Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

2365 postów w tym temacie

Hej!
Sam o gierce jeszcze niewiele wiem, zdaje się, że jedyne co wiadomo o grze, że będzie i to już tej jesieni.
Szykuje się coś na kształ Clear Sky, czyli add-on raczej niż sequel/prequel bądź ten sam czas wydarzeń co w SoC/CS i inna postać. Zgaduję, że ujrzymy wycięte obszary gry, takie jak: Dark Escape (od dawna jestem ciekaw tej lokacji, zwłaszcza że miała już być w SoC, oraz Podziemia Prypeci (wycięte parę dni przed premierą CS, heh). Co jeszcze gra może wprowadzić nowego? Może jakąś nową pukawkę, jakiegoś mutka nowego ...
Cóż, pozostaje być dobrej myśli, że gra nie będzie potrzebowała 20 patchy by dobrze działać.
Czekam na dalsze info od GSC zatem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Też się zaciekawiłem jak zobaczyłem newsa :-D. Zona ma klimacik ^_^.
2. Eee ... to znaczy, że ten temat już nie ma sensu? ;-P http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=44875&tpage=4
3. Cóż ... kto grał w któregokolwiek "stalkera" ten wie jaka ta gra jest i w czym jej moc i siła ... ;-)

Co prawda teraz właśnie po raz kolejny katuję SoC, CS mam w najbliższych planach a co do CoP ... mam nadzieję, że będzie na co czekać i tym razem gra będzie dobrze zoptymalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powolutku bo się pogubiłem to będzie przed czy po wydarzeniach z której części gry ? W sumie mogli by dać te lokalizacje i z kilka nowych przedmiotów, fajnie by było jak doszyło by jeszcze parę frakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 23:16, Tyler_D napisał:

1. Też się zaciekawiłem jak zobaczyłem newsa :-D. Zona ma klimacik ^_^.

Ano :) Lubię do Zony wracać, chociaż czasem mnie wykopuje (vide: kop do windy :P).

Dnia 10.04.2009 o 23:16, Tyler_D napisał:

2. Eee ... to znaczy, że ten temat już nie ma sensu? ;-P http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=44875&tpage=4

Ma, ma, bowiem traktuje o trzeciej części, która jest teorytycznie w planach GSC :P

Dnia 10.04.2009 o 23:16, Tyler_D napisał:

3. Cóż ... kto grał w któregokolwiek "stalkera" ten wie jaka ta gra jest i w czym jej
moc i siła ... ;-)

Gra jest niesamowicie klimatyczna ;-] Ah żeby usprawinili rzeczy które kiepsko działały w SoCu i CS''ie a będzie gites :-)

Dnia 10.04.2009 o 23:16, Tyler_D napisał:

Co prawda teraz właśnie po raz kolejny katuję SoC, CS mam w najbliższych planach a co
do CoP ... mam nadzieję, że będzie na co czekać i tym razem gra będzie dobrze zoptymalizowana.

Ja teraz katuję CS, zbliżam się powoli do końca gry, tylko jeszcze przeczesuję Zonę w poszukiwaniu artefaktów. Brak losowości w pojawianiu się ich psuje sporo zabawę, skoro jest ich tylko ograniczona liczba :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbyła się sieciowa konferencja z udziałem Sergeia Grigorovicha. Odpowiedział on na kilka pytań
dotyczących firmy GSC Game World i jej produktów, a jednym z nich było:
Czy w planie GSC Game World ma wydanie nowych gier? Jakie macie pomysły?
- Drugie rozszerzenie do Stalkera ujrzy światło dzienne pod koniec tego roku. Jak zawsze mamy pełne głowy pomysłów lecz tylko kilka ostatecznie będzie rozwijanych. Nie dzielimy się nimi aż do chwili gdy uznamy, że będziemy je realizować. Na tą chwilę mamy już coś do zaprezentowania. Mogę również potwierdzić, iż z pewnością będziemy tworzyć Stalker 2.
Wszystko więc wskazuje na to, że zanim otrzymamy pełnoprawnego następcę wpierw przyjrzymy się drugiemu już dodatkowi (co ciekawe GSC w wypadku Czystego Nieba skrzętnie omijało to słowo twierdząc, że gra jest osobnym produktem i nie należy go traktować jak pakiet rozszerzający).

http://www.stalker.funday.pl/news.php
Tu jest lepiej wyjaśnione
Tyler_D
Już chcesz zamykać temat bo usłyszałeś o dodatku? Heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 08:17, DonSzabla napisał:

Tyler_D
Już chcesz zamykać temat bo usłyszałeś o dodatku? Heh...

Emotkę widział? Nie bierz każdego mojego słowa na poważnie ...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 13:37, 88Bonzo napisał:

Przydałaby się w końcu oficjalna możliwość poruszania się pojazdami :D


Lepiej nie,żadnych samochodów,ciężarówek,jeepów itp. Bo to popsuję klimat gry,ja sobie nie wyobrażam szarżować po zonie jakimś pojazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu gra może być żartem ale miejmy nadzieję, że to prawda. Skoro ma wyjść jesienią to niedługo powinniśmy dostać coś więcej. Albo gameplay, trailer, screeny albo sprostowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 15:08, Dark_Sebat napisał:

A mawiają, że to kobieta zmienną jest... xD


Haha, tak mawiają :P Po prostu wpierw tak pomyślałem, ale potem sprawdziłem i na znanej francuskiej stronie o grach też pojawiło się info o CoP, potem na gramie ... więc to raczej jednak żart nie jest :) Sprawdziłem po prostu xP

A co do pojazdów - Zona nigdy nie była aż tak wielka by były one potrzebne :) Imo wystarczyłby fast travel, ale nie płatny xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 16:19, Bishoop napisał:

Fajnie będzie znowu zobaczyć Prypeć. Tak myślę..


Ano fajnie ... mogę się założyć, że będą Podziemia Prypeci w takim układzie ... ciekawe tylko kto będzie bohaterem, kiedy będą miały miejsce wydarzenia, no i w ogóle jaka będzie fabuła...
Hmm może będą jakieś wydarzenia równoległe co do wydarzeń z CS/SoC ? Albo coś co stało się jeszcze wcześniej? Może wcielimy się w kogoś z teamu Streloka, albo akcja będzie miała miejsce przed oraz po dotarciu grupy do centrum po raz pierwszy? Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 16:22, Outlander-pro napisał:

Ano fajnie ... mogę się założyć, że będą Podziemia Prypeci w takim układzie ... ciekawe
tylko kto będzie bohaterem, kiedy będą miały miejsce wydarzenia, no i w ogóle jaka będzie
fabuła...


Podziemia mieli już gotowe na CS. Do CS tego nie dodali a usunęli. Tam wlaśnie prowadziło podziemne przejście ze Szpitala.

Dnia 11.04.2009 o 16:22, Outlander-pro napisał:

Hmm może będą jakieś wydarzenia równoległe co do wydarzeń z CS/SoC ? Albo coś co stało
się jeszcze wcześniej? Może wcielimy się w kogoś z teamu Streloka, albo akcja będzie
miała miejsce przed oraz po dotarciu grupy do centrum po raz pierwszy? Zobaczymy...


Strielok? Jak najbardziej chciałbym nim pograć. Ze Strielokiem można się utożsamiać, polubić go. A Szrama? Do dupy ze Szramą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 16:22, Outlander-pro napisał:

Ano fajnie ... mogę się założyć, że będą Podziemia Prypeci w takim układzie ... ciekawe
tylko kto będzie bohaterem, kiedy będą miały miejsce wydarzenia, no i w ogóle jaka będzie
fabuła...
Hmm może będą jakieś wydarzenia równoległe co do wydarzeń z CS/SoC ? Albo coś co stało
się jeszcze wcześniej? Może wcielimy się w kogoś z teamu Streloka, albo akcja będzie
miała miejsce przed oraz po dotarciu grupy do centrum po raz pierwszy? Zobaczymy...


Podziemia Prypeci będą raczej na pewno, bo już sam tytuł daje dużo do myślenia ("Call of Pripyat"). Mam nadzieję, że ta lokacja będzie miała w sobie to "coś", co posiadały laboratoria w "Cieniu". W ogóle mam nadzieję, że GSC da nam możliwość głębszego zbadania tego fascynującego miejsca jakim jest Prypeć. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 17:17, Baknak napisał:

Podziemia Prypeci będą raczej na pewno, bo już sam tytuł daje dużo do myślenia ("Call
of Pripyat")...


No, mówię, że będą, bo to jest wycięta lokacja. Dlatego nie trzeba było mnie tak pouczać Bishoop :P Bo pisałem o tym wcześniej :P
Ja szczególnie strasznych miejsc nie lubię, no ale musi być też taka część Stalkera :) A podziemia Agropromu były w CS do bani xD W SoC były niczego sobie, zwłaszcza, że zestresowałem się bo wiedziałem że Pijawa tam grasowała :)

@Bishoop
A mówiąc o grupie Striełoka - myślałem o wcieleniu się raczej w Kła/Ducha, Doktor raczej odpada... A ogólnie Szrama ssie, Strełok był lepszy ... no i Szrama ma jeszcze paskudniejszą mordę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No, no. Nikt tu nikogo nie poucza :P
Co do x18 w CS to była jedna wielka ściema. Prawdę mówiąc x18 nie ma tam w ogóle. Nie pamiętam jaką nazwę nosiło to w CS. x18, x12 i x10 to były największe zalety SoC. Tam był strach i klimat. Nie mam pojęcia czemu papraki z GSC zrezygnowali z tego całkowicie w CS. Za duży nacisk położyli na wojnę frakcji. Eh, na skaszanioną na maksa wojnę frakcji. Że tak powiem, strzelili sobie w stopę. Mam nadzieję, że oprócz podziemi Prypeci ujrzymy stare dobre laboratoria znane nam z SoC. W końcu CoP ma być sequelem. Nie wyobrażam sobie prequela CS. Prequel prequela. Jak dla mnie im więcej strachu znanego nam z x18, najlepiej w dawce stężonej kilkukrotnie tym lepiej. Zona powinna być straszna, wredna dla stalkerów a nie tak bezpłciowa jak Czyste Niebo.
Zew Prypeci... Nazwa zapowiada nam główne wydarzenia w Prypeci co świadczyć może o finale Stalkera z klimatów Czarnobyla.
Jeśli chodzi o Strieloka to mając nadzieję, że CoP będzie kontynuacją SoC nie wyobrażam sobie innego głównego bohatera. Strielok to był gość. Z nim się można było utożsamiać choć to głównie zasługa doskonałej fabuły SoC. Choć Szramie to żadna fabuła nie pomoże. Jeśli to będzie sequel to o Kle i Duchu możemy zapomnieć. No chyba, że CoP będzie o pierwszej wizycie na północy w sarkofagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 00:59, Bishoop napisał:

/.../


No jasne,że Prypeć powinien być osadzony w takie jakieś laboratoria i strachowate miejsca.
Jednak musieliby zrezygnować po pierwsze z wojny frakcji w Prypeci i powinni to miasto powiększyć.Bardziej zagęścić zabudowaniem,drzewami,krzakami,pułapkami,anomaliami i mutantami.A nie pól miasta tak jak w SoC pusta.Jedynie jeden pokój numer 23 w hotelu był spoko i baza Monolitu.Reszta budynków to co na pokaz?
Nie mogą powstawiać tam jakichś rzeczy,anomalii i w nich artefakty albo chociaż wroga.Chociaż ja bym wolał jakieś misje związane z tym miastem,jakieś podziemia itp.
Co do Strieloka to jak dziękuję już tej postaci,chcę kogoś nowego.Mam dość osoby,która będzie głównym wątkiem gry,oraz osoby,która jest związana z cała Fabułą.Nie chce żeby po Zoniue chodziły pogłoski o niesamowitym Striełoku itp.Chce kogo neutralnego,typowy stalker albo najemnik i żeby był kimś nieznaczącym w strefie Zony.Miał pecha znalazł się tam albo go wysłali i niech dalej fabuła idzie swoim tokiem.Bez żadnych rankingów,w sumie to było dodatkiem,ale trochę głupie.Gdzie tam w zonie liczyli sobie jakiś ranking,kto ile ludzi i mutantów zabił.Statystyki i na końcu oczywiście nasz Striełok niszczy wszystko i wszystkich.Szrama mi bardziej odpowiadał niż Striełok,kogoś takiego mi trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować