Zaloguj się, aby obserwować  
MateoKiszlo

eRepublik - The New World [m]

309 postów w tym temacie

Ech. 1 exp mi brakuje do 5 lvl, a już bym powalczył. Szkoda, że nie da się w żaden sposób zdobyć tego expa, do jutra muszę czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poprzeglądałem odrobinę co tam w świecie piszczy i po porównaniu kursów, cen i zarobków wybieram się na dorobek do Hiszpanii. W miarę wysokie płace dla 1 skillowców, do tego mają aktywne wojny. Będę musiał też pomyśleć o zakupie domku, na razie mnie nie stać więc cen nie sprawdzam w innych krajach, ale Hiszpanii są one dość drogie. Tylko niestety muszę jeszcze trochę poczekać przez mój błąd z robotą tu praktycznie nie zarabiam nic, a do biletu trzeba dozbierać kaskę... tu pojawia się problem, bo aby mieć kasę na bilet (przy obecnych cenach) muszę poczekać co najmniej 4dni w tej robocie- jeżeli jutro się zwolnię i pójdę do lepiej płatnej to i tak dopiero za kilka dni będę się mógł zwolnić i wyjechać za granicę...niepotrzebnie robiłem sobie zapas chlebków na 5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabo. Dostaniesz ode mnie bilet, ale poczekaj z wyjazdem do poniedziałku, bo wybory są. Ja wtedy wracam z Indonezji do Polski jedynie na głosowanie. Tak BTW, to mam już 7 lvl. Super się na bitwach skilluje. Jednak zauważyłem, że w Indonezji posiedzę naprawdę długo. Polecam ją, bo płace super, aktywne bitwy i ogólnie jest spoko.

PS. Daj niczka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 21:49, trombocylek napisał:

Słabo. Dostaniesz ode mnie bilet, ale poczekaj z wyjazdem do poniedziałku, bo wybory
są. Ja wtedy wracam z Indonezji do Polski jedynie na głosowanie. Tak BTW, to mam już
7 lvl. Super się na bitwach skilluje. Jednak zauważyłem, że w Indonezji posiedzę naprawdę
długo. Polecam ją, bo płace super, aktywne bitwy i ogólnie jest spoko.

PS. Daj niczka :P

Ja jeszcze się zastanawiam nad tym jaki dokładnie kraj wybrać, bo przeglądam różne rzeczy, muszę wszystko obadać i zdecydować się dopiero wtedy. Dziś spojrzałem sobie w eRep tools i porównuję sobie zarobki i ceny, ale zastanawiam się czy nie brać też pod uwagę spraw politycznych, bo z tego co czytałem to ludzie chcieliby by Rumunia sobie z Indonezją poradziła. Zainstalowałem dzisiaj ten skrypt http://www.erepublik.com/en/article/dodatkowe-funkcje-w-erepublik-new--754262/1/20 i w końcu mogę zobaczyć jak wygląda nasz świat ;).
Po przejrzeniu płac za granicą zastanawiam się czy nie pójść w rozwinięcie landu, u nas to chyba najgorzej płatna praca (ale po ustaleniu płacy min. idzie już za to wyżyć), ale w Brazylii i Hiszpanii zarobki w tej branży to jest kosmos (przynajmniej jak patrzę na skilla 4), tylko w Brazylii żarcie kosztuje sporo.
Dzięki za bilecik, widzę że nicka już nie potrzebujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się tłukę dla skilla, a Indonezję wybrałem, bo praca dobra i ogólnie nie narzekam. Jak wrócę do Polski to dopiero wtedy zacznę zajmować się tym, co "ludzie by chcieli".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 22:35, trombocylek napisał:

Ja się tłukę dla skilla, a Indonezję wybrałem, bo praca dobra i ogólnie nie narzekam.
Jak wrócę do Polski to dopiero wtedy zacznę zajmować się tym, co "ludzie by chcieli".

Ja zamierzam się potłuc dla skilli i dorobić trochę, żeby mieć z czym do kraju wracać. Musze sobie tylko porównać koszty i ceny, żeby wiedzieć co się najbardziej opłaca. Po przejrzeniu ofert pracy i ceny żarcia to chyba najbardziej opłaca się wyjechać do Brazylii, lub Indonezji, w Hiszpanii też nieźle można zarobić tylko tam jest problem z tym, że z tego co widzę to robota jest głównie w firmach q3 więc więcej się wyda na żarcie.
PS. A wybory to są chyba jutro nie w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 22:52, kordzio1 napisał:

PS. A wybory to są chyba jutro nie w poniedziałek


A gdzie to sprawdzić? Ja kiedyś widziałem datę 16 marca, ale nie wiem już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 23:19, trombocylek napisał:

> PS. A wybory to są chyba jutro nie w poniedziałek

A gdzie to sprawdzić? Ja kiedyś widziałem datę 16 marca, ale nie wiem już.

Community->Elections.
Z tego co widzę to 15marca jest Party President election, możliwe że 16są wybory do kongresu, albo na prezia kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 00:28, Dared00 napisał:

Gdzie mógłbym zobaczyć mapę Nowego Świata, jeśli jest taka możliwość?

Możesz zainstalować ten skrypt http://www.erepublik.com/en/article/dodatkowe-funkcje-w-erepublik-new--754262/1/20 i wtedy masz w zakładkach emapę, albo po prostu wejść tu http://ermap.bohlins.nu/

trombocylek
dopiero teraz zwróciłem uwagę, że zegar w eRep jest kilka godzin cofnięty w stos. do czasu PL, więc właściwie wybory będą 15/16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znów się wkopałem :D
zacząłem przeglądać aktywne wojny, nawet tam gdzie nie ma aktywnych bitew. Wśród tych krajów które uczestniczyły w wojnach przeglądałem sobie oferty pracy, wchodzę na Rumunię, patrzę praca w landzie skill1 -zarobki 30RON, czyli super robota, żarcie trochę droższe niż u nas, ale nie jest źle... na wszelki wypadek kupiłem zapas żywności na kilka dni w Polsce... niestety, gdy przyjechałem do Rumunii i zatrudniłem się w tamtej firmie okazało się, że pracodawca nie ma kasy by wypłacić mi pensję :D, musiałem więc zatrudnić się gdzie indziej za 5.7RON, ale i tak finansowo jest lepiej niż w Polsce, dziś załapałem już 5level i czekam na tą zapowiadaną bitwę z Węgrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już 8 lvl. Teraz muszę czekać do środy i pilnować, żeby nie skorzystać we wtorek ze szpitala, bo środa to jedyny dzień, w który mogę przeprowadzić JMPWDW. Ale zeszmaciłem, bo nie wiem po co poleciałem do Polski. Walę te całe wybory, zmarnowałem tylko 2 bilety i 4 wellness.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lvl 11. Całkiem nieźle mi idzie, sporo zarabiam i nabieram skilla. Długo jeszcze w Indonezji posiedzę, mam nadzieję, że uda mi się zarobić na tyle, by założyć własną firmę w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 13:45, trombocylek napisał:

Lvl 11. Całkiem nieźle mi idzie, sporo zarabiam i nabieram skilla. Długo jeszcze w Indonezji
posiedzę, mam nadzieję, że uda mi się zarobić na tyle, by założyć własną firmę w Polsce.

Ja czekam nadal w tej Rumunii, aż się w końcu bitwy zaczną, ale coś moja cierpliwość maleje i jeżeli nic się nie zacznie szybko to za niedługo także do Indonezji wyniosę, by trochę xp zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu Rumunia zaczęła walczyć i można expa nabić. Tylko dopóty nie podwyższy mi mój menago pensji to niestety muszę walczyć bez broni, bo przy obecnych cenach to mi się szybko kasa skończy. Jeżeli mi nie podwyższy jutro pensji to za 2 dni mogę zmienić robotę, a z 13RON dziennie będę mógł na luzie walczyć i pracować :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 22:42, trombocylek napisał:

Ja tam dla picu walczę, szkoda kasy na jednorazową broń. W nią będę inwestował, gdy Polska
będzie wojnę toczyła.

Ja chcę jak najszybciej zdobyć kolejny poziom w Armii i jeśli będzie mnie stać to chyba będę się starał chociaż pierwszą walkę przy najwyższym wellness dawać z bronią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować