Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

HoMM5.gram.pl - nowe szaty Bohaterów!

18 postów w tym temacie

Spayki

"Że liczy się wnętrze, mówią..." Rzeczywiście, wewnętrzne piękno jest ważne i warto je doceniać, ale nie sposób przejść obojętnie obok wartościowego opakowania. No bo jak na polu walki radziłby sobie nawet najlepszy rycerz bez zbroi? Albo amerykański futbolista bez ochraniaczy? No właśnie, nijak!

Przeczytaj cały tekst "HoMM5.gram.pl - nowe szaty Bohaterów!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie podoba mi się, że blokowanie reklamy przy krasnoludzie z zasłoniętym okiem zostawia czarną dziurę.
Ale no cóż, trzeba przetrwać, bo na pewno nie pozwolę gramowym reklamom wyskakiwać u mnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie. Pierwsza odsłona też nie była kiepska. Widać seria HoMM ma swoje stałe miejsce na gram.pl:)
Przydałoby się odświeżyć listę map do ściągnięcia - od daaawna się nie zmieniała, i wrzucić jakieś mapy do TotE. Wtedy już będzie jak w Heaven... przepraszam Przystani:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała prośba do adminów strony - moglibyście zamieścić informacje o bohaterach fortecy i twierdzy jak to jest zrobione przy innych miastach, żeby wiedzieć kto ma jakie umiejętności, statystyki itp. Nie ma też nadal nowych zaklęć w Dzikich Hordach. Ogólnie o najnowszym dodatku nie ma prawie nic z wyjątkiem recenzji i kilku screenow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że webdesigner odwalił kawał dobrej roboty!

Layout oczywiście wygląda bardzo dobrze i moim zdaniem idealnie wkomponowuje się w klimat serii Heroes of Might and Magic, a zwłaszcza "piątki". Ładne tło, fajne grafiki przy menu - wszystko sprawia, ze szkoła wygląda naprawdę nieźle. Jedyne do czego mam zarzuty to rozsuwane menu, trochę średnio wyglądający pasek z odnośnikami do Forum, IRC oraz brak favicona. Pochwała jednak należy się za kod strony, który jest bardzo czysty i przejrzysty - divy zostały dobrze zastosowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie na stronie Heroesa 4 "bo przecież WSZYSCY wiedzą że trójka rządzi a czwórka jest do bani", jak to ma być porządny serwis, to ja sobie zrobie portal o GTA, bez Vice City bo mi akuratnio się nie podobało, a ktoś sobie zrobi o Gothicu, ale bez trójki "bo ona nie ma klimatu i ja się znam co jest najlepsze".

Jak dla mnie trochę żałosne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 21:42, Magno napisał:

Nie będzie na stronie Heroesa 4 "bo przecież WSZYSCY wiedzą że trójka rządzi a czwórka
jest do bani"

Skąd takie informacje?

Dnia 22.09.2008 o 21:42, Magno napisał:

Jak dla mnie trochę żałosne ;/

Możesz wierzyć lub nie, ale pracujemy nad tym działem.
I prosiłbym żebyś powściągał się z osądami, które są błędne. W redakcji są osoby, które uznają HoM&M 4 za świetną (a nawet najlepszą) część herosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać cudzysłów do czegoś służy, nie będę pisał do czego bo myślę że wiesz

Jesli macie taki plan, to przepraszam, ale można pomyśleć że jeśli już was reklamują to serwis jest już gotowy, a nie w fazie tworzenia, a brak czwórki (środkowej części) razi po oczach.

Sam jestem jedną z osób które uważają czwórkę za najlepszą (nie licząc V, bo nie grałem)

Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 21:53, Magno napisał:

Widać cudzysłów do czegoś służy, nie będę pisał do czego bo myślę że wiesz

Chodziło o pierwszą część zdania, czyli wiedzę na temat powodów braku działu o h4.

Dnia 22.09.2008 o 21:53, Magno napisał:

Jesli macie taki plan, to przepraszam, ale można pomyśleć że jeśli już was reklamują
to serwis jest już gotowy, a nie w fazie tworzenia, a brak czwórki (środkowej części)
razi po oczach.

Sam adres wskazuje jaka była pierwotna zawartość strony. Zdecydowaliśmy się dodać do tego pozostałe części.

Dnia 22.09.2008 o 21:53, Magno napisał:

Sam jestem jedną z osób które uważają czwórkę za najlepszą (nie licząc V, bo nie grałem)

A tutaj trochę reklamy :P
Zagraj (o ile pozwala Ci na to pecet), bo naprawdę warto. Warto zainwestować kilkadziesiąt złotych w DH (który udostępnia wszystkie rasy i zdolności) i później ewentualnie dokupić resztę dla poznania fabuły.

Dnia 22.09.2008 o 21:53, Magno napisał:

Pozdro!

Również Cię pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 22:02, windows00 napisał:

A tutaj trochę reklamy :P [kat comercję]


Ja czówrkę uważam za bardzo dobrą część, na którą niesłusznie spadła miażdżąca krytyka. Ta gra jest innowacyjna - no weźmy np. system walki w bitwach. potwory atakują się jednocześnie, chyba że strona atakująca ma cechę pierwszeństwa. Oczywiście to tylka jedna z wielu opcji, które ogromnie wzbogaciły tę grę. Dużo lepsze fabularnie są też scenariusze. I tak dalej. Zarzuty wobec czwórki często są absurdalne. Jeśli fani serii tak bardzo byli zakochani w trójce, to jako nową odsłonę ciepło przyjęli by identyczną grę z lepszą grafiką? Pewnie tak, tylko narzekano by, że gra nic nowego nie wnosi. Krótko mówiąc bezedura.

Miałem następujące zdarzenie:

Gram sobie w HoM&M V (edycja kolekcjonerska). Ukończyłem szóstą misję piątej kampańji (Sylvan) - celem jest zabicie Nikolaya. Gdy w końcu mu utarłem nochala, oglądam filmiki, w którym Findan i towarzyszący mu pluton, roztrzeliwuje wampirzego lorda. Potem jeszcze okno statystyk pokazujący, ile surowców/jednostek zebrałem, ilu wrogów pokonałem, et cerata. A potem gra wylatuje do pulpitu. A co śmieszniejsze, pierwsza misja ostatniej kampańji (czarnoksiężnika), się nie odblokowuje. Za każdym razem jest to samo (po wygranej bitwie z Nikolayem następuje autosave, więc sprawdzałem kilka razy); mało tego: powtórnie rozegrałem bitwę z Nikosiem - 180 smoków, tysiąc wampirów, 2,5 tysiąca duchów, 400 kostuch, 670 arcyliszów i 19 tysięcy łuczników niełatwo się rozwala po raz drugi, ale pomęczyłem się (i co ciekawsze uzyskałem jeszcze lepszy wynik = mniejsze straty). Nic z tego - ciągle widzę pulpit. Od razu mówię, że gra już od kilkunastu misji jest spaczowana do wersji 1.6.

Help?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 23:40, Vojtas napisał:

Zarzuty wobec czwórki często są absurdalne. Jeśli fani serii tak bardzo byli zakochani
w trójce, to jako nową odsłonę ciepło przyjęli by identyczną grę z lepszą grafiką? Pewnie
tak, tylko narzekano by, że gra nic nowego nie wnosi. Krótko mówiąc bezedura.

Nie znasz tego? "IV jest zbyt innowacyjna, więc nie powinna być zaliczana do sagi - to nie jest już HoM&M. V nie wnosi nic prócz trójwymiarowej, cukierkowej grafiki, więc też powinna spłonąć i zostać zapomniana. Złóżmy hołd jedynej słusznej i cudownej trzeciej odsłonie herosów. A kto uważa inaczej jest rozwydrzonym dzieciakiem patrzącym jedynie na grafikę"

Dnia 22.09.2008 o 23:40, Vojtas napisał:

Help?

Wiele osób miało ten błąd. Nie pamiętam niestety jakie jest rozwiązanie (afair pomagał upgrade do najnowszej wersji, ale u Ciebie nic to nie da :) ).
Możesz jednak odblokować pozostałe misje kampanii. Szczegółowy opis jest w pliku HOMM5_CheatCodes.pdf w <folder_z_grą>\Editor Documentation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 00:42, windows00 napisał:

Nie znasz tego? [..] A kto uważa inaczej jest rozwydrzonym dzieciakiem patrzącym jedynie
na grafikę"


Oj znam. Choćby z Forum.gram.pl.

Dnia 23.09.2008 o 00:42, windows00 napisał:

Wiele osób miało ten błąd. Nie pamiętam niestety jakie jest rozwiązanie (afair pomagał
upgrade do najnowszej wersji, ale u Ciebie nic to nie da :) ).


Ja miałem wersję 1.4. Ściągnąłem wszystkie patche: najpierw poleciał 1.41, potem 1.5 i na końcu 1.6. Wydawało mi się, że tak powinno być dobrze... :/

Dnia 23.09.2008 o 00:42, windows00 napisał:

Możesz jednak odblokować pozostałe misje kampanii. Szczegółowy opis jest w pliku HOMM5_CheatCodes.pdf
w <folder_z_grą>\Editor Documentation.


Dzięki za wskazówkę :) ale poradziłem sobie inaczej. Ściągnąłem ze strony cheathappens plik campaign.sav, który odblokował wszystkie misje. Ja nigdy nie używam cheatów. I źle mi teraz, że musiałem. Echhhhhhhh... ;(

;)

Po takim czasie powinni już grę dopraccować, zwłaszcza że to misje podstawki... A przed zainstalowaniem łatek, co jakiś czas widziałem pulpit, gdy w czasie bitwy przywołane jednostki (lub żywiołaki) się dematerializowały. Nie zawsze, ale od czasu do czas gra postanowiła się wtedy wysypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować