Zaloguj się, aby obserwować  
Chester001

Gra Clash

98 postów w tym temacie

Grałem w Clasha dosyć długo. Naprawdę fajna gierka będąca strategią turową (a takie lubię najbardziej) :) .
Co prawda są niektóre denerwujące rzeczy w tej grze (jak nędzne AI), ale grało się przyjemnie. Dlatego chętnie bym pograł w jakiegoś sequela. Może by tak się podpisać pod jakąś petycją, to pewnie by się nad tym mocno zastanowili (skoro jest popyt, musi być podaż) :). Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 19:53, Miocen napisał:

Grałem w Clasha dosyć długo. Naprawdę fajna gierka będąca strategią turową (a takie lubię najbardziej)
:) .
Co prawda są niektóre denerwujące rzeczy w tej grze (jak nędzne AI), ale grało się przyjemnie.
Dlatego chętnie bym pograł w jakiegoś sequela. Może by tak się podpisać pod jakąś petycją,
to pewnie by się nad tym mocno zastanowili (skoro jest popyt, musi być podaż) :). Co o tym
myślicie?

Jak coś zrobisz w tej sprawie to juz masz mój podpis.. moge Ci dac jeszcze.. www do filrmy.. bo raz znalazłem www longsoftu napisałem do nich maila i byli mile zaskoczeni ze ktoś jeszcze amieta ta gierke... ale co do sequela to dali wymijajacą odpowiedź :/ no ale jakby kilkanaście osób napisało.. to moze moze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 10:59, Chester001 napisał:

Jak coś zrobisz w tej sprawie to juz masz mój podpis.. moge Ci dac jeszcze.. www do filrmy..
bo raz znalazłem www longsoftu napisałem do nich maila i byli mile zaskoczeni ze ktoś jeszcze
amieta ta gierke... ale co do sequela to dali wymijajacą odpowiedź :/ no ale jakby kilkanaście
osób napisało.. to moze moze...


No to moża jakaś akcja forumowiczów. Trzaby napisać na tym forum e-maila do firmy, ludzie się pod nim podpiszą i ktoś go wyśle w imieniu polskiej społeczności. :)
Podaj www firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj grało się grało =) z tego co pamiętam dość dużo czasu spędzałem nad nią chociaż nie była pierwszo ligową jeśli chodiz o grafe =) ale fajna =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 18:49, Miocen napisał:

> Jak coś zrobisz w tej sprawie to juz masz mój podpis.. moge Ci dac jeszcze.. www do filrmy..

> bo raz znalazłem www longsoftu napisałem do nich maila i byli mile zaskoczeni ze ktoś
jeszcze
> amieta ta gierke... ale co do sequela to dali wymijajacą odpowiedź :/ no ale jakby kilkanaście

> osób napisało.. to moze moze...

No to moża jakaś akcja forumowiczów. Trzaby napisać na tym forum e-maila do firmy, ludzie się
pod nim podpiszą i ktoś go wyśle w imieniu polskiej społeczności. :)
Podaj www firmy.



daj mi kilka godzin... pod wieczór CI napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 12:04, mefjak napisał:

to ja sie pod tym podpisuje =)

dzieki satry,, bo trzeba coś zrobic z ta gierką ja pamietam jeszcze tą fajną kampanie.. i lektora który czytał tekst..:P

hmm... moze byś sie tak popytał innych ludzi którzy mieli styczność z CLASHEM aby coś jeszcze zrobili.. w tej sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 12:10, Chester001 napisał:

> to ja sie pod tym podpisuje =)
dzieki satry,, bo trzeba coś zrobic z ta gierką ja pamietam jeszcze tą fajną kampanie.. i lektora
który czytał tekst..:P

hmm... moze byś sie tak popytał innych ludzi którzy mieli styczność z CLASHEM aby coś jeszcze
zrobili.. w tej sprawie...

hmmm moglbym bo czemu nie - ale watpi zebym kogos znalazl - bo oni graja w nfsy i inne oblivionskie bzdety... a o takich grach nie slyszeli - ale popytam - a co zrobic - zrobic najpierw jakas ankiete i tu na forum tez mozna ludzi zlapac =) sa przeciesz te internetowe ankiety =) wiec narazie trzeba ludzi zebrac i zapytac czy sie podpisza =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 12:13, mefjak napisał:

> > to ja sie pod tym podpisuje =)
> dzieki satry,, bo trzeba coś zrobic z ta gierką ja pamietam jeszcze tą fajną kampanie..
i lektora
> który czytał tekst..:P
> > > hmm... moze byś sie tak popytał innych ludzi którzy mieli styczność z CLASHEM aby coś
jeszcze
> zrobili.. w tej sprawie...
hmmm moglbym bo czemu nie - ale watpi zebym kogos znalazl - bo oni graja w nfsy i inne oblivionskie
bzdety... a o takich grach nie slyszeli - ale popytam - a co zrobic - zrobic najpierw jakas
ankiete i tu na forum tez mozna ludzi zlapac =) sa przeciesz te internetowe ankiety =) wiec
narazie trzeba ludzi zebrac i zapytac czy sie podpisza =)


ja dzisiaj znajde stronke www.. do programistów od clasha i załatwie MEJLA.. a Ty jak checsz to załątw stronke z ankietą.. czy jakoś tak.. swoją prace / to co zrobiłeś pisz tutaj.. no to do roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mała ciekawostka z przeszłośći

"Longsoftgate" - jak rodzimy developer gier oszukiwał ZUS?
3 października 2003 11:44 PCeLKaeR

Współczesna Polska bywa nazywana „krajem afer” z powodu rozmaitych wewnętrznych skandali finansowych (związanych np. z Funduszem Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, paliwami płynnymi i parlamentarną ustawą o mediach). „Czysta” nie jest również rodzima branża elektroniczno-rozrywkowa, o czym świadczy chociażby wszczęte właśnie śledztwo w sprawie dolnośląskiej firmy Longsoft Multimedia (Leryx Longsoft/Longsoft Games). Ta jednostka odpowiada za powstanie m.in. takich gier jak: Lew Leon, Golem i Clash.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 12:30, Chester001 napisał:

> http://www.petycje.pl/
>
> no i teraz niech ktos ladnie cos napisze bo ja takich dokumentow pisac nie potrafie =P

ej no.. napisz coś.. przecierz to nie am być wyrpacowanie na 250 słów...

dobra dobra napisze ale nie w tej chwile bo musze powoli na uczelnie sie zbierac =P a chodzi mi o to ze to ma byc cos ladnego a nie : my gracze chcieć aby wy zrobić Clash2: Pułapka Morgrabii =P ładnie musi być a ja polonistą i oficjalnych dokumentów pisać nie umiem - ale moze sie porozglądam i zobaczymy - tymczasem jak ma ktoś jakieś propozycje to wpisujcie się =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 12:35, mefjak napisał:

> > http://www.petycje.pl/
> > > > > no i teraz niech ktos ladnie cos napisze bo ja takich dokumentow pisac nie potrafie
=P
> > > ej no.. napisz coś.. przecierz to nie am być wyrpacowanie na 250 słów...
dobra dobra napisze ale nie w tej chwile bo musze powoli na uczelnie sie zbierac =P a chodzi
mi o to ze to ma byc cos ladnego a nie : my gracze chcieć aby wy zrobić Clash2: Pułapka Morgrabii
=P ładnie musi być a ja polonistą i oficjalnych dokumentów pisać nie umiem - ale moze sie porozglądam
i zobaczymy - tymczasem jak ma ktoś jakieś propozycje to wpisujcie się =)


http://www.staregry.pl/forum/viewtopic.php?t=10948&postdays=0&postorder=asc&start=25&sid=f1f742ade91e27a17594e367405f9 003

znalazłem ... forum o Clashu.. jest tam podana stronka do nich która niedziała :/ jak ktoś ma Clasha i win 98 to niech napisze tutaj ludzi którzy tę gre tworzyli.. moze dostaniem sie na ich osobe www i napiszemy im po porstu w mejlu ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clash jest klasyczną strategią turową. W turach odbywają się ruchy po planszy oraz podczas konkretnych bitew. Wszystko to przypomina wszystkim znany Heroes of Might and Magic z tą różnicą, że nie mamy tu do czynienia z tytułowymi bohaterami. Także pomysł na rozbudowywanie zamków jest żywcem wzięty z pierwowzoru. Od siebie Leryx Longsoft dodał możliwość budowania zamków w specjalnych miejscach. Do wznoszenia nowych budowli potrzebujemy tylko złota. Możemy je zdobywać w dwa sposoby. Dzięki opodatkowaniu własnych chłopów albo poprzez odkrywanie zakopanych skarbów. Pierwszy sposób jest bardzo powolny i przynosi mizerne efekty. Szansą na rozwój miasta jest wyłącznie zabawa z łopatką w archeologa.
Jak to w każdej szanującej się strategii jednym z najważniejszych elementów gry jest wojsko. To mamy do wybory kilkanaście jednostek pasujących do średniowiecza np. pikinier, lekka jazda, piechota oraz moje ulubione pospolite ruszenie. Jednak to nie wszystko, po odpowiedniej rozbudowie zamku możemy w nim produkować takie nieziemskie jednostki jak słonie, skorpiony, duchy, orły itp. Do zdobywania miast z pewnością przydadzą się katapulta i taran.
W takiej grze nie mogło zabraknąć także elementów mistycznych. Na mapie znajdują się różnorodne świątynie i miejsca kultu. Wizyta w nich może dostarczyć nam jakże pożądanych pieniędzy oraz magicznych przedmiotów zwiększających lub zmniejszających parametry naszych jednostek. Jeśli będziemy mieć pecha zostaniemy unicestwionym za zmącenie spokoju pewnego bóstwa. Ta ostatnia możliwość jest dość częsta, dlatego też do wszelkich miejsc świętych należy wchodzić pojedynczymi jednostkami.

Grałem w tą grę kilka miesięcy i bardzo mi sie spodobała co wy o tej grze myślicie??
Ja grając fajnie sie bawiłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 19:16, Bimbermistrz napisał:

Kiedyś grałem w Clasha i całkiem mi się podobał. Najlepiej zapamiętałem miłą dla ucha muzykę
i zastawianie zasadzek.

wciaż mozesz grac w Clasha... ja właśnie od wczoraj gram sobie na XP :] i kurde.... jest fajnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować