Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsule odpowiadają - zadaj pytanie Łukaszowi Abramczukowi z CD Projektu!

615 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2010 o 22:08, GringoG3 napisał:

Macie może jakieś informacje od Spellbound lub JoWooD w sprawie nowego Gothic-a, nie
wiem, może kontaktowali się z Wami w sprawie polskiej lokalizacji gry, czy może choć
wiecie mniej więcej kiedy dostaniecie wersje do przeróbki na polski... po prostu cokolwiek
co by świadczyło że premiera się zbliża.

A możecie powiedzieć kogo macie na oku do dubbingu na nowego bezimiennego (bo wiadomo
że Jacek Mikołajczak będzie ze starego bezimiennego, tak jak i reszta głosów zgodna z
poprzednimi Gothic-ami)


Tak, juz pracujemy na polskiej lokalizacji tej gry. Na razie sa dostepne pierwsze teksty do tlumaczen, do premiery jeszcze troche daleko. K dubbingu na razie nie ma nic, odpowiednich aktorow bedziemy mogli zaczac wybierac, az beda dostepne jakies materialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 21:34, GringoG3 napisał:

Czy planujecie wydać Edycje Kolekcjonerską gry Arcania A Gothic Tale ?


Pytania związane z wydaniami, seriami, reedycjami, etc. należy kierować do działu marketingu.
W tym wypadku Migem powinien posiadać więcej informacji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Być może ponowie pytanie... Czy wiadomo już kiedy konkretnie wyjdzie Gothic 4 - arcania ? Czytałem plotki, że data premiery ma zostać przełożona na rok 2011, a to już nie pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie, a właściwie prośbę. Postanowiłam pisać prace magisterską z zakresu lokalizacji gier komputerowych (korpusem byłby The Witcher), bo wciąż w Polsce jeszcze ten temat przemyka jakoś bokiem. W związku z tym chciałam się dowiedzieć czy istnieje możliwość, abym w jakiś sposób mogła otrzymać od CD Projektu materiały niezbędne do napisania takowej pracy? Gdzie ewentualnie powinnam się z tym zwrócić? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 13:08, bartek00 napisał:

Replika Twarzołapa morzna sama rplike gdzies kupić z gry alien vs predator


Kolego drogi. Chcesz za spam polecieć? Do wszystkich Konsulów będziesz to pytanie wysyłał?
Lepiej zadaj to pytanie tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=37543&u=5066
Może ktoś Ci odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 18:59, kompaktowa napisał:

Hej, mam pytanie, a właściwie prośbę. Postanowiłam pisać prace magisterską z zakresu
lokalizacji gier komputerowych (korpusem byłby The Witcher), bo wciąż w Polsce jeszcze
ten temat przemyka jakoś bokiem. W związku z tym chciałam się dowiedzieć czy istnieje
możliwość, abym w jakiś sposób mogła otrzymać od CD Projektu materiały niezbędne do napisania
takowej pracy? Gdzie ewentualnie powinnam się z tym zwrócić? Byłabym bardzo wdzięczna
za pomoc.


Jezeli szukasz czegos o teorii, to bardzo fajnie do lokalizacji pasuje teoria skopos i pare innych, chetnie podziele sie doswiadczeniami z mojej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że przedstawiciel CDP z innego tematu najwidoczniej nie odpowie na moje zapytanie umieszczam je tutaj.

> Witam,
>
> Nie wiem czy ten temat był tutaj już poruszany ale zaryzykuje i chciałbym zapytać o aktualny
> stanowisko CDP jeśli chodzi o Age of Conan.
>
> CDP jest oficjalnym dystrybutorem i supportem Age of Conan w Polsce. Pomimo że początki
> były dobre, wszystko było nagłośnione, istniały duże kampanie a Game Masterzy robili
> "cokolwiek" to aktualnie polscy graczy którzy grają na serwerach PL/RU Two Eagels oraz
> Rothat rozpaczają i dawniej wrogie obozy graczy jednoczą się przeciw CDP i polskim GMom(zwłaszcza
> Skwarkanowi który bierze 2 000 zł miesięcznie a jego praca polega na napisaniu 1-2 postów
> na forum co miesiąc).
>
> 1. Jakikolwiek polski support nie istnieje(może tylko na papierze). Gracze nie otrzymują
> odpowiedzi na zadawane pytania np. jeśli chodzi o transfery czy problemy z płatnościami.
> 2. Osoby opiekujące się polskimi serwerami widoczne są tylko na forum. Game Masterów
> nie ma w grze, nie istnieją jakiekolwiek eventy który by przyciągały graczy , nie ma
> jakiejkolwiek inicjatywy .
> 3. Istna cenzura na polskim forum AoC - wszystkie niewygodne posty graczy są usuwane
> a użytkownicy otrzymują ostrzeżenia a ostatnio bany.
> 4. Coraz gorsze, lub brak tłumaczeń ostatnich aktualizacji w grze.
> 5. Brak tłumaczeń patch notesów na forum.
>
> Pytanie jest raczej proste, czy CDP zamierza się dalej zajmować PL/RU serwerami czy ten
> "zaszczyt" przejmie rdzenna ekipa FunCom ? Ostatnio dyrektor AoC (Craig Morrison) na
> swoim twitterze napisał że szykują Rosyjski support, czy to samo spotka nas? Czy CDP
> jest świadomy aktualnego stanu rzeczy w Polskim AoC?
>
> Bardzo proszę o odpowiedź.


>Jeszcze chciałem tylko dodać że Polski trail 7 dniowy nie chodzi, występują jakieś błędy. To już zanosi się na antyreklamę, odciąganie i >odpychanie Polskich graczy od AoC...

>Czy zamierza Pan odpowiedzieć w tej sprawie? Czy CDP nigdy nie wystosuje żadnego stanowiska w sprawie AoC?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Moje pytanie dotyczy gry Alpha Protocol, a także po części ogólnie gier na konsole wydawanych przez CDP. Dlaczego wypięliście się na konsolowych graczy i wydajecie Alpha Protocol w języku angielskim i dlaczego jest tak z 90% wydawanymi przez CDP gier? Rozumiem, że pewnie nie możecie dogadać się z wydawcami, czy coś w ten deseń, jednak chciałbym dokładnie wiedzieć. Przez takie zagrywki tracicie wielu potencjalnych klientów, gdyż wielu (w tym m.in. ja i mój przyjaciel) trzymamy się żelaznej zasady olewania RPG''ów w języku angielskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 17:10, bartek00 napisał:

witam czy gra splid econd na pc bedzie wymagał stema przy instalacji prosze o odpowiedrz


Split Second zabezpieczony jest Securom Online. Wymaga dostępu do internetu przy pierwszym uruchomieniu lub kontaktu z pomocą techniczną w celu aktywowania bez internetu.

Nie jest to gra oparta o STEAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ogłosiliście premierę Disciples III, to mam (zapewne nie tylko ja) kilka pytań :)

1. Jaka wersja gry zostanie wydana? Chodzi mi o numerek patcha. W Rosji jest już 1.5 hf 10, który podobno naprawia dość sporą część bugów. Nie chciałbym grać w Błędiples :P
2. Czy gra będzie posiadała scenariusze do gry singleplayer? W wersji Rosyjskiej NIE MA scenariuszy. Jak będzie u nas?
3. Czy będzie multi?

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o wersji - to zapewne będzie to wersja zawierająca wszystkie dotychczasowe aktualizacje.

Co do reszty - to dziś niestety nie odpowiem na te pytania, ale postaram się o przygotowanie odpowiedzi w późniejszym terminie. Chciałbym dopytać: scenariusze - masz na myśli pojedyncze mapy do wolnej rozgrywki?
Mogę jedynie napisać coś o trybie multiplayer - jeśli oryginalna wersja nie zawiera tego trybu i jeśli producent nie ma go w planach, to pozostałe wersje językowe - w tym polska - nie będą go zawierały również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to dowiedz się wszystkiego :) Będziemy wszyscy wdzięczni :>

Dnia 19.05.2010 o 20:19, RobeN napisał:

Chciałbym dopytać: scenariusze - masz na myśli pojedyncze mapy do wolnej rozgrywki?


Tak. Pojedyncze scenariusze. Z tego co czytałem w sieci, jest taka zakładka - scenarios, ale nie ma żadnych map do wyboru. Troszkę to dziwne.

Dnia 19.05.2010 o 20:19, RobeN napisał:

Mogę jedynie napisać coś o trybie multiplayer - jeśli oryginalna wersja nie zawiera tego trybu i jeśli producent nie ma go w planach, to pozostałe wersje językowe - w tym polska - nie będą go zawierały również.


Na stronie Akelli jest info, że gra będzie zawierała multiplayer. Aczkolwiek, w wersji oryginalnej nie ma nawet takowej zakładki.
Mnie osobiście zależy na Gorących Pośladkach :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 21:43, PabloZ_94 napisał:

Dlaczego wypięliście się na konsolowych graczy

Beznadziejne pytanie.
Czy nadal gwałcisz małe dzieci?
Nie, no sorry, ale CDP już wiele razy ogłaszał wszem i wobec, że lokalizacja gier na konsole pożera za dużo kasy i rzadko kiedy się zwraca. Gdyby firma miała pewność, że koszt lokalizacji się zwróci, to na 100% zobaczyłbyś AP na konsolach w ojczystym języku.
Nawet Ci się nie chce poszukać oficjalnych informacji na ten temat.

Dnia 12.05.2010 o 21:43, PabloZ_94 napisał:

i wydajecie Alpha Protocol
w języku angielskim i dlaczego jest tak z 90% wydawanymi przez CDP gier? Rozumiem, że
pewnie nie możecie dogadać się z wydawcami, czy coś w ten deseń, jednak chciałbym dokładnie
wiedzieć. Przez takie zagrywki tracicie wielu potencjalnych klientów, gdyż wielu (w tym
m.in. ja i mój przyjaciel) trzymamy się żelaznej zasady olewania RPG''ów w języku angielskim.

CDP na nikogo się nie wypina, ale też chyba nie ma zamiaru działać charytatywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 21:14, Growin napisał:

> Dlaczego wypięliście się na konsolowych graczy
Beznadziejne pytanie.
Czy nadal gwałcisz małe dzieci?
Nie, no sorry, ale CDP już wiele razy ogłaszał wszem i wobec, że lokalizacja gier na
konsole pożera za dużo kasy i rzadko kiedy się zwraca. Gdyby firma miała pewność, że
koszt lokalizacji się zwróci, to na 100% zobaczyłbyś AP na konsolach w ojczystym języku.
Nawet Ci się nie chce poszukać oficjalnych informacji na ten temat.
> i wydajecie Alpha Protocol
> w języku angielskim i dlaczego jest tak z 90% wydawanymi przez CDP gier? Rozumiem,
że
> pewnie nie możecie dogadać się z wydawcami, czy coś w ten deseń, jednak chciałbym
dokładnie
> wiedzieć. Przez takie zagrywki tracicie wielu potencjalnych klientów, gdyż wielu
(w tym
> m.in. ja i mój przyjaciel) trzymamy się żelaznej zasady olewania RPG''ów w języku
angielskim.
CDP na nikogo się nie wypina, ale też chyba nie ma zamiaru działać charytatywnie.

Dzięki za odpowiedź, nie interesują mnie dzieje polskich dystrybutorów (pewnie dlatego nie za dobrze siedzę w tym temacie), nie mniej rozumiem, nie opłaca im się, sprawa zamknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące gry two worlds 2. Niedawno ogłosiliście że two worlds 2 zostanie całkowicie zlokalizowane w Polsce, jednak gdy wchodzę na stronę cd-projekt i wchodzę w plan wydawniczy widnieje napis wersja kinowa. Więc będzie dubbing czy napisy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z CDP, ale odpowiem Ci. Otóż niedawno na gramie pojawił się news z informacją: Two Worlds 2 z polskimi napisami i angielskim dubbingiem. To już oficjalne. No, i musisz uwierzyć, że to kwestie techniczne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa aby CD Projekt udostępniło zakup samego gadżetu z danej gry, myślę tu o amulecie który dołączyliście do czeskiej EK Arcania Gothic 4, (tak jak to miało miejsce z figurką wiedźmina, która na początku dołączana była do gry a potem na gram.pl pojawiła się oferta kupna samej figurki), bo nie za bardzo chce mi się wydawać 899CZK czyli jakiś 130zł by mieć taki amulet gdy i tak już daje sporo kasy za polska EK.

Czy jest choć cień nadziei że taki gadżet pojawi się w sprzedaży? Zawsze przecież to jakiś zysk dla wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować