Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Protestantyzm

221 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2009 o 22:20, zpawelz napisał:

I niech mi teraz ktoś powie, że religia nie rodzi konfliktów :D.


A ktoś tak mówił? Ja zawsze powtarzałem - niechaj dojdzie do dysput na tle religijnym bądź nawet filozoficznym czy ideologicznym - konflikt murowany ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 22:15, Nufiko napisał:

Uraziłeś mnie nazywając Jezusa pedałem, poza tym swoimi wypowiedziami przekraczałeś niejednokrotnie
granice dobrego smaku. Moderatora poprosiłem jedynie o przywołanie cię do porządku, a
jak to zrobił to jego decyzja. Możliwe, że tamta wypowiedź mi umknęła, ale to nie jest
powód do obrażania innych bo inaczej z tego forum zrobi się śmietnik.


Przeceiż napisałem, że tak wcale nie myślę i że to fikcja powołana tylko do życia by pokazać jak Kościół dostosowuje sie do nowych "prawd". Czepiasz się na siłę?

Dnia 08.02.2009 o 22:15, Nufiko napisał:

Jeśli to sprawi, że przestaniesz obrażać innych ludzi w każdym praktycznie poście i zastanowisz
się nad tym czy to co piszesz nie obraża przypadkiem innych, to tak, będę z tego powodu
szczęśliwy.


Ale ja jak obrażam to tylko jego i tylko dla teog, że sobie na to zasłużył. To co pogróbiłem tyczy sie jego. Ja też bym chciał aby on się tak zmienił i przestał obrażać innych swoim zachowaniem. Wielu użtykownikow obrazil i swym zachowaniem doprowadzał do szewskiej pasji. Należy mu sie, a że ja za to zbiorę, no cóż, bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę dla Ciebie, być moze czegoś nie doczytałeś:

W końcu sam Jezus miał 12 kochanków. To jest reakcja Kościoła na upowszechnienie się związków homoseksualnych. Sytułacja fikcyjna, wcale też nie uważam by Chrystus był pedałem

Jak widzisz krąg odbiorców jest zamknięty i w tej i w innych moich wypowiedziach kierowanych do M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 21:46, Nufiko napisał:

No ludzie się umęczali po to aby odkupić swoje grzechy


Ale po co? Kazał im ktoś?

Dnia 08.02.2009 o 21:46, Nufiko napisał:

Wiesz przez niedomówienia często rodzą się problemy.


Ale tam nie ma niedomówień. Wszystko jest wyjaśnione, wystarczy trochę dobrej woli i chęci, żeby przeczytać.

Dnia 08.02.2009 o 21:46, Nufiko napisał:

W jednej z twoich wypowiedzi bije po oczach ignorancja dla tych co nie mają świętych.
I padło coś w rodzaju "jak możecie nie mieć świętych"


Nic takiego nie padło, ani dosłownie ani w rodzaju, zapewniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejna porcja wyzwisk kierowanych przez naszego mysia pysia do mnie:

" I jak tu nie mówić, że jesteś intelektualną miernotą?

Idź się leczyć, żałosny nieudaczniku.

Powiedział człowiek, który wszystkie swoje niepowodzenia i nieudacznictwo zwala na "dzieci prawników" i snobów.

Widać kompleks nieudacznika bardzo ci przeszkadza…

Ano tematu twojego nieudacznictwa. Jesteś nieudacznikiem i to cię boli.

Intelektualne miernoty widać na odległość.

Ciskaj się dalej, nieudaczniku,

nieudaczniku, zakompleksiona miernoto

i twoje miejsce byłoby tam gdzie powinno - przy łopacie.

oraz nieudacznicy i miernoty, które nie znają nawet podstaw ortografii. Zaliczasz się do tej drugiej grupy. "

Całość masz tutaj: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=430279&n=27&page=1

Jak widzisz mam powody by mu uprzyszkyć życie. Taki bohater to jest z niego dopiero na sajtach gdzie moderator nic nie może zrobić. Tutaj też ludiz wyzywa, ale zazwyczaj uchodiz mu to płazem. Nasz kolega chce za wszelkacenę dojsćdo własnej rangi by wpisać tam jakieś swoje głupstwo typu miecz, młot czy nawet jak pokazuje ankieta bakłażan. To jest poziom dyskusji naszej NIEmiernoty. I prawdziwa twarz miłościwego Katolika, dewoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zgłoś to moderatorowi a nie mnie bo ja moderatorem nie jestem, poza tym jego wypowiedzi nie trafiały nawet pośrednio we mnie jak czyniły to twoje. EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 11:18, Nufiko napisał:

To zgłoś to moderatorowi a nie mnie bo ja moderatorem nie jestem, poza tym jego wypowiedzi
nie trafiały nawet pośrednio we mnie jak czyniły to twoje. EOT.


Nie jestem kapusiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 11:25, zazab napisał:

Nie jestem kapusiem.


To ja będę, bo mnie szlag trafia na wątek potencjalnie ciekawy stający się piaskownicą gówniarzy, którzy nie potrafią trzymać poziomu rozmowy. I tyczy się to zarówno Mogrima jak i Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 12:36, Fumiko napisał:

> Nie jestem kapusiem.

To ja będę, bo mnie szlag trafia na wątek potencjalnie ciekawy stający się piaskownicą
gówniarzy, którzy nie potrafią trzymać poziomu rozmowy. I tyczy się to zarówno Mogrima
jak i Ciebie.


Spoko. Ale on już wcześniej też dopełnił swego obywatelskiego obowiązku. Wiem też jak bardoz denerwują postronnych taki głupie kłótnie nic nie wnoszące do tematu. Mimo to nie piszę ciągle nie na temat. M nie odpowiada mi na pytanie o dogmatach. Warto też zauważyć, że on dorobił się rangi sekretarza na takich pyskówkach i, że to dzięki niemu w temacie o Bogu (Bóg istnieje czy jest…) pierwszy przypięty post wygląda tak jak wygląda. Wiem, że to z mojej strony chamskie, prostackie i głupie. No cóż. Na usprawiedliwienie mogę napisać, że tylko on przez swoją fanatyczną nienawiść sprowadził mnie do takiego poziomu. Pozdrawiam serdecznie i życzę owocnych dyskusji z M, tylko broń Boże mieć inne stanowisko niż on, bo tak to się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Psze paniiiiii, bo on zaczął to ja musiałem skończyć!". Smarkateria aż żenada bierze patrzeć. Tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 12:50, Fumiko napisał:

"Psze paniiiiii, bo on zaczął to ja musiałem skończyć!". Smarkateria aż żenada bierze
patrzeć. Tyle z mojej strony.


Przykro mi, że tak to odbierasz. Wybacz. Tacy są faceci - duze dzieci, maja swoje zabawki a kłócą sie tak samo jak w przedszkolu o głupoty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka postów na tej stronie i jako, że poziom dyskusji sięgnął dna więc proponuję taki układ - odznaczamy gruba kreską to co było od tego co będzie od teraz.
Wszelkie niegrzeczne, chamskie i niekulturalne zachowania będą traktowane degradem a w przypadku recydywistów również banem. Uczciwie ostrzegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 16:05, walgierz napisał:

Ja tylko do słów GeoTa dodam bana na Twoje drugie konto, żeby oszczędzić Ci schizofrenii.


Tylko, że ono mi było potrzebne do bloga, bo niewiem czemu nie mogę zrobić na tym koncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 16:11, Ceteris Paribus napisał:

Tylko, że ono mi było potrzebne do bloga, bo niewiem czemu nie mogę zrobić na tym koncie?


Nie ma żadnych ograniczeń na Twoim Gramsajcie. Powinien działać, więc możesz robić bloga.
W przypadku jakichś problemów, skontaktuj się z nami przez fomularz.
Koniec offtopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 16:28, walgierz napisał:

> Tylko, że ono mi było potrzebne do bloga, bo niewiem czemu nie mogę zrobić na tym
koncie?

Nie ma żadnych ograniczeń na Twoim Gramsajcie. Powinien działać, więc możesz robić bloga.
W przypadku jakichś problemów, skontaktuj się z nami przez fomularz.
Koniec offtopu.


OK, moze ja cos źle robiłem. Dzięki za sprawdzenie i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 22:22, Nufiko napisał:

bo w Biblii jest powiedziane,
że On nie ma imienia i sam się określił jako "Jestem który jestem". Więc akurat nazwa
ma najmniejsze znaczenie.

"3 Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe2, nie objawiłem im" Wj, 6, 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 18:48, Radykał napisał:

"3 Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia
mego, Jahwe2, nie objawiłem im" Wj, 6, 3.


"Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mnie do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć?" Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: "JESTEM, KTÓRY JESTEM". I dodał: "Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was... To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia" (Wj 3, 13-15)
Więc jak widzisz każdy miał rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2009 o 19:52, Nufiko napisał:

"Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mnie do was. Lecz gdy
oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć?" Odpowiedział Bóg
Mojżeszowi: "JESTEM, KTÓRY JESTEM". I dodał: "Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał
mnie do was... To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia"
(Wj 3, 13-15)
Więc jak widzisz każdy miał rację.

Znam ten cytat. I gdzie tu jest napisane, że Bóg nie ma imienia? Jest napisane coś zupełnie odwrotnego - "To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 20:13, Radykał napisał:

Znam ten cytat. I gdzie tu jest napisane, że Bóg nie ma imienia? Jest napisane coś zupełnie
odwrotnego - "To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia"


No masz a mi wszyscy katecheci i księża tłumaczyli, że Bóg nie ma imienia, żeby nie było innych bogów, bo tak to można by było ich jakoś rozróżniać a tak jest Bóg i koniec. A te cytaty z Biblii nie należy rozumieć dosłownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować