Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

[PLOTA] Assassin`s Creed 2 w Wenecji

51 postów w tym temacie

Sk8 or die ---> Assasins Creed znaczy wyznania zabójcy, a zabójcy nie nosili ze sobą tylko sztyletów. Sami Asasyni(Nizaryjczycy) potem dostosowywali się. Pistolety, sztylety, kusze.
Poza tym zdaje mi się, że Asasyni, znaczy Nizarowie istnieją do dzisiaj. Nie wydaje mi się, żeby byli jakimiś zabójcami, ale raczej jakąś organizacją religijną...Nie wiem dokładnie, musiałbym sobie przypomnieć.

Mam nadzieję, że (o ile plotka okaże się prawdziwa) nasz avatar nie bedzie nazywał się Altair.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 12:24, Sk8 or die napisał:

bron palna w AC? bezsensu

Hmm... Nie zgodziłbym się. To nie byłyby snajperki czy karabiny, tylko takie jednostrzałowe, do zabójstw. Motyw w Wenecji i z tym balem kojarzy mi się jakoś z Vendettą, którego cele były nawet podobne... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to tylko plotka :) Kto skończyl pierwszą cześć powinien wiedzieć że gra się tak kończy że właściwie się nie kończy:D więc "dwójka" musi być kontynuacją "jedynki" xD Nie mogą zrobić czegoś co nie będzie nawiązywało do pierwszej części po to by się kupy nie trzymało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka historia dla mnie wydaje sie prawdopodobna - przecież naszym bohaterem nie był Altair, tylko (z tego co pamiętam) Raimond - skoro on jest asasynem, Altair był asasynem, to inni przodkowie Raimonda TEŻ byli asasynami i teraz odczytują ich wspomnienia. To ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż gdyby akcja miała toczyć się w Wenecji to jestem "za". Byłem w Wenecji i to miejsce jest piękne, i pasowałoby klimatem do tej gry. Jeżeli chodzi o broń palną to mam negatywne odczucia , i myślę że mogło by to zbyt uprościć już i tak łatwą rozgrywkę. Ale też w CDA chyba pisali czy gdzieś iż podobno w 2 części główny bohater ma umieć pływać. Hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 13:04, lion93 napisał:

Taka historia dla mnie wydaje sie prawdopodobna - przecież naszym bohaterem nie był Altair,
tylko (z tego co pamiętam) Raimond - skoro on jest asasynem, Altair był asasynem, to
inni przodkowie Raimonda TEŻ byli asasynami i teraz odczytują ich wspomnienia. To ma
sens.

Desmond Miles :) Raymond to producentka gry :)

A otoczka s-f specjalnie została wprowadzona właśnie po to, żeby można było umiejscawiać akcję w różnych czasach.
Także ldsp- jesteś w wielkim błędzie i chyba nie zrozumiałeś fabuły AC.

Chciałbym, żeby gra nie skupiała się tylko na jednym przodku, tylko może podzielona była na jakieś 2-3 akty z różnymi bohaterami i miejscami akcji.
No i mam nadzieję, że w końcu pokierujemy Desmondem jako asasynem :) Ale to już raczej w finale trzeciej części.

I apel do narzekających na broń palną- to jest Wwnecja w XVI wieku! Broń nie przeładowuje się w dwie sekundy i nie ma pojemności 15 pocisków :) Także i tak lepiej będzie walczyć bronią białą. I pewnie będzie elegancka szermierka- oby i to z ładnymi kombosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wenecja, podoba mi się. Zamiast niewidzialnych ścian, czy gór po prostu woda. Wąskie uliczki w sam raz na wiraże po dachach tylko upadek powinien być bardziej bolesny z racji wyższych budynków. No chyba, że do wody.
Nie rozumiem czemu niektórzy olewają tą grę przez schematyczność. W każdej grze są schematy, a jakoś nikt nie olewa fpsów za ciągle strzelanie i zabijanie. Tetris też się jeszcze nie znudził ;) Jak już nie chciało mi się iść z fabułą to chodziłem po mieście, uwalniałem cywili, walczyłem ze strażnikami, zbierałem głupie flagi etc. Ta gra daje wiele funu poza wątkiem fabularnym. W żadnej innej grze tego nie widziałem co było w AC. AC nawet dla mnie jest lepszy od nowego PoP, którego od razu sprzedałem i kupiłem AC tym razem po Polsku. Dużą radość sprawiło mi właśnie to co inni nazywają głupimi schematami. Misje poboczne wykonywałem dla zabawy, nie dla acziwa. Drugi wątek, ten laboratorium też jest niezły. Szczególnie jak widziało się filmy typu Zeitgeist i wie co nie co nt właściwości fluoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 13:14, Ceteris Paribus napisał:

Drugi wątek, ten laboratorium też jest
niezły. Szczególnie jak widziało się filmy typu Zeitgeist i wie co nie co nt właściwości
fluoru.

Nawiązań do legend, religii i teorii spiskowych jest dużo w asasynie, i jako że interesuję się tymi tematami to bez trudu je widziałem :)
Polecam tą stronkę- http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=175552

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale pierwsza część się zakończyła że Altair pokonał (nie pamiętam dokładnie bo grałem w to rok temu i leży se teraz ładnie na półce :P ) tego swojego mistrza i odebrał mu te kule i chyba ją tam gdzieś ukrył czy coś a w teraźniejszosci Templariusze chcieli zdobyć tą kule wiec wykorzystują Deasmonda :) więc to musi się jakoś bezpośrednio łączyć :) niekoniecznie bohaterem :P ale pewnie początkiem "dwójki" będzie koniec "jedynki" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staram się wyczuć głębie. Maskarady, mtoczna noc, chmary dymu unoszące się tuż wystrzale z ówczesnych broni palnych. Tak, to może być dobra gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 12:42, Leos8 napisał:

Mam nadzieję, że (o ile plotka okaże się prawdziwa) nasz avatar nie bedzie nazywał się
Altair.


Napewno nie będzie się tak nazywał. Rozdział z Altairem jest zakończony, więc przeskakujemy do innego wcielenia naszego bohatera.

Co do samego newsa, to bardzo fajnie, że zmienią się troszeczke klimaty. A trójeczkę widzę sobie coś ok. drugiej wojny światowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 13:18, qba767 napisał:

> Drugi wątek, ten laboratorium też jest
> niezły. Szczególnie jak widziało się filmy typu Zeitgeist i wie co nie co nt właściwości

> fluoru.
>
Nawiązań do legend, religii i teorii spiskowych jest dużo w asasynie, i jako że interesuję
się tymi tematami to bez trudu je widziałem :)
Polecam tą stronkę- http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=175552


O, ciekawa strona. Szkoda, że nie po naszemu, ale od czego są słowniki. Bardzo mi się ten motyw w AC podobał widzę, że ktoś rozłożył to wszystko na części pierwsze. Co do teorii spiskowych to widziałem parę filmów tego typu. Muszę przyznać, że coś w tym jest. Oczywiście nie można wszystkiego przyjmować bezkrytycznie bo spiskującym na pewno chodzi też osianie dezinformacji.
Znasz może Danikena? Ma ciekawe poglądy nt religii i bogów. Ten artefakt z końca gry pasuje do jego teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no, no... Zapowiada się wyśmienicie!

Do tych, którzy czują się oburzeni "pistoletem" - proch wykorzystywano w tamtych czasach od armat, więc czemu i pistoletów nie miało by być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile miałoby to tak wyglądać to póki co jestem nastawiony pozytywnie :). Jedynka była bardzo dobra i tajemnicza, czasami nudnawa. Jestem ciekaw jak to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować