Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2013 o 01:54, Heartbreaker napisał:

Pip Boy i przechodzisz do kategorii notatki, potem klawisz "r" i masz wyzwania pokazane.
Powinny być te z dodatku albo na górze, albo na dole listy. Wykonuje się je normalnie
podczas gry.

Wszystko jasne. W Pip Boyu napis "(R) wyzwania" udało mi się w jakiś niepojęty sposób przegapić. Właśnie działam, ale być może zacznę rozgrywkę od początku, bo postacią na 50 poziomie doświadczenia po pierwsze gra się za łatwo, a poza tym w wielu przypadkach jest już "po herbacie" bo nie zabiję w określony sposób kogoś, kto od dawna nie żyje.
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego na internecie:

http://www.treehugger.com/slideshows/renewable-energy/see-worlds-largest-thermal-solar-plant-370mw-under-construction-mojave-desert/

Wiecie najpierw przeczytałem ten artykuł z zainteresowaniem i przyklasnąłem na sam fakt, że alternatywne źródła energii są coraz bardziej rozwijane, szczególnie technologie wykorzystujące energię słoneczną. Potem jeszcze raz, dokładnie przeczytałem tytuł i zapaliło mi się w głowie światełko. Helios z New Vegas staje się prawdą xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przerwie wróciłem do dalszej gry w NV. Fabularnie jestem mniej więcej tuż po rozmowie z właścicielem kasyna (czyli chyba bliżej niż dalej końca gry). Po tym jak dostałem klucze do apartamentu wziąłem się za zwiedzanie, wykonywanie misji pobocznych i DLC. Pytanie do tych którzy przeszli całą grę. Czy zwiedzenie wszystkiego (tak mam tego perka) przed kontynuacją fabuły może zesuć grę? Są jakieś lokacje których powinienem unikać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 10:16, logray napisał:

Czy zwiedzenie wszystkiego (tak mam tego perka) przed
kontynuacją fabuły może zesuć grę?


Nie. Ja zrobiłem prawie wszystko przed pierwszą rozmową z Panem Housem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że 5 lipca wychodzi Wydanie Kompletne FNV, postanowiłem, że je sobie sprawię i w końcu ogarnę dodatki. Na podstawce grałem prawie 200 godzin :)

Moje pytanie: jaką sugerujecie kolejność dodatków przy przechodzeniu? W jakim momencie gry się za to zabierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek, polecam mody :)

1 - FOMM (Fallout Mod Manager)
2 - MTUI
3 - Jeśli zaliczyłeś już wątek główny, to mod ten jest dobrym pomysłem, żeby się nie zanudzić ;) New Vegas Bounties I + New Vegas Bounties II. Do tego spolszczenie do jedynki (i jeśli jest, to do dwójki)
4 - Increased carry weight [bo lepiej mieć więcej do sprzedania. W końcu to RPG :D]
5 - Sprint Mod (bo powiedzmy sobie szczerze, trochę wolno się biega w podstawowej wersji)
6 - Higher Stakes Gambling i najlepiej Ban free version. Na blackjacku można dzięki temu zarobić szybko 50 tysiaków.
7 - Perk Every Level - warto, bo można sobie zbudować dobrą postać

Staty to: 9 inteligencja, wytrzymałość 8, siła 6, percepcja 7, charyzma 5, zręczność 6, szczęście (osobiście daję 1, ale niektórzy lubią 5-6) [generalnie cos koło tego, ale inteligencja, wytrzymałość i percepcja powinny mieć w miarę wysokie współczynniki]

Na początku gramy normalnie, ale staramy się dobić do kasyna we Freeside, gdzie wygrywamy trochę kasy.
Lecimy z kasą do Novac, robimy zadanie, dostajemy zniżkę w sklepie i kupujemy MF Hyperbreeder Alpha [zobacz na wiki, to poznasz].

Broń jest bardzo dobra, bo po pierwsze wolno się niszczy, po drugie nie potrzebuje amunicji [jedynie broń energetyczna na 50]. Z tą bronią robimy osiągnięcia "Mistrz arsenału" oraz "Osobliwości i relikwie".

Gramy na pustkowiach do 30 poziomu doświadczenia, bo lokacje w DLC wymagają czasem dobrych umiejętności.

Przed dodatkami wpadnij do kliniki medycznej. Mającmoda na perki, użyj na spokojnie SPECIALów i podbij sobie int i wytrzymałość do 9. W klinice liczy się wyrzymałość, więc jak wklepiesz najpierw implant tam, to będziesz miał dodatkowy na kolejne speciale. Po wszystkim spokojnie można iść na dodatki.

Ja zrobiłem dodatki w takiej kolejności: Honest Hearts, Old World Blues, Lonesome Road i Dead Money.

Wyzwania jedno, dwu i trzygwiazdkowe robisz wedle uznania, tylko uważaj, bo można łatwo namieszać w stosunkach.

Ja polecan przyspieszyć tylko główny wątek i tak robić: Benefit Or a Hazard, Crackerjack Timing, Deathclaw Pro Hunter, Man-Machine Interface, Ne Ne Ne Ne..., Talk About Owned, The Same Could Be Said of All Religious Weapons, Vault 13's Revenge, White Line Nightmare, You Don't Belong In This World!

Wspomnę, że łatwo zabić deathclawy czy kazadory w ten sposób, że najpierw je z broni uszkadzasz, potem wykańczasz odpowiednią bronią. Ewentualnie zabijasz i w tej samej chwili wyjmujesz odpowiednią broń. Działa tak samo, jakbyś nią zabił potwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC można przejść po głównym wątku, czy koniecznie wcześniej?
Kupiłem wszystkie dodatki dosyć późno i dziwne wydaje mi się porzucenie głównego wątku w przedostatniej misji dla DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest na Steam, tak? ( posiadam wersję z Kolekcji Klasyki ), patche pobiorą się poprzez Steam czy trzeba szukać ręcznie?
są tekstury HD do gry a jeśli tak to gdzie je znaleźć poza Nexusem?
jakie mody graficzne polecacie? - czy oprócz takowych potrzebne są jeszcze jakieś inne, czyniące grę " grywalną "?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 21:58, lis_23 napisał:

Gra jest na Steam, tak? ( posiadam wersję z Kolekcji Klasyki ), patche pobiorą się poprzez
Steam czy trzeba szukać ręcznie?

Jeśli nic nie kombinowałeś ze Steamem to się wszystko samo pobierze

Dnia 02.07.2013 o 21:58, lis_23 napisał:

są tekstury HD do gry a jeśli tak to gdzie je znaleźć poza Nexusem?
jakie mody graficzne polecacie? - czy oprócz takowych potrzebne są jeszcze jakieś inne,
czyniące grę " grywalną "?.

Grałem w czystą grę ze wszystkimi dodatkami i była jak najbardziej grywalna, zero modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 21:58, lis_23 napisał:

jakie mody graficzne polecacie? - czy oprócz takowych potrzebne są jeszcze jakieś inne,
czyniące grę " grywalną "?.


Wiele stron namawia lub podaje całe listy modów "potrzebnych" do grania w FNV. Gra jest jednak świetna bez nich, szczególnie jak skończyło się Fallouta 3- większość modów zmienia klimat gry w stronę 3 lub "realniejszego" oddania np. chmur nad pustynią.
NV ma swój specyficzny klimat, swoją drogą wiele razy lepszy moim zdaniem niż F3.

Mechanizmy gry zostały ulepszone i instalowanie modów bez zobaczenia czy nam te zmiany pasują (a większość modów je pogłębia) jest niepotrzebne.

Świetna decyzja o zakupie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem z zalogowaniem na Nexusie ;)
chodzi mi szczególnie o tekstury HD i jakiś ENB - w F3 sprawdza się to bardzo dobrze i zapewne te same ENB pasują też do NV?
grę zakupiłem w promocji " Kolekcji Klasyki " ( 2 w cenie 1 ), choć nie lubię takich pudełek, dobrałem sobie jeszcze " F.E.A.R 3 " ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem. Kupiłem New Vegas wydanie kompletne z serii Premium Games, jednak dodatkowa zawartość jest po angielsku. Steam mam ustawiony po polsku, to co w podstawce też jest przetłumaczalne, tylko DLC właśnie mnie atakuje angielskim. Da się coś z tym robić czy wydawca zawiódł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić. Sprawdź kilka razy spójność plików i jak Steam będzie uporczywie twierdził, że wszystko pobrał, a plików nie ma, to zostaje poszukanie ich na serwsie ch. i pobranie, a potem wklejenie.

Swego czasu był problem z serwerami, na którym polska wersja gry leżała i uporczywie Steam twierdził, że zainstalował grę, a przy próbie odpalenia, zwyczajnie pobierał całość z serwerów i wtedy też nie pobrał plików PL do dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, ale możesz sobie ulepszyć kwaterę i tam składować fanty, choć nie wiem, czy nie znikną kiedyś. Podstawową zasadą gry w dodatki jest pójście z tym asortymentem, który jesst Ci aktualnie niezbędny, a resztę wcześniej sprzedać/wywalić w kryjówkach, bowiem każdy z dodatków da Ci tyle sprzętu, że hoho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 16:27, Heartbreaker napisał:

Da się zrobić. Sprawdź kilka razy spójność plików i jak Steam będzie uporczywie twierdził,
że wszystko pobrał, a plików nie ma, to zostaje poszukanie ich na serwsie ch. i pobranie,
a potem wklejenie.


Mam ten sam problem co Pablo_Querte
Jak dokładnie nazywają się te pliki i gdzie powinienem je wkleić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować