Zaloguj się, aby obserwować  
Michal_mastah

Prison Break

2286 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2007 o 16:24, hans olo napisał:

Żeby takie rzeczy wiedzieć nie trzeba oglądać serialu. Ale FBI też będzie w pewnym sensie w
to zamieszane ale dopiero w drugim sezonie.

Nie w tym rzecz. Nie zwróciłem uwagi na to co to za służby. Jakiś facet w garniturze i ciemnych okularach machnął odznaką, więc skojarzenie było proste :) Czyli jeszcze więcej służb? Hmm, spytam w ten sposób, bo widzę że do przodu jesteś - jak bardzo rozbudowany jest wątek spisku/morderstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 13:02, gaax napisał:

Ale motyw więzienia uważam za znośny, choć troszeczkę przez te postacie mało przekonujący.
Gorzej ze spiskiem, w który jest zamieszane FBI i ta pani, której imienia nie było nam dane
jeszcze poznać. A jak sobie pomyślę, że spisek dotyczy zamordowania jakiejś prominentnej persony,
to trąci tanią sensacją. Ale wierzę w twórców serialu i mam nadzieję, że nie będzie tak źle
:) Póki co, oglądam.


Juz kiedys na forum pisałem (a widze ze nowym forumowiczem jestes w kazdym bądz razie w tym temacie ;p), dwa najważniejsze wątki ucieczka i sprawa tej pani.

W pierwszym sezonie najważniejsza jest ucieczka, drugi wątek jest w cieniu, ale poprzez świetne kreowanie tego tematu własnie w tej pierwszej serii, drugi sezon rówież mi sie bardzo podoba, to różni według mnie Prison Break''a od Lostów, które w 3 serii, stają sie juz bardzo naciagane, nie ma płynnego przejscia z 2 do 3 serii...

Z Prison Breakiem nie wiadomo jak bedzie bo to dopiero 2 sezon, ale wydaje sie ze naciąganie fabuły tak jak to jest w Lostach tu też moze nie przynieść dobrego skutku, więc ta wiadomosć, którą ktoś tu już podał nie dawno, ze "w drugim sezonie wszystkie dotychczasowe wątki sie skończą, a trzeci sezon bedzie to już jakas inna bajka" bardzo mi sie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że to podoba się tobie nie musi podobaś się mnie. Mimo to serial bije rekordy popularności, wielu się podoba, a krytycy to nie tylko "zawodowi", ale również my.

Chodziło mi o reguły, zasady i błędy życiowe , których nie da się uniknąć albo jest to niezmiernie trudne, np w stanie Ilinois gdzie mam miejsce akcja 1 sezonu czyliw więzieniu Fox River Lincoln ma zginąć na krześle, ale w tym stanie karę śmierci wykonuje się przez podanie zastrzyku. to tylko jeden przykład, ale o takich rzeczach się nie myśli oglądając serial, ja mam czerpać przyjemność z oglądania, a nie doszukiwać się kruczków ( niektórych to jednak kręci). I mimo wszystko PB jest właśnie tą dobrą produkcją i to nie jest tylko moje zdanie.

P.S twoje zdanie szanuje, bo faktycznie nie każdy MUSI uwielbiać PB :P
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 16:28, gaax napisał:

Hmm, spytam w ten sposób, bo widzę że do przodu jesteś - jak bardzo rozbudowany jest wątek spisku/morderstwa?


Jest bardzo rozbudowany i nie odnosi sie tylko do zwykłego zabójstwa brata wiceprezydenta to najważnejszy wątek całego Prison Break''a, dlatego tez musi być ogromny i zawiły ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 16:32, Paoro napisał:

Juz kiedys na forum pisałem (a widze ze nowym forumowiczem jestes /.../

Powiedział Robotnik do Delegata :p

Dnia 29.01.2007 o 16:32, Paoro napisał:

W pierwszym sezonie najważniejsza jest ucieczka, drugi wątek jest w cieniu /.../

O to mi właśnie chodziło. Czyli pierwszy sezon najprawdopodobniej obejrzę w całości.

marian538

Dnia 29.01.2007 o 16:32, Paoro napisał:

Chodziło mi o reguły, zasady i błędy życiowe /.../

Do poznawania takich smaczków to mi daleko, przecież wczoraj widziałem PB pierwszy raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 16:28, gaax napisał:

> Żeby takie rzeczy wiedzieć nie trzeba oglądać serialu. Ale FBI też będzie w pewnym sensie
w
> to zamieszane ale dopiero w drugim sezonie.
Nie w tym rzecz. Nie zwróciłem uwagi na to co to za służby. Jakiś facet w garniturze i ciemnych
okularach machnął odznaką, więc skojarzenie było proste :) Czyli jeszcze więcej służb? Hmm,
spytam w ten sposób, bo widzę że do przodu jesteś - jak bardzo rozbudowany jest wątek spisku/morderstwa?

FBI jako takie w sprawę spisku będzie zamieszane tylko dzięki jednemu człowiekowi, samo biuro jako takie nie jest powiązane ze spiskiem (póki co). Wątek spisku rozwinie się w drugim sezonie. IMO dobrze byłoby , żeby serial zakończył się na 2 sezonie, szkoda byłoby gdyby seria zrobiła się nudna i naciągana jak LOSTY, chyba,że twórcy mają dla widza naprawdę bąbową niespodziankę.
A fabuły nie ma co opowiadać, bo niektórzy mogliby się podenerwować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem go już kilka razy, za każdym razem zwracam uwagę na co innego, inaczej rozumuje sceny, sytuacje i zachowania bohaterów. Polecam, oglądnij dalsze odcinki i wtedy zobaczysz.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 15:05, zajacisko napisał:

A myślałem że cały film to tylko dwa odcinki a nie jak np. Zagubieni czy 4400. Zauważyliście
że ten strażnik co "poszedł po cukier do kawy" ucieszył się jak ten gościo co wszczął bunt,
chciał z kolegami uciąć bohaterowi palca?


Ten strażnik to Bellick kapitan więzienia, postać bardzo humorystyczna co widać po tych dwóch odcinkach które leciały na Polsacie, rozwaliło mnie to jak rznął takiego cwaniaka - detektywa z tą karteczką z napisem Allen Schweitler i ten tekst który walnął do Scofielda: "ja sie dowiem kto to jest ten Allen Schweitler"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 16:41, gaax napisał:

> Juz kiedys na forum pisałem (a widze ze nowym forumowiczem jestes /.../
Powiedział Robotnik do Delegata :p
> W pierwszym sezonie najważniejsza jest ucieczka, drugi wątek jest w cieniu /.../
O to mi właśnie chodziło. Czyli pierwszy sezon najprawdopodobniej obejrzę w całości.


Nie wycinaj z kontekstu wyrazów, było napisane:
Juz kiedys na forum pisałem (a widze ze nowym forumowiczem jestes w kazdym bądz razie w tym temacie ;p).

bo to nie przystoi Delegatowi, jak przetaczasz kogos wypowiedz to nie wybrane słowa tylko całe zdanie,
ja o tym wiem ze sie tego nie robi mimo ze od kilku dni jestem na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 29.01.2007 o 16:49, Paoro napisał:

ja o tym wiem ze sie tego nie robi mimo ze od kilku dni jestem na gram.pl

Wiesz my ludzie z poczuciem humoru nazywamy to "żartem", na co wskazuje emotka z wystawionym językiem. Ale ok jeśli się poczułeś urażony przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 16:42, marian538 napisał:

IMO dobrze byłoby , żeby serial zakończył się na 2 sezonie, szkoda byłoby gdyby seria zrobiła
się nudna i naciągana jak LOSTY, chyba,że twórcy mają dla widza naprawdę bąbową niespodziankę.


To jest tak jak w sporcie, trzeba wiedzieć kiedy skończyć... dobrze jest zejść ze sceny w blasku, a nie jak to wydaje sie w przypadku Lostów, wykorzystując sukces pierwszego (moze jeszcze drugiego) sezonu...
Tak taki serial ma szanse stać sie legendarnym... ale co tam gadać, marketingowcy z Ameryki wiedzą swoje...
Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby nowy sezon PB opowiadam inną historie...

Dnia 29.01.2007 o 16:42, marian538 napisał:

A fabuły nie ma co opowiadać, bo niektórzy mogliby się podenerwować :P


No ja tez sie starał jak moge zeby nei powiedzieć co bedzie dalej, mimo ze mnie korci...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 16:54, gaax napisał:

/.../
> ja o tym wiem ze sie tego nie robi mimo ze od kilku dni jestem na gram.pl
Wiesz my ludzie z poczuciem humoru nazywamy to "żartem", na co wskazuje emotka z wystawionym
językiem. Ale ok jeśli się poczułeś urażony przepraszam.


Widzisz nie znasz mnie, więc nie mów ze nie mam poczucia humoru, przeczytaj moje wypowiedzi na innych forach to znajdziesz tam rówinież i moje humorystyczne wypowiedzi, przekonasz sie wtedy, ze ja tez go (humorek) mam ;p a ten imocionek (czy jak to sie zwie) jest przeze mnie najczęsciej uzywanym...

z mojej strony EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AAAA... zapomniałem obejrzeć Prison Break ;(( Siostra oglądała coś na TVN i tak jakoś sie na to zapatrzyłem i zapomniałem. To trzeba być takim micąą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luz :) Zwyczajnie nie podłapałeś żartu, a wręcz zareagowałeś nad wyraz poważnie, co mnie zdziwiło, bo ja wcale poważnie nie mówiłem i myślałem, że to widać.
Zgadzam się EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 17:02, marian538 napisał:

To tak jak mnie, trzeba uważać, i doskonale to ująłeś, lepiejby było gdyby PB odszedł w blasku
i chwale, czyli po 2 sezonie.


Po takim sukcesie, ludzie od marketingu nie pozwolą na to by nie było kontynuacji PB...

Chciałbym chociaż zeby PB3 obowiadał jakoms inną historie, inne wątki (moze inni bohaterowie, chodziaż nie wyobrażam sobie PB bez Wentworth Miller)

PS poza tym nie ma co ukrywać ze to dzięki Millerowi serial ten ogląda rówież płeć piękna ;p, bo liczne morderstwa (w praktycznie w każdym odcinku ktos zostaje zabity, traci palec... zeby, więcej nie mówić o fabule, dalej nie bede wymieniał ;p) w PB na pewno nie zachęcają tej części publiczności do ogladania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ty był bys taki happy wracając po dwutygodniowej przerwie do szkoły ;p ale luz obejrze se jakoms komedie... o jeszcze BORATa nie oglałem... najwyższy czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 16:41, gaax napisał:

> W pierwszym sezonie najważniejsza jest ucieczka, drugi wątek jest w cieniu /.../
O to mi właśnie chodziło. Czyli pierwszy sezon najprawdopodobniej obejrzę w całości.


sorry ze trzeci raz pod rząd ale od dłuższego czasu nikt sie nie odezwał, a ja chce cos dopisać... ;p

Jesli chodzi o to co napisałes ze najprawdopodobniej obejrzysz w całosci pierwszy sezon, bo pewnie interesuje cie ucieczka z tego więzienia, to sądzę ze drugi sezon też obejrzysz, bo trudno obejrzeć pierwszy a potem nie oglądać drugiego, tak jak mówiłem zbyt bardzo powiązane są oba wątki, a ucieczka przecież trwać bedzie nadal, nie sztuka tylko wydostać sie z więzienia, a potem dać sie zlapać i wpakowac sie z powrotem do Fox River, tak ja to mówi Burrows do Scofielda pod koniec pierwszego odcinka (pierwszej serii zeby było jasne), gdybys ogladał odcinek po odcinku to pewnie nawet bys nie zauwazył ze to juz druga seria ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 17:16, Paoro napisał:

PS poza tym nie ma co ukrywać ze to dzięki Millerowi serial ten ogląda rówież płeć piękna ;p,
bo liczne morderstwa (w praktycznie w każdym odcinku ktos zostaje zabity, traci palec... zeby,
więcej nie mówić o fabule, dalej nie bede wymieniał ;p) w PB na pewno nie zachęcają tej części
publiczności do ogladania).


A dzięki Sarze i Niki męska części widowni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować