Zaloguj się, aby obserwować  
SupremeOrangeMaster

Raptr - komunikator dla graczy

161 postów w tym temacie

Xfire ma swój temat (całkiem popularny), pomyślałem więc, że i Raptr powinien mieć własny kącik na tym forum :)

Czym jest raptr? Podobnie jak xfire - jest to narzędzie dla graczy (a może raczej - platforma społecznościowa). Można się przy jego pomocy komunikować z innymi graczami, (ale robienie tego in-game odpada). Aplikacja raptr podobnie jak xfire pokazuje w co właśnie gra dany znajomy, można przy pomocy jednego kliknięcia myszy do niego dołączyć, dodatkowo "zlicza" on ile przegraliśmy godzin w daną grę. I tutaj pojawia się jego główna odmienność - xfire został stworzony wyłącznie dla graczy PCtowych, raptr dodatkowo pozwala na zliczanie przegranych godzin graczom korzystającym z Macintoshy, PLAYSTATION 3, Xbox 360 oraz Wii. Można też umieścić ładną sygnaturkę na forum dyskusyjnym albo blogu (na moim gramsajcie jest jedna sygnaturka). Program automatycznie uaktualnia nam zainstalowane na PC gry, wyszukiwanie też nie sprawia większego problemu. Podobnie jak xfire sam wyszukuje zainstalowane gry - dodatkowo, po podaniu Steam ID i np. xbox tag sam ściąga jakie tytuły posiadamy i dodaje je do "biblioteczki" gier na stronie profilu. Możecie zobaczyć "przykładowy" profil tutaj: http://raptr.com/KrisK

Strona: http://raptr.com/

Chyba warto się programowi przyjrzeć, sam odkryłem go dopiero dzisiaj. Nie widziałem jeszcze wszystkich opcji :)

20090315181516

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po drugie ciężko będzie, aby ten program zaistniał, bo Xfire już tyle ludzi używa...
Jednak funkcje wszystkie ma, wygląda też całkiem nieźle, trza by było testa przeprowadzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 18:36, Gryczka napisał:

I po drugie ciężko będzie, aby ten program zaistniał, bo Xfire już tyle ludzi używa...
Jednak funkcje wszystkie ma, wygląda też całkiem nieźle, trza by było testa przeprowadzić
;)


Raptr nie próbuje "bezpośrednio" konkurować z gigantem jakim jest xfire. Jednym z głównych pomysłów twórców Raptr jest stworzenie tj. portalu społecznościowego "Display your gaming identities in one place". Coś dla tych którzy lubią bawić się w myspace/facebook, dzielić się statystykami itp. Np. po zdobyciu achievementa na steamie, xbox live! lub trophea na PLAYSTATION 3 na twoim profilu automatycznie pojawia się o tym informacja. To, że twórcy raptr nie chcą atakować xfire może świadczyć też fakt, że już podczas tworzenia profilu pojawiło mi się okienko w które miałem wpisać swój login Xfire - teraz na moim profilu jest link do mojej głównej strony xfire, pojawiły się także linki do Steam Community, xbox profile... Wszystko w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, czyli kolejny portal zrzeszający wszystkich graczy. Pomysł naprawdę niezły, szkoda, że posiadam tylko peceta ;)
Szkoda jeszcze, że zarówno program jak i strona nie są po polsku, ale z drugiej strony dużo do rozumienia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonny się tym zainteresować jedynie ze względu na współpracę z Xbox Live. Jednak xfire to u mnie nie wygryzie.

EDIT: Patrząc na stronę twojego profil, KrisK91, wygląda to bardzo chaotycznie. Na pewno nie tak schludnie jak w Xfire.

Mój nick to RamiroPL, zapraszać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że jest to BETA. Kilka dni temu było uaktualnienie "clienta", dzisiaj przywitał mnie całkowicie zmieniony design strony. Pewnie przeczytali komentarz trombocylka ^^.

PS: Denerwuje mnie to z jaką szybkością uaktualniane są dane na stronie. Nie pokazuje wszystkich zdobytych achievementów (pokazało tylko, że zdobyłem "invincible" dwa dni temu), do tego XBOX LIVE GAMERTAG nadal pokazuje, że mam 19 na 39 achievementów w grze Kung Fu Panda, a przecież wczoraj udało mi się wbić 39 na 39 :/.

20090321094221

20090321094229

20090321094234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, kto by pomyślał, że z Xfire po przejęciu przez Titan Gaming będą działy się takie rzeczy, ale cóż... Zaczynam myśleć nad przeniesieniem się na Raptr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 10:54, gitarka napisał:

Można przenieść listę kontaktów z xfire?

Ja właśnie biorę się za konfigurację tego ''diabelstwa'' połączyłem raptr z kontami z PS3, WoW, Xfire i Steam, co do listy kontaktów to nie wiem, ale wątpię przecież to konkurencja :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 11:19, Slayer_Watti napisał:

Wszystko fajnie pięknie,ale zastanawia mnie jedna rzecz,czy ten Raptr liczy też godziny
z gier na DS''a ?


Automatycznie nie. Ale możesz np. po przegraniu w daną grę 30 minut dodać te 30 minut do profilu ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak ten programik nalicza godziny grając na konsoli ? mam PS3 odpaliłem grę, na kompie był client włączony i po jakiejś godzinie gry wyłączyłem konsolę, a nic mi nie doliczyło, że grałem godzinę w Dante''s Inferno (w tym czasie miałem inną grę na kompie odpaloną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 12:50, PJ_MW napisał:

Eh, kto by pomyślał, że z Xfire po przejęciu przez Titan Gaming będą działy się takie
rzeczy, ale cóż... Zaczynam myśleć nad przeniesieniem się na Raptr.


A co tam się dzieje? Pytam, bo nie korzystam już z Xfire, a Raptra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nalicza godzin z PS3 :(. Szef Raptr tłumaczy się tym, że Sony nie udostępnia takich danych. Ale od jakiegoś czasu w komunikatorze Raptr widać kiedy ktoś gra w daną grę na PS3, tak więc mam nadzieję, że polityka Sony nieco się zmieniła i już niebawem będzie można nabijać godziny także na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować