22, donard napisał:

Ja podobnie, chciałem spytać jak stoimy z kompatybilnością i optymalizacją?
Czy prace nad optymalizacją kodu wciąż trwają?


Ja podobnie jak wyżej odpiszę, że wszystko będzie działać w dniu premiery. Nie martwiłbym się drobnymi zgrzytami pojawiającymi się w wersjach prasowych.

Dnia 08.04.2011 o 15:22, donard napisał:

Czy da się grać w Wiedźmina przed 17 maja? Mam na myśli nabywców EK która ma dotrzeć pod strzechy przed > 17.V.


Gra będzie do uruchomienia dobę przed 17 maja.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, pytanie ode mnie: Na Waszym forum (w zasadzie oficjalnym forum W2) natrafiłem na niepokojącą informację, że gra nie będzie obsługiwać monitorów o proporcjach ekranu 16:10 (czyli np o rozdzielczości 1680x1050). W sensie, że będą czarne paski. Jak dokładnie się ma sprawa w tej materii?

Kolejne pytanie: pady. Czy gra będzie obsługiwała inne pady niż te od X360?

I ostatnie pytanie, nieco dłuższe. Mianowicie, jak dużą rolę odgrywają poszczególne elementy sprzętu w płynności gry w W2? Chodzi mi o to, że mój sprzęt spełnia wymagania zalecane jeśli chodzi o RAM, jest nieco lepszy jeśli chodzi o grafikę (GTX 280 OC), i gorszy jeśli idzie o procesor (C2D E8400 3 GHz), i mam zagwozdkę, jak mi ta gra będzie chodzić.

Aha, jeszcze jedno. Napisane zostało, że spełnianie zalecanych wymagać wystarczy do uruchomienia W2 na full detalach. Tylko czy mówimy o samym uruchomieniu, czy o PŁYNNEJ grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy będzie możliwość tworzenia profili tak aby 2 lub więcej osób mogły grac ?
Te pytanie zadawałem wcześniej ale nie otrzymałem odpowiedzi i chyba na tak proste pytanie będzie można uzyskać odpowiedz i chyba nie jest to żadna tajemnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania.
1:Czy wprowadzenie QTE będzie oznaczać uproszczenie systemu walki?
2:Czy miejsca akcji gry będą bardziej zróżnicowane? Bo w 1 części np większość czasu było się w Wyzimie i okolicach :) i biegało ciągle tam i z powrotem, np z bagien do miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja odpowiem. Nie żebym zgywał mądralę, poprastu powiem to co wiem z wywiadów, konferencji itd. :)

David741 - Odpalić powinieneś bez problemu gdyż karta obsługuje wszystkie wodotryski co GF8800 ale z płynnością może być kiepsko. Wydajnościowo porównywalną kartą jest GF7900GT. Ale z drugiej strony ciężko jest gdybać bo gra jeszcze nie miała premiery.

BorysKuncewicz - QTE jest opcjonalne, będzie można je wyłączyć w menu. Sekwencje te i tak pojawiają się tylko podczas stać z głównymi bossami i to pod sam koniec ich "paska zdrowia" czyli na koniec walki.
Co do drugiego pytania to z tego co udało mi się zobaczyć to lokacji jest dużo więcej i są dość zróżnicowane. Np. Zamek La Valette w wysokich górach (plus obóz Foltesta i miasteczko pod zamkiem), błotnisto-bagienno-lesiaste (hehe) miasteczko Flotsam (po naszemu chyba Szymrany), krasnoludzkie wykute w skale miasto Vergen, ogromna puszcza itd. Niestety nie będzie w grze miasta wielkości Wyzimy, raczej mniejsze miasteczka i górzysto-leśne tereny. Chciałbym również przypomnieć, że gra ma mieć dwa akty drugie więc na bank nie zwiedzisz wszystkich miejscówek :)

Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować