Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsule odpowiadają - zadaj pytanie Łukaszowi Abramczukowi z CD Projektu!

615 postów w tym temacie

Dziekuje wszystkim za komentarze. Jak widze, moje informacje o postepach prac lokalizacyjnych bierzecie tylko jako wymowki i po prostu nie wierzycie, ze naprawde cos robimy. No coz, tak wiec moze ten link was przekona... :)

http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1941

Wszystkich klientow czekajacych na ten patch i dodatek przepraszam, ze to trwalo tak dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ostatnio przeczytałem, że dystrybutorem gier BioWare będzie EA Polska. Czy to prawda?
Ale nie w tym jest problem. Dowiedziałem się także, że sejwy z gry Mass Effect będzie można "wrzucić" do Mass Effect 2 i kontynuować przygodę. Czy jesteście tego świadomi, że jeśli BioWare przy tworzeniu tego "czegoś" co pozwala czytać sejwy z poprzedniej części gry, nie weźmie pod uwagę wersji wschodnioeuropejskiej to jest bardzo prawdopodobne że sejwy z gry wydanej przez Was (ME1) nie będą działały? Program będzie wykrywał sejwy z "jedynki" jako sejwy z innej gry, lub z gry niezgodnej wersji (tak jak w przypadku patcha). Braliście to pod uwagę?
PS. Nie mam zamiaru mówić, że zmiana zabezpieczeń była głupim pomysłem, ponieważ było to wyjście najlepsze z możliwych.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DZIEKUJE. Ten news bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl. Znaczy sie pojawienie sie wyzej zlinkowanego patcha. :P
Mam nadzieje ze pojawienie patcha to nie efekt mojego op..... :D
Chociaz moze :D
pozdrawiam i zycze krotsztch terminow publikacji patchy

ps. co do szybkosci:
Plik lokalny C:\Downloads\mass_effect_pl_patch_100_101a_bdts.zip
Data pliku 12/05/08 14:03:00
Ukończono 323.86 M
Średnia prędkość 1159.54 KB/s
Czas całkowity 00:04:46
Czas utworzenia 12/05/08 16:34:35
Czas ukończenia 12/05/08 16:39:51
smiga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję za patcha.

Przy okazji pytanie do Konsula - czy CDProjekt zamierza kontynuować politykę wydawania wersji w pełni zlokalizowanej, kinowej i oryginalnej* w nowo wydawanych grach?

* rozumiem że to akurat zależy mocno od licencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też przyłącze się do podziękowań. Przy okazji pozwolę sobie zadać pytanie :D
Nowa misja, która jest zawarta w BDtS będzie się uruchamiała automatycznie po zakończeniu wątku głównego, czy będzie to kolejne zadanie poboczne do wykonania w ciągu gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer z waszych serwerów jest żenujący. Z Kamczatki szybciej bym to ściągnął gdyby tam on stały niż od was.

Pytanie wiec do konsula CDP:
Raczycie w końcu poprawić prędkość ściągania z waszych serwerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania o prędkość. Cały dzień ściąga mi się z prędkością max 3 kb/s, a że ściągam przez opere będe musiał od nowa ściągać plik, aż w końcu uda mi się wyrobić w jeden dzień (teraz pisze, że zostało 84 dni i 22h). Nie szłoby wysyłać tego przez P2P? Szło by szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w BDtS jest błąd.Podczas prowadzenia dialogów(np z Katie lub z szefem Batarian) nie słychać głosu pytanych postaci oraz ich wypowiadane kwestie są inne niż w napisach.Czy miało to tak być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 17:17, brodnica napisał:

U mnie w BDtS jest błąd.Podczas prowadzenia dialogów(np z Katie lub z szefem Batarian) nie słychać głosu pytanych postaci oraz ich wypowiadane kwestie są inne niż w napisach. Czy miało to tak być?


U mnie też pojawiły się błędy z głosem, gram od początku całą grę z nowym patchem. Raz nawet gra się zawiesiła, często przycina mi się na kwestiach dialogowych czego wcześniej nie było, a od wczoraj praktycznie wcale nie pojawiają się głosy aktorów w dialogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego rozwiązania:
Najpierw w konfiguracji ME (lub w opcjach gry) w zakładce audio przełącz opcję na "Software".
Potem otwórz plik BIOEngine.ini znajdujący się w katalogu "Moje dokumenty\BioWare\Mass Effect\Config" (warto najpierw wykonać kopię zapasową) i znajdź linie
MaxChannels=
po czym zmień je na:
MaxChannels=64
następnie znajdź linię:
TotalAvailableChannels=
i zmień ją na:
TotalAvailableChannels=62
Na koniec zapisz zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za pomoc. Sprawdzę przy najbliższej okazji. Mimo wszystko coś takiego nie powinno mieć miejsca, gram przecież na ustawieniach, na których już raz grę przeszedłem i tam takich "kwiatków" nie było.

PS. Odbiegamy lekko od meritum tego wątku. Jeszcze raz dzięki za pomoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 16:20, Karharot napisał:

Czy można ten plik pobrać też z jakiejś innej strony? Bo niestety przy ściąganiu z gram.pl
jest tragiczny transfer...


Jeśli mowa o transferze, to w tym wypadku problem najczęściej związany jest z liniami TPSA.
Problem dotyka użytkowników Neostrady oraz tych dostawców internetu, którzy bazują na liniach TPSA.

Jak można zauważyć, wiele osób nie miało problemów pobieraniem plików z serwerów (prędkość 500+kb/s)
Niestety obecnie raczej nie istnieje rozwiązanie tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 19:11, Michal 1232 napisał:

To ja też przyłącze się do podziękowań. Przy okazji pozwolę sobie zadać pytanie :D
Nowa misja, która jest zawarta w BDtS będzie się uruchamiała automatycznie po zakończeniu
wątku głównego, czy będzie to kolejne zadanie poboczne do wykonania w ciągu gry?


BDtS jest to dodatkowy układ (Asgard), gdzie wykonujemy misję ratunkową mającą na celu zatrzymanie Asteroidy X57. Całość jest dostępna jako kolejna misja poboczna w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 17:17, brodnica napisał:

U mnie w BDtS jest błąd.Podczas prowadzenia dialogów(np z Katie lub z szefem Batarian)
nie słychać głosu pytanych postaci oraz ich wypowiadane kwestie są inne niż w napisach.Czy
miało to tak być?


Niestety tutaj problem może być związany z tym, o czym Gremlin pisał już wcześniej.
Kiedy wykorzystujemy angielskie audio, to problem nie pojawia się.
Jednak przy polskim audio występowały problemy techniczne z jego implementacją.
To skutkowało urywaniem zdań lub całkowitym brakiem głosu danej postaci.

Temat ten nie zakończył się jednak w ubiegły piątek (5.12.08).
W dalszym ciągu pracujemy nad rozwiązaniem problemu.
Postaramy się, by do Świąt Bożego Narodzenia, został on całkowicie rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 16:02, junior17 napisał:

Witam!
Ostatnio przeczytałem, że dystrybutorem gier BioWare będzie EA Polska. Czy to prawda?
Ale nie w tym jest problem. Dowiedziałem się także, że sejwy z gry Mass Effect będzie
można "wrzucić" do Mass Effect 2 i kontynuować przygodę. Czy jesteście tego świadomi,
że jeśli BioWare przy tworzeniu tego "czegoś" co pozwala czytać sejwy z poprzedniej części
gry, nie weźmie pod uwagę wersji wschodnioeuropejskiej to jest bardzo prawdopodobne że
sejwy z gry wydanej przez Was (ME1) nie będą działały? Program będzie wykrywał sejwy
z "jedynki" jako sejwy z innej gry, lub z gry niezgodnej wersji (tak jak w przypadku
patcha). Braliście to pod uwagę?
PS. Nie mam zamiaru mówić, że zmiana zabezpieczeń była głupim pomysłem, ponieważ było
to wyjście najlepsze z możliwych.
Pozdrawiam


Witam,
tak, EA kupilo firme Bioware, tak wiec da sie oczekiwac, ze wszystkie dalsze gry od tej firmy beda dystrybuowane przez EA Polska.
Wszystko dalsze jest tylko spekulacja, bo osobiscie nie wierze, ze by savey z ME2 byly kompatybilne z ME1. Nie ma sensu "gdybac". Ale jak bys to chcial rozwazac teoretyczne, to CD Projekt nie programuje gry Mass Effect 2, tak wiec takie pytanie by mialo byc skierowane raczej do Bioware. CD Projekt robil lokalizacje gry, nie mial najmniejszego wplywu na format save plikow Mass Effecta, ani nie ma wplywu na format save plikow u gry, ktora bedzie w sprzedazy za kilka lat. :) Na marginesie trzeba zaznaczyc, ze u niektorych gier savey nie sa zgodne ani po wydaniu nowego patcha.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 16:54, Hocum napisał:

DZIEKUJE. Ten news bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl. Znaczy sie pojawienie sie wyzej
zlinkowanego patcha. :P
Mam nadzieje ze pojawienie patcha to nie efekt mojego op..... :D
Chociaz moze :D
pozdrawiam i zycze krotsztch terminow publikacji patchy


Op... nie :-) Ale ostatnich argumentow Twoich i dalszych graczy tak - interesuje nas, co sobie zyczycie, z tego powodu tez jestesmy na konsulacie i dyskutujemy, czytamy reakcje. Tak wiec na podstawie tych konstruktywnych argumentow wydalismy patcha bez dociagniecia do konca poprawek PL dabingu, dalsze opoznienie wydania dodatku juz bylo nieakceptowatelne. Na poprawkach PL dabingu jeszcze pracujemy.

Pozdrawiam i bedziemy sie starac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 18:27, Kruger napisał:

Ja również dziękuję za patcha.

Przy okazji pytanie do Konsula - czy CDProjekt zamierza kontynuować politykę wydawania
wersji w pełni zlokalizowanej, kinowej i oryginalnej* w nowo wydawanych grach?

* rozumiem że to akurat zależy mocno od licencji


Witam,
nie u wszystkich gier, ale czas od czasu tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wysłałem dwa listy do pomocy, ale tu też napisze swój problem. Po zainstalowaniu gra mi się wiesza (już około 6 razy) po około 0,5/1 godzinie ciągłej gry. Co gorsze, po wylądowaniu na planecie, aby wykonać misję Therum - Liara T''Soni brak jakichkolwiek tekstur na ziemi, widze tylko czerń i wystające z niej większe kamyki. Dookoła piękne góry, niebo, ale nie wiem czy jade po drodze, czy już jade wprost do lawy. Uważam to za karygodny błąd przy robieniu łatki, skoro gra która działała w pełni normalnie, po zainstalowaniu tejże uniemożliwia wręcz normale granie. Mam nadzieje na szybka rekacje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować