Zaloguj się, aby obserwować  
aneye

Blood Bowl

283 postów w tym temacie

Czesc!
Znacie te planszowke GW? -> Blood Bowl? Juz niedlugo bedzie po raz pierwszy z pelnym supportem GW zostanie wydana na PC/konsolki (poprzednie wersje komputerowe byly dosyc ubogie vs wersja stolowa).

Moze CDP zajalby sie spolszczeniem tej wspanialej gry dla nas

oficjalna strona -> http://www.bloodbowl-game.com/

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niesamowicie małe zainteresowanie tą grą jak widzę, szczególnie że premiera już za niecałe 24 godziny :D ale to duch naszych czasów chyba ;)
Taa.. teraz wszyscy idą w megahypersuperwyczesaną grafę i zero treści w grach a takie perełki jaką może się stać Blood Bowl po prostu cichutko przechodzą bokiem ^^ Jednak nie dla mnie.
Pora przybliżyć wam, niewiernym ideę Blood Bowl!
Jest to gra rozgrywająca się w świecie Warhammera, okazuje się, że pomimo ciągłych walk z Chaosem, mieszkańcy Starego Świata znaleźli jednak czas na zabawę i cywilizowane ( hmm, niedokładnie pasujące słowo) sporty jakim jest Blood Bowl hybryda wszystkim znanego Amerykańskiego rugby... I tu zaczyna się szampańska zabawa ^^
W okolicach roku 96 rozegrałem sporo partii w Blood''a figurkowego i powiem, że dawno się tak nie bawiłem jak wtedy. Nawet wyszła polska podróba tej gry, planszówka zwana Troll Football.
Grę będzie można prowadzić w real time oraz w trybie turowym (jak planszówkę z zasadami obowiązującymi bodajże w trzeciej edycji) będzie single player jak i multiplayer oraz opcja hot seat \o/...do rozegrania na jednym kompie z rodziną :)
Dostępne dla gracza rasy to:
-ludzie ( standardowa imperialna hołota ;) harharharrr)
-leśne Elfy
-Skaveni
-Lizardmen
-Orki
-Gobliny
-Chaos ( rulez ;P)
-krasnoludy

Minimalne wymagania:
* OS: WINDOWS XP SP2 / VISTA SP1
* Processor: PENTIUM4 2.4GHZ / ATHLONXP 2400+
* 3D Graphics card: 128 MB 100% DirectX® 9 and shaders 2.0 compatible (NVIDIA GEFORCE 6600 / ATI RADEON X700 or higher)*
* RAM Memory: 1 GB (XP) / 2 GB (VISTA)
* Hard disk space: 3 GB
* Sound card: DirectX® 9 COMPATIBLE
* Internet connection required for online game

* Intel, SIS and Via/S3G graphics controllers non-supported

Grę będzie można pobrać z oficjalnej strony: http://www.bloodbowl-game.com/ i jutro po północy otrzymać klucz do aktywacji (po zakupie ofcoz)
Życzę udanej zabawy i do zobaczenia na boisku - po opisie ras zapewne wiecie przeciwko jakiej drużynie staniecie :)

Trailer (również HD)
http://www.youtube.com/watch?v=t3xsSN7UEFI

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że zainteresowanie Blood Bowlem na gram nie za wielkie to ja już nie mogę się doczekać tej gry. Co prawda nigdy w papierowego Bowla nie grałem tak samo jak w jego pierwszą adaptacje na blaszaki z 1995, to po zapowiedzi w CDA jestem nastawiony jestem niezwykle pozytywnie do tej gry poza tym uwielbiałem grać w Chaos League, które jest wzorowane na BB. Paczuszka z ultimy już do mnie idzie, ale pewnie dotrze dopiero w poniedziałek chyba, że kurierowi będzie się nudzić i mnie odwiedzi w sobotę ;P
No i muszę się zgodzić z Tobą Pariah Chaos rlz, po co się uganiać za graczami niosącymi piłkę skoro można wyeliminować i mieć pewność, że już nigdy nie zaliczą żadnego przyłożenia xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kupiona ta gre w wirtusie jednak cos mi strzelilo i polaczylem ja w zamowieniu z Prototype . Teraz przez sieroctwo Lema bede czekal niewiadomo ile .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć. Gra jest miodzio, to właściwe określenie ^^
Jest tak samo dobra jak jej wersja planszowa i ma to coś... coś co miały kiedyś Cannon Fodder, Sensible Soccer, Lemingsy itp. Po prostu nie mogę się oderwać!
Naładowana jest niesamowitą dawką humoru: sytuacje na boisku, jak i "nieśmiertelne" teksty komentatorów (po megabrutalnym faulu który nieomal oderwał głowę przeciwnikowi słyszymy np : what a poetry in this move! we want to see more of this! itp) :)
Ma też jedną cechę którą przewyższa swój figurkowy pierwowzór: gracze.
Grając w figurkowca trzeba się było umawiać na grę, latać z figurkami i krąg graczy był raczej zawężony (chyba że jechało się gdzieś dalej na mały turniej, lub jakiś konwent) a tu mamy wspaniałe multi z setkami (tysiącami?) graczy gotowymi na grę, ligi, mistrzostwa itd, możemy nawet stworzyć własną ligę otwartą dla wszystkich lub dla znajomych ( tzw. private league) ustalić jej zasady, nagrody czas trwania itd :) Jednym słowem cud, miód i orzeszki.

Tym którzy, którzy oczekują na grę mogę polecić podręcznik do wersji "stołowej" gry, warto się z nim zapoznać, gdyż w grze obowiązują wszystkie zasady z tego podręcznika a w game manualu są potraktowane dość po macoszemu i można nie zrozumieć czemu co i jak.
link do podręcznika:
http://www.bloodbowl-game.com/index.php?rub=medias-rulebook

Pozdrawiam i do zobaczenia wkrótce o/ (może zrobimy jakaś małą ligę gram.pl kiedyś? ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 22:48, Pariah napisał:

Pozdrawiam i do zobaczenia wkrótce o/ (może zrobimy jakaś małą ligę gram.pl kiedyś?
^^)

No to zachęciłeś mnie, mam jeszcze kilka pytań. Jaka jest wersja językowa gry? Widzę, że wydawcą jest Paradox czyli nie jest to niefajna-pełna-polska-wersja-językowa-niekompatybilna-z-innymi-wersjami?
Kwestia zabezpieczeń - Star Force? SecuRom lub inne dobrodziejstwo z jakimiś dziwnymi rejstracjami?

Tryb sieciowy działa na jakiejś platformie czy jest niezależny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, ja kupiłem digital download z oficjalnej strony parę minut po premierze gry (nie wytrzymałbym do czasu wersji zwykłej, ale nie żałuję) i "jeżyki", mam angielski, francuski, niemiecki i coś tam jeszcze polskiego niestety niet.
tryb sieciowy jest niezależny i nie potrzebujemy żadnego innego programu.

Kwestie zabezpieczeń zostawiłem na koniec. Niestety jest do DRM ( zanim podniesie się wrzawa, czytajcie dalej, bo jest to jakaś nowa user friendly wersja zabezpieczenia i nie widzę z nią żadnego problemu dla usera, tylko piratów) . W digital download dostałem dwa klucze, jeden do gry a drugi do konta multi. Po wprowadzeniu pierwszego połączyło mnie z securomem zweryfikowało i tyle. Po włączeniu gry drugi klucz do multi i to wszystko, jednorazowe operacje. W wersji krążkowej nie będzie pierwszego klucza, gdyż DRM sprawdzi jednorazowo oryginalność płyty i tylko kod do multi będzie trzeba wpisać. Liczba instalacji ogranicza się do trzech czyli możemy mieć na stacjonarnym i na lapku do podróży. Wspomnianą przeze mnie nowością w DRM jest prosta opcja dostępna w folderze gry przez np menu start jaką jest DEACTIVATE. Po prostu przed odinstalowaniem klikamy i "oddaje" nam jedną instalację. Nie musimy już pisać do supportu po wykorzystaniu limitu, lub gdy chcemy odsprzedać grę! ( ah niestety do pierwszego sprawdzenia, jak i do deaktywacji potrzebne jest połączenie z netem, później można grać offline ofcoz)

Jeszcze co do inteligencji AI...cóż gra świetnie. Twórcy "podstępnie" wykorzystali taktyki graczy i zaimplementowali je w AI danych ras i jest naprawdę ciężko. Ale podążając głównym celem jaki miał spełniać Blood Bowl : "Najważniejsza jest dobra zabawa, wygrana to tylko dodatkowy bonus" Gra spełnia te zadanie. Mimo, że jest dość wymagająca, i wymaga planowania i zmysłu taktycznego ( nawet w trybie real-time) to daje naprawdę sporo zabawy i ogromną radość ze zwycięstwa. Jest to bardziej gra strategiczno/taktyczna z "tłem" sportowym ;) Nadmienię, że mój pierwszy mecz z AI ( po wielu latach przerwy w Blood Bowl) przegrałem 3-0, jednak drugi mecz (po powtórnym przejrzeniu rulebooka i rozkminieniu "czemu to tak?") już wygrałem 2-0 ( cóż wspomogłem sie jednym przekupstwem sędziego by patrzał w inną stronę jak kopaliśmy leżącego orka i małym niewinnym Fireballem rzuconym przez jakiegoś nieogarniętego ( ale już bogatego) maga z widowni ale nie liczą się środki tylko cel przecież? ^^

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Liczba instalacji ogranicza się do trzech
Do widzenia. Granie to ma być przyjemność a nie szeregiem procedur, które trzeba wykonać by łaskawie pozwolono nam grać. Aktywacje i deaktywacje są user friendly? W którym miejscu? Chyba jak ich nie ma to wtedy są user freindly.

A wiesz co będą mieli piraci za kilka dni? Grę bez aktywacji-sracji. Po prostu grę. No - chyba, że ktoś się porządnie do tych zabezpieczeń zabrał - w co szczerze wątpię. Kolejna gra zbojkotowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Oczywiście się z Tobą zgodzę co do ogółu zabezpieczeń, tylko utrudniają a cracki i tak wychodzą.
Ten DRM ma jedną zaletę jednak - nie musisz katować płyty w napędzie ani żadnego seriala mieć ( cóż digital musiał to był klucz do DRM właściwie) właśnie te ułatwienia (a uwierz mi, nic nie powodowało u mnie większej furii niż wygrzebywanie płytki i zajeżdżanie jej w napędzie gdy chce w coś pograć) powodują wymóg limitu instalacji bo jeden by kupił i mógł pożyczyć całemu osiedlu/klasie itd, bo nie ma weryfikacji. płyty ani seriala. Cóż przy tak łatwej opcji odzyskania dla mnie to nie problem.
A co do piratów, to już i tak sukces, dzień po premierze a jeszcze nie znalazłem nigdzie gry z crackiem... o multi to już wogóle mogą zapomnieć (a BB wokół gry z innymi się kręci właściwie)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 00:56, Pariah napisał:

Cóż przy tak łatwej opcji odzyskania dla mnie to nie problem.

Ciekawe jak zaśpiewasz, jak zapomnisz o deaktywacji lub uniemożliwi ci ją padniecie jakiegoś rejestrowanego podzespołu w PC. Miłych rozmów z supportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ehh, no to właśnie o tej "zmianie" mówię ;)
Mogę zapomnieć zdeaktywować, ale gra sama deaktywuje przy deinstalacji ( jak masz net włączony) ta nowa imho user friendly opcja ma działać tak: o kurcze padła mi grafa ( czy cuśtam), kupiłem nową, gra nie startuje, nie muszę jak wcześniej odinstalowywać gry i błagać support na kolanach. Z menu start klikam deactivate. ( i DRM rejestruje że własnie ma oddać jedną instalkę back, klikam activate znów, wprowadzam klucz ( lub dysk wkładam przy retail) i wszystko chodzi cacy. Oczywiście istnieje szansa, że dysk padnie czy coś tam co jednak uniemożliwi deaktywacje. Wtedy można spokojnie do supportu napisać, mamy przecież jeszcze dwie wolne instalki :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 01:17, Pariah napisał:

Ehh, no to właśnie o tej "zmianie" mówię ;)
Mogę zapomnieć zdeaktywować, ale gra sama deaktywuje przy deinstalacji

Tak? A jak padnie ci system? Co wtedy?
A jeśli wymienisz kartę graficzną i gra rozpozna to jako kolejną instalację?
Co wtedy?

I co jeśli masz 10 gier zabezpieczonych w ten sposób? Notatnik obok PC z przypomnieniem o tym by każdą dezaktywować takim a takim programem?

W życiu takiego gówna nie zainstaluję na moim komuterze. Dzięki za ostrzeżenie. Gry kupuję tylko na GOG.com i Impusle - tam szanuje się mnie jako klienta i nie dopieprza zbędnego oprogramowania, które wcale nie przeszkadza piratom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 01:24, hallas napisał:

Dzięki za ostrzeżenie. Gry kupuję
tylko na GOG.com i Impusle - tam szanuje się mnie jako klienta i nie dopieprza zbędnego
oprogramowania, które wcale nie przeszkadza piratom.


Spoko, Ty widzisz wady DRM''u które mi nie przeszkadzają, ja widzę plusy tego, których Ty nie zauważasz, nic się nie stało, przecież sobie oczu nie wydrapiemy, co nie ? ;)
Co do Impulse, to ja się akurat na nim zawiodłem trochę : Mam Sins of the Solar Empire, pierwsze co mnie wkurzyło to jakiś wcześniejszy patch i niemożność jego zapisania na dysku po ściągnięciu ponad 250 MB. Wymaga to ode mnie każdorazowego ściągnięcia patcha jak instaluję grę, druga sprawa, jakiś mały update do gry ostatnio ok 7,7 Mega chyba. Okazało się że po ściągnięciu update mam napis Retrying i tak sobie wisi, musiałbym odinstalować impulse''a, gre, zainstalować ponownie i grę i nowego impulsa znów ciągnąc łatki itd. Wiec Sins... na razie odłożyłem bo nie mam nerwów do tego :D
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 01:39, Pariah napisał:

Spoko, Ty widzisz wady DRM''u które mi nie przeszkadzają

Bo masz klapki na oczach ale to nie mój problem.

Dnia 27.06.2009 o 01:39, Pariah napisał:

ja widzę plusy tego, których Ty nie zauważasz

DRM z aktywacjami nie ma żadnych plusów od strony użytkownika. Włożenie płyty do napędu to normalna procedura czy to na konsoli czy PC. Ale i tak są gry rozwiązujące to bez używania limitów instalacji i wkradania danych o komputerze - Company of Heroes, wszystko na Steam (tamtejszy DRM wymaga po prostu bycia zalogowanym - nic więcej), ostatnio Penumbra. Dałeś się wyruchać (i zapłaciłeś za to 50 euro) i widać jeszcze jesteś z tego zadowolony i próbujesz wmawiać innym, że DRM to samo dobro - to samo zło bo nie dość, że gracz musi za to zapłacić to jeszcze narzucone są na niego dodatkowe obowiązki, zbędne obowiązki.

No i najważniejsze - DRM z aktywacjami wcale nie ogranicza piractwa (ale ten konkretny przypadek będę monitorował - ciekawe, kiedy wyląduje na torrentach). Więc po co on jest? Potrafisz odpowiedzieć na to pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>przecież sobie oczu nie wydrapiemy, co nie ? ;)
W sumie to nie wiadomo. Paradox do tej pory nie stosował takich zabezpieczeń w wydaniach płytowych. Jeśli wersja retail jest normalna to może wydrapię Ci oczy razem z głową jak spotkamy się na boisku. Niestety potrzebne mi będą informacje z pierwszej ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 10:11, hallas napisał:

W sumie to nie wiadomo. Paradox do tej pory nie stosował takich zabezpieczeń w wydaniach
płytowych. Jeśli wersja retail jest normalna to może wydrapię Ci oczy razem z głową jak
spotkamy się na boisku. Niestety potrzebne mi będą informacje z pierwszej ręki.


Ok, trzymam Cię za słowo ^^ ( ale to na boisku ) Btw, to nie jest tak, że ja chwalę DRM, bo mnie też wpieniał zawsze ( Mass Effect, Spore i kila innych gier) ta nowa wersja jest jakoś inaczej rozwiązana jednak. Jeszcze tak ciekawostka w przypadku jakiś wątpliwości:
Q: I get the error message: ''Too many activations on different PCs or too many reactivations on the same PC have been performed...''
A: Please run the revoke tool and execute it on the PC where you have activated Blood Bowl before http://download.securom.com/support/bb/revokeBB.zip

więc wychodzi, że no support contact needed after all ;) i już drugi dzień bez pirata, to sukces w porównaniu do np. Overlord 2 który pokazał się dwa dni przed premierą już :D
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 11:51, Pariah napisał:

więc wychodzi, że no support contact needed after all ;)

O ile ten komputer jest jeszcze sprawny i ma zainstalowany ten sam system.

Dnia 27.06.2009 o 11:51, Pariah napisał:

i już drugi dzień bez pirata, to sukces w porównaniu do np. Overlord 2 który pokazał się dwa dni przed premierą

>już
Owszem. Ale gry nie kupię - wersja retail też to ma. No to wydrapię Ci oczy w jakiejś innej grze... może... kiedyś. W każdym razie nie popuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę screenów z ostatniego meczu. ^^
-Goblinskie cheerleaderki na sqiugach ( a raczej gobliny w perukach :P)
moje cheerleaderki (niewolnice)
z numerem 01 mój kapitan: chaos warrior :D

Pozdrawiam

20090627132907

20090627132916

20090627132925

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować