Zaloguj się, aby obserwować  
Bracio

ArmA 2: Armed Assault 2 - Temat Ogólny

217 postów w tym temacie

Zdziwiłem się że nie ma jeszcze tematu o tej grze, chyba wszyscy wolą grać w głupie "szczelanki",a blo obraźili się na BIS, no dobra nie chciało mi się pisać tak więc info jest z serwisu gry-online. Gra ma się ukazać na platformy PC, Xbox 360 i PS3.

Armed Assault 2 jest oficjalną kontynuacją jednej z najbardziej popularnych taktycznych strzelanin przedstawionych z perspektywy pierwszej osoby. Wydarzenia obserwujemy z oczu jednego z żołnierzy biorących udział w zakrojonych na szeroką skalę działaniach wojennych. Sama zabawa ma bardzo realistyczny przebieg i wyróżnia się dość złożonym sterowaniem. W przeciwieństwie jednak do pierwszej części, którą wydano wyłącznie na komputery osobiste, tym razem zadbano także o posiadaczy konsol PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Akcja drugiej części serii rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Mamy bowiem rok 2009. Miejscem wydarzeń jest fikcyjne sowieckie państewko o nazwie Chernarus. Wcielamy się w jednego z żołnierzy amerykańskiej marynarki wojennej. Zostajemy wysłani w region konfliktu, by uporać się z problemami oraz doprowadzić do stabilizacji w regionie.

Armed Assault 2 wyróżnia się spośród wszelakiej maści FPS-ów między innymi rozległymi mapami, na których prowadzone są działania wojenne oraz stosunkowo wysokim poziomem realizmu. Na poszczególnych planszach możemy się do woli przemieszczać bądź to o własnych siłach lub używając różnorakich środków transportu – pojazdów opancerzonych, czołgów czy śmigłowców. Podobnie jak w poprzedniej części serii, jesteśmy jedynie niewielkim trybikiem machiny wojennej. Z czasem jednak uzyskujemy jednak dostęp do opcji dających możliwość dowodzenia innymi żołnierzami. W grze zawarto także dość złożony system rozwoju prowadzonej postaci, wzorowany na grach role-playing.

Gra, podobnie jak pierwsza część Armed Assault, cechuje się szczegółowym odwzorowaniem zastosowanych broni bazujących na modelach istniejących w rzeczywistości. Autorzy postarali się również o dodanie ulepszonego modelu odpowiedzialnego za symulowanie fizyki świata gry. Poprawiono także system niszczenia wybranych elementów otoczenia.

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza zawarto pełnoprawny multiplayer. Posiadacze pecetowej wersji gry mogą ponadto skorzystać z trójwymiaorwego edytora misji.


Wszystko fajnie, ale mnie martwi to czy znowu gracze wcielą się zamiast w żołnierza a w beta-teseterów... O i bym zapomniał w kampanii będziemy kierować drużyną która się nazywa "Razor Team", dość ciekawie się zapowiada. Zapraszam do dyskusji.

20080921104201

20080921104221

20080921104323

20080921104352

20080921104407

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 12:49, fearlord napisał:

No kurcze coraz bardziej mam ochote na ta gre (bez skojarzen)


Tylko żeby była bez bugów oraz była dobrze zoptymalizowana, nie chcę trzeci raz powtórki z rozrywki. Przykładem może być pierwsza ArmA jest już blisko dwa lalt po premierze a gra mi nie działa mimo, że mój komputer spełnia zalecane wymagania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm cóż stawiam na OFP 2. Z prostej przyczyny po ARMA i jej debilnym AI (które mimo patchy i różnych modów nadal jest beznadziejne) i przy przekombinowaniu w sterowaniu ( zarówno jak i postacią,ekwipunkiem i oddziałem). jakoś trudno mi wierzyć że dwójka da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 15:49, Quinti napisał:

Hmm cóż stawiam na OFP 2. Z prostej przyczyny po ARMA i jej debilnym AI (które mimo patchy
i różnych modów nadal jest beznadziejne) i przy przekombinowaniu w sterowaniu ( zarówno
jak i postacią,ekwipunkiem i oddziałem). jakoś trudno mi wierzyć że dwójka da rade.


Ja czekam na premierę, jak na razie Codies i BiS idą w łeb łeb, gracze lubiący taki gatunek zapewne będą wniebowzięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na trailer. I nie wierze, że kamera jest tak świetnie zrobiona. Widzę, że nadal jest kompletny brak fizyki ( w tym rag-doll-a) bardzo mnie interesuje odrzut broni ( w jedynce był kompletnie nierealistyczny wręcz przesadzony). Bardzo mnie interesuje AI żeby gra odniosła sukces MUSI być dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 16:18, Quinti napisał:

Popatrzy3em na trailer. I nie wierze, ?e kamera jest tak świetnie zrobiona. Widze, ?e
nadal jest kompletny brak fizyki ( w tym rag-doll-a) bardzo mnie interesuje odrzut broni
( w jedynce by3 kompletnie nierealistyczny wrecz przesadzony). Bardzo mnie interesuje
AI ?eby gra odnios3a sukces MUSI bya dobre.


Rag-doll powinien była bo jak takiego żołnierza poczęstuje się rakietą to on opada3 jak by nic się nie działo. Odrzut broni nigdy nie trzymałem prawdziwej broni w reku, ale na trailerze było widać brak charakterystycznego ognia wylotowego z lufy karabinu przy wystrzale. AI nie jest realistyczne jak to możliwe, że zwykły koleś trafia bezbłędnie do celu oddalonego o jakieś 500 metrów z M4 ? Używaj opcji odpowiedź

20090308175443

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie , czy ta gra wejdzie mi na :

-Ati Radeon HD2600XT
- Intel Core 2 Duo CPU E6550 2.33GHz
- 3070MB ram ???

Jeszcze bardziej szczegołowe mam podac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 19:21, Crew_900 napisał:

Czytałem że ta gra zabugowana jest masakrycznie i najgorzej zoptymalizowana do tej pory


Już spieszę z odpowiedzią, Arma 2 jak na razie wyszła tylko w Niemczech, wersja 1.0 naprawdę była zabugowana, ale wyszedł już patch (swoją drogą około 100mb) i dużo rzeczy poprawia (szczególnie AI). Wersja w Polsce zapewne już będzie wersją załataną. A gra ma znacznie lepiej chodzi niż pierwsza Arma, czyli Czesi dali radę, jeszcze jedno addony do pierwszej Army pasują do dwójki po zmodyfikowaniu cofingu.

Ramonek

Powinno ruszyć, ale nie wiem na jakich, Arma wymaga silnego porca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 19:21, Crew_900 napisał:

Czytałem że ta gra zabugowana jest masakrycznie i najgorzej zoptymalizowana do tej pory

Tak? Ja czytałem zupełnie inne opinie. Osoby, które bardzo ostrożnie podchodziły do Army II teraz wychwalają ją pod niebiosa. Mówią, że bardzo efektowna i wymagająca (chodzi o poziom trudności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować