Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z grą S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - recenzja

79 postów w tym temacie

gram.pl

U nas minął rok od czasu premiery Cienia Czarnobyla. W Zonie natomiast czas cofnął się o dwanaście miesięcy, ukazując nam Czyste Niebo. Czy powrót do tego niezwykłego miejsca wciąż będzie dla nas tak niesamowitym przeżyciem? Zapraszamy do lektury naszej recenzji!

Przeczytaj cały tekst "Tydzień z grą S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - recenzja i wideorecenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Z przyczyn technicznych materiał wideo zostanie opublikowany w późniejszym terminie"

Tak ciężko czasami poczytać ?

A co do samej recenzji to na zwykłym dobrym poziomie a gra, hmm tak jak wyżej gdyby nie kilka błędów to byłby to hit roku na dzień dzisiejszy według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne że wyjdą patche jeszcze będzie parę wydań :) Co do gry już jestem dosyć daleko i co dziwne gra chodzi mi bardzo stabilnie na e6550,p5k,ocz 4gb ram ddr2,ati hd3870 pod vistą (32bit ultimate sp1 pl). Wracam do Zony ;] a grę polecam bo ma niesamowity klimat, grafikę, grywalność i do tego multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"W innych aspektach również widać wielki postęp, zaatakowani przeciwnicy chowają się za przeszkodami, a wychodząc zza nich, pozostają w ciągłym ruchu."

Wielki postęp?
Hm, w S:SoC przecież działali tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczekam na kilka patchy dopiero wtedy rozważę zakup Czystego Nieba.

BTW. dlaczego zawsze w tabelce jako poziom trudności jest podany Średni mimo iż gra jest trudniejsza od przeciętnego FPSa? Czy prócz szachów dajecie też Trudniejszy w tabeli?

I czy tak jak w przypadku SupComa i CoH można się spodziewać Cienia Czarnobyla i Czystego Nieba w jednym zestawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło się czytało, miło :) A nowy stalker to naprawdę rewelacyjna gra, no gdyby nie te bugi .. ale słyszał ktoś o stalkerze bez bugów ? :P Niedługo patchyki będą, więc aż tak martwić się nie trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Selv --> Ale teraz dużo rzadziej zdarzają się im "zawieszki" między coverami, ciężko poranieni potrafią całkowicie schować się za przeszkodami lub wycofać do bezpiecznej bazy. Poza tym odnosi się to również do dalszej części tekstu, dotyczącej całkiem udatnego flankowania.


Spector 109948 --> Trudniejsza, więc w mojej ocenie "średni". Przeciętny FPS zasługuje najwyżej na "niski". Na "wysoki", to moim mniemaniu zasługiwać może taki Supreme Ruler, czy EU2. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to samo się dzieje w S:CoS, niedawno grałem aby przypomnieć grę. Flankowali, nie wylatywali na otwartą przestrzeń (zresztą, nawet spawnow nie ma praktycznie na otwartej przestrzeni jak się zastanowić) a rannych musiałem nawet szukać. Różnica się w sumie tylko granaty które zamawiają kartonami chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Selv --> Ja też grałem "któryś tam" raz w SoC jakieś 2 miechy temu i jednak jakoś nie byli tak elastyczni i "sprytni", jak potrafią być teraz. I nie jest to kwestia wyłącznie granatów, choć to odczucie, przyznam, czysto subiektywne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:49, Rzezim napisał:

O co chodzi z tą wadą.

realne wymagania sprzętowe ?

Też nie wiem czemu czasami podaje się w wadach, że gra ma wysokie wymagania. Coś za coś. Chcesz mieć niezłą grafikę w DX10, to płać za dobry sprzęt.

No chyba że silnik skopany, i gra chodzi gorzej od lepiej wyglądających gier. Ale to się powinno napisać wprost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować